Şimdi Ara

SAMSUNG SCX-4100 Çok fonksiyonlu lazer yazıcı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
22.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Net boyutlar : 422 x 400 x 239 mm (16.6"x15.8" x9.4")
    Ağırlık : 9.6 kg
    LCD : 2 çizgi x 16 karakter
    Bağlantı : USB 1.1 (USB 2.0 uyumlu), IEEE 1284 Paralel
    İşletim sistemi uyumu : Windows 95/98/Me/NT4.0/2000/XP, (USB bağlantısı ile)Çeşitli Linux işletim sistemleri (Red Hat, Caldera, Mandrake, Slackware, SuSE and Turbo Linux)
    Isınma zamanı : 35 saniyeden az
    Güç : 220 ~ 240 VAC, 50/60 Hz, 2.5A
    Enerji harcama : (ortalama) 300 W
    Kopya hızı : Dakikada 14 sayfa (A4)
    Çözünürlük(Optik : 600 x 600 dpi
    Yazı, Yazı/Fotoğraf modu : 600 x 300 dpi
    Fotoğraf modu : 600 x 600 dpi
    Çözünürlük (güçlendirilmiş) : 600 x 600 dpi

İlk kopyalama zamanı : 12 saniye
    Zum : 50~200%
    Çoklu kopyalama : 1~99 sayfa
    Duble kopyalama : yok
    Tarama uyumluluğu : Twain standardı
    Tarama Metodu : Renkli CIS
    Çözünürlük(Optik) : 600 x 600 dpi
    Çözünürlük(güçlendirilmiş) : Maksimum 4,800 x 4,800 dpi
    Maksimum tarama boyutu : 297 mm
    Maksimum tarama eni : 208 mm

http://www.samsung.com/TR/Products/Printers/Printers/Printers_Printers_SCX_4100.htm

bu da byte ın incelemesi :
    quote:

Mürekkepli yazıcı üretmeyip, bütün konsantresini lazer yazıcılar üzerine toplayan Samsung’un SCX-4100 çok fonksiyonlu lazer yazıcısı test merkezimize konuk oldu. Ev ve ofis ortamındaki kullanıcılara yazıcı, tarayıcı ve fotokopi özelliklerini sunan Samsung SCX-4100’de dahili faks özelliği bulunmamakta. Ürünle birlikte gelen ve birçok ayar yapmanızı sağlayan SmarThru 4 yazılım, istediğiniz sonucu almanız için gerekli bütün özellikleri barındırıyor. Ortamda az yer kaplamasını ve zarif görünümünü artı puan olarak kendi hanesine yazan SCX-4100 bilgisayara bağlanmak için USB veya paralel portu kullanabiliyor. Paralel porttan bağlantı özellikle, boş USB portu olmayan veya eski bir bilgisayara sahip kullanıcılar için iyi düşünülmüş bir özellik. Lazer yazıcılarda yavaş yavaş alt limit haline gelen 8 MB boyutundaki tampon bellek Samsung SCX-4100’de de bulunmakta. Önden açılan tepsisinde 250 tane kağıt barındırabilmesinin yanında, elle kağıt beslemeyi de destekliyor. Buda farklı boyutlardaki kağıtlara veya saydam kağıtlara baskı imkanı veriyor.

Hızlı bir ilk ısınmadan sonra, dakikada 14 sayfaya baskı yapabilme gibi başarılı değerlere imza atıyor. Lazer yazıcılara göre sessiz sayılabilecek SCX-4100, resimli belgelerin basılmasında da aynı hıza ulaşabilmesi ve 600dpi baskı çözünürlüğü ile başarısını pekiştiriyor. Samsung’dan aldığımız bilgilere göre tam dolu bir toner ile 3000 sayfadan fazla çıktı alınabiliyor. Bu rakam da sayfa başı maliyetlerin ne kadar düşük olduğunu gösteriyor.

