Şimdi Ara

Google & Asus Nexus 7 Tablet [ Ana Konu ] (586. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.948
Cevap
97
Favori
456.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 584585586587588
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sağol hocam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih591

Hocam bunu nasil yukleyecez tablete

Nexus root toolkit programıyla rootladim rootlarken twrp recovery yüklenmesi için olan seçeneği seçtim daha sonra tableti açarken ses kısma tuşuna basarak recovery menüye girdim ordan wipe işlemini yapıp flash diske attığım romu otg kablo ile tablete bağlayıp install bölümünden yukledim YouTube da videolar ı var ordan bakarsanız daha iyi anlarsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • chatin_62 kullanıcısına yanıt
    Bir kaç sorum olacak,

Donanım performansı olarak nasıldır ? ör. wifi çekim gücü, ekran bakış açısı farkediyor mu? pil durumu ? ( genelde kağıt üzerinde özellikleri iyi görünen ucuz ürünler hesapta olmayan 1 parametre yüzünden burnundan getirebilir insanı ve neden ucuz olduğunu anlarsın )

Güncelleme konusunda destek süresi belli mi ? ve arayüz nasıl, sadeleştirelebiliyor mu ? Atıyorum 2 sene sonra nexus 7 durumuna düştüğünde ( o kadar kaliteli midir acaba? ) arayüzdeki gereksiz yüklemeler yüzünden performans kaybını daha erken hissettirmesin ?

Aslında 180 - 200 aralığında alma durumu olmuştu ama hem bilinmezlik hemde 7'nin hala güncelleme alması ve benim ihtiyaçlarımı bir şekilde karşılamasından almamıştım.

Tamamen merak amaçlı ve 7 ile vedaya ikna olmam için almam gereken cevaplar... Tabi ipad mini/ nexus 9 alacakken yerlerine alındığında ne olur ? :)

hayırlı olsun... umarım uzun süre performanslı götürür... benimde sebebim olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Victory_5

Bir kaç sorum olacak,

Donanım performansı olarak nasıldır ? ör. wifi çekim gücü, ekran bakış açısı farkediyor mu? pil durumu ? ( genelde kağıt üzerinde özellikleri iyi görünen ucuz ürünler hesapta olmayan 1 parametre yüzünden burnundan getirebilir insanı ve neden ucuz olduğunu anlarsın )

Güncelleme konusunda destek süresi belli mi ? ve arayüz nasıl, sadeleştirelebiliyor mu ? Atıyorum 2 sene sonra nexus 7 durumuna düştüğünde ( o kadar kaliteli midir acaba? ) arayüzdeki gereksiz yüklemeler yüzünden performans kaybını daha erken hissettirmesin ?

Aslında 180 - 200 aralığında alma durumu olmuştu ama hem bilinmezlik hemde 7'nin hala güncelleme alması ve benim ihtiyaçlarımı bir şekilde karşılamasından almamıştım.

Tamamen merak amaçlı ve 7 ile vedaya ikna olmam için almam gereken cevaplar... Tabi ipad mini/ nexus 9 alacakken yerlerine alındığında ne olur ? :)

hayırlı olsun... umarım uzun süre performanslı götürür... benimde sebebim olursunuz.

