Şimdi Ara

Samsung, Smart Evolution teknolojili televizyonlarına donanım güncellemesi sunacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung, Smart Evolution teknolojili televizyonlarına donanım güncellemesi sunacak

Samsung'un bu yıl ki akıllı televizyon modellerine yenilik getirmesi amacıyla başlattığı programlardan birisi de Smart Evolution. 

Ocak ayında duyurulan Smart Evolution programına göre, program kapsamında satın alınan televizyon modellerinde ilerleyen dönemlerde işlemci, RAM veya benzer bileşenlerde yükseltme yapılabilecek.

Pilot olarak başlayan programda ilk televizyon modelleri piyasaya sürülmeye başladı. Program kapsamında örneğin bu yıl bir Smart TV alan kullanıcı, gelecek yıl Evolution Kit adı verilen bir modülü televizyonuna takarak belirli bileşenlerde güncelleme yapabilecek.

Samsung şimdilik tüketici tepkisini ölçmeyi planlıyor. Tüketicilere yükseltme anlamında neler sunulacak veya yükseltme yapmanın sınırı ne olacak şu an için belirsiz. Yükseltme olayının bir nevi optimizasyon ile mümkün olabileceği de ihtimal dahilinde.

Samsung'un amacının devamlı gelişen video ve ses kodekleri karşısında televizyonun güncelliğini kaybetmesini önlemek.

Ancak bu yöntemin televizyonlara olan talebi bir miktar frenleyeceği düşünülüyor. Çünkü tüketici aldığı televizyonu birkaç yıl güncelliğini kaybetmeden kullanabilecek. 

• Televizyon da bir nevi beyaz eşya sınıfında olduğundan zaten en azından 5 yıl güncelliğini koruması gerekli bence. Yani insan her sene ya da iki yılda bir TV alamaz ki, ya da almamalı demek daha doğru.

• Smart Evolution kiti takılan Tvleri hangi seri? Ben D serisinde kaldım baya eski galiba:)))

• "Ancak bu yöntemin televizyonlara olan talebi bir miktar frenleyeceği düşünülüyor. Çünkü tüketici aldığı televizyonu birkaç yıl güncelliğini kaybetmeden kullanabilecek."

Yoruma bak çay demle. Her sene yeni televizyon alıyoruz ya, tüm dünyada böyle yapıyor. Akıl var mantık var % kaçtır her yıl yeni modele geçen. Hatta % değil binde kaç acaba. Onu bilinde öyle yorum yazın haberlerin içine.

• O değil de tasarım yine harika olmuş, tv'lerde samsung bu işi biliyor :)
  • tasarom olarak lg cnema screen tvleri daha güzel...
    konuya dönecek olursak bence tvler güçlü donanımlarla sunulursa zaten 3-4 sene güncelliğini koruyabilir.ama yinede aldığınız bir cihazı sonrasında güncelliyo olabilmek de güzel bir şey.tabi son sözü fiyat söyleyecek bakalım güncelleme masrafı ne kadar olacak...

• Vallaha benim bir arkadaşım her yıl TV'sini satıp yeni modelini alıyor. Hasta anlayacağınız :D

• Bakıyorum da herkez güncellenecek diye memnun. Daha pahalıya patlayacak bu güncelleme işi nasıl olsa CPU+Ram+Anakart en azından güncellenecek. Buda tv parçaları olduğu için pahalı olur. Yani kısacası nerden bakarsan bak yine olan cebimize oluyor

• Samsung hikaye, sony şahane

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • D8000 kullanıyorum ve daha görüntü Ne kadar iyi olabilir ki diyorum , Hd ninde bir sınırı var .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güncelleme işi tırt bizim bi fotokopi yazıcı makinası var büyük fax aparatı takdıralım dedik lazer kyro cera makinadan pahalıya geldi sadece bi fax güncelleme kartı onun için güncelleme işi tırt

• Bence bu güncelleme işi aynı cihaza parça satıp tekrar para kazanmanın bir yolu gibi görünüyor. bu yıl sattığı TV ye seneye neden kit çıkartıyorki?

Bana göre maliyeti düşürmek adına şu anda TV ye ekleyebileceği güçlü işlemci ve ram i koymuyor Samsung, seneyede "şu programı çalıştırmak istiyorsan bu donanımı alıcan" dicek ve müşteriyi bir nevi mecbur kılacak donanım güncellemesine...

Halen D7000 serisi samsung Tv kullandığımı belirtmeliyim, CEp telefomunda samsung ama bu uygulama midemi bulandırdı. Acaba enayi yerinemi konuyoruz?

• es7000 ve es8000 de var o ozellık şimdilik.es 7000 kulanıcısıyım 3d hariç mukkemmel bı televizyon yok yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: meerdogan

es7000 ve es8000 de var o ozellık şimdilik.es 7000 kulanıcısıyım 3d hariç mukkemmel bı televizyon yok yok.

3D neden hariç, ne gibi sorunlar var

• Düşünsenizee.. Alıyoruz tv yi gidiyoruz servise abi bu Aşk-ı memnu yu izletmiyo takılıyo arada

--TAMİRCİ: Bunun rami yükselcek behlül çok hareket ediyo ondan kasıyo televizyon...

5 yıldır aynı tüplü tv yi kullanıyorum hiç de değiştirme isteği duymadım alıştık bi kere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoSS03 -- 19 Ağustos 2012; 18:54:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yukuberk

Samsung hikaye, sony şahane

Her samsung konusuna gelip yazma şunu fanatikmisin nesin

Konu dışıda dahil.Hep aynı mesaj. Sony den kazanç sağlıyorsun sanırım ? Fazla zarar ediyor diye mi bu çırpınmaların?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.Rodriguez -- 2 Ağustos 2012; 13:51:05 >

• samsung da çakallar arasına katılacaktı elbet, görünüyor ki o gün gelmiş.

Ama görüntü kalitesinde lider artık yaşlı kurt sony,
    hx850 serisi. Derinlik manyağa tv.

Yenice 55nx720 aldım, şu an kampanyada, 3100TL+2 gözlük hediye, görünüş olarak belkide dünyanın en iyi tasarımı, görüntü kalitesi ile samsung'un 7000 serisine kadar çok rahat tokatlar, kalanları da hx850 düz eder, hx950 ye ne kaldı?

• Bence çok büyük fikir değil ben 5-10 yıl içinde all in one pcler ile tv lerin aynı cihaz olacağını ve donanım yükseltmelerinin de yapılabileceğini düşünüyorum.

• Güzel bir fikir fakat umarım donanım satacağız diye televizyonların içine en ucuz donanımı yerleştirip kullanıcıları zor durumda bırakmazlar.

• adamlar manyak tv yapiyorlar valla hic tv ye bakmayi sevmem ama bu samsung adami tv bagimlisi yapar arkadas baksana güzellige!!!!! bide bizim yerli tv üreticileri dünya markasiyiz diye övünüyorlar acaba bu samsung nemarkasi???

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.