Şimdi Ara

Google & Asus Nexus 7 Tablet [ Ana Konu ] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.948
Cevap
97
Favori
456.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar hangisini ve ne sebepden almaliyim?

Google Nexus 7 (16 GB) ve ya Samsung P6200 Galaxy Tab 7.0 Plus (16 GB)
  • quote:

Orijinalden alıntı: z_vitamini

Beyler ve varsa bayanlar
    Nexus 7 Flash desteklemiyor derdine son!
    Aşağıda yabancı bir forumda çözümünü bulmuşlar ve anlatmışlar ben de sizler için yayınlıyorum. Dil ingilizce ancak vaktim yok çevirebilen çevirsin yoksa yarın ben çevirisini yapacağım...

Step 1:

Swipe down from the top of your tablet’s screen and tap the 3 sliders to enter “Settings” on your tablet. Then tap “Security” and place a check in the block by “Unknown Sources” and then tap on the “Home” button at the bottom.

Step 2:

Go to Google Play, then download and install xScope Browser Here. If you prefer more handholding with the Flash install xScope Browser Pro at $.99 US Here.

Step 3:

Open the xScope Browser and you will be asked if you want to install Flash Player. Accept and you will be taken to XDA Developers where you can download the Adobe_Flash_Player.apk. Next accept the option to run the apk. Note the apk is stored in /sdcard/download if you miss the run option.
    I did not use the xScope Browser Pro, so I am uncertain of the additional benefits of Flash install assistance in the pro version.

Step 4: Test Flash

The following link will allow you to test your Flash Plugin. Remember to use Flash you will have to access the Flash content through the xScope Browser. Tapping the center of the first test block will prompt your browser choice, then tap the play button and watch the balls rearrange. The second test is a Flash video. Tap Here to test your Flash install.

1- Ayarlardan güvenlik sekmesine girip "bilinmeyen kaynaklardan" yükleme yapılması için izin veriyoruz. (unknown sources'ın yanındaki kutuya tik atıyoruz)
    2- google play'den xscope browser'ını indirip kuruyoruz. Eğer Flash ile ilgili daha fazla seçenek isterseniz ücretli olan versiyonunu da indirebilirsiniz. Ücretli versiyonu 99 cent.
    3-xscope uygulamasını çalıştırıyoruz. Programı çalıştırdığınızda flash player kurmak isteyip istemediğinizi soracak. Kabul ettiğinizde" xda developers" sitesine yönlendirileceksiniz. Bu yönlendirildiğiniz siteden adobe flash player apk dosyasını indiriyorsunuz. Xscope indirdiğiniz flash player apk dosyasını çalıştırmak isteyip istemediğinizi soracak. Kabul edip devam ediyoruz. Eğer bu aşamada çalıştırmayı unutursanız dosyayı /sdcard/download klasöründe bulup sonradan da çalıştırabilirsiniz.
    Ben ücretsiz versiyonu kullandığım için ücretli versiyonda flash kurulumunda daha faydalı seçenekler olup olmadığını bilmiyorum.
    4- Flash player'ı test edelim
    Burada verdiğim link flash plugini test etmenizi sağlayacak. (z_vitamini burada bir link olması lazım. Alıntı yaptığın forumu kontrol et istersen)
    Flash kullanmak için xscope browserını kullanmanız gerektiğini unutmayın. Flash player sadece bu browserda çalışacak. İlk test aşamasında merkeze dokunduğunuzda tablete kurulu browserlar arasından hangisini kullanmak istediğiniz soracak. Sonra "play"tuşuna dokununca şeçitli boyutlarda toplar görünmeye başlayacak. Sonraki test flash video oynatma testi. Buraya dokunup bu testi de yapıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhanirem

1- Ayarlardan güvenlik sekmesine girip "bilinmeyen kaynaklardan" yükleme yapılması için izin veriyoruz. (unknown sources'ın yanındaki kutuya tik atıyoruz)
    2- google play'den xscope browser'ını indirip kuruyoruz. Eğer Flash ile ilgili daha fazla seçenek isterseniz ücretli olan versiyonunu da indirebilirsiniz. Ücretli versiyonu 99 cent.
    3-xscope uygulamasını çalıştırıyoruz. Programı çalıştırdığınızda flash player kurmak isteyip istemediğinizi soracak. Kabul ettiğinizde" xda developers" sitesine yönlendirileceksiniz. Bu yönlendirildiğiniz siteden adobe flash player apk dosyasını indiriyorsunuz. Xscope indirdiğiniz flash player apk dosyasını çalıştırmak isteyip istemediğinizi soracak. Kabul edip devam ediyoruz. Eğer bu aşamada çalıştırmayı unutursanız dosyayı /sdcard/download klasöründe bulup sonradan da çalıştırabilirsiniz.
    Ben ücretsiz versiyonu kullandığım için ücretli versiyonda flash kurulumunda daha faydalı seçenekler olup olmadığını bilmiyorum.
    4- Flash player'ı test edelim
    Burada verdiğim link flash plugini test etmenizi sağlayacak. (z_vitamini burada bir link olması lazım. Alıntı yaptığın forumu kontrol et istersen)
    Flash kullanmak için xscope browserını kullanmanız gerektiğini unutmayın. Flash player sadece bu browserda çalışacak. İlk test aşamasında merkeze dokunduğunuzda tablete kurulu browserlar arasından hangisini kullanmak istediğiniz soracak. Sonra "play"tuşuna dokununca şeçitli boyutlarda toplar görünmeye başlayacak. Sonraki test flash video oynatma testi. Buraya dokunup bu testi de yapıyoruz.

Eyvallah hocam çok teşekkürler ben de şimdi çeviri için girmiştim siteye görünce çok sevindim valla :)
    Tamam ben linki de bulup ana sayfaya koyuyorum yazıyı...

• quote:

Orijinalden alıntı: atacante

arkadaslar hangisini ve ne sebepden almaliyim?

Google Nexus 7 (16 GB) ve ya Samsung P6200 Galaxy Tab 7.0 Plus (16 GB)

Tabiki Nexus 7 PPi Nexus 7:216 1280x800 IPS İşlemci Daha hızlı android 4.1.1

Galaxytab PPi:170 1024x768 LCD 3.2 Arada Çook Fark Var.
  • arkadaslar paypal ile tablet siparis eden var mi aranizda/ bi mesaj atsaniz, bazi seyler sorucam.. mumkunse... tesekkurler
  • Otg destegı var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de cihazım sonun da elima ulaştı. Cihaz fiyatına göre gerçekten muazzam performans sunuyor. Telefonum android. Hangi romu kursam hep stabilite sorunları olurdu. Android jellybean versiyonunu ilk kez bu cihazla kullandım. Google bu sefer gerçekten stabil ve tüm uygulamalarıyla tam bütünleşik bir os yapmayı başarmış.

Cihazın donanımını piyasadaki cihazlarla karşılaştırınca üst seviye ama ön kamerayı hiç beğenmedim. Gerçi fotograf çekmek için değil sadece görüntülü görüşme için konulmuş.

Kullanan arkadaşlar, ön kameradan foto çekmemizi sağlayan bir program var mı? Xda'da araştırmadan burda bir sorayım dedim.

Bu arada cihazı ebay'dan aldım. Amerikadan bir arkadaş vasıtasıyla geldi. Merak eden arkadaşlar malesef 25$ lık hediye çeki kullanılamıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: cyberclops

Benim de cihazım sonun da elima ulaştı. Cihaz fiyatına göre gerçekten muazzam performans sunuyor. Telefonum android. Hangi romu kursam hep stabilite sorunları olurdu. Android jellybean versiyonunu ilk kez bu cihazla kullandım. Google bu sefer gerçekten stabil ve tüm uygulamalarıyla tam bütünleşik bir os yapmayı başarmış.

Cihazın donanımını piyasadaki cihazlarla karşılaştırınca üst seviye ama ön kamerayı hiç beğenmedim. Gerçi fotograf çekmek için değil sadece görüntülü görüşme için konulmuş.

Kullanan arkadaşlar, ön kameradan foto çekmemizi sağlayan bir program var mı? Xda'da araştırmadan burda bir sorayım dedim.

Bu arada cihazı ebay'dan aldım. Amerikadan bir arkadaş vasıtasıyla geldi. Merak eden arkadaşlar malesef 25$ lık hediye çeki kullanılamıyor

Kardesim bi konuyu okuyun herkes ayni soruyu soruyor nexus 7 camera yaz googke play e indir onu kamerasi gayet iyi arti turkiuede kullanilmiyor icinden filimde cikmadi

• quote:

Orijinalden alıntı: AlphaScramble

Otg destegı var mı ?