Hocam öncelikle Xiami hakkında ve MIUI işletim sistemi daha doğrusu Android'in Xiaomi tarafından yeniden ele alınmış halini (Sloganları Redefining Android'tir) biraz bilmek gerekiyor. Çok basitçe yazayım.
    Xiaomi cihazlarının ucuz olmaları kullanılan malzemeden değil, satış politika ve stratejilerinden kaynaklıdır. Herhangi bir aracı kullanmadıkları için ürünlerin üzerine binen distribütör, bayi v.b. gibi aracı payları kullanıcının cebinde kalmaktadır.
    Xiaomi kullandığı tüm malzemeleri, en kaliteli haliyle o ürünlerin ve üretimlerinin uzmanı olan firmalardan temin etmektedir. Örneğin Foxconn firması bugün dünyanın en kaliteli elektronik devrelerini üreten (Apple kartları da dahil) bir firmadır.
    MIUI, 5 sene önce, dünyada kullanılan en popüler cihazlara yüklenebilen bir Rom olarak ortaya çıkmıştır. En önemli özelliği, geliştirici romlarında her hafta güncelleme yapmasıdır. Elbette stabil olan romlar, bu geliştirici romlarda tam olarak sorunsuz kullanıldığına kanaat getirilen özellikler eklenerek daha seyrek olarak güncellenmektedir. Bir sene sonra ise Xiaomi artık kendi cihazlarını da üretme kararı alıp telefonlardan başlayarak cihaz üretimine de girmiştir. Bugün kendi cihazları haricinde resmi olarak 250'nin üzerinde cihaza Rom yapmaktadır.http://en.miui.com/download.html sitesinden bu cihazları görebilirsiniz. MIUI arayüzü bugün dünyanın en fazla temaya sahip olan arayüzüdür. Tema uygulaması ile milyonlarca temalardan kendi zevkinize uygun temalar seçebilir, tema uygulamaları ile kendi temalarınızı yapabilirsiniz. Bu bazen bir dezavantaj da oluşturmaktadır. Bu kadar bolluk içerisinde temalar arasında boğulabiliyorsunuz.
    Xiaomi, normalde sadece Çince ve İngilizce dil bulunan resmi romlarından v6 versiyonu olan cihazların bazılarında resmi olarak Türkçe dil desteği vermeye başladı. Diğer cihazlarda Türkçe de dahil diğer diller yoktur (satış yaptığı uzakdoğu ülkeleri ve Hindistan haricinde). MiPad te Türkçe olmayan cihazlardan biri. Maalesef Türkçe dil isteyenler ve Google uygulamalarını kullanmak isteyenler Xiaomi.eu sitesinin yapmış olduğu Multi Rom'ları kullanmak yada Jbart denen bir uygulama ile Türkçe dil dosyalarını rom içine gömmek, manuel olarak ta Google Apps dosyalarını yüklemek zorundalar. Ama bu yarın-öbürgün Türkçe resmi olarak verilmeyecek anlamına gelmiyor.
    MIUI'nin kendi içinde birçok yararlı uygulama ve özellik var. Güvenlik en önemli özelliklerinden bir tanesi. Senelerdir kullandığı yerleşik firewall Android M'de daha yeni yeni görülmeye başlandı.
    Elbette negatif taraflar da var. 2014 yılında dünyaya açılma projesi hayata geçirildikten sonra yazılım olayını biraz boşlamaya başladılar. Kendi cihazlarına daha fazla ağırlık vermek zorunda kaldıklarından diğer cihazların romlarını boşladılar. Eskimiş birçok cihaza artık güncelleme vermiyorlar.
    Android versiyonlarına gelecek olursak, henüz KK bile verilmeyen birçok cihazları var. Sadece yeni çıkan telefonlarında ve 2 yada 3 senelik bir cihazları olan MI2 cihazlarında LP var. Bu konuda biraz yavaş kalıyorlar. Ancak şunu da hemen belirtmek gerekiyor. Şu anda JB olsun, KK olsun LP olsun, kısaca tabanı ne olursa olsun MIUI v6 kullanan hiçbir cihazda bunun farkını anlamanız pek mümkün değil. Ancak hakkında kısmına bakıp orada JB, KK yada LP olduğunu görebiliyorsunuz. Çünkü MIUI v6'nın temel görünümü tüm cihazlarda hemen hemen aynıdır.
    Ayrıca MIUI tablet versiyonunda maalesef Tema uygulaması yok. Aslında apk dosyası sistem'de app klasöründe dosya olarak görünüyor ama uygulamalar arasında yok. Ancak mutlaka istediğimiz temayı mtz olarak (tema dosyalarının uzantısı mtz dir) yüklemenin bir yolu vardır yada bulunacaktır.

Tablete gelecek olursak ekran kalitesi de, görüntü açısı da oldukça iyi. Wifi çekimi de bana göre yerinde. Evde kullandığım diğer cihazlarla genel olarak aynı seviyelerde. Bunu Wifi Analyzer gibi uygulamalar ile görmek mümkün.

