- x
2011 Fiat Linea 1.3 Mjet Active Plus incelemesi.
102 Cevap31240 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1084 Mesaj
1 Ağustos 2012; 17:18:10 

Öncelikle herkese merhabalar.

Bilindiği gibi Stilo,Jetta,147(kendi aracım zaten ) gibi araçları aktif olarak kullanıyorum. Fakat geçenlerde işlerim çok yoğundu , bizim şirkette ki Linealardan birini aldım.

Aracı 8 bin km yakın kullandım. En son Ankaradan İstanbula giderken aklıma topic acmak geldi o yüzden detaylı fotograf yok elimde.
Bilen biliyor zaten adam gibi fotograf makinamda yok resimlerin kalitesi yerlerde.

Aracımız bu 2011 temmuz çıkışlı 1.3 Mjet Active Plus versiyonu. Bu versiyon bizim mümessiller için bire bir donanımı sürücü yolcu havayastıgı yol bilgisayarı klimaABS EBD mp3 4 cam otomatik. Bunları ozaman 33 bin gibi bi rakama almıştık biz ki f/p olarak muhteşem.

0

İç mekan-Konfor
Aracın oldukça sade ve kullanışlı iç mekanı var. Tek sıkıntısı klimayı devreye sokmak için fan hızı dügmesinin üzerine basıyoruz ve bunu çözemeyen elemanlarımız vardı
Koltukların dolgusu orta derece,yan destekleri zayıf fakat istediğiniz sürüş pozisyonunu cabucak ayarlıyorsunuz. Konsol baştan aşağıya sert plastikle dolu fakat helal olsun dedik 6 Lineanın 6sındada tıkırtı çıkırtı yok ve bilirsinizki firmacılar aracı nasıl kullanıyor,bizim elemanların bir çoğuda sert kullanır arabaları,buna ragmen konsoldan ses duyulmuyor.

Araca tam C segmenti değil diyorlar doğru olabilir ama arka diz mesafesi C segmenti standartında. Arkaya yapılı 3 kişiyi oturtunca biraz sıkıntı çekiyorlar oda aracın azcık dar yapısından ötürü.

Motor-performans-yakıt tüketimi

Şirketler için önemli bir motor olan sorunsuz problemsiz 1.3Mjet motorumuz Bu motor Linea da 5 ileri vitesle kombine edilmiş ve 90 bg gücünde.

Aracın 1. vitesi oturup ağlatan cinsten. Klima açık 3-4 kişiyseniz bay halinize gerçekten kaldırmak zulüm,onun dışında 2-3-4 te fena yürümüyor.
Performans olarak kullandığım 8 bin km boyunca tatminkar diyebilirim,2000 devirin üstündeyken çekişi iyi,yüksek devirlerde eh işte yine yürüyor ama bu seferde yakıt tüketimi çok artıyor. 90 gibi 5. vitesle giderseniz hiç yakmıyor diyebilirim. Yaklaşık 2000 devirde 5. viteste 90 km/h ile ilerleyebilirsiniz.
Performansı astra dizellerden kötü değil öyle düşünün

3 bin devirde 130 km ye yaklaşıyor hızı.
0

3.400 devir gibi 140 oluyor.
0

Bütün tüketim fotograflarını atmayayım dedim
Ankara - İstanbul yolunda yuzde 80 klima açık yuzde20 camı acıp sigara içerek yolu tamamladım. 120 nin altına pek inmedim zaten ortalama hızımdan belli :)
Ortalama hızım 112km/h , ortalama tüketimi 4.9. Yarım deponun üstünde mazot vardı.
Gelelim şehir içi yaktığına. Genelde 125 130 lira civarına doluyor ve 680-730 km arası yol yapıyorum. Yol bilgisayarının gösterdiği 4.9 ila 5.4 arasında değişiyor.(İstanbuldaki forumdaşlar zıplamayın Ankarada trafik böyle biz napalım )

Yol tutuş-süspansiyonlar
Aracın yol tutuşu fena değil. Ama ilginç yapısı yüzünden yüksek hızda virajlarda yana yatma isteği oluşuyor ve çok limitlerini zorlarsanız kafadan kayma yapıyor.
170 180 gibi hızlarda uçuyorum sanmanız pek doğal Bu hızlarda yanal rüzgarlardan araç etkileniyor ve tedirgin oluyorsunuz ister istemez.

Süspansiyonların darbe emişi başarılı. Konforlu yolculuk yapabiliyorsunuz(147 den sonra Linea çok konforlu açıkcası )
Ayrıca süspansiyonların sessiz çalışması da başka bir olumlu +sı.

Uzun yol konforu - kabin içi ses durumu
Araç uzun yolda beni yormadı diyebilirim.Dahe yeni İstanbula gittim ve belimde ağrı vs olmadı. Koltukları çok rahat olmasada yinede rahat denilebilecek seviyede.
120 den sonra yol sesi artıyor. 140 gibi hızlarda motor 3500 devir civarı olduğu için motor sesi alıyorsunuz ve 6. vitesin olmamasının eksikliğini hissediyorsunuz.

Fren performansı
Artık 2012 olmuş yıl bu senelerde fren performansı cok kötü olan araç yok. Linea nında fren performansı ne çok iyi ne çok kötü ne çok iyi. Orta seviyede aracı güvenle kararında durdurabiliyor. Üzerinde benim hiç beğenmediğim Pirelli P6 Cinturo mu nedir o lastikten dolayı sanırım Abs biraz erken giriyordu devreye.

