Şimdi Ara

Apple, Samsung’un delil sızdırması nedeniyle davanın hükmen kendi lehine sonuçlandırılması talep etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
3.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple, Samsung’un delil sızdırması nedeniyle davanın hükmen kendi lehine sonuçlandırılması talep etti

Amerika'nın Kaliforniya eyaletinin San Jose şehrindeki Güney Bölge Mahkemesi'nde devam eden Apple ile Samsung arasındaki hukuk mücadelesi tüm hızıyla devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde mahkeme tarafından kabul edilmeyen belgeleri kamuoyuyla paylaşan Samsung, bu hareketiyle duruşmanın hakimi Lucy Koh'u oldukça kızdırmıştı. Apple cephesinden de tepki çeken bu durum, 'alçakca' olarak nitelendirildi. Durumu sadece 'alçakca' olarak nitelendirmekle kalmayan Apple, davanın hükmen kendi lehine sonuçlandırılması için mahkeme heyetine başvuruda bulundu. Söz konusu başvuruda, Samsung'un geciktirme stratejisi uyguladığını öne sürüldü. Ayrıca , Samsung'un daha önce düzenli olarak kanıt yok ettiği ve şimdide jüriyi etkilemek için kanıt sızdırdığı belirtildi. Bu gerekçelerden ötürü mahkeme heyetine başvuruda bulunan Apple, Samsung'un kendilerine ait patent ve tasarımları izinsiz kullandığına dair bir karar alınmasını ve davanın kendi lehine sonuçlanmasını talep etti.

Apple tarafından mahkeme heyetine sunulan bu talebin mahkemenin seyrinde nasıl bir etki yaratacağını ilerleyen günlerde göreceğiz. 

• Şu Samsung kadar gereksiz bir firma görmedim arkadaş. Teknolojiye hiçbir faydası olmayan bir firma.

• hatta tüm apple davaları yargılama yapılmadan apple lehine gerçekleşsin. birgün senin elini de bırakacak şu lobi

• samsung referanduma gitmek istiyor galiba.

• Apple in yaptığı komik , Samsung un yaptigi ayıp

• Midem bulanıyor şu samsungdan... Bıktım ya kim iyi bişey yapsın anında çalıyor var mı böyle bir şey... Firmayı komple engelliceksin ibret olsun diğer firmalara diye...

• apple'danda samsung'danda bıktım yeter Allah aşkına işinize hangisi geliyorsa onu kullanın baydı artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Midem bulanıyor şu samsungdan... Bıktım ya kim iyi bişey yapsın anında çalıyor var mı böyle bir şey... Firmayı komple engelliceksin ibret olsun diğer firmalara diye...

Hatta tüm Apple rakibi firmalar kapatılsın. Sadece Apple kalsın rekabet falan olmasın senin gibiler de bir aypede 3000$ versin.

• Herkese soruyorum arkadaşlar; Samsungun bir ekmek fırınından ne farkı var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: darklight

quote:

Midem bulanıyor şu samsungdan... Bıktım ya kim iyi bişey yapsın anında çalıyor var mı böyle bir şey... Firmayı komple engelliceksin ibret olsun diğer firmalara diye...

Hatta tüm Apple rakibi firmalar kapatılsın. Sadece Apple kalsın rekabet falan olmasın senin gibiler de bir aypede 3000$ versin.

samsung disinda bu kadar cakmalayan unlu bir firma daha var mi? yok.
    adam gibi kendi fikirleri, urettikleri ile ayakta duran firmalar yeter de artar.
  • Samsung 640 gb hardiskimi iki yılda 6 kez sıfırladın hatta bir kez sıfırını verip ertesi gün bozuk çıktı derdimi 2.5 saat anlattim yalvar yakar servise aldırdım idaa ettin sağlam diye utanmadan arayıp bozukmuş sıfırını verdiler gel al dedin bir keresinde 5.5 ay serviste bıraktın ne özür ne pişmanlık zerre utanma yok adam olsan bu davalara konu olman zaten birde utanmadan garanti bitti diyor lan kullanmadım ki servisten çıkmadı hardisk samsung iyi diyordum şimdi kepaze diyorum vur apple vur içim soğusun adam olur belki ama nerde

• quote:

Orijinalden alıntı: Psycna

quote:

quote:

adam gibi kendi fikirleri, urettikleri ile ayakta duran firmalar yeter de artar.