2. sistem partisyonunu rootlayamamak bu nedenle de 2 haftada 1 hafta rootsuz kalmak dışında şu ana kadar yaşadığım hiçbir sıkıntısı olmadı. Tabiki bunu da sıkıntı diye adlandırmak ne kadar doğru olur orası ayrı. Custom recovery yükleyerek yüklemek çok basit ama ben orjinal recovery ile uğraşıyorum.
    Belki bu son cümleler size garip gelebilir biraz açmak lazım. Cihazda 2 tane system partisyonu var. Her hafta gelen güncellemeler OTA ile yüklendiğinde şu anda aktif olmayan partisyona yükleniyor. Yani şu anda system1 aktifse güncelleme system2'ye yükleniyor ve yeniden açılırken system2 aktif oluyor. Diğer hafta gelecek olan güncelleme ise system1'e yüklenecek. Bu döngü böyle devam edip gidiyor. Böylece eğer güncellemeyle ilgili bir sorun varsa, cihazı yeniden eski partisyonla açıp gelecek diğer güncellemeyi bekleyebiliyorsunuz.
    Cihazda uzun süre internette gezince ısınma hissediyorsunuz. Ama bu beni fazla rahatsız etmiyor.

Ipad için birşey diyemem. Ancak Nexus9 ile ekran boyutu dışında hemen hemen aynı özelliklerde olduğundan 32GB'lık Nexus9'un 480$'lık fiyatıyla kaşılaştırınca aradaki uçurum açıkça kendini gösteriyor. Tam iki katı ki bu da Google Play fiyatı. Diğer sitelerde daha yüksektir.

Son söz olarak Nexus7 2013'ten çok daha üstün bir tablet. Herşeyi bir tarafa koyuyorum, 2012 ile karşılaştırma bile yapılamaz. Nvidia Shield ve Nexus9 haricinde kendi ayarında bir başka cihaz yok.

Bu arada son güncelleme ile FM Radyo gelmiş haberim yok. Internet radyosu değil bildiğimiz FM Radyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 14 Temmuz 2015; 18:30:51 >
    Benim kullanım ve beklentilerime göre anladığım kadarı ile,

Nexus 9'un major artısı safkan Android ve güncelleme avantajı. Eksi olarak Fiyat ve ekran büyüklüğü.

Mi Pad artıları benzer performansı çok daha uygun fiyata sunabilmesi. Eksi olarak Android günceli takip etmede doğal olarak 1 Nexus olmaması.

evet ben ikna oldum. Sanırım Aliexpress'in çılgın indirim kampanyalarından birinden siparişi veririm artık. ( sonuncusunda 16 gb $186 yada $196 geliyordu... )

Yönlendirme ve bilgilendirme için teşekkür ederim. Şayet olumlu olumsuz bir gelişme yaşarsanız ve paylaşırsanız sevinirim. Tekrar teşekkürler.
  • quote:

Benim kullanım ve beklentilerime göre anladığım kadarı ile,

Nexus 9'un major artısı safkan Android ve güncelleme avantajı. Eksi olarak Fiyat ve ekran büyüklüğü.

Mi Pad artıları benzer performansı çok daha uygun fiyata sunabilmesi. Eksi olarak Android günceli takip etmede doğal olarak 1 Nexus olmaması.

evet ben ikna oldum. Sanırım Aliexpress'in çılgın indirim kampanyalarından birinden siparişi veririm artık. ( sonuncusunda 16 gb $186 yada $196 geliyordu... )

Yönlendirme ve bilgilendirme için teşekkür ederim. Şayet olumlu olumsuz bir gelişme yaşarsanız ve paylaşırsanız sevinirim. Tekrar teşekkürler.

Evet aynen öyle. Zaten Nexus cihazlar haricinde güncelleme konusunda daha iyi cihaz olması mümkün değil.
    Aliexpress'ten alışveriş yaparken dikkatli olmanızda fayda var. Malum orda satılanların %90'ı sahte, korsan cihazlar.
  • Victory_5 V kullanıcısına yanıt
    Unutmadan tabletin GPS'i yok. Tek eksi tarafı bu benim için.
    Aliexpress ana sayfada marka bazlı büyük indirimler yapıyor tek bir mağaza ile... Sıkıntı site içi mağazalarda olabilir evet...

GPS aslinda önemli bir ozellik... Benim içinde eksi kısımda...