Bakım-servis

Bakımlarını tam hatırlamıyorum ama periyodik bakımları 300 küsür tutuyor dizel bir araca göre bedava.
Ayrıca ben Ankara Birmotu kullanıyordum ilgi alaka çok iyi.

Yaşadığım sıkıntılar

Araç 30 bine geldi 22 binde benim elime geçmişti. Bende çıkardığı sıkıntılar sadece kapılardak tıkırtı geliyordu serviste hallettiler. Birde yol bilgisayarı tusu tutukluk yaptı bir kaç kere başka bir sıkıntı yaşamadım.

Kişisel yorum: Ben bu araca aşığım. Yürütmesi çok kolay,ekonomik bir aile/iş arabası.Benim için ekonomik olması herşey derseniz bu arac tam size göre binek kullanan arkadaşım kaskosunu 600 liraya yaptırdı , bakımı ucuz yakıtı az ve sıkıntısız bir araç.

İlk defa böyle bir konu açtığım için eksik olduğum yerler olabilir. Eksikleri düzeltir yazarım.

Herkese iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vet147 -- 1 Ağustos 2012; 20:34:47 >

2502 Mesaj
1 Ağustos 2012; 17:22:53 

öncelikle teşekkürler şimdi başlıyorum incelemeye.

vitesi çat diye 4"e taktım debriyajı kontrollüce bırakmaya başladım. direksiyonu çok hafif sola kırdım bu araba düşen motor devrini kompanze edebilmek için gaza çok kontrollü ufak dokunuşlarda bulundum.vitesi çat diye 4"e taktım araba birden ok gibi uzadı bi sağ şeride geçtim bir anda 210 gibi bi süratle önüne geçtim 5 e attımçvitesi çat diye 4"e taktım hızım 100"e ya düştü ya düşmedi derken sağ ön tekerlek bir çukura düştü aman yarabbim araba en küçük civatasına kadar sallandı

2502 Mesaj
1 Ağustos 2012; 17:29:27 

evet tek tek bastan sona kadar iyice okudum yazınızı.. güzel yerlere değinmişsiniz. özelliikle herkes 1 ve 2. vitesinin ölü oldugunu söylüyor ki zaten hızlı olmasını da beklemiyor kimse ama bi nebze hızlı olsa daha iyi olmazmıydı 1 viteste. benim şahsi görüşüm, bu multijetin 1.6 modelinin aile için çok güzel bir seçenek olacağı yönünde.. alıcaksın güzelce biniceksin..
yanlız merak ettiğim bir iki şeyde var onları açıklarmısınız ?

5.viteste 90 ile giderken devir kaçta oluyor ?
aracın virajlarda hakimiyeti viraj kapasitesi nasıl ?
uzun yolda belde agrı yapıyor mu yani kısacası uzun yolda yoruyor mu
ayrıca esp var mı ? sizin araç için değilde 1.6 larda falan dolularında varmı acaba biliyormusunuz ?
yol sesini alıyor mu
ve en önemlisi süspansiyonları nasıl yumuşakmı yoldaki çukurları vs.. çok hissettiriyormu

vitesi çat diye 4"e taktım debriyajı kontrollüce bırakmaya başladım. direksiyonu çok hafif sola kırdım bu araba düşen motor devrini kompanze edebilmek için gaza çok kontrollü ufak dokunuşlarda bulundum.vitesi çat diye 4"e taktım araba birden ok gibi uzadı bi sağ şeride geçtim bir anda 210 gibi bi süratle önüne geçtim 5 e attımçvitesi çat diye 4"e taktım hızım 100"e ya düştü ya düşmedi derken sağ ön tekerlek bir çukura düştü aman yarabbim araba en küçük civatasına kadar sallandı

1084 Mesaj
1 Ağustos 2012; 17:40:04 

quote:

Orijinalden alıntı: jjuuddaass

evet tek tek bastan sona kadar iyice okudum yazınızı.. güzel yerlere değinmişsiniz. özelliikle herkes 1 ve 2. vitesinin ölü oldugunu söylüyor ki zaten hızlı olmasını da beklemiyor kimse ama bi nebze hızlı olsa daha iyi olmazmıydı 1 viteste. benim şahsi görüşüm, bu multijetin 1.6 modelinin aile için çok güzel bir seçenek olacağı yönünde.. alıcaksın güzelce biniceksin..
yanlız merak ettiğim bir iki şeyde var onları açıklarmısınız ?

5.viteste 90 ile giderken devir kaçta oluyor ?
aracın virajlarda hakimiyeti viraj kapasitesi nasıl ?
uzun yolda belde agrı yapıyor mu yani kısacası uzun yolda yoruyor mu
ayrıca esp var mı ? sizin araç için değilde 1.6 larda falan dolularında varmı acaba biliyormusunuz ?
yol sesini alıyor mu
ve en önemlisi süspansiyonları nasıl yumuşakmı yoldaki çukurları vs.. çok hissettiriyormu

Teşekkür ederim güzel şeyleri unutmuşum hemen yazıp ilk mesajıda güncelliyorum.

Dediğinizde tamamen haklısınız 1.vitesi çok ölü ve yokuşta yüklü klima açık kaldırmak çok ama çok zor. Ben klimayı kapatıp kaldırıyorum ve bana 1.6 Mjet i daha az yakar gibi geliyor aynı kullanım şartlarında.

Araç aslında ilginç yapısı sebebiyle yüksek hızlarda virajlarda biraz yatıyor ama ben tehlikeye düşmedim henüz. Yani bir Jetta Civic gibi sedan C segmenti araçlar gibi viraj kapasitesi yok ama çokta kötü değil. Yana yattığı için korkutuyor adamı sadece
1.3 active plus larda ESP mevcut değil olsa çok iyi olurmuş.