Tarayıcı özelliğinin çekiciliği daha az. Standart 150dpi metin taramasını yaklaşık 30 saniye alıyor. İş 300dpi’lık fotoğraf tarama işine gelince bu süre 80 saniyeye kadar uzayabiliyor. Tarama performansı vasatın üstüne çıkamasa da motorunun sessizliği etkileyici. OCR yazılımı ürünle birlikte gelmesine rağmen ne yazık ki, Türkçe desteği yok. Fotokopi özelliği, aynı tarama motorunu kullandığı için kalitesi benzer sonuçlar veriyor. Fakat cihazın kontrol panelinde bulunan gelişmiş onlarca özellik, SCX-4100’ü tek başına çalışabilecek fotokopi makinesine dönüştürüyor.
    Artıları : 14 Sf./Dk, 600dpi yazma, 4800dpi tarama
    çözünürlüğü, USB ve paralel port
    Eksileri : -
    Fiyatı : -
    Editör Puanı:****

http://www.byte.com.tr/donanim/?Gorev=DonanimInceleme&Inceleme=81

bir ev kullanıcısı olarak , ve öğrenci olarak , mantıklı bir seçim gibi geliyor bana.

fiyatı da 280 YTL civarında

kullanan, tavsiye eden var mı ??
    teknik özelliklerinde , bir problem , yetersizlik olduğunu düşünen var mı??

şimdiden teşekkürler

• Fotoğraf çözünürlüğüden bahsetmişsiniz bu durumda renkli mi bu yazıcı? Birde ilk gelen kartuşları ne kadar dolu ve kartuş daha doğrusu toner masrafı ne kadar?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarpuli

Fotoğraf çözünürlüğüden bahsetmişsiniz bu durumda renkli mi bu yazıcı? Birde ilk gelen kartuşları ne kadar dolu ve kartuş daha doğrusu toner masrafı ne kadar?

renkli değil bu yazıcı.(renkli olmadığı konusunda eminim)

çözünürlük sanırım , tarama ve siyah beyaz çıktı için.(bundan emin değilim)

kartuş meselesine gelince , bu yazıcı lazer . yani , bir dolu toner ile 3000 civarı çıktı alınabliyor.

toner dolumunun fiyatını bilmiyorum

bir de , 3 kere toner dolumu yaptıktan sonra yeni toner almak iyi oluyormuş sanırım 20 ytl (öyle duydum)
  • quote:

Orjinalden alıntı: erdemlix

quote:

Fotoğraf çözünürlüğüden bahsetmişsiniz bu durumda renkli mi bu yazıcı? Birde ilk gelen kartuşları ne kadar dolu ve kartuş daha doğrusu toner masrafı ne kadar?

renkli değil bu yazıcı.(renkli olmadığı konusunda eminim)

çözünürlük sanırım , tarama ve siyah beyaz çıktı için.(bundan emin değilim)

kartuş meselesine gelince , bu yazıcı lazer . yani , bir dolu toner ile 3000 civarı çıktı alınabliyor.

toner dolumunun fiyatını bilmiyorum

bir de , 3 kere toner dolumu yaptıktan sonra yeni toner almak iyi oluyormuş sanırım 20 ytl (öyle duydum)

Renkli değilse fiyatının cazip olduğu tartışılır. Lazer olduğunu anladım benim demek istediğim yanlış bilmiyorsam HP heriç tüm lazer yazıcıların tonerleri daha doğrusu yazıcı ile gelen ilk tonerleri tam dolu olmuyor...

• quote:

Renkli değilse fiyatının cazip olduğu tartışılır. Lazer olduğunu anladım benim demek istediğim yanlış bilmiyorsam HP heriç tüm lazer yazıcıların tonerleri daha doğrusu yazıcı ile gelen ilk tonerleri tam dolu olmuyor...

satıcıların söylediği kadarıyla içinde gelen toner ile 2000 civarı çıktı mükünmüş.

bir de , neye göre cazip değil ?

rakipleri nelerdir ??

hem lazer yazıcılı , hem de tarayıcı ve fotokopi olan makinelerde , bunun alternatifi ne olabilir ?
  • çok güzel bir şeye benziyor.. ancak aynı kasanın xerox etiketi altında satılanları da var. 2 aydır inceliyorum, hangisi orjinal hangisi daha iiyidir karar veremedim. alternatifinide bulamadım.. bu aletlerden kullananlar nasıl memnun mu acaba.. ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: face01tr