Nexus 9 ile kiyaslamalarini inceleyim biraz... Performans olarak neresine dusuyor araştıralım...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Aliexpress ana sayfada marka bazlı büyük indirimler yapıyor tek bir mağaza ile... Sıkıntı site içi mağazalarda olabilir evet...

GPS aslinda önemli bir ozellik... Benim içinde eksi kısımda...

Nexus 9 ile kiyaslamalarini inceleyim biraz... Performans olarak neresine dusuyor araştıralım...

Nexus9 mutlaka daha üstün çıkacaktır. İşlemci daha üstün, GPU daha üstün, Ekran daha büyük (bu belki dezavantaj da olabilir, mesela ben 8" 'ten büyük bir tableti çok rahat taşıyabileceğimi düşünemiyorum), yazılım desteği direk Android'in geliştiricisinden geliyor, yanlış hatırlamıyorsam GPS'i var v.s.
    Ama bu üstünlük 2 katı para vermeye değer mi işte asıl mesele bu.
    Performans olarak derin farklar olmasında... Büyüklük konusunda üreticiler sana özel tablet üreteceğiz nasıl olsun deseler, Nexus 7 boyutlarında ama mümkünse çerçeve olmasın derim.... ( Aynı kasada 8 inç olur mu ? :) )

Genel bir yaklaşım olarak sadece fiyata odaklanmak en büyük maddi zararları verir... En ucuz denemesi için tuvalet kağıdı örneği veriyorum... Marketten en ucuz, en pahalı ve çoğu markanın toplandığı bir fiyat aralığından 1 'er paket alıp denendiğinde hangi seviyeden alta düşmemek gerekiyor anlıyorsun. Tablet konusuna geri dönersek benim Nexus 7'nin üzerine 3 tablet değiştiren arkadaşım var ve her seferinde bir yada birkaç özellik konusunda geride kaldı. ( Son tabletinde performans olarak üstün olmasına rağmen Android L'yi bende gördü. Aslında bu fark performans olarak değilde sadece benim dilime vuran bir fark :) ) yada evde kardeşimin tabletinin wifi gücünün düşüklüğünden menzili olan bir tablet kullanıyor olması gibi. Pek çok parametrede Nexus 7 kendisinden performans olarak üstün tabletlerin hakkından gelmeyi başardı. Bunu sadece fiyat, yazılım, donanım, vs olarak yapmadı. Özet olarak sınıfın en çalışkanı olmadı ama hiç bir dersi de zayıf değildi. :)

Yine genel yaklaşım olarak ucuz bir ürün alırsın... ilk heves geçmeye başladıkça kullanımla ilgili aslında var olan sıkıntılar göze batmaya başlar... ya serde erkeklik var, ben seni hatalarınla sevdim Ayten deyip acıların dünyasına giriş yaparsın :) yada zararı göze alıp ilk seferde alman gereken ürünü alırsın...

Sonuçta anlatımınızdan Nexus 9'un altında olduğunu ancak bu performansın baştada söylediğim gibi derin bir fark oluşturmadığını anlıyorum. ( belki bu fark 1 oyuncu için uzun dönemde önemli olabilir. ) Kullanım alışkanlıklarım paralelinde sıkıntı yaşamadan ( sadece güncelleme ve GPS dışında ) geçebileceğim, ağız tadı bozmayacak 1 cihaz. Alana kadar artıları, eksileri dahada çıkacaktır sizin gibi kullanıcılarından.
  • Benim de nexus 7 2012 artık şarj problemleri vb yaşadığından üstüne bir de 1gb ramin darboğazını her tarayıcı açtığımda hissettirmesinden ötürü ben de yeni tablet arayışına girdim yalnız 2gb ram benim için ipad almadığım sürece bir sene sonranın yine darboğazı olacak gibi. Artık uygulamalar daha çok ram istiyor ve dolayısı ile verimli multitask için ne kadar ram o kadar iyi (ipad'de 2gb ram var biliyorum ama multitask çok daha iyi, kabul etmek lazım). Üstelik Android M ile çoklu pencere özellikleri de geldiğinden ram miktarı ciddi şekilde performansı etkileyecektir.
    Nvidia shield, mipad, nexus9 vb hepsi 1 senelik tabletler, sanırım yeni nesilleri daha iyi olacaktır... Dişimi sıkıp beklemeyi göze aldım ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: supersonicbluepearl