Daha yeni uzun yola çıktım bunları cevaplayayım. Bende herhangi bir bel ağrısı yapmadı tek sofor durmadan İstanbula gittim indiğimde aşırı yorgun değildim.
120 den sonra yol sesi alıyordu ama bunda üzerindeki kötü pirelli lastikler olabilir. 140 gibi hızda yüksek devir cevirdiği için motor seside yükseliyor haliyle.
5.vites 90 la ilerlerken anlık 2.5 -3 civarı dolaşıyor devirde 1900-2000 devirlerde oluyor tam hatırlayamadım bir daha bindiğimde bakayım.

Süspansiyonları beğendiğim noktalarından, darbe emişi iyi bozuk yolda konforlu ilerleyebiliyorsunuz ve ne şartlara soktuk aracı hiç bir tıkırtı çıtırtı yok.
En km li Linea mız suan 65 binde oda sert kullanılan bir araç ama bizim elemanın sert kullanışına ragmen ondada tıkırtı duymadım

Eklemek istediğim birşey daha var bu kullandığım aracı AVİS den 3 yıllık kiraladık. AVİS tende memnunuz fakat fiyatları yüksek uzun süre bir daha araç kiralamayı düşünmüyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vet147 -- 1 Ağustos 2012; 17:43:32 >

6666 Mesaj
1 Ağustos 2012; 17:43:49 

Elinize sağlık,güzel ve faydalı bir inceleme olmuş...

psn:bkose24
Engelli araçları (alım,satım,uygunluk vs) hakkındaki her türlü sorunuzu özel mesaj yolu ile sorabilirsiniz...

...Jack_Daniel's...
...more Jack_ Daniel's...
...even more Jack_Daniel's and even more Jack_Daniel's...

1084 Mesaj
1 Ağustos 2012; 20:32:28 

quote:

Orijinalden alıntı: jack_daniel's

Elinize sağlık,güzel ve faydalı bir inceleme olmuş...

Teşekkür ederim.

Eksikleri düzelttim yine sormak istedikleriniz varsa seve seve cevaplarım.

35 Mesaj
1 Ağustos 2012; 22:55:29 

2012 modeli 32000 civarı
1.3 multijetler genelde az yakar sola geçince bu motora sahip araçla kimse sizi geçemez
neden diyeceksiniz millet çok yakıyor diye basamıyor
sen 120 140 kökle millet seyrede dursun ..

1084 Mesaj
2 Ağustos 2012; 1:44:02 

quote:

Orijinalden alıntı: erdol60

2012 modeli 32000 civarı
1.3 multijetler genelde az yakar sola geçince bu motora sahip araçla kimse sizi geçemez
neden diyeceksiniz millet çok yakıyor diye basamıyor
sen 120 140 kökle millet seyrede dursun ..

En güzel yanıda bu zaten

Çoğu zaman selektör atıp takip edince yeter lan değip bırakıyor benzinli araç sürücüleri

11699 Mesaj
4 Ağustos 2012; 0:59:44 

Ben bu arabanın 1.3 motorlusunu ve Astra H'yi, yokuşta yüklüyken kaldırmanın çok zor olduğunu söylediğimde taşlanmıştım.

Arabanın resmen canından can gidiyor.

1084 Mesaj
4 Ağustos 2012; 18:24:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Utku

Ben bu arabanın 1.3 motorlusunu ve Astra H'yi, yokuşta yüklüyken kaldırmanın çok zor olduğunu söylediğimde taşlanmıştım.

Arabanın resmen canından can gidiyor.

Çok zor değil imkansıza yakın.

Gerçekten 3-4 yerde yaşadım klima açık bi yerde stop ettirdim baktım olmuyor klima kapalı çıkmaya çalışıyordum.

Uzun vadede baskı-balatayı daha erken yemez mi bu araçlar?

11699 Mesaj
4 Ağustos 2012; 18:50:06 

quote:

Orijinalden alıntı: vet147

Çok zor değil imkansıza yakın.

Gerçekten 3-4 yerde yaşadım klima açık bi yerde stop ettirdim baktım olmuyor klima kapalı çıkmaya çalışıyordum.

Uzun vadede baskı-balatayı daha erken yemez mi bu araçlar?

Uzun sure yarim debriyajda tutmak gerekiyor. Daha erken yer gibi geliyor bana da.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1084 Mesaj
4 Ağustos 2012; 18:56:47 

quote:

Uzun sure yarim debriyajda tutmak gerekiyor. Daha erken yer gibi geliyor bana da.

Gecenlerde 55 bin km olanla birlik mahallesine gittik.
3 kisiyiz arabada klima acik.
Surekli dur kalk yokus cikmaktan dolayi sanirim donerken balata kokusunu cigerimizde hissettik

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

6666 Mesaj
4 Ağustos 2012; 18:57:10 

konunun neden tutmadığını anlamadım gerçekten....

Engelli araçları (alım,satım,uygunluk vs) hakkındaki her türlü sorunuzu özel mesaj yolu ile sorabilirsiniz...

...Jack_Daniel's...

1084 Mesaj
4 Ağustos 2012; 18:58:26 

quote:

konunun neden tutmadığını anlamadım gerçekten....

Linea pek begenilmeyen bir arac , insanimiz burun kiviriyor sanirim o yuzden..

