Şimdi Ara

IDC : Apple ikinci çeyrekte tablet pazarının lideri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • IDC : Apple ikinci çeyrekte tablet pazarının lideri

Android ve iOS arasında kıyasıya devam eden tablet rekabetinde ikinci çeyrek analizleri de Apple'ın liderliğine işaret ediyor.

Verilere göre Apple ikinci çeyrekte 17 milyon iPad satarak pazarın yüzde 68'ini domine etmeyi başardı. Samsung'un aynı dönemde 2.3 milyon tablet satışı yaptığı görülüyor. Pazar payı yüzde 9.6. Kindle Fire modeli de bu dönemde 1.2 milyon satış yapmış ve pazar payı yüzde 5. ASUS'un 850 000 tablet satışına karşılık yüzde 3.4 pazar payı bulunuyor. Acer 385 000 tablet ile yüzde 1.5 pazar payının hakimi.

Acer hariç tablet üreticilerinin pazar payında artış yaşadığı görülüyor. Android tabletlerin pazar payına bakıldığında ise yüzde 31 civarında bir orana eriştiği ortaya çıkıyor.

İkinci çeyrekte satılan toplam tablet miktarı yaklaşık 25 milyon oldu. ASUS'un Nexus 7 satışları henüz analizlere girmedi. Muhtemel iPad Mini duyurusu ve Windows 8 Pro/RT tabletler ile son çeyrekte tablet pazarında büyük bir hareketlenme yaşanacak.

• Şöyle haberleri de duymak isteriz.
    http://www.ntvmsnbc.com/id/25371280/

• Tabletlerde sıralama

1.New iPad
    2.New iPad
    3.iPad 2
    4. Android tabletler

• Şu an için çok net bir şey varsa tablet=iPad.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben ipad 2 kullanıcısıyım.
    Aslında ipad'in apple ürünü olmasından dolayı bazı sıkıntıları var, mesela bluetooth dosya paylaşımı yok, hafıza kartı ve usb girişleri yok, flash yok, yeni ipad de ise ısınma sorunu var.
    Bütün bunlara rağmen rakip firmalar, ipad'den daha iyi tablet çıkaramadılar.
    Birisi bana ipad yerine ne alsam dese, gözüm kapalı bir ürünü gösteremem.
    Ben olsam öyle bir tablet yaparım ki, lap-top da olan bütün girişleri koyarım, projeksiyon dahil.Gorilla glass ve iyi bir batarya koyarım.
    Saat gibi çalışan ve her şeyi yapan bir tablet yaparım, bilgisayar bağlanınca usb olarak çalışan, her tür medyayı oynatabilen, office programlarını çalıştıran,kısaca aklınıza gelen her şeyi yapan bir tablet pc yaparım.

• tf201 kullanmayan yeni ipadi filan en iyi tablet sanır. oysa ipad3 deb 5 ay oce piyasa sürülmus muhtesem bir tablet.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

tf201 kullanmayan yeni ipadi filan en iyi tablet sanır. oysa ipad3 deb 5 ay oce piyasa sürülmus muhtesem bir tablet.

ios un tabletle kullanımı çok kolay ve sorunsuz. Annem ve babam pc kullanmayı bilmez ama ipad i öğrenmeleri 15 dakika aldı.

• Belki Surface durdurabilir bunu, yoksa gg
  • quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

ben ipad 2 kullanıcısıyım. Aslında ipadin apple ürünü olmasından dolayı bazı sıkıntıları var, mesela bluetooth dosya paylaşımı yok, hafıza kartı ve usb girişleri yok, flash yok, yeni ipad de ise ısınma sorunu var. Bütün bunlara rağmen rakip firmalar, ipadden daha iyi tablet çıkaramadılar. Birisi bana ipad yerine ne alsam dese, gözüm kapalı bir ürünü gösteremem. Ben olsam öyle bir tablet yaparım ki, lap-top da olan bütün girişleri koyarım, projeksiyon dahil.Gorilla glass ve iyi bir batarya koyarım. Saat gibi çalışan ve her şeyi yapan bir tablet yaparım, bilgisayar bağlanınca usb olarak çalışan, her tür medyayı oynatabilen, office programlarını çalıştıran,kısaca aklınıza gelen her şeyi yapan bir tablet pc yaparım.

ne çok şey biliyon hoca ya valla onca firmanın aklına gelmemiş bunlar ama bir liselinin aklına geliyor dahi olmalısın de eki gibi ayrı yazmalılar seni..

