Şimdi Ara

Logitech M600 Dokunmatik Fare video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
12.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Logitech M600, dokunmatik teknolojiyle mekanik teknolojinin tek gövdede hayat bulduğu farklı bir fare. Kablosuz ve ufak yapısıyla dizüstü bilgisayar kullanıcılarını hedefleyen M600, bakalım dokunmatik yüzeyinde ne gibi marifetler saklıyor.

• yine mi eleştirelim! eleştire eleştire cidden ben yorumdum ama siz hala sözünü verdiğiniz incelemeyi bile yapamıyosunuz klavye yok mouse yok htc için bataryalı kılıf katlanabilir kulaklık... biraz donanım istiyoruz teknoloji istiyoruz buna önem verin...

millet isyan etti çok talep ettide 4.1.1 li Galaxy Nexus incelemesini yayına aldınız bunun için gerçekten emeğinize sağlık ama birazda sözlerinizi tutun

15 Mayısta AMD Trinity Mobile APU nun inceleneceğini haber verdiniz ama Ağustos oldu hala yok 3 hafta önce haftanın menüsüne çıkan A8 4500M li HP de sırra kadem bastı...

inceliyecez diyosnuzda bi türlü göremiyoruz ...
  • Güzle benziyor.
  • aceleciburak insanlar elinden geleni yapıyor. Sen bu insalara ne maddi ne manevi herhangi bi destek vermiyorsun.Böyle sert yorum yapma hakkını nerden buluyorsun? Kibarca söyle baktın olmuyo takip etme olur biter.

• quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

yine mi eleştirelim! eleştire eleştire cidden ben yorumdum ama siz hala sözünü verdiğiniz incelemeyi bile yapamıyosunuz klavye yok mouse yok htc için bataryalı kılıf katlanabilir kulaklık... biraz donanım istiyoruz teknoloji istiyoruz buna önem verin...

millet isyan etti çok talep ettide 4.1.1 li Galaxy Nexus incelemesini yayına aldınız bunun için gerçekten emeğinize sağlık ama birazda sözlerinizi tutun

15 Mayısta AMD Trinity Mobile APU nun inceleneceğini haber verdiniz ama Ağustos oldu hala yok 3 hafta önce haftanın menüsüne çıkan A8 4500M li HP de sırra kadem bastı...

inceliyecez diyosnuzda bi türlü göremiyoruz ...

Nick-Mesaj Uyumu.
  • En gereksiz ürünler kataloğuna girer . Eminim pilleri de daha hızlı bitiriyordur, normal faredeki kadar hızlı işlemde yapılamaz. Çoklu algılama özelliği yok, dokunmatik ama mekanik işliyor. En azından iki parmakla zoom yapma özelliği koysaydınız. Bunu yaparken akıllarından ne geçiyordu bilmiyorum da rezalet bir ürün ortaya çıkarmışlar fiyatı da yüksekse zaten ...

• İki tane duracell pil veriyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: strahd_von_zarovich

En gereksiz ürünler kataloğuna girer . Eminim pilleri de daha hızlı bitiriyordur, normal faredeki kadar hızlı işlemde yapılamaz. Çoklu algılama özelliği yok, dokunmatik ama mekanik işliyor. En azından iki parmakla zoom yapma özelliği koysaydınız. Bunu yaparken akıllarından ne geçiyordu bilmiyorum da rezalet bir ürün ortaya çıkarmışlar fiyatı da yüksekse zaten ...

Apple patent kullanım hakkı vermediğinden böyle yapmış olabilirler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Klasik mouse sahiplerinin alışması zor olacaktır. Çok tercih edileceğini sanmıyorum bu yüzden.
  • Donanım haber , donanımcıları seven bir politikadan çıkıp daha çok ürün tanıtıp para kazanmayı yeyleyen bir poltikaye geçiş yapıyor gibi geldi bana.

• Apple'ın magic mouse'u ile birebir aynı özellikleri taşıyor:

1- İki tuşa aynı anda basamıyorsunuz.
    2- Kaydırma özelliği, bazı uygulamalarda saçma-sapan tepkiler verip, durduk yere sizi dökümanın el altına, üstüne, sağına, soluna ya da herhangi bir köşesine sürükleyebiliyor. Tüm bu sebeplerden ötürü, bu özelliğini kapatarak kullanıyorum. İstemeyerek de olsa, kaydırma özelliğini kullanamıyorum yani.
    3- Çözünürlüğü düşük olduğu için fareyi hızlı olarak kullananlar bundan uzak dursun. Çünkü, fare ayarını sona bile dayasanız, oldukça yavaş kalıyor.
    4- Pilli olduğu için de oldukça ağır ve uzun süreli kullanımlarda eli yoruyor.
    5- Buna normal pil dayandıramazsınız. Bu sebeple, yanına bir de şarjlı pil ve şarj adaptörü de almak zorunda olduğunuz için, görünmeyen + maliyeti de var anlayacağınız.
    6- Bununla birebir özelliklerdeki Apple magic mouse'un TR fiyatı 200+ TL civarındaydı. Bu farenin de onun yarı fiyatından daha aşağı olacağını sanmıyorum ki, 20 lira olsa bile alınacak fare değil. Sadece buradan bile Apple'ın nasıl kazıkçı bir firma olduğunu anlayabiliriz. *

"Peki hiç mi iyi bir yanı yok?" diyenleriniz olacaktır. Tasarımı dışında hiçbir özelliği yok. Sıradan bir PC faresi bile bundan çok daha iyidir.

Netice-i kelâm: FAIL.

* 18 yıllık macintosh kullanıcısıyım ama Apple fanı değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 3 Ağustos 2012; 10:31:48 >
  • bnu oyun oynarken kullanamassın yumuşak bişeye benziyo
  • farenin normallerden farkı kaydırma tekerleğinin olmayışı. tasarım olarak güzel ama fiyatı biraz yüksek, çoklu dokunmatik olurmuydu aslında düşününce kullanması zor olabilirdi.
    uygun fiyata bulursam k750 klavyenin yanına almayı düşünüyorum, Anywhere Mouse MX im eskimesin :)

• yav o ortadaki şeyi döndürürken tark tark tark şeklinde ses çıkartmadıktan sonra o mause mause mi? ben sırf onun için faremi değiştim. kısaca gereksiz

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Apple'ın magic mouse'u ile birebir aynı özellikleri taşıyor:

1- İki tuşa aynı anda basamıyorsunuz.
    2- Kaydırma özelliği, bazı uygulamalarda saçma-sapan tepkiler verip, durduk yere sizi dökümanın el altına, üstüne, sağına, soluna ya da herhangi bir köşesine sürükleyebiliyor. Tüm bu sebeplerden ötürü, bu özelliğini kapatarak kullanıyorum. İstemeyerek de olsa, kaydırma özelliğini kullanamıyorum yani.
    3- Çözünürlüğü düşük olduğu için fareyi hızlı olarak kullananlar bundan uzak dursun. Çünkü, fare ayarını sona bile dayasanız, oldukça yavaş kalıyor.
    4- Pilli olduğu için de oldukça ağır ve uzun süreli kullanımlarda eli yoruyor.
    5- Buna normal pil dayandıramazsınız. Bu sebeple, yanına bir de şarjlı pil ve şarj adaptörü de almak zorunda olduğunuz için, görünmeyen + maliyeti de var anlayacağınız.
    6- Bununla birebir özelliklerdeki Apple magic mouse'un TR fiyatı 200+ TL civarındaydı. Bu farenin de onun yarı fiyatından daha aşağı olacağını sanmıyorum ki, 20 lira olsa bile alınacak fare değil. Sadece buradan bile Apple'ın nasıl kazıkçı bir firma olduğunu anlayabiliriz. *

"Peki hiç mi iyi bir yanı yok?" diyenleriniz olacaktır. Tasarımı dışında hiçbir özelliği yok. Sıradan bir PC faresi bile bundan çok daha iyidir.

Netice-i kelâm: FAIL.

* 18 yıllık macintosh kullanıcısıyım ama Apple fanı değilim.

söylediklerinin hiçbirisi gerçeği yansıtmıyor anlaşılan o ki magic mouse ile 10 sn bile zaman geçirmemişsin

öncelikle magic mouse tek başına kullanılmaz Bettertouchtool denilen bir program var bu program ile fare hızınnı çok çok yükseklere çıkartabiliyorsun ki ben seviyeyi bu program ile ortalarda tutuyorum.

pil dayandırılmaz diyorsun ama ben 3 aydır kullanıyorum ve pil gücü hala var

ve yukarıda bahsettiğim program ile magic mouse kullandığında aklına gelmeyecek hareketlerle dosyalarını pdf dökümanlarını ve herşeyi rahatlıkla kontrol edebilirsin

kısaca şunu söyliyim magic mouse hakkında hiçbirşey bilmeden yorum yapmışsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferaaa

söylediklerinin hiçbirisi gerçeği yansıtmıyor anlaşılan o ki magic mouse ile 10 sn bile zaman geçirmemişsin