çok güzel bir şeye benziyor.. ancak aynı kasanın xerox etiketi altında satılanları da var. 2 aydır inceliyorum, hangisi orjinal hangisi daha iiyidir karar veremedim. alternatifinide bulamadım.. bu aletlerden kullananlar nasıl memnun mu acaba.. ?

aynı şekil , şemal ve özelliklere sahip xerox da var

öğrendiğim kadarıyla ikisinin parçaları da samsung taraından üretiliyormuş.(tam emin değilim)

ayrıca , samsung daha ucuz .

ben samsung almayı düşünüyorum kafamdaki birkaç soru işareti de dağılırsa
  • hepsi bir arada yazıcıları tavsiye etmem çünkü yeterince olgunluğa ulaşmadı yani her açıdan tatminkar yazıcılar çok pahalı.ben olsam xerox ürünlerini seçerdim herhalde. bir de siyah beyaz lazerden ne anlayacaksın (tabi fotoğraf için kullanmazsan işinide görebilir.)bu tür yazıcıları incelerken siyah beyaz ve renkli çıkış hızına bakablirsin.tarayıcının çözünürlüğü önemli.fotokopi önemli.tabi bunların hepsinin olmasına gerek yok diyorsan. bu ürünü de tercih edebilirsin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: dijitek

hepsi bir arada yazıcıları tavsiye etmem çünkü yeterince olgunluğa ulaşmadı yani her açıdan tatminkar yazıcılar çok pahalı.ben olsam xerox ürünlerini seçerdim herhalde. bir de siyah beyaz lazerden ne anlayacaksın (tabi fotoğraf için kullanmazsan işinide görebilir.)bu tür yazıcıları incelerken siyah beyaz ve renkli çıkış hızına bakablirsin.tarayıcının çözünürlüğü önemli.fotokopi önemli.tabi bunların hepsinin olmasına gerek yok diyorsan. bu ürünü de tercih edebilirsin..

öğrenci olduğum için , resim çıkarma gibi şeylerle uğraşmayacağım için , siyah beyaz olması yeterli (lazer olarak)

sonuçta , paso döküman ile uğraşıyoruz.

tarayıcı ve fotokopi için aynı çözünürlük kullanılıyor, onu da yukarıda yazmıştım.

bir de , başka bir rakip göremiyorum lazer yazıcılı , tarayıcı ve fotokopi özelliği olan, fiyatı da uçuk olmayan

aynı özelliklere sahip başka rakip bilen var mı ???

xeroxun aynı özellikte makinesi var.hiç fark yok aralarında.fiyatı biraz yüksek ama yakın.

alternatif olarak birşey bulamıyorum.

bir de bu , tarayıcı çözünürlüğü gibi özelliklerden çok anlamıyorum.

bilen arkadaşlar yorumlarsa sevinirim

• aynı kasanın hem xerox hemde samsung olanı var.. fiyat konusunda da aralarında fark var. peki ya her iki makinanında toner fiyatları ne durumda.. mesela teknosa da bile aynı kasanın xerox olanının tonerleri satılıyor. ancak samsung olanların toner yok.. ??! sarf malzeme konusunda hengisi xerox mu samsung mu daha iyidir. ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi face1tr -- 26 Mart 2006; 18:19:09 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: face01tr

aynı kasanın hem xerox hemde samsung olanı var.. fiyat konusunda da aralarında fark var. peki ya her iki makinanında toner fiyatları ne durumda.. mesela teknosa da bile aynı kasanın xerox olanının tonerleri satılıyor. ancak samsung olanların toner yok.. ??! sarf malzeme konusunda hengisi xerox mu samsung mu daha iyidir. ?

tonerin orjinal fiyatı 90$ civarı.

