Şimdi Ara

SSANGYONG REXTON W TÜRKİYE'DE... (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
7
Favori
43.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: falken34

quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

işim gereği bazen dağ bayır gezmek zorunda kalıyorum. orada bana söylendiği kadarıyle mitsubishinin toyotanın dingil kırdığı yerde ssangyongların kırmadığıydı. ama yol bilgisayarı olmayışı büyük eksiklik.

Hocam çok vicdanısız davranmışsınız.
    aracı detaylı inceledim. Araç fiyatına göre çok güzel diyecek birşey yok .
    Ama bi mitsıbishi pajero, toyota land cruiser dan üstün değil.o kadar da yüceltmeyin.çok kısa bir süre önceye kadar 2004 land cruiser prado kullanıyordum. Satıp rextonu siparişi verdim.

profosyonel bir surucu olduguz detaylı incelemınızden belli oluyor ...

2 sene actyon sportsla off road yaptım vinc yuksltme vs bir yerını kıramadım

son 6 aydir korondo sports kullanıyorum .. son derece saglam makineler .... siz bir donem gezenbilirde de vardınız sanırım ..selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: pozitif man

aynı motor ve sanzimana sahip korando sport kullanıyorum ... arac 22 bin oldu net 200 goruyor asfaltda yuz km de 11 litre yakıyor .. 140 160 kullanımla tuketım yuz km de 9 .5 litre ... cok sessız ve stabıl bir gıdısı var .. 4lastık dısk frenıyle son derece guvenlı ve kısa fren mesafeli ....
    gidin test edin memmun kalmayan gormedim ben ...selamlar

Sabri abi bu arabayı da denizaltı olarak kullanmıyorsun umarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kimsin sen cabuk itiraf et :))

yok kardesim henuz bunun altını surtmedim zaten 2 ceker yaz sonuna dogru yıne bir actyon sports toplayacagım muhtemelen ....selamlar ..
  • Arkadaşlar bu arabayı bilen yorum yaparsa yada test eden alacaklar için daha faydalı olur .Bu fiyata çok güzel bi araç .Kullanımı çok güzle ,yakıtı da ,konforu vs çok keyifli .Aynı segmentte captivadan gayet iyi ,toyotadan vs benzerlerinden de ..Kesinlikle onlardan daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorko15

@fnurkan

Hocam aracınız galiba Rexton W bu arac sitesindekine gore azami hızı 175 sizde kaç bastı en fazla ? Bide aracın 0-100 e çıkması kaç sn sürüyor tahmini bende REM arkadadimiz gibi merak ediyorum.

Yoksa ben mi yanlış anladim siz farkli arabadan mi bahsediyorsunuz ??

Azami hız olarak kataloklarda verilen değerler aslında tavsiye eilen güvenli hız sınırıdır.....Araç bu hızı geçemez diye bir durum değildir...Ben 190km hızı geçmeyi denemedim ancak bu araç rahatlıkla 200km hatta zorlanırsa 210km sürati görür bu konuda şüphem yok...Sonuçta tavsiyeye uymak lazım ancak arada Şeytan dürtüyor insanı....0-100 hızlanması konusunda hiç denemedim o yüzden bir sayı veremeyeceğim....Ancak tork planlaması düşük devirlerden itibaren tam performans almaya dayalı yapılmış o yüzden beni tatmin eden bir ataklığı var...Ancak merakta etmedim değil, birgün fırsat bulunca ölçer 0-100 performansını yazarım....

• Trafikte arkadan çok güzel görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fnurkan

quote:

@fnurkan

Hocam aracınız galiba Rexton W bu arac sitesindekine gore azami hızı 175 sizde kaç bastı en fazla ? Bide aracın 0-100 e çıkması kaç sn sürüyor tahmini bende REM arkadadimiz gibi merak ediyorum.

Azami hız olarak kataloklarda verilen değerler aslında tavsiye eilen güvenli hız sınırıdır.....Araç bu hızı geçemez diye bir durum değildir...Ben 190km hızı geçmeyi denemedim ancak bu araç rahatlıkla 200km hatta zorlanırsa 210km sürati görür bu konuda şüphem yok...Sonuçta tavsiyeye uymak lazım ancak arada Şeytan dürtüyor insanı....0-100 hızlanması konusunda hiç denemedim o yüzden bir sayı veremeyeceğim....Ancak tork planlaması düşük devirlerden itibaren tam performans almaya dayalı yapılmış o yüzden beni tatmin eden bir ataklığı var...Ancak merakta etmedim değil, birgün fırsat bulunca ölçer 0-100 performansını yazarım....

azami hız değer bir aracın standart rüzgar ve yol şartlarında çıkabileceği maksimum hızdır. tavsiye edilen güvenli hız sınırı diye bir şey yoktur.

kadran sapması diye bir şey vardır. siz aracın 190 ile gittiğini sanarsınız ama aslında 182 ile gidiyor olursunuz. (182 örnektir.)

• quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

quote:

Orijinalden alıntı: fnurkan

quote:

@fnurkan

azami hız değer bir aracın standart rüzgar ve yol şartlarında çıkabileceği maksimum hızdır. tavsiye edilen güvenli hız sınırı diye bir şey yoktur.

kadran sapması diye bir şey vardır. siz aracın 190 ile gittiğini sanarsınız ama aslında 182 ile gidiyor olursunuz. (182 örnektir.)

Peki şimdi bir soru: bundan önceki aracım c5 2.0hdi execlusive idi.....ben o araçta 260km/h digital kadranda sürat gördüm.....Katalokda maximum hız 210km/h.....yani araçta 260 olarak gördüğüm değer 210km/h mıydı....kadran sapması okadar fazla olmaz.....bilgilerinizi birkez daha gözden geçirin bence....Evet her araçta kadran sapması vardır....iki araç yanyana giderken dahi kadran farklı hızları gösterebilir....Ancak Azami hız dediğinizde araç bunun ötesine geçemez diyorsunuz.....Öyle değil....Bu araçlarda bu değerleri yazarken üstelik test düzenekleri üzerinde ölçümleri yapıyorlar.....Kataloklarda verilen azami hız sınırı aracın yapabileceği maximum son hız değeri değildir....Şimdi yok rampa aşaşğı ramppa yukarı muhabbetine de girmeyin iyi bir mühendisten bilgi alın....

• fnurkan F kullanıcısına yanıt
    hakikaten uğraşamayacağım. katalogda yer alan azami hız değerlerinin tavsiye edilen güvenli hız sınırı olduğuna dair bir bilgi, döküman, kanıt gösterebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 23 Ağustos 2013; 13:27:53 >
  • asagı yukarı tum km saatleri 10 km fazla gosterır genelde .... aynı motor ve sanzımana sahip korando sports da net 200 km gordum bizzat 4300 devir 6 vitesde .. 4500 devirde gaz kesıcı devreye gırene kadar 210 da cıkar .......... korandosports daha uzun rekton yarım metre kadar kısa ve 300 kg kadar hafıf rahat 200 cıkacagına emınım ...selamlar ..
  • pozitif man P kullanıcısına yanıt
    hanipolonezköyde off-road parkuru vardı.orman içinden..oraya kenan diye bi kardeşin gelmişti siyah pradoyla..
    sanırım şimdi hatırladın...bi resim koyayım da iyi hatırlarsın

https://store.donanimhaber.com/51/68/8b/51688bb93cbe12c544b49d97ac3ff643.JPG
     SSANGYONG REXTON W TÜRKİYE'DE...

• dün itibariyle aracımı teslim aldım..gayet konforlu ve geniş...daha önce 4 kez test etmiştim ...ilerleyen zamanda artı ve eksilerini daha kapsamlı anlatacağım.
    iyi forumlar.
  • eyvallah sevgili dostum simdi oldu :)) yaslanıyorum galıba ....

hayırlı olsun rekton un 2 el dussun bende alacagım kısmet olursa son derece makul ve mantıklı bir secim ...
  • quote:

eyvallah sevgili dostum simdi oldu :)) yaslanıyorum galıba ....

hayırlı olsun rekton un 2 el dussun bende alacagım kısmet olursa son derece makul ve mantıklı bir secim ...

sabri abi eshefle tavsiye ederim..pradoyu aratmıyor desem yeridir.
  • quote:

dün itibariyle aracımı teslim aldım..gayet konforlu ve geniş...daha önce 4 kez test etmiştim ...ilerleyen zamanda artı ve eksilerini daha kapsamlı anlatacağım.
    iyi forumlar.

Hayırlı olsun..Güzel günlerde kazsız belasız kullanın....Pişman olmayacaksınız emin olun
  • arazi icin tek eksıgı bence dif kilit olmadasa olur ama olursa daha ıyı olur ... su gecıclerı ıcın yakıt deposu su ızalasyonu on arka diflerin ve sanzımanın havalandırmalari vsvs .... hic korkma kıramassın aksını veya baska bir yerını

hayırlı ugurlu olsun camurun eksık olmasın dıyorum :)
  • Arkadaslar bu arabanın periyodik bakim ucreti ne kadar acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

off road camiasında zaman ıcınde cok dafa fazla kullanılacagına eminim ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tupacamaru

Arkadaslar bu arabanın periyodik bakim ucreti ne kadar acaba.

ilk bakım olan 5000km bakım bayinin hediyesi...

10000km bakım 380tl

20000 bakım 560tl

30000 bakım 380tl

40000 bakım 560tl

50000 bakım 380tl

60000 bakım 560tl

70000 bakım 380tl

80000 bakım 960tl..en agır bakım bu...sonraki ağır bakım 160000.de.

firmadaki dacia sanderoya 10,000kmde 600tl bakım veriyorum....
  • quote:

quote:

quote:

off road camiasında zaman ıcınde cok dafa fazla kullanılacagına eminim ...

biraz eskiyene kadar toyota kadar ağır şartlara sokmam sabri abi..
    hele bi yol yapalım biraz eskisin o zaman offroad de yaparız kariyerde

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.