Şimdi Ara

RIM, yeni tableti BlackBerry PlayBook 4G LTE'yi duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  
    Kanada merkezli akıllı telefon ve tablet üreticisi Research in Motion, yeni tableti BlackBerry PlayBook 4G LTE'yi resmen duyurdu.

Önceki PlayBook modellerinden farklı olarak hızlı internet bağlantısı olanağı sunan 4G alt yapısı desteği ve 1.5 GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli işlemciyle gelen tablet, 194 mm uzunluğunda, 130 mm genişliğinde 10 mm kalınlığında ve 425 gram ağırlığında tasarlanmış. Hatırlatmak gerekirse önceki PlayBook modellerinde 1 GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli TI OMAP 4430 işlemci bulunuyordu.

BlackBerry OS 2.0 platformuna ve 7.0-inç boyutunda, 1024 x 600 piksel çözünürlüğünde dokunmatik kapasitif ekrana yer verilen tabletin dahili depolama kapasitesi 32 GB. Wi-Fi 802.11 a/b/g/n bağlantısı, Bluetooth 2.1, GPS ve microHDMI portu ile donatılan tabletin ön yüzünde 3 megapiksel, arka yüzünde ise 5 megapiksel kamera konumlandırılmış. Ana kamera 1080p video kaydı yapabiliyor.

Son olarak 6 yönlü jiroskobu bulunan tablet HTML 5 ve Adobe Flash 11.2'e destek veriyor.Yeni tabletin 9 Ağustos'tan itibaren Bell, Rogers ve Telus aracılığıyla Kanada pazarına giriş yapması bekleniyor. Daha sonra tabletin ABD, Avrupa, Güney Afrika, Latin Amerika ve Karayiplerde boy göstereceği söyleniyor.

• işletim sistemi hakkında bilgi yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

işletim sistemi hakkında bilgi yok mu?

Blackberry OS Var

• Pahalı olur bu şimdi...

• Qnx isletim aistemi var.

• BB os 2.0 mi yoksa 10 mu önemli olan bu. Arkadaş da bunu sordu. Çok güldürdünüz.

Ayrıca az önce 2.0.1.668 numaralı bb os sunuldu. Ben güncelleştirme yaptım, daha kararlı olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: JohnLord

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiriişletim sistemi hakkında bilgi yok mu?
    Blackberry OS Var

ne yani android değilmi ? android se hangi sürüm

• quote:

Orijinalden alıntı: demo11

quote:

quote:

Blackberry OS Var

Bu bir Android tablet değil. BlackBerry OS 2.0 kullanılmış.
  • Buna uygun program, oyun vs. zor bulunur sanırım.
  • BB Playbook'a bile BB10 geleceğini duyurdu ki buna da gelir o zaman ve Android App Player ile Android Market'teki uygulamaların %70-80 i çalışıyor anlatımı BB'nin resmi sitesinde bile var
  • 7 inç hiç kullanışlı değil ya. Umarım son bir kac haftadır crackberry tarzı sitelerde dolanan 10 inçlik versiyon spekülasyonu doğru çıkar.

İşletim sistemine gelince direkt olarak Android olmayacağı belli zaten. Yoksa RIM'in bi olayı kalmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende 9 inç ipad 1 ve 2 den sonra 7 inç bb playbook u çok kullanışlı ve taşınabilir buldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: tepedeninme

Buna uygun program, oyun vs. zor bulunur sanırım.

Su an bende bi önceki versiyon mevcut ve gayet rahat bi şekilde oyun bulabiliyorum. Kendi App world'un dışında android oyun ve uygulamalarını da yükleyip kullanabiliyorsunuz. %70 gibi ortalama ile çalıştırıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpaci

quote:

Orijinalden alıntı: tepedeninme

Buna uygun program, oyun vs. zor bulunur sanırım.

Su an bende bi önceki versiyon mevcut ve gayet rahat bi şekilde oyun bulabiliyorum. Kendi App world'un dışında android oyun ve uygulamalarını da yükleyip kullanabiliyorsunuz. %70 gibi ortalama ile çalıştırıyor.

O zaman iyiymiş.
  • Duyurulmasi onemli degil kesin cikacak mi onemli olan o. BB os 10 da gelecekti baska bahara kaldi.

• bb 10 ocak-şubat ayında playbook tabletlere gelicek.yeni bb10 larin çıkışı ile aynı anda yani

• 8 Ağustos'da satışı başlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demo11

quote:

quote:

Blackberry OS Var

Hersey android mi olmak zorunda... Degil iste, Blackberry OS kullaniliyor :QNX

• bende BlackBerry PlayBook va skype kurulmuyor yokmu arkadaşlar bilgisi olan asiii.t.c@gmail.com bilgisi olan varsa lütfen mmail atsın şimdiden tşk edeerim skype kurluyormu arkadaşlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.