• fanboyluga gerek yokki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • öyle bir tablet Windows 8 ile çıkıyor x86 işlemcili ssd'li tabletler gelecek yani gerçek bir bilgisayar olacak.

• Atı alan Üsküdar'ı geçmiş değil. Daha Windows 8 gelmedi bile. Pazar payı dağılacak..

• nedir bu ipad sevdası anlamadım gitti. asus transformer prime ya da samsung galaxy tab 10.1 8.9 u tercih ederim

• quote:

ben ipad 2 kullanıcısıyım.
    Aslında ipad'in apple ürünü olmasından dolayı bazı sıkıntıları var, mesela bluetooth dosya paylaşımı yok, hafıza kartı ve usb girişleri yok, flash yok, yeni ipad de ise ısınma sorunu var.
    Ben olsam öyle bir tablet yaparım ki, lap-top da olan bütün girişleri koyarım, projeksiyon dahil.Gorilla glass ve iyi bir batarya koyarım.
    Saat gibi çalışan ve her şeyi yapan bir tablet yaparım, bilgisayar bağlanınca usb olarak çalışan, her tür medyayı oynatabilen, office programlarını çalıştıran,kısaca aklınıza gelen her şeyi yapan bir tablet pc yaparım.

Ne kadar akillisin sen oyle sen ilkokulu birak direkt basbakan yapalim senio dediklerin olsa kalinligi simdiki ipadin 2 kati olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• iPad Mini ile ya fark uçurum olucak, yada Microsoft, Windows 8 işletim sistemi ile gerçek bir PC deneyimini tabletlerde yaşatarak atağa kalkıcak.. Microsoft bunları yaparken Samsung f/p tableti olan Nexus 7 ile iyi bir zaman stratejisi ile iPad Mini'ye fırsat tanımıyacak kısıcak, onu ve Nexus 7'den sonra çıkaracağı Windwos RT/Pro tabletler ile hücuma geçicekdir.. Bu Windows 8'li ARM teknolojili tabletlere başka firmalardanda destek gelicekdir.. Bakalım önümüzdeki sene istatistikler ne kadar oynıyıcak.. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Bestanden

quote:

ben ipad 2 kullanıcısıyım.

Ne kadar akillisin sen oyle sen ilkokulu birak direkt basbakan yapalim senio dediklerin olsa kalinligi simdiki ipadin 2 kati olur

ipad'in kalınlığının 2 katı,tablet için çok büyük bir kalınlık değildir,benim istediklerimi yapsın,biraz kalın ve ağır olsun.
    Her ürünün kendine göre alıcısı olur,Tablet çok ince olmak zorunda değil ki, sert ve hafif malzeme kullanırsın,hafif olur.

• En onemli etken hollywood film reklamlari yoksa ipadten daha iyi is cikaran onlarca tablet var piyasada tasarim olarak bence ne ipad ne de iphone maclerde yakalanan basariyi yakalayamadi yakalayamazda tasarimi ipadten kat kat iyi olan markalar var ama reklam yok iste haci o yuzden yoksa ipad bence ilkokul cocuk oyun konsolu sadece oyun oynuyor insanlar

• Hala çok satma ile en iyi olma arasındaki farkı anlayamamış olanlar var ya ...

• Ben olsam öyle bir tablet yaparım ki, lap-top da olan bütün girişleri koyarım, projeksiyon dahil.Gorilla glass ve iyi bir batarya koyarım.

• bu apple ın en sevdiğim yanı gereksiz gördüğü şeyleri çok iyi tespit etmiş olması.mesala tablette diğer firmalar 4 çekirdeğe geçerken apple yeni tarz A5X iki çekirdekli işlemciyle gelmişti ve çok tepki toplamıştı.ama bakıyoruz tablet kullanan 10 kişiden 7 si ipad kullanıyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.