Benim de nexus 7 2012 artık şarj problemleri vb yaşadığından üstüne bir de 1gb ramin darboğazını her tarayıcı açtığımda hissettirmesinden ötürü ben de yeni tablet arayışına girdim yalnız 2gb ram benim için ipad almadığım sürece bir sene sonranın yine darboğazı olacak gibi. Artık uygulamalar daha çok ram istiyor ve dolayısı ile verimli multitask için ne kadar ram o kadar iyi (ipad'de 2gb ram var biliyorum ama multitask çok daha iyi, kabul etmek lazım). Üstelik Android M ile çoklu pencere özellikleri de geldiğinden ram miktarı ciddi şekilde performansı etkileyecektir.
    Nvidia shield, mipad, nexus9 vb hepsi 1 senelik tabletler, sanırım yeni nesilleri daha iyi olacaktır... Dişimi sıkıp beklemeyi göze aldım ben.

2 GB ram saf android de uzun sure sorun çıkarmaz nexus 5 imde 3-4 uygulama açık 750-800 MB boş yer var şu anda. Bütçe varsa nexus 9 iyi cihaz

• supersonicbluepearl S kullanıcısına yanıt
    Nexus 9 yada ıpad mini3 fiyat sorun değilse gözünüzü kapatıp alabilirsiniz... 7 yı hala benim gibi kullanabildiğinize gore 9'da emin olun min. 3 sene goturur. Daha çok RAM iyidir aslinda çok doğru değil. Min. Seviye altı ram olmasın yeter. Or. Çok yüksek çözünürlükte 2 GB RAM'li ekran performansının sisteme etkisi, yeterli ama daha dusuk çözünürlüklü 1 GB ram'li sistem performansından dusuk olabilir gibi çok parametre var. Nexus serisi bunu saf Android ile çok iyi taşıdı bugüne kadar. Aslında 9'la ilgili kullanıcı yorumlari olabilse...

Ben acaba yarı fiyatına biraz taviz vererek maceraya girsem mi? arifesindeyim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Nexus 9 yada ıpad mini3 fiyat sorun değilse gözünüzü kapatıp alabilirsiniz... 7 yı hala benim gibi kullanabildiğinize gore 9'da emin olun min. 3 sene goturur. Daha çok RAM iyidir aslinda çok doğru değil. Min. Seviye altı ram olmasın yeter. Or. Çok yüksek çözünürlükte 2 GB RAM'li ekran performansının sisteme etkisi, yeterli ama daha dusuk çözünürlüklü 1 GB ram'li sistem performansından dusuk olabilir gibi çok parametre var. Nexus serisi bunu saf Android ile çok iyi taşıdı bugüne kadar. Aslında 9'la ilgili kullanıcı yorumlari olabilse...

Ben acaba yarı fiyatına biraz taviz vererek maceraya girsem mi? arifesindeyim...

Ipad mini 3 kesinlikle radarımda değil, ne zamanki air serisi ile aynı donanımda olur o zaman ok.

Çok ram her zaman iyi değildir kabul ediyorum, hatta tarayıcı hariç uygulamalarda 1gb ram genel olarak yeterli bile geliyor ama sizin de söylediğiniz gibi 3 sene kullanacaksam (ki kullanırım) güncel donanımları tercih edeceğim çünkü söylediğim gibi uygulamalar geliştikçe ram açlığı da arttı. Tablette bir tunein veya mixradio gibi sadece internetten müzik çalan bir uygulama bile 100mb'nin üzerinde rem harcıyor. Youtube, gmaps, gmail uygulamaları bile günden güne ram konusunda daha talepkar oluyor. Android M'deki çoklu pencere konusunu atlamayın, bence sistemi en çok yoracak özelliklerden olacak, şimdiden hazır olmakta fayda var. Diyeceğim o ki min 3gb bellek iyidir 2gb da iyidir ama 3senelik plan için yine 3. senesinde can çekişen nexus 2012 tablet gibi olur...
  • supersonicbluepearl S kullanıcısına yanıt
    Haklısınız... ipad hiç kullanmadım ancak kullanıcılarının genel ifadesi tüm cihazlarının sorunsuzluk ve uzun süre performanslı kullanılabilir olduğu üzerine...