Birde forumda tartisma konulari tutuyor genelde, kullandigim tum araclarin incelemesini accaktim da o kadar ugrasmaya degmez diye dusunup vazgectim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vet147 -- 4 Ağustos 2012; 19:00:39 >

6666 Mesaj
4 Ağustos 2012; 19:02:03 

quote:

Linea pek begenilmeyen bir arac , insanimiz burun kiviriyor sanirim o yuzden..

Birde forumda tartisma konulari tutuyor genelde, kullandigim tum araclarin incelemesini accaktim da o kadar ugrasmaya degmez diye dusunup vazgectim.

Sonuçta bir emek verilmiş,konu okunmuş...En azından bir teşekkür edilmeli diye düşünüyorum.

...Jack_Daniel's...

1084 Mesaj
4 Ağustos 2012; 19:05:29 

quote:

Sonuçta bir emek verilmiş,konu okunmuş...En azından bir teşekkür edilmeli diye düşünüyorum.

Tesekkur ederim.
Haklisiniz fakat insanimiz boyle..acikcasi Dsg konularini yukarida gorup bu konuyu asagida gorunce ne diyecegimi bilemedim.
Su an 1-2 saat bos vaktim var bir konu dahabaciyim dedim ama ugrasinin karsiligi yok.
Ankarada olanlar varsa 3 arabada kapida suan gelip beraber inceleyebiliriz

6666 Mesaj
4 Ağustos 2012; 19:10:45 

quote:

Tesekkur ederim.
Haklisiniz fakat insanimiz boyle..acikcasi Dsg konularini yukarida gorup bu konuyu asagida gorunce ne diyecegimi bilemedim.
Su an 1-2 saat bos vaktim var bir konu dahabaciyim dedim ama ugrasinin karsiligi yok.
Ankarada olanlar varsa 3 arabada kapida suan gelip beraber inceleyebiliriz

Siz bakmayın,açın konuyu...

Sonuçta amaç bilgi paylaşımı,bu tarz konular da oldukça bilgilendirici.

...Jack_Daniel's...

3492 Mesaj
4 Ağustos 2012; 19:17:04 

linea benim hoşuma giden bir araç bi ara babamda vardı. ancak şu 1. vites ve klima olayı insanın canını sıkmaya yetiyor.

2051 Mesaj
4 Ağustos 2012; 21:01:21 

Güzel konu emeğine sağlık...

Focus 2,5 - 2011 1.6 100 bg - TeleflexGFI LPG

Güzel olmayan otomobil, iyi bir otomobil değildir. (Ettore Bugatti)

5429 Mesaj
4 Ağustos 2012; 21:41:04 

Ellerinize sağlık objektif bir inceleme olmuş. Aynı motor benim Astramda da var 1. vites ve yokuş olayını çok iyi bilirim Fiatı herzaman sevmişimdir Adı gibi Fiat Performansı yüksek bir otomobil

Opel Astra H 1.3 cdti / 2013 Skoda Fabia 1.2/ Sony Alpha A57 / HP DV6 1235 et/Lenovo U310 / İpad Mini Retina wifi 32GB / İPhone 4 16 GB / Nokia Lumia 520 / ASUS MS238H 23" LED/ İbanez GRG 170dx / Philips - LivingColor/

1084 Mesaj
5 Ağustos 2012; 20:52:17 

Rica ederim..

Selcuk Alagoz abi astrada yine 6 ileri var.Yukarida gordun 140 la giderken durumu keske bunuda 6 ileri yapsalarmis.

2977 Mesaj
5 Ağustos 2012; 21:03:44 

Güzel inceleme elinize sağlık.

1774 Mesaj
5 Ağustos 2012; 21:29:06 

Aynı aracın 2012 Model ve ilave olarak Stil Paketi olanını yaklaşık 8.000 kilometre kadar kullandım,hala aktif olarak kullanmaya devam ediyorum.

Kendimce birkaç birşey bende yazmak isterim;

-Aracın 1. vites tabiri caizse tekerlekleri döndürmeye yarıyor fakat 2. viteste güzel ivme kazanıyor.
-Alındığında 30 krş civarı tüketiyordu,şuan 20 krş civarı bir tüketimi var.Yani gayet ekonomik.
-Geçenlerde 10.000 bakımına götürdüm;yağ,yağ filtresi,hava filtresi değişti,tunap denilen motor temizleme işlemi yapıldı.Fatura tutarı 186 TL,bence gayet uygun.
-Rüzgarlı havalarda,yüksek hızlarda araç ufaktan yolda dolaşıyor diyebilirim,sanıyorum aracın yüksek olmasından ötürü.(Spor yay takıp bunu hallettiğini iddia edenler var,ne derece doğru bilemiyorum)
-Frenleri kötünün iyisi diyebilirim,üzerindeki fabrika çıkışlı lastiklerden dolayı olabilir,bilemiyorum.
-Arka diz mesafesi bence yeterli,kendi aracım 116i'den daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
-1.80 m'den uzun boylular için arkada baş mesafesi sıkıntılı olabilir.
-Arka koltuklar rahatsız, Şöyle ki arka koltukların alt kısmında, tam oturulan bölümde oturanı rahatsız eden bir demir parçası var.Sanıyorum koltuğu sabitleyen bir demir parçası fakat inanılmaz rahatsızlık veriyor.
-Kliması harika.

Bu araçta olmazsa olmaz diyebileceğim 2 donanım var,birisi kol dayama diğeri park sensörü.Araç verilen paranın karşılığını kullanıcısına vermekte.

F20 BMW 116i

980 Mesaj
5 Ağustos 2012; 21:50:07 

gayet güzel bir araç.tr şartlarında binilecek yürütmesi kolay aile aracı.incelemeniz icin tesekkurler.

