Şimdi Ara

512 nin yanında 256 görünmüyor???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 512 ddr400 ram in yanına 256 ddr400 ram taktım

xp sadece 512 ram olarak algıladı hwinfo dan baktım 512 yi de 256 yıda görüyor ama xp sadece 512 olarak tanıyor ramlarin ikiside twinmos anakart asus kt6 cpu xp2500

böyle bir sorunla karşılaşan var mı? iki slotta da aynı miktarda ram mi takmak lazım? bios update diyiceksiniz yeni update yapmıştım

teşekürler

• anakartında 3 adet slot olması lazım

bı bosluk bırakarak takmayı dene ramlerı
  • denedim üstad olmadı maalesef...ramlari tek tek taktığımda çalışıyor ramlarde arızalı değil....hani çok dert değil 256 yı satarız olur biter ama neden? niçin? nasıl? bilmem öğrenmem lazım

ilginize teşekürler
  • ramlerde tek taraf ve cıfy tarafta onemlı vıa anakartlar secıcı olabılıyo en son bıos update ı denedınmı

ayrıca bıosta

banks at row secenegı vardır onu 4-way yapıp denermısın?
  • banks at row değilde sdram interleave gibi bir seçenek var auto idi 4 bank yaptım yine olmadı
    enson bios yüklü ....ramlerde tek taraf ve cıft tarafta onemlı yazmışsınız tam anlamadım ama ramler tek taraf single side yani tam nasıl olacak anlayamadım...

ilginize teşekkürler üstadım, fazla uğraşmaya değmez
    Galiba bu sorun da çözülemeyenler sınıfında yerini alacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thunderace -- 26 Mart 2006; 3:24:08 >
  • tamam üstad olayı çözdüm kesin 512 ram arızalı
    sadece 512 ile çalıştığında bilgisayar kapanıyor geri vericeğim

böylece bir sorunun da üstesinden gelmiş oluyoruz, yeni bir macera da buluşmak üzere hoşçakalın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.