ama dolum =15-20-30 değişik fiyatlar buldum.
  • Bu ürünü epeydir kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum... 1000 sayfadan fazla bastım şu ana kadar... En fazla 100 sayfalık seri basım yaptım... Bir problemim yok... Fotokopi ve tarayıcı özellikleri mükemmel... Kesinlikle tavsiye ediyorum... Pişman olmayacaksınız...
  • makine mercedes değil ama toyota gibi diyebilirim. üzerinde full dolu toner var. xerox konusunda ise bu makinelerin xerox içinde samsung tarafından üretildiğini biliyorum. (zaten xerox bir çok ürününü başkasına ürettiriyor samsung, minolta gibi) ben de 4100 almanı yada 4521 almanı tavsiye ederim
  • Ben SCX-4100 aldım gelen toner ful samsung"un yeni kampanyasıymış bu tüm ürünlerde toner full. İçinden baglantı kablosu cıkmıyor. Sen kendin alıyorsun. Bilgisayardan ayrı fotokopi çekiyor olması bence bir avantaj. Yalnız türkçe kullanım klavuzu yok. (Aslında hiç kullanım klavuzu çıkmadı kutudan sadece kurulum afişi var). Kulanım klavuzu olanlar nasıl bulduklarını yazarlarsa sevinirim.

Kartuşlu yazıcılarda sayfa maliyeti 150-200tl lazerde 20-25 tl . İlla renkli baskı yada foto baskı isteyen 100-150 ytl daha verip sırf o işi yapan yazıcı alabilirler.
    xeroxs -samsung Arçelik-beko gibi ben samsung dedim pişman değilim.
  • Samsung ile xerox aynı ürün ve tamamıyla samsung tarafından üretiliyor bunu kesin olarak öğrendim. fakat xerox 1000'lik tonerle geliyor samsung 2000 tam dolu toner.
  • ben de bu yazıcıyı alsam mı almasam mı diye düşünüyorum...
    samsung ml 1610 ya da paraya kıyıp bu...
    kararsız kaldım...

Fotokopi performansı nasıl?
    Kullananlar yazabilir mi?
    Hız vs...
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadak

Samsung ile xerox aynı ürün ve tamamıyla samsung tarafından üretiliyor bunu kesin olarak öğrendim. fakat xerox 1000'lik tonerle geliyor samsung 2000 tam dolu toner.

Benim bildiğimde tam tersi.
    Xerox biliyorsunuz fotokopi makinasını icad eden firma.
  • ben aldım scx 4100 ve 1 aydır kullanıyorum. Ancak tarayıcısında 1200-2400 dpi çözünürlükte tarama yapmak istediğimde insufficient memory hatası verdi. ben anlamadım acaba bilgisayarımdan mı kaynaklandı yoksa yazıcıdan mı. hardware error dedi ve taramayı iptal etti. zaten ideal tarama çözünürlüğü 600 dpi ama ben onun üstüne çıkar mı diye denedim, olmadı. onun dışında yazıcı ve fotokopi olarak memnunum aletten.
  • ben 1 aydır kullanıyorum günde25 ten az olmayan çıktı alıyorum daha tık demedi süper ötesi altarnatifi yok tavsiye ederim bu ürünü ben bi öğretmenim benim işimi fazlası ile görüyor
  • ben 3 yıldır kullanıyorum. bu cihaz daha çok benim gibi net cafeler için üretilmiş ve büyük şirketler için tasarlanmış bi ürün bence çok güzel ama bir öğrenci için ideal değildir. öğrenciye tavsiye etmem çünkü renkli çıktısı yok. genelde bana renkli çıktı için gelen oluyor ve bende olmadığı için çıkartamıyorum. 300 civarı çıktı alıyorum. toner dolum dolum fiyatı 30 ytl ile 35 ytl arasında değişiyor. taraycısı falan güzel açıkçası benim için tek eksiği renkli çıktı olmaması. değerllendirmesi size kalmış 3 yıllık tecrübemle yazdım. hmm bide taradığınız yazıyı word e atıp üzerinde oynama yapamıyorsunuz imalatçı firmayı arayıp sordum. bir sayfa üzerinde değişiklik yapmak imkansız yani.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.