Konuyu oku yok oyle beles is !!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: rizeli-alcatraz

quote:

Otg destegı var mı ?

Aga mobılden zor oluyo ondan sordum yoksa belescı degılımdır

• çok güzel alet
  • quote:

quote:

quote:

Otg destegı var mı ?

Aga mobılden zor oluyo ondan sordum yoksa belescı degılımdır

otg yok ama root dan sonra, flash bellek bağlayabiliyoruz otg kablo ile
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cyberclops

Benim de cihazım sonun da elima ulaştı. Cihaz fiyatına göre gerçekten muazzam performans sunuyor. Telefonum android. Hangi romu kursam hep stabilite sorunları olurdu. Android jellybean versiyonunu ilk kez bu cihazla kullandım. Google bu sefer gerçekten stabil ve tüm uygulamalarıyla tam bütünleşik bir os yapmayı başarmış.

Kardesim bi konuyu okuyun herkes ayni soruyu soruyor nexus 7 camera yaz googke play e indir onu kamerasi gayet iyi arti turkiuede kullanilmiyor icinden filimde cikmadi

Cevap için saol da çok fevri bir tavır içinde yazmışsın.

• Bende almayı dusunuyorum

Asus turkıye ye getırınce ne kadara satar pcdeponun fıyatı gayet uygun geldı havale ıle 614 tl

• Pc depoda havele ile 607 olmuş =) Ama stoklarında yok ben Pc depoya mesaj attım ne zmn gelecek die bana şöyle bi cvp verdiler :Merhaba Asus Türkiyeden aldığımız bilgilere göre sonbaharın aylarının ortasında Türkiyede satışına başlanıcağı konusunda bilgi aldık **** Bey
    Buda demek oluyorki ekimde ellerine geçecek =)
  • 8 gb versiyonu taş çatlasın 550 tl den ülkemize giriş yapması gerekir. Bakınız amerikada 199$ lık iPod touch lar ülkemizde 450-550 lira arası satılıyor. Gönül ister ki daha düşük olsun. 550 tl nin üstü kabul edilecek bir fiyat değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: horanta27

Pc depoda havele ile 607 olmuş =) Ama stoklarında yok ben Pc depoya mesaj attım ne zmn gelecek die bana şöyle bi cvp verdiler :Merhaba Asus Türkiyeden aldığımız bilgilere göre sonbaharın aylarının ortasında Türkiyede satışına başlanıcağı konusunda bilgi aldık **** Bey

Hıı o zaman 2 sene garantısı olacak pc depodan alınca gayet ıyı gibi

• quote:

quote:

Pc depoda havele ile 607 olmuş =) Ama stoklarında yok ben Pc depoya mesaj attım ne zmn gelecek die bana şöyle bi cvp verdiler :Merhaba Asus Türkiyeden aldığımız bilgilere göre sonbaharın aylarının ortasında Türkiyede satışına başlanıcağı konusunda bilgi aldık **** Bey

Yok kardeşim baktımda garanti die bişe yazmıyo pcdepoya sormak lazım
  • quote:

quote:

quote:

Yok kardeşim baktımda garanti die bişe yazmıyo pcdepoya sormak lazım

Eger asus'un Türkiye'ye. Getırmesını beklıyorsa muhtemelen asustan temın edılecek buyuk ıhtımalle 2 sene garantı olacak

• Kullanan arkadaşlara bir sorum olacak. Google Play mağazasından doğrudan indirmek yerine (zaten bu işlem şu an için Türkiye'de mümkün değil!) halihazırda bilgisayarımızda bulunan apk dosyalarını Nexus 7'ye transfer edip, çalıştırabiliyor muyuz? Yoksa Nexus 7 bu işlemi anlayıp, buna izin vermiyor mu?
    Benim Asus TF101 tabletimde onlarca apk oyun/uygulama dosyası var. Onları önce bilgisayara, oradan da Nexus 7'ye transfer etmeyi düşünüyorum. Deneyen, bilgisi olan arkadaşların yanıtı için şimdiden teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.