Olayın bam teline gelmişsiniz... Bende koparayım o zaman... 7'nin 3 sene kullanılabilir, daha da önemlisi güncelleme alması eşyanın tabiatına aykırı bir durum oldu. Bunu özellikle kapitalizmin annesi ve babası olan US menşeli bir firmanın yapması çok daha ilginç. ???? Kısa vadede maddi olarak firmaya zarar yazsa da uzun vadede beklentileri ne tam kestiremiyorum. ( MS windows 10 dağıtımı ile benzer bir açılıma giriyor... ) Bunların hepsi hesaplı kitaplıdır... Ama emin olun sanırım 18 aylık resmi bir destek ile ne ben ne siz 7 ile bugünlere girebilirdik. Son olarak 7'ye L vererek dertsiz başlarına dert almayı bile göze aldılar... Forumun bu konusunda bile tüm Nexus'larda sorunlu başlayan L yüzünden garibim 7'yi çöp :) yaptılar...

Yaklaşımınıza saygı duymakla birlikte emin olun bu işin sonu yok... Bir sonrakini bekleyim mantığı bendede var ama gelişim ve döngüdeki tüm parametreler geliştiği için aslında bir anlam ifade etmiyor. ( Piyasaya çıkması belli olmuş yakın tarihli bir modeli beklemek mantıklı olabilir tabi... )

Bana güvenin :) Nexus 9 en az 3 seneyi devirir... 1. nesil 7'yi acemilik dönemi olarak düşünün :) Tabi burada kullanıcı yorumları çok önemli ama henüz denk gelemedim.
  • Tableti fazla araştırmamiştım kutuyu bir açtım arka kamerası yok
    Ulan bende bişey eksik diyordum
    Tabi iade ettim

• şarj cihazı yok yeni şarj cihazı alırken nelere dikkat etmeliyim ? yeni aldığımda 2,5 saatte şarj eder mi?
  • Orjinal şarj aleti çıkışı 2.0 Amper(2000 miliamper). Bu şarj aleti teoride saatte 2 amper doldurur.
    Batarya 4326 mAh(mili amper saat) yani teoride 4326/2000 = 2,163 saatte(129,78 dakika) dolar. Pratikte bu süre biraz fazla olabilir.
    Alacağınız alet örneğin 1.0 amper ise yaklaşık iki katı sürede şarj eder. Zaman kaybı dışında daha düşük amperle şarj etmenin pek zararı yoktur. Daha yüksek amperle şarj ısınma problemleri ve batarya ömrünün kısalmasına sebep olabilir. Gerçi ben kullandığım cihazlar içerisinde daha yüksek amperi olan şarj aleti görmedim. Örneğin lg g2 şarj aleti 1.8 Amper.

• quote:

Orijinalden alıntı: psycho81

Orjinal şarj aleti çıkışı 2.0 Amper(2000 miliamper). Bu şarj aleti teoride saatte 2 amper doldurur.
    Batarya 4326 mAh(mili amper saat) yani teoride 4326/2000 = 2,163 saatte(129,78 dakika) dolar. Pratikte bu süre biraz fazla olabilir.
    Alacağınız alet örneğin 1.0 amper ise yaklaşık iki katı sürede şarj eder. Zaman kaybı dışında daha düşük amperle şarj etmenin pek zararı yoktur. Daha yüksek amperle şarj ısınma problemleri ve batarya ömrünün kısalmasına sebep olabilir. Gerçi ben kullandığım cihazlar içerisinde daha yüksek amperi olan şarj aleti görmedim. Örneğin lg g2 şarj aleti 1.8 Amper.

sağol, tamda aradığım bilgiyi verdin

elimde başka bir şarj aleti var onun üstünde input output değerleri yazıyor outpotu mu dikkate alıcam
  • input: şebekeden şarj aletine gelen değer
    output: şarj aletinden bataryaya giden değer

output dikkate alın.
  • 
Sayfa: önceki 584585586587588
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.