Şimdi Ara

American Beauty (1999)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu haftaki filmimiz American Beauty olarak seçildi. Yorumlarınızı bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

• güzel filmdi hala arşivimde var tavsiye edilir
  • Hayırlı uğurlu olsun Yorumlarınızı esirgemeyin
  • filmin sonunda
    spacey ölüyor

gerçi filmin başında söylenen bişey ama bugün yeteri kadar küfür yedim yinede herşeye rağmem filmin sonunu haykırmak için neler vermezdim
  • Filmin başında mı söyleniyordu, ben mi kaçırmışım filmi yeniden izlemeyeceğim ama yarın ufak tefek bir şeyler yazarım ben de
  • evet başında bizzat
    spaceyin kendisi söylüyordu
  • İdare eder. Fazla hoşuma gitmedi nedense.

Bende bu filme oy vermiştim. Taken'i de izledim odaha iyiymiş.
  • Uzun süredir bekletiyordum bilgisayarda, geçen hafta sildim izlemeden. Şansa bak bendeki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Domates Kızartması

evet başında bizzat

Ölü gibi bir hayat sürdüğünü söylüyor, ondan başka bir şey yok gibi. Adamın duruma çok üzülmüştüm ama ya, filmin sonunda kaç kişi öldürmek istiyordu onu birine nasip oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: ««T®AVI§»»

Uzun süredir bekletiyordum bilgisayarda, geçen hafta sildim izlemeden. Şansa bak bendeki.

Güzelim filmi izlemeden neden sildin yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: diminishedtriad

quote:

Orijinalden alıntı: Domates Kızartması

evet başında bizzat

Ölü gibi bir hayat sürdüğünü söylüyor, ondan başka bir şey yok gibi. Adamın duruma çok üzülmüştüm ama ya, filmin sonunda kaç kişi öldürmek istiyordu onu birine nasip oldu

"Şimdi konuşurken tam 1 yıl sonra öleceğimi bilmiyorum" tarzı birşeyler söylemişti yanlış hatırlamıyorsam.

• Filmin adı yanlış tercüme edilmiş bana ve çoğu kişiye göre.
    Amerikan Güzeli değil, filmin anlamı açısından "Amerikan Güzelliği" olarak çevrilmesi daha doğru.
  • quote:

quote:

Uzun süredir bekletiyordum bilgisayarda, geçen hafta sildim izlemeden. Şansa bak bendeki.

Güzelim filmi izlemeden neden sildin yahu

Açıkçası bi fikrim yok hocam, konusunu bile bilmiyorum filmin. Bikaç film sildim ilk önce, bunu da görünce acımadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheWazZ

"Şimdi konuşurken tam 1 yıl sonra öleceğimi bilmiyorum" tarzı birşeyler söylemişti yanlış hatırlamıyorsam.

İzleyeli 1 yıl kadar oldu, ondan hatırlayamıyorum, yeniden mi izlesem napsam
  • quote:

Açıkçası bi fikrim yok hocam, konusunu bile bilmiyorum filmin. Bikaç film sildim ilk önce, bunu da görünce acımadım.

Shift+del yapmasaydın bari, geri dönüşümden geri yüklerdin Neyse artık tekrar indirirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Cpt.135

Filmin adı yanlış tercüme edilmiş bana ve çoğu kişiye göre.
    Amerikan Güzeli değil, filmin anlamı açısından "Amerikan Güzelliği" olarak çevrilmesi daha doğru.

Evet o şekilde tercüme edilmesi filmin anlamını da daha iyi yansıtır. Ama ben de Amerikan Güzeli diye tercüme etmiştim hep
  • quote:

quote:

Shift+del yapmasaydın bari, geri dönüşümden geri yüklerdin Neyse artık tekrar indirirsin

Öyle yapıcaz artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İzlemiştim daha önce. Morgan Freeman 1, Spacey 2 numaramdır benim, o nedenle beğenmedim diyenin alnını karışlarım

Filmin anlatmaya çalıştığı; "kimse dışarıdan göründüğü gibi değildir, herkesin kendini dış dünyaya tanıttığı ikinci bir yüzü vardır" şeklinde bir toplumsal mesaj. Toplumsal mesaj ama, öyle basite indirgenmemiş. Güzel bir senaryoyla harmanlanarak aktarılmış seyirciye. Filmin sonunda "vay anam vay neler dönmüş serhat yaa" diyebilirsiniz.
    http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=vay+anam+vay+neler+d%C3%B6nm%C3%BC%C5%9F+serhat+ya

Yarın arşivin tozlu raflarından çıkarıp bir göz attıktan sonra bir şeyler daha karayabilirim. Karalamayabilirim de. Garantisi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serpico. -- 2 Ağustos 2012; 3:34:19 >

• bu imdb sitesin de filmlere nasıl oy veriliyor ?
  • Bende izleyeli 2-3 ay oluyo. İzlemeden önce kötü yorumlar beni filmden acayip şekilde soğutmuştu.
    Hatta @««T®AVI§»» gibi yapıp filmi silicektim.
    Belkide bu nedenlerden dolayı filmi izlediğimde çok beğenmiştim.
    Filmde tipik mutlu görünen Amerikan aile tiplerine ayna tutan işlerin hiçde göründüğü gibi olmadığını anlatılıyor.
    Kevin Spacey'nin performansıda çok iyiydi.
    Benim puanımda 9/10

Buda filmin en eğlenceli kısmı Kevin Spacey'nin bakışları mükemmel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Titanik Bar -- 2 Ağustos 2012; 12:46:08 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.