....

677 Mesaj
5 Ağustos 2012; 22:01:11 

Eline sağlık. Güzel inceleme olmuş

2012 Ford Cmax Titanium X +O.P | 2012 Honda Jazz Fun CVT | 2006 Polaris Sportman 550cc
MacBook Air| iPhone 4S | iPad Mini | iPad Retina Display

1140 Mesaj
5 Ağustos 2012; 22:07:51 

güzel inceleme olmuş aynısını 147 içinde bekleriz ...

1416 Mesaj
7 Ağustos 2012; 10:03:34 

Gerçekten sessiz araçlar benim en çok bu yönü hoşuma gitmişti.renault yakıt konusunda çokm daha iyi ama bu çıtırtı seslerinde linea gerçekten başarılı palio bile darbe emmede iyiydi.

Yol tutuşu gayet iyi.Komforlu sürüş için süspansüyon biraz yumuşak olmalı hem sizi yormuyor hem normal kullanımda rahatlık sağlıyor ama o yol tutuşu meşhur araçlar normal kullanımlarda tüm yolu yol sesini hissettiriyor sert çizgilerde tüm konsolu sallıyor.Bu yüzden yumuşak süspansüyon gayet başarılı sonuçta bu araçlar pist yarış aracı değil..

Güzel inceleme olmuş eline sağlık.Şu an YERLİ UYGUN FİYATLI TAM AİLE ARACI.Yerlilik oranı baya yüksekti sanırım sadece yerli motor koyularak yerli araç diye satyabiliriz diyordu fiat yetkilileri.

Punto 90hp lik dizeli 6 vitesti keşke bundada olsaymış.Hatta herzaman söylerim tüm araçlar en az 6 vitesli olsun..

925 Mesaj
7 Ağustos 2012; 10:20:52 

tam aradığım bir inceleme. çok teşekkürler

ben de 2004 punto var, 2 çocuk olduğu için bagajı yetmiyor ve linea almayı düşünüyorum. gercekten tüm aradığım cevaplar var konuda.

yalnız bütçem kısıtlı olduğu için 20-21 binlira civarında bakıyorum. onların da km leri 100 binden asağı değil.

sizin incelediğiniz arabanın km si, benim alacağım araca göre düşük. 100 bini geçmiş araclarda aynı performansı alabilir miyim?

1973 Mesaj
7 Ağustos 2012; 11:48:14 

ben 2 sinide kullandım 1.6 daha az yakıyor. 1.3 zorlanıyor, bu seferde habire gaza yükleniyorsun.

7 Mesaj
7 Ağustos 2012; 12:25:53 

Güzel ve faydalı bir inceleme, teşekkürler ben de 2007-2008 emotion plus almayı düşünüyorum,

DELL 5010 N48F43 i5-480 2.66Ghz 4GB 320GB 1GB HD5650 15.6 "

1084 Mesaj
7 Ağustos 2012; 23:23:55 

@efk0
Hocam çok teşekkür ederim ilaveleriniz için. Ben aracı şirket işimde daha çok kullandığım için aile ili ilgili özellikleri pek farkedememiştim,sağolun

VICTOR 23,Hakandal
Teşekkür ederim.Evet dediğiniz gibi Türkiye piyasasında bakımı uygun,mtv si az,kaskosu düşük bu tip araçlar az bulunuyor,yürütmesi oldukça ekonomik.

muzaffersan
Muzaffer 147 şu an itibariyle 49.974 km de yarın 50 bini devirir. 50 bin incelemesi yapsam mı diye düşünüyorum,pm ler de alıyorum fakat forumun yüzde 70 i GİU ya doblo direksiyonu derken değmezmiş gibime geliyor. Bir yanım bırak Alfayı sadece bilenler alsın diyor,bir yanım da paylaşım yapıp gerçekleri söylemek istiyor. Kararsızım

alfa-x
Dediklerinize harfi harfine katılıyorum. Aracın süspansiyonu çok düzgün bir de boş vaktim olursa 30 bindeki Renault Fluance ile 30 bindeki Fiat Linea incelemesi yapmak istiyorum karşılaştırmalı. Renault gerçekten çok dayanıksız ve haşat oldu bizim firmamızda ki , halbuki Linea lar taş gibi. O yüzden şu anlık tercihlerimiz hep Linea
Birde ahh o 6.vitesi koysalarmışta uzun yolda rahat etseymişiz..

mur@t_fb
Hocam düzgün , sahibinden bulursanız 100bin km ler Multijetler için sıkıntılı değil. Alt yapısı da Türkiye şartlarına uyum sağladığı için bi sorun yok.
Yalnız 2010 dan önceki modellerde sık sık radyo tuşları soyulması ve baskı-balata değişimi problemi duydum. Oda pek sıkıntı değil zira yukardada bahsettim ilk kalkışlarda debriyajı yemek mecburiyetinde kalıyorsunuz.
Size önerim asla GRİ ve BEYAZ Linea bakmayın,sahibinden bulmaya çalışın. Çünkü piyasada haliyle fazla şirket aracı olarak kullanılıyor ve bizim de şirketimizde bazı elemanların araçlara pek düzgün davrandıkları söylenemez,özellikle kiralık olanlara.

trojana
Açıkcası benimde düşüncem o yönde. 1.3 Mjet in zorlandığı yerler oluyor ve gaza daha cok yükleniyorsunuz haliyle.