Patent hakemi misin sen? Çakma veya değil ne yapacaksın? Sen verdiğin parayla çaldığın düdüğe bak.
    Apple davalarla Samsung'u bitirse hukuk bürosunun kendini hayır işlerine mi adayacağını sanıyorsun? Sıradaki en ciddi rakibe davaları yağdıracak ve onları ortadan kaldırmaya çalışacak.
    Apple, Samsung veya başka bir firmada %1 veya üzerinde payınız yoksa bu sektörde piyasadan bir firmanın kaybolmasını desteklemek IQ problemidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: atillagoguslu

Şu Samsung kadar gereksiz bir firma görmedim arkadaş. Teknolojiye hiçbir faydası olmayan bir firma.

samsung olmasa şu an retina ekranlı ayfon 2g kullanıyor olurdun. 3g den 4g den haberin olmazdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: u.r.k.

quote:

Orijinalden alıntı: atillagoguslu

Şu Samsung kadar gereksiz bir firma görmedim arkadaş. Teknolojiye hiçbir faydası olmayan bir firma.

samsung olmasa şu an retina ekranlı ayfon 2g kullanıyor olurdun. 3g den 4g den haberin olmazdı.

iPhone 2007 yilinda cikmasaydi Android denen birsey gelmezdi.

Samsung Galaxy olmazdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: This Time

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: atillagoguslu Şu Samsung kadar gereksiz bir firma görmedim arkadaş. Teknolojiye hiçbir faydası olmayan bir firma.
    iPhone 2007 yilinda cikmasaydi Android denen birsey gelmezdi. Samsung Galaxy olmazdi
    Nerden biliyosun ?

• quote:

Orijinalden alıntı: This is it

Herkese soruyorum arkadaşlar; Samsungun bir ekmek fırınından ne farkı var ?

bende soruyorum, siz kac tane teknoloji uretebilen 200milyar dolarlik firin gordunuz.

tabi telefon satin alarak teknolojiyi takip ettiginizi sanirsaniz, ekmek firiniyla teknoloji devini bir tutmaniz normal.

abartmiyorum, su haliyle samsung turk firmasi olsa turkiyeyi dunyanin ilk 10 ekonomisi arasina sokar. yanlizca maddi gucuyle degil, uretim kapasitesi, teknolojisi ve know how'iyla. samsung sadece islemci, ekran paneli uretimi ve argesi yapmiyor, super tanker insasindan (dunyanin en buyuk ikinci tersanesine sahip), savunma saniyene her alanda calisan ar-ge yapan, teknoloji ureten bir dev. turkiyenin t-155 firtina obusleri mesela, samsung teknolojisi. samsungun K-9 thunder modeline dayaniyor.

applein marka degeri ve gelirleri kesinlikle daha yuksek ama hayatimiza giren temel teknolojilerden kacini apple gelistiriyor. siz hala lg nin tasarliyip urettigi, aslinda sadece cozunurlugu artirilmis lcd den ibaret retina ekrani apple in teknolojiye katisi oldugunu sana durun. samsung esnek amoled gibi tamamen temelden yeni teknolojilerinin arastirma gelistirmesini yapiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: This Time

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: atillagoguslu Şu Samsung kadar gereksiz bir firma görmedim arkadaş. Teknolojiye hiçbir faydası olmayan bir firma.
    iPhone 2007 yilinda cikmasaydi Android denen birsey gelmezdi. Samsung Galaxy olmazdi

google android i 2005de satin alip ilk prototipleri gelistirmeye baslamisti.

• quote:

Orijinalden alıntı: This is it

Herkese soruyorum arkadaşlar; Samsungun bir ekmek fırınından ne farkı var ?

Bir farkı yok, sadece ekmekleri 28nm HKMG prosesiyle pişirebiliyorlar, bundan dolayıda Apple ipad'in hamurunu seve seve Samsung'dan satın alıyor :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Psycna

quote:

quote:

Patent hakemi misin sen? Çakma veya değil ne yapacaksın? Sen verdiğin parayla çaldığın düdüğe bak.
    Apple davalarla Samsung'u bitirse hukuk bürosunun kendini hayır işlerine mi adayacağını sanıyorsun? Sıradaki en ciddi rakibe davaları yağdıracak ve onları ortadan kaldırmaya çalışacak.
    Apple, Samsung veya başka bir firmada %1 veya üzerinde payınız yoksa bu sektörde piyasadan bir firmanın kaybolmasını desteklemek IQ problemidir.

Bu devirde kimse patent davasi yuzunden kapanmaz. Tazminat odemeye mahkum edilir. Is hayati farklidir. Patent aldigi urun ve fikiri kullandirmazlar, parayla satarlar. Adamlar bir firmaya sadece patentinden dolayi birkac yuz milyon dolar oduyorlar. Teknoloji savasi o yonde ilerliyor.

Bu arada sacmasapan yorumlar gozume carpiyor. Sanki Apple 100$a mal edip 1000$ dolara satarken, Samsung 500$a mal edip 600$a satiyor. Hepsi uc asagi bes yukari ayni paralara imal edip neredeyse ayni fiyata satiyorlar. Ulkemizdeki fiyatlara bakmayin, yurtdisinda aralarinda 50$ fark yok.

• o sızdırılan evraklar delil olarak kabul edilmemişti ki. madem delil değiller samsungun bunları sızdırıp derdini dinleyen birilerine anlatmaya çalışmasında bir anormallik görmüyorum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.