Şimdi Ara

Google & Asus Nexus 7 Tablet [ Ana Konu ] (553. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.948
Cevap
97
Favori
456.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 551552553554555
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uygulamalar arasında geçiş yaparken biraz daha hızlanmış sanki tablet performans artışı var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _botturgec_

Şuanda bir kernel deniyorum. İşlemci hızı falan 1.7 'lere çekilmiş sanıyorum. Antutu'da 17.542 Puan aldı. Isınma, batarya süresi gibi sorunları bir süre gözlemleyip karar vereceğim durumuna :)

Ekleme : Oyun performansında inanılmaz bir iyileşme var. Asphalt 8 Yüksek ayarda yağ gibi çalıştı. Daha önce "orta" grafik seviyesinde hafif kastığını hissediyordum. MC4 ve Nova3'ü de denedim, daha önceki oynayışlarımla kıyaslarsam şuanda her 3 oyunu da çok çok akıcı oynadım diyebilirim. Denediğim kernel şu :
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1804374

Hocam ne oldu kernelde sikinti var mi isinma ve batarya durumu nasil.Sorun yoksa bizde kurmak isteriz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kotaless

1- Bu sayfaya girin ctrl+s yapın ve dosyayı indirin. Rardan çıkartın.
    2- Buradan Nexus 7 için Android 4.4.3 romunu indirin. - Bu sürüm Nexus 7 wifi için geçerlidir 3g için bunu indirin.
    3- İndirdiğiniz romu Winrar gibi arşiv programıyla açın içinden çıkanı da açın ve içindekileri ilk indirdiğiniz klasöre çıkartın.
    Son görüntü böyle olmalı.
     Google & Asus Nexus 7 Tablet [ Ana Konu ]

4- Tableti bootloader da başlatın (ses kısma+açma kapama düğmesi) ve bilgisayara bağlayın.
    Driverların yüklü olduğundan emin olun. Eğer yüklü değilse buradan indirin ardından bir klasöre çıkartın.
    Aygıt yöneticisine girin. -Başlata aygıt yöneticisi yazın- nexus 7 bilgisayara bağlıyken yüklenmemiş donanım olarak gözükücek sağ tıklayın yazılımı güncelleştir yapın yazılımı bilgisayarda ara ya basın ve indirdiğiniz klasörü gösterin.
    5- Klasörün içindeki flash-all.bat dosyasını çalıştırın. Komut penceresinde press any key for exit yazısını görene kadar bağlantıyı kesmeyin. Yükleme bittiğinde tablet otomatik olarak yeniden başlayacaktır. - Yükleme yaparken 1 kez yeniden başlayacak, yükleme bittikten sonra tablet tekrar yeniden başlayacaktır. -

Not: Bu yöntemle yükleme yaparsanız tablet unlock olacaktır. Yani garanti kapsamı dışına çıkabilir. Tekrar lock durumuna getirmek için
    1- Tableti bootloader da başlatın (ses kısma+açma kapama düğmesi) ve bilgisayara bağlayın.
    2- İlk indirdiğiniz klasöre girin ve shift tuşuna basılı tutarak klasörün boş bir yerine sağ tıklayın ve komut penceresini burada aça tıklayın.
    3- Açılan komut pencerisine fastboot oem lock yazın böylece bootloader tekrar kilitlenecek.

Öncelikle yardimin için çok teşekkür ederim. Ama bir yerde hata yapıyorum sanırım. Flash all programını calistiriyorum kabul edip lock bootloader diyorum evet tablet kendini yeniden başlatıyor press and key deyince çıkıyorum ama tablet ikinci bir defa baslatmiyor.Bootloader ekranı sabit kalıyor öyle. Start diyorum sonra ama değişen bir sey olmuyor aynı sorun devam ediyor .Nerede hata yapıyorum ?

• eakarvardar E kullanıcısına yanıt
    Komut sistemi penceresinden ekran görüntüsü atabilir misin?
  • quote:

Komut sistemi penceresinden ekran görüntüsü atabilir misin?

Buyur

Önceden flashall işemini çalıştırınca bootloader'ı açıyordu ama değiştirmişler. Manuel olarak bootlader'ı açmanız lazım, sonra sorunsuz yüklenmeli.

1- Tableti bootloader da başlatın (ses kısma+açma kapama düğmesi) ve bilgisayara bağlayın.
    2- İlk indirdiğiniz klasöre girin ve shift tuşuna basılı tutarak klasörün boş bir yerine sağ tıklayın ve komut penceresini burada aça tıklayın.
    3- Açılan komut pencerisine fastboot oem unlock yazın böylece bootloader açılacak.
  • 4.3.3 geldi nihayet biraz daha stabil olmuş.

• Wifi de de artış var gibi geldi önceden hic 3 çizgi görmediğim ortamda bu gün 3 çizgi gordum ve bazen sinyal kopuyordu şimdi koptuğu zaman daha hizli bağlanıyor iyi bir güncelleme olmuş gerçekten

• quote:

Önceden flashall işemini çalıştırınca bootloader'ı açıyordu ama değiştirmişler. Manuel olarak bootlader'ı açmanız lazım, sonra sorunsuz yüklenmeli.

3- Açılan komut pencerisine fastboot oem unlock yazın böylece bootloader açılacak.