Intermed
Emotion plus donanımı oldukça donanımlı.Esp,bej kadife döşemeler,cift bölgeli dijital klima,blue&me , cruise control, hill holder ve niceleri..
O sebepten kesinlikle öneririm

11699 Mesaj
8 Ağustos 2012; 3:58:17 

Ben 1.6 multijetini ciddi ciddi dusunuyorum. ya da ikinci eli bir bravo.

427 Mesaj
8 Ağustos 2012; 5:42:24 

Faydalı bir inceleme olmuş, emeğinize sağlık

Araba arabadır, bilgisayar bilgisayar. Hiçbir ürün bir insandan üstün ya da önemli değildir. Tapmanın lüzumu yoktur.

925 Mesaj
8 Ağustos 2012; 9:38:43 

quote:

mur@t_fb
Hocam düzgün , sahibinden bulursanız 100bin km ler Multijetler için sıkıntılı değil. Alt yapısı da Türkiye şartlarına uyum sağladığı için bi sorun yok.
Yalnız 2010 dan önceki modellerde sık sık radyo tuşları soyulması ve baskı-balata değişimi problemi duydum. Oda pek sıkıntı değil zira yukardada bahsettim ilk kalkışlarda debriyajı yemek mecburiyetinde kalıyorsunuz.
Size önerim asla GRİ ve BEYAZ Linea bakmayın,sahibinden bulmaya çalışın. Çünkü piyasada haliyle fazla şirket aracı olarak kullanılıyor ve bizim de şirketimizde bazı elemanların araçlara pek düzgün davrandıkları söylenemez,özellikle kiralık olanlara.

bilgiler için tşk ederim. tavsiyelerinize dikkat edeceğim

3186 Mesaj
8 Ağustos 2012; 10:06:10 

emeğinize sağlık, güzel bir inceleme yazısı olmuş.
1,3 grande punto kullanıorum.
motorlarımız aynı,(beygir hariç)
tam da düşündüğüm şeyleri belirtmişsin.

İstisnaları saymazsak ülkemde kimse işini doğru dürüst yapmıyor. Etrafınıza bakın, mutlaka göreceksiniz. Kendimizden başlayarak DÜZELTELİM!
suç işleyenleri affetmek, insanları suç işlemeye teşvik eder ve suç işlemeyenlere haksızlık yapılmış olur. DEVLETİMİZİN, SUÇU VE SUÇLUYU AFFETMESİNE KARŞIYIM.

1084 Mesaj
8 Ağustos 2012; 21:40:57 

quote:

Ben 1.6 multijetini ciddi ciddi dusunuyorum. ya da ikinci eli bir bravo.

Bravo nun kalitesi,yol tutuşu,sessizliği Linea da yok tabi ki
Bravo gerçek bir İtalyan. Bu ikisi arasında kalsam tabiki Bravo derim ama Linea parasında Linea ya alternatif pek araç yok.

1.6 Multijet Linea yı daha önce 159 1.9 Jtdm kullanan bir abim kiralamıştı ve dediği tek şey bu paraya bu araç harika. Uçuyor çok performanslı demişti ki 159 dan sonra dediğine göre 1.6 Linea ları o gündür çok merak ediyorum

derememo
Rica ederim.
75 hp lip puntoysa vitesi 5 ileridir.
Onda oranlar nasıl Linea daki gibimi.
Uzun yolda 140 la seyrederken çok mu artıyor devir.

1084 Mesaj
8 Ağustos 2012; 21:45:24 

0

Buda bir başka bir Linea. Dün tesadüfen bir yere gidince 2000 devirdeki hızını çekiyim dedim.

Bu araç 2010 59 binde.
Gerçekten hor kullanılan bir araç ve ilk kalkışta hafif bir titreme yapıyor sanırım debriyajını yemişler. Onun dışında ekstra bir sıkıntı çıkarmamış.

Ayrıca orada ki ampül işareti de aracın bir yerinde farı lambası vs. patlarsa ilk çalıştırmada türkçe olarak bilgi ekranında yazıyor. Örn: Sol ön park lambası kontrol et gibi.. ve o lamba gibi uyarı işaretini açık bırakıyor siz patlak ampülünüzü değiştirene kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vet147 -- 8 Ağustos 2012; 21:49:43 >

8364 Mesaj
8 Ağustos 2012; 22:35:18 

quote:

Buda bir başka bir Linea. Dün tesadüfen bir yere gidince 2000 devirdeki hızını çekiyim dedim.

Bu araç 2010 59 binde.
Gerçekten hor kullanılan bir araç ve ilk kalkışta hafif bir titreme yapıyor sanırım debriyajını yemişler. Onun dışında ekstra bir sıkıntı çıkarmamış.

Ayrıca orada ki ampül işareti de aracın bir yerinde farı lambası vs. patlarsa ilk çalıştırmada türkçe olarak bilgi ekranında yazıyor. Örn: Sol ön park lambası kontrol et gibi.. ve o lamba gibi uyarı işaretini açık bırakıyor siz patlak ampülünüzü değiştirene kadar

bizim caponda acaba böyle bi uyarı sistemi var mı merak ettim. En fazla bi far patlak olduğunda bi yerinde arıza ışığı yanabilir.

çünkü uyarı vereceği bi ekran yok.