öncelikle magic mouse tek başına kullanılmaz Bettertouchtool denilen bir program var bu program ile fare hızınnı çok çok yükseklere çıkartabiliyorsun ki ben seviyeyi bu program ile ortalarda tutuyorum.

ve yukarıda bahsettiğim program ile magic mouse kullandığında aklına gelmeyecek hareketlerle dosyalarını pdf dökümanlarını ve herşeyi rahatlıkla kontrol edebilirsin

Bizzat kullandığım şeyden bahsettim. Başkasının kullandığı fareden değil. i5 işlemcili iMac'le birlikte kullanıyorum. Gördüğün üzere mesnetsiz yazan sensin.

3 aydır bitmeyen pil. Vaaay beee. Öyle yazmışsın ki, söylenecek tek kelime var: Atma Recep!
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

Bizzat kullandığım şeyden bahsettim. Başkasının kullandığı fareden değil. i5 işlemcili iMac'le birlikte kullanıyorum. Gördüğün üzere mesnetsiz yazan sensin.

3 aydır bitmeyen pil. Vaaay beee. Öyle yazmışsın ki, söylenecek tek kelime var: Atma Recep!

500mAh'lık kötü piller ile kulanırsan tabiki uzun süre gitmez

1900 mAh piller ile kullanıp işin bittiğinde kapatırsan elbette 3 ay hatta daha uzun süre gidebilir

i5'li imac kullanıyormuşsun bu işin i5 işlemciyle ne alakası var ona bakarsan ben de i7'li 27 inch iMac kullanıyorum

benim seni ikna etme gibi bir niyetim yok hangi ürünü kullanırsan kullan ama burada insanlara yanlış bilgi vermen hoş değil

madem mac kullanıyorsun sana tavsiyem önce bettertouchtool denilen programa bakman. Burada mouse 100'e yakın görev verddiğinde fikirlerinin değişeceğine eminim

hepsi bir yanahttp://store.apple.com/us/reviews/MB829LL/A/apple-magic-mouse

burada birçok kullanıcının 5 yıldız vermesi de raslantı değil yani
  • quote:

500mAh'lık kötü piller ile kulanırsan tabiki uzun süre gitmez
    1900 mAh piller ile kullanıp işin bittiğinde kapatırsan elbette 3 ay hatta daha uzun süre gidebilir

GP 2700 mAH kullanıyorum. Dolu olduğunda bile bana en fazla 5-6 gün gidiyor.

quote:

i5'li imac kullanıyormuşsun bu işin i5 işlemciyle ne alakası var ona bakarsan ben de i7'li 27 inch iMac kullanıyorum

Kullanmadığım ürün hakkında yorum yapıyormuşum ya hani. Bilgisayarı onun için yazdım. Ben de biliyorum işlemciyle alakası olmadığını.

quote:

benim seni ikna etme gibi bir niyetim yok hangi ürünü kullanırsan kullan ama burada insanlara yanlış bilgi vermen hoş değil

Bizzat kullanırken yaşadığım sorunları yazdım. Bir tanesi bile yalan değil. Bu sebeple insanlara yanlış bilgi verdiğimi söylemeyi artık bırakmalısın.

quote:

hepsi bir yanahttp://store.apple.com/us/reviews/MB829LL/A/apple-magic-mouse
    burada birçok kullanıcının 5 yıldız vermesi de raslantı değil yani

Objektif olması için başka sitelere bakmak gerek. Bunları bir yana, bizzat kullanıpta memnun kalmadığım ürüne 1000 tane site 5 yıldız verse neye yarar?
    Hem, şimdi oradaki sadece iki sayfaya baktım ve tamı tamına 12 tane tek yıldız veren var. 2, 3 ve 4 olanları saymadım bile. 5 yıldız konusunda bayağı bi mübalağa yapmışsın yani.

quote:

madem mac kullanıyorsun sana tavsiyem önce bettertouchtool denilen programa bakman. Burada mouse 100'e yakın görev verddiğinde fikirlerinin değişeceğine eminim

Benim saplantım yok. Buna da bakacağım ve fikirlerim değişecek olursa burdan yazacağım. Ürün memnuniyet veya memnuniyetsizliğindeki etkenlerden biri de, farenin hangi amaçla kullanıldığı sanırım. Ben masaüstü yayıncılık uygulamalarında iş için kullanıyorum. Sen sadece ofis ve internet uygulamaları için kullanıyorsan, muhtemelen sorun yaşamıyorsundur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 7 Ağustos 2012; 13:39:38 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.