Şimdi Ara

Firefox OS'den yeni ekran görüntüleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
7.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  

Gelecek yıl ilk akıllı telefon modellerini görmeye başlayacağımız Mozilla Vakfı'nın mobil işletim sistemi Firefox OS'nin erken sürümlerine ait yeni ekran görüntüleri internette paylaşıldı.

Mozilla gönüllüsü Robert Nyman, HTML5 tabanlı işletim sistemine ait yeni ekran görüntülerini Twitter hesabı üzerinden yayınladı. 

Daha önceki ekran görüntülerine göre biraz daha değişmiş olan arayüzde, iOS ve Android işletim sisteminden esintiler göze çarpıyor. 

Henüz final sürümü olmadığı için arayüzün daha da değişmesi bekleniyor. Nyman, final sürüme kadar işletim sisteminin pek çok değişikliğe uğrayabileceğini belirtiyor.

• ben ümitvarım bu firefox os den.sonuçta rekabet yine bize yarayacak inşallah.
    birde işletim sistemleri illaki temel olarak azcıkta şekil olarak birbirlerine benzerler.

• ayarlar ekranı 1-1 ics

• Mozilla genel olarak google dan daha yavaş oldugu için androidle yarışamaz ha iosla yarışır iosla cokrahat cekişir cünki 2sine aynı linux altyapısını kullanıyor sadece android sanal java benzei bir motor üzerinde calıştıgı için kaynak ve pil israf ediyor onuda googlee daki para ve imkanlarla örtmeye calışıyorki oda bir yerde tıkanacak en nihayetinde chrome os gececek gibi geliyor bana...

• Ya insan Windows Phone gibi farklı bir arayüz yapar!

Bunun Android ve iOS dan farkı ne? Benim aklımda bile birçok arayüz tasarımı varken bunu yazılımcılar neden düşünemiyor?

• Bence gayet iyi görünüyor.Alternatif olacaktır ancak iOS ve Android kadar başarılı olacağını düşünmüyorum.

• Firefox OS çok iyi gözüküyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: korsanzeki168

Mozilla genel olarak google dan daha yavaş oldugu için androidle yarışamaz ha iosla yarışır iosla cokrahat cekişir cünki 2sine aynı linux altyapısını kullanıyor sadece android sanal java benzei bir motor üzerinde calıştıgı için kaynak ve pil israf ediyor onuda googlee daki para ve imkanlarla örtmeye calışıyorki oda bir yerde tıkanacak en nihayetinde chrome os gececek gibi geliyor bana...

Oha bilmeden konuşma bari. Android Linux Bazlı bir işletim sistemidir. [http://tr.wikipedia.org/wiki/Android_(i%C5%9Fletim_sistemi) ]

Bu da IOS için olan. gördüğün gibi MAC os x türevi bir işletim sistemi, Linux bazlı değilhttp://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0OS

• bunu nokia tabanlı telefonlara yükleye bilme şansımız varmı, hiç değilse symbianan kurtulurz :(

• quote:

Orijinalden alıntı: korsanzeki168

Mozilla genel olarak google dan daha yavaş oldugu için androidle yarışamaz ha iosla yarışır iosla cokrahat cekişir cünki 2sine aynı linux altyapısını kullanıyor sadece android sanal java benzei bir motor üzerinde calıştıgı için kaynak ve pil israf ediyor onuda googlee daki para ve imkanlarla örtmeye calışıyorki oda bir yerde tıkanacak en nihayetinde chrome os gececek gibi geliyor bana...

Android linux tabanlıdır.ios mac os x çekirdeği kullanır.

• Android-iOS karışımı bişey olmuş

• basit hızlı bir işletm sistemi olursa neden olmasın

• Firefox OS göze hitap ediyor. Güzel olacağa benziyor. Aklıma Mozilla'nın konsept telefonu geldi. Umarım onun gibi silinip gitmez bu proje.

• şayet android gibi sanal makine üzerinde çalışmazsa daha performanslı olabilir.. wp7'de bunu gördük.. androidden çok daha performanslı çalışan bir işletim sistemi.. android arayüzde bile kastıran bir işletim sistemi. o yüzden yeni özellikler için sürekli işlemcilerin hızları yükselmesi gerekti.

• Gorsellik acisindan bir windows phone degil ama performansini bilemeyiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Modlanmış android gibi duruyor.

• Bada yı alıp geliştirseler daha iyi olmaz mıydı? Bada bile tutmadı bu nasıl tutacak?
  • Fena değil ama yaratıcılık sıfır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ErdemZen

Fena değil ama yaratıcılık sıfır.

çok doğru özellikle ayarlar ekranı android 4.0 ics ile aynı

• quote:

Orijinalden alıntı: gahst

quote:

Orijinalden alıntı: korsanzeki168Mozilla genel olarak google dan daha yavaş oldugu için androidle yarışamaz ha iosla yarışır iosla cokrahat cekişir cünki 2sine aynı linux altyapısını kullanıyor sadece android sanal java benzei bir motor üzerinde calıştıgı için kaynak ve pil israf ediyor onuda googlee daki para ve imkanlarla örtmeye calışıyorki oda bir yerde tıkanacak en nihayetinde chrome os gececek gibi geliyor bana...
    Oha bilmeden konuşma bari. Android Linux Bazlı bir işletim sistemidir. [http://tr.wikipedia.org/wiki/Android_(i%C5%9Fletim_sistemi) ]Bu da IOS için olan. gördüğün gibi MAC os x türevi bir işletim sistemi, Linux bazlı değilhttp://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0OS

iOS Mac Os X tabanlıysa Mac Os X'de UNİX tabanlıdır. Linux olmasa da Unix'tir. Ayrıca Linux'un temelinde de Unix vardır. Dolayısıyla az çok birbirine benzer Linux ve Unix.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kassatura -- 3 Ağustos 2012; 21:18:02 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.