386 Mesaj
8 Ağustos 2012; 23:07:35 

Güzel inceleme, yorum yapan bir arkadş da kimse beğenmiyor demiş, araba ulkede en çok satilan araç.
Ama o kadar kompleksliyizki Türkiye'de üretilen araca illa mok aticaz.
Saygilar, elinize sağlik, çok güzel bir çalısma olmus. Her yeni cikan arabaya binip 2 3 km kullanip sonra sayfalarca yorum yapip birde kavga edenlerde insallah örnek alir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wagnerx -- 9 Ağustos 2012; 22:53:00 >

3186 Mesaj
9 Ağustos 2012; 9:34:50 

5, vites 2000 devir ve 90 km hızla en ideal hız diye düşünüyorum.
120 ye ulaştığımızda devir 2600 yada 2700 civarı olması lazım
ben zaten 120 nin üzerine nerdeyse hiç çıkmam.
90 veya 100 ün üzerine çıktığınızda motor biraz bağırıyor ve ben bu sesi hiç sevmiyorum.
duymakta istemiyorum bu yüzden genelde 5, vites 2000 devir 90 km hızda ullanırım.
bir sonraki arabam mutlaka 6 vitesli olacak.

İstisnaları saymazsak ülkemde kimse işini doğru dürüst yapmıyor. Etrafınıza bakın, mutlaka göreceksiniz. Kendimizden başlayarak DÜZELTELİM!
suç işleyenleri affetmek, insanları suç işlemeye teşvik eder ve suç işlemeyenlere haksızlık yapılmış olur. DEVLETİMİZİN, SUÇU VE SUÇLUYU AFFETMESİNE KARŞIYIM.

1821 Mesaj
9 Ağustos 2012; 13:37:34 

Yokuş yukarı klima açık , 5 kişi 1.5 dCi clio da gebermişti.

45 Mesaj
9 Ağustos 2012; 13:58:20 

Kiralama şirketleri gerçekten çok pahalı oluyor ancak şirketler kiralamaları masraf olarak vergiden düşebildiğinden ayrıca bakım-kaza gibi durumlarda desteği çok iyi verdiğinden ve araçlarıda yeni modellerıne yukselttıgınden dolayı orta büyük yada büyük şirketlerin vazgeçilmezi oluyorlar malesef

60 Mesaj
11 Ağustos 2012; 0:31:52 

incelemeniz güzel olmuş aynı aracın 2012 modelini kullanan biri olarak yazsam bende aynılarını yazardım.f/p açısından bakarak geçen sene bu zamanlar 34 bin liraya almıştım piyasaya bakarak iyiki de almışım diyorum şimdi.şu an tek sorunum sizde de var mı bilmiyorum aşırı sıcaklarda klimanın çok ses çıkarması içerden pek rahatsız etmiyor ama dışardan eski buzdolaplarının çıkardığı ses gibi ses çıkarıyor servis normal dedi çünkü gittiğimde sesi birtürlü çıkarmadı fren olarak ani frenlerde özellikle çünkü birkaç kere başıma geldi durmasında ve abs nin devreye girmesinde hiçbir sıkıntı yok zınk diye duruyor.yan rüzgarlardan çok etkileniyor en gıcık kaptığım özelliği bu.aynadan gelen rüzgar sesi,5. vites 3bin devirden sonraki motor sesi fazlalığı birde bazı yerlerde dönerken 2 hamle yapmak zorunda kalmak bunlar bana göre eksi yönler.ama çekişi ve konforu bana göre çok ideal.çok karalıyorlar fiatı ama ben teşekkür ediyorum.bu fiyata hem dizel hem konforlu hem ekonomik araç verdiği için.param olsa bende woswosa hondaya binmesini bilirim ama şartlar da ortada işte.hocam sana da teşekkür ederim incelemen için...

1084 Mesaj
24 Ağustos 2012; 21:20:03 

Tatile çıkmıştım,konuda biraz altta kalmış hemen up layalım dedim

@aanil Adamların tarzı bu abi

@wagnerx Teşekkür ederim,dediklerinize katılıyorum f/p olarak muhteşem bakım giderleri düşük ama millet olarak ön yargılı bir toplum olduğumuz için , bir şey begenmezler

@derememo Dediğiniz gibi aracın 6.vitesi olsaymış cok iyi olurmuş.

@mchll Kücük hacimli araçların genel problemi sanırım bu

@Kudik Ek olarak bazı elemanlar araçları haşat ediyor satarken zorlanıyorsunuz.

@adem0730 Bindiğim hiç bir Linea da klimadan anormal ses duymadım.
Yarın dikkatli bir inceleyim

1167 Mesaj
24 Ağustos 2012; 22:14:05 

2 litreler 3 litreler goruyorum agliyorum. Ne kadar basarsan bas 5 litreyi gecmezcilerden olmak istiyorum. Yarismaya Ankaradan katiliyorum.

İnsan bir şeyi, çok ciddi olarak arzu etmeye görsün, hiçbir şeyi erişilmeyecek kadar yüksekte değildir.

2060 Mesaj
24 Ağustos 2012; 23:06:39 

Öncelikle güzel bir konu olmuş konuyu açan arkadaşa teşekkürü bir borç bilirim linea alacaklar için faydalı bir konu olmuş , bende dizel fiestamı sattıktan sonra uzun bir süre boyunca dizel araç araştırdım en son hyundai era ve linea arasında kaldım ve seçimimi lineadan yana kullandım , aracım linea 1.6 multijet dynamic 2009

model alalı yaklaşık 15-20 gün oluyor araçtan şimdilik memnunum umarım bir problem çıkarmaz bana aracı aldıktan sonra İstanbul- Ankara yaptım özellikle yokuş

performansını görmek için Bolu'ya gelmeden otobandan çıkıp Bolu dağını ttırmandım klima açık bir şekilde araç yokuşta banamısın demedi çok güzel ivmelendi

yokuşta bütün araçları geçtim arkamdan sadece chevrolet captiva geldi ve beni geçen tek araç buydu o kadarda olsun değilmi 2000 motor dizel bir araçtan bahsedi-

yorum bunun haricinde uzun yolda özellikle 6. vites çok güzel araç 110 la giderken 2000 devirde gidiyor ve en düşük tüketim belkide bu devirlerde oluyor

