Şimdi Ara

''tShirt OS'' ile tanışmaya hazır mısınız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
3.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  ''CuteCircuit'' ve ''Ballantine's'' firmalarının iş birliği ile geliştirilen ''tShirt OS'' giyilebilir, programlanabilir ve yıkanabilir tişört olarak gün yüzüne çıktı.

''tShirt OS'' üzerinde bulundurduğu mikro işlemci sayesinde kablosuz olarak iOS platformu üzerinde çalışacak olan uygulamasına bağlanarak çeşitli işlemleri gerçekleştirebilecek. Ürünün kontrolcü uygulaması ise iOS5 ve üzeri cihazlarda çalışabilecek. tShirt OS'un yapacağı işler arasında Twitter, Facebook ve Instagram gibi sosyal ağlar üzerindeki güncellemeleri, duvar yazılarını ve fotoğrafları bünyesinde bulundurduğu ekranında görüntüleme de yer alacak. Ayrıca ürün fotoğraf çekerek bunları kayıt edebilecek ve iOS platformu ile bağlantısı sayesinde sahip olduğu içerikleri paylaşabilecek. Bünyesinde bulunduracağı kulaklık jankı ile kullanıcısının müzik dinlemesine imkan verecek olan cihaz üzerinde bulunduracağı, Omnivision üretimi 2.5 x 2.9 x 2.5 mm boyutlarındaki kamera ile 32 x 32 çözünürlüğünde görüntü kaydedebilecek ve bu görüntüleri üzerindeki 1024 ultra ince RGB LED aydınlatmalı ekrana yansıtabilecek. USB, bluetooth, ivme ölçer ve bir çift kulaklık soketini de üzerinde bulunduracak tShirt OS'ta bu donanımlar ultra ince PCB levha üzerinde konumlandırılacak. ATMEL'in 8 bit'lik veya 32 bit ARM Cortex işlemcilerinden birini kullanacak olan tShirt OS'un hangi işlemciyi kullanacağı ise firmanın testleri sonucunda belli olacak.

Henüz konsept aşamasında olan ürün için fiyatlandırma ve çıkış tarihi belirtilmemiş olsa da, ürünün şu an için prototipinin yapılması bile oldukça maliyetli olacak gibi görünüyor. 

• Güzelmiş

• peki bize zararı ne olcak ?

• Giyilebilir bilgisayar budur iste. Çıksın fiyat uçuk olmassa hemen alacağım

• Al işte.

• Süper amoledle daha uygun fiyatlı çıkabilir piyasaya hem esnek hemde görüntü kalitesi daha iyi olur gibi

• Bunları torunlarımıza anlattığımızda bizlere k.çıyla gülecekler.

• Retina ekranlisini yaparlarsa alirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çoktan çıkarıp pazara sürmüşler bile
    apple bence hemen patent davası açması lazım bu adamlara
    burada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker90 -- 2 Ağustos 2012; 20:31:56 >

• çok pahalı olur, satmaz bu.

• böylesine bir ürünün ios platformunu seçmesi çok ama çok manidar.işiniz gücünüz gösteriş...Şu tişörtü alıp giyen tinki finki kılıklı insanlara mı yanarsın yoksa teknolojiyi amacından saptırıp çıkar amaçlı çalışan firmalara mı yanarsın...

beyin bedava dedik ama bir şey bedava olunca kıymeti olmuyor anlaşılan.yapacağın tişörtü seveyim ben gidiyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: memoseler

Bunları torunlarımıza anlattığımızda bizlere k.çıyla gülecekler.

+1 hahahah :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neler yapıyorlar ya gerçekten helal olsun.

EKLEME: Tabii bu ürünlerin insan vücüduna vereceği zarar tarışılamaz bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Genç Düşünür -- 2 Ağustos 2012; 21:11:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker90

çoktan çıkarıp pazara sürmüşler bile
    apple bence hemen patent davası açması lazım bu adamlara
    burada

• Eğlenceli duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

böylesine bir ürünün ios platformunu seçmesi çok ama çok manidar.işiniz gücünüz gösteriş...Şu tişörtü alıp giyen tinki finki kılıklı insanlara mı yanarsın yoksa teknolojiyi amacından saptırıp çıkar amaçlı çalışan firmalara mı yanarsın...

beyin bedava dedik ama bir şey bedava olunca kıymeti olmuyor anlaşılan.yapacağın tişörtü seveyim ben gidiyorum...

ios değilde android olsaydı yazacağın mesajı çok merak ediyorum kudur kudur....

• quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

böylesine bir ürünün ios platformunu seçmesi çok ama çok manidar.işiniz gücünüz gösteriş...Şu tişörtü alıp giyen tinki finki kılıklı insanlara mı yanarsın yoksa teknolojiyi amacından saptırıp çıkar amaçlı çalışan firmalara mı yanarsın...

neyi seçecekti ? sık sık çöken 5800 v60 yazılımına filan mı koyacaklardı telefon kendini açamıyor bir daha hayatta appledan şaşmam ayrıca biz apple ile doğmadık aldık kullanık beğeniyoruz varsa daha iyisini yapacak yapsın kullanalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 2 Ağustos 2012; 21:42:47 >

• Reklam alırız artık tişörtlerin önüne..

• Güzel bir icat :)
    Bende haberi ilk gördüğümde t-shirt üstündeki saydam ve onun benzeri ekranı ile t-shirt'ü renkden renke, şekilden şekile değiştirip bir sene boyunca aynı t-shirt'ü giyip hep değiştiriyormuş gibi bir havamız olucak sandım :)

• 100 kötü icat olarak ilerde yeniden haber yaparsiniz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.