Dediğinizi harfi harfine yaptım ama olmadı aynı sorun devam ediyor komut ekranı da boyle

• quote:

Orijinalden alıntı: starex_01

quote:

Orijinalden alıntı: _botturgec_

Şuanda bir kernel deniyorum. İşlemci hızı falan 1.7 'lere çekilmiş sanıyorum. Antutu'da 17.542 Puan aldı. Isınma, batarya süresi gibi sorunları bir süre gözlemleyip karar vereceğim durumuna :)

Ekleme : Oyun performansında inanılmaz bir iyileşme var. Asphalt 8 Yüksek ayarda yağ gibi çalıştı. Daha önce "orta" grafik seviyesinde hafif kastığını hissediyordum. MC4 ve Nova3'ü de denedim, daha önceki oynayışlarımla kıyaslarsam şuanda her 3 oyunu da çok çok akıcı oynadım diyebilirim. Denediğim kernel şu :
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1804374

Hocam ne oldu kernelde sikinti var mi isinma ve batarya durumu nasil.Sorun yoksa bizde kurmak isteriz.

Hocam buradaki kerneli kullanıyorum :
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2168787

Hem cpu hem de gpu oc yapilabiliyor. Cpu 1.5 mhz gpu'yu 550 mhz ye çektim şimdilik bir problem gözükmüyor. Performans muazzam. Bu değerlerde pil nasıl gidiyor, ısınma problemi var mi yarin gun boyu kullanip test edecegim.

Lg G2 ve G3 teki gibi ekrana tıklayarak kilitleme ve kilit açma fonksiyonu var bu kernelde, özellikle ona bayıldım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: eakarvardar

quote:

Dediğinizi harfi harfine yaptım ama olmadı aynı sorun devam ediyor komut ekranı da boyle

komutu verdikten sonra tablet ekranında lock-unlock seçenekleri belirecek. orada unlock'u seçmeniz gerekiyor. Tablet ekranında bir işlem yapmazsanız komut zaman aşımına uğrar ve işlemi yapamaz. Yeni Nexus7 konusunda videolarım var. Aynı işlemler olduğu için size fikir verebilir. İsterseniz, bu konu içerisinde kaybolmuş olan 2012 N7 videolarımı Youtube kanalımdan da bulabilirsiniz.

chatin_62'nin dediği gibi komut verdiğinizde tablette onaylama ekranı gelmeli, eğer gelmiyorsa donanımsal bir arıza olabilir. Aynı sorunu Nexus 4'de yaşayan biri servise göndermiş.
    http://androidforums.com/nexus-4-all-things-root/709853-help-failed-unlock-bootloader.html
  • quote:

chatin_62'nin dediği gibi komut verdiğinizde tablette onaylama ekranı gelmeli, eğer gelmiyorsa donanımsal bir arıza olabilir. Aynı sorunu Nexus 4'de yaşayan biri servise göndermiş.
    http://androidforums.com/nexus-4-all-things-root/709853-help-failed-unlock-bootloader.html

Komut ekrani çıkıyor suan ışteyim ama hatırladığım kadarıyla üstteki seçenek unlock du onu seçiyor resetliyor kendisini sorun devam ediyor ama. Servise vermeden kendim halletmek istedim çünkü pazartesisi yurt dışına cikicam. Olmadı dönüşte vericez artık peki bu kullanıcı hatasına girmez di mi yani garanti dışı olmaz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Orijinalden alıntı: eakarvardar

quote:

komutu verdikten sonra tablet ekranında lock-unlock seçenekleri belirecek. orada unlock'u seçmeniz gerekiyor. Tablet ekranında bir işlem yapmazsanız komut zaman aşımına uğrar ve işlemi yapamaz. Yeni Nexus7 konusunda videolarım var. Aynı işlemler olduğu için size fikir verebilir. İsterseniz, bu konu içerisinde kaybolmuş olan 2012 N7 videolarımı Youtube kanalımdan da bulabilirsiniz.

Ekran çıkıyor ilk seçeneği tikliyorum suan ışte olduğum için ilk secenekte ne yazıyordu hatırlamıyorum ama sanırım unlock du. Fikrine kullanıcı adınız burda ki isminiz mi ?

Evet, chatin_62 olarak arama yapabilirsiniz. Avatarım da aynı zaten.

Kullanıcı hatasına girmez, servise verirken yaşadığınız sorunları(format atamadığınızı, uygulamaların silinmediğini) söylersiniz onlar da önce format atmaya çalışır atamazlarsa anakart değişir.
  • Grkwnxs G kullanıcısına yanıt
    İnternette 4.4.3 icin sorunlu geldi yaziyor hep.Sorunlardan biri de wifi ve 3g nin az cekmesi, baglanti sorunlari vs. deniyor.Durum boyleyse gecmemeyi dusunuyorum.Siz sorun yok dediniz.Suana kadar tekrar sorunsuz mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: starex_01

İnternette 4.4.3 icin sorunlu geldi yaziyor hep.Sorunlardan biri de wifi ve 3g nin az cekmesi, baglanti sorunlari vs. deniyor.Durum boyleyse gecmemeyi dusunuyorum.Siz sorun yok dediniz.Suana kadar tekrar sorunsuz mu?

Bende bir sorun çıkmadı hatta bana biraz daha iyi gibi bile geldi
  • quote:

Kullanıcı hatasına girmez, servise verirken yaşadığınız sorunları(format atamadığınızı, uygulamaların silinmediğini) söylersiniz onlar da önce format atmaya çalışır atamazlarsa anakart değişir.

Tabletimi bir iki kere dusurmustum üst çerçevedeki gümüş plastik kisimdan üst tarfinda küçük bir parça koptu umarım ona yormazlar servis parası alabilmek için :) yinede o kadar yardım ettin eyvallah

• Güncelleme ile gelen dikkatimi çeken bir düzeltme var önceden wallpaper ayarlarken seçtiğin alan tam olarak gözükmüyordu onayladığın zaman mutlaka seçtiğin bölümün biraz sag veya sol tarafa kayma yapıyordu simdi ise sorunsuz çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grkwnxs -- 20 Haziran 2014; 2:59:53 >
  • 
Sayfa: önceki 551552553554555
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.