160 la giderken bile 3000 devir civarında seyrediyor motorun en çok beğendiğim tarafı 1500 devirde maksimum torku vermesi alt devirlerde motor canlı

aracı şu anda Ankara şehir içinde tek kişi kullanıyorum sakin kullanımda yol bilgisayarına göre ortalama tüketim 4.8 araç 1.3 multijet motorlara göre rölantide

biraz daha gürültülü ama hızlandıkça ses kalmıyor birde yoğun trafikte bana biraz fazla yakıyor gibi geldi özellikle İstanbul trafiğinde 6.5-7 litre arasında

yakıyordu klimalı yüksek hızlarda arkadaşların dediği gibi sanki biraz yolda geziyor virajlara önceki arabama göre daha tedirgin giriyorum yana yatıyor

bunların haricinde araç gerçekten kendi aracım diye söylemiyorum hoşuma gitti aldıktan sonra çok kişi dedi linea alınmaz keşke toyota corolla focus

alsaydın diyenler çok oldu halende duyuyorum ama benim için hiç öenmli değil öenmli olan benim beğenmem bütçem biraz daha fazla olsa bende

bilirim o çok tutulan arabalardan almayı ama herşey imkan dahilinde linea kesinlikle kötü bir araba değil parasını son kuruşuna kadar fazlasıyla

hak ediyor linea alacaklara kesinlikle tavsiye ediyorum .

Fiat Linea 1.6 Multijet Dynamic 105 bg 290 nm tork

454 Mesaj
24 Ağustos 2012; 23:58:06 

çok güzel konu,bende bu aracın tanıtımı yapan birini arıyordum bilgileriniz için çok teşekürler.

ford fiesta 1.4tdci trend

197 Mesaj
26 Ağustos 2012; 2:11:46 

Otomobiller ile aşk yaşayan birisi...
www.otogündem.com

3521 Mesaj
26 Ağustos 2012; 22:35:53 

teşekkürler. çok güzel bir inceleme olmuş.

Kanûnî Sultân Süleyman Han
Muhteşem - Şehidi
"Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah'ın bir lütfudur."

16629 Mesaj
26 Ağustos 2012; 22:46:44 

inceleme için teşekkürler
1.3 90 ps astra j ve ve linea dışında grande punto ve astra h de 6 ileri şanzıan kullanılıyordu

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

2864 Mesaj
26 Ağustos 2012; 23:13:14 

Linea ile benim araç arasında 50 kg fark var. 2011 corsa ecoflex 1.3 95 hp.

Herşeye anlam veriyorumda nasıl araç doluyken kaldıramıyorsunuz anlamıyorum. Araç boşken barbaros yokuşu ve hatta barbarosun arka sokaklarındaki dik yokuşlar dahil heryerde gaza hiç dokunmadan kalkıyor.

sürücü + 200kg ile de pek fark olmuyor. Hatta uzun yolda 3 kişi + full bagaj doluyken bile araç kalkarken ne stop ettiği ne titrediğini gördüm. Çok yük olduğu zaman yokuşta kalkması biraz daha uzun sürüyor okadar. Eğer gaza biraz dokunursanız zaten 1750 rpmde 200nm tork geliyorki 1.6 atmosferikler doluyken nasıl kalkıyor 5000 devirde 150nm tork veren motorlarla biz 200 nm ile kalkamıyorsak ?

6. vites şart gerçekten. Benim araç 5. viteste 100 yapiyor. ecoflex olduğu için vites oranları daha uzun sanırım. Yinede 6. vitesi arıyorum. Şehir dışı verim şehir içinden hep 1-1.5 litre çok oluyor. ( hız + yük)

745i

1084 Mesaj
31 Ağustos 2012; 2:39:44 

Merhabalar.

Öncelikle eklemeleriniz için teşekkür ederim.

@Exxcrea 2009 model corsa d 1.3 cdti aracım vardı, 22 bin km den 65 bine kadar kullandım.
Dediğiniz şeyin açıklamasını söyle yapabilirim. Corsanın vites oranları daha iyi ayarlanmış sanırım. Bende corsada kaldırma problemi pek yaşamamıştım.

1084 Mesaj
19 Eylül 2012; 21:01:46 

Up layalım belki birinin işine yarar

1581 Mesaj
25 Eylül 2012; 16:03:43 

1.6 ve 1.3 otomatiklerde 6. vites var. Yalıtım olarak yeni üretim Emotion modellerinde daha fazla malzeme kullanılmış.
Aslında biraz yetenek olsa tüm araca yalıtım yapmak süper olur. 150 TL civarına araç tamamen yalıtılabilir. O yapılınca araç özellikle uzun yolda çok daha keyif verir elbet.

Worldpuan kampanyalarında puan + avantajix kadar indirim

354 Mesaj
26 Eylül 2012; 12:09:13 

emeğinize sağlık açıklayıcı bir yazı olmuş

2007 GP 1,4 fire active titanyum gri
Ariston genus premium evo+sensys oda termostatı+ dış ısı sensörü
FujiFilm F80EXR
hp pavilion g6(boya kabarması, sinir sisteminizde bozukluk yaşamak istiyorsanız kesinlikle alın)

1084 Mesaj
30 Eylül 2012; 18:09:36