Şimdi Ara

Google, Android işletim sisteminde radyal menü tasarımına yer verebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  Firmalar arasındaki patent davalarının gitgide kızıştığı şu günlerde Google'ın mobil işletim sistemi Android'in tasarımında yenilikler yapmayı planladığı ortaya çıktı.

PatentBolt tarafından yayınlanan habere göre, Google, Chrome ve Android işletim sistemli cihazlarda dairesel menüleri getirmede kullanılacak yeni bir tasarım için patent başvurusunda bulundu. Patent başvurusunda yer alan ilk çizimlere göre, kullanıcıların dairesel menüleri görmek için parmağını ekranın bir ucundan başlayarak kaydırması gerekecek. Bu hareketin tamamlanmasının ardından ise yarım daire şeklindeki menü ekranda belirecek. Böylece kullanıcılara daha sade bir arayüz ve daha geniş bir ekran alanı sağlanmış olacak, ayrıca uygulamaların diğer özelliklerine ulaşmak kolay bir hâl alacak. 

Google, yaptığı patent başvurusuyla patent savaşlarında bir adım önde olmak istese de bu pek mümkün gibi görünüyor. Zira, Apple'ın benzer bir patent için iki yıl önce başvuruda bulunduğu belirtiliyor.  

• bu tip şeylere patent verilmesi kadar saçma sapan bişey yok.

• apple reis onlerden yerini almis bile xD

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

bu tip şeylere patent verilmesi kadar saçma sapan bişey yok.
    Devir artık patent savaşları devri olacak gibi görünüyor. Her gün yeni bir dava haberi okuyoruz.
  • assistive touch ?

• benim android tarayıcımda var bu özellik.

• bu sayede, ekranın bir bölümünü alıp götüren kocaman ekran tuşlarının kaldırılması muhtemel olacak sanırım. böyle birşeyin ics çıkarken yapılması gerekirdi.

• Assitive Touch ile mevcut bu olay iOsta şu an.Ama androidtede olsa iyi böyle bir şey.Özellikle tabletlerde bir oyuna girildiğinde altta butonların olması çok sinirimi bozuyor.

• Neo V'nin web browser'ında var bu özellik sanırım.

Google, Android işletim sisteminde radyal menü tasarımına yer verebilir
  • apple buna da dava açar. mızmız çocuklar neyse apple da o.

hadi eksileyin elmacılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

apple buna da dava açar. mızmız çocuklar neyse apple da o.

açmakta haklı zaten assistive touch adı altında bu özellik zaten İOS'da mevcut fakat assistive touch çok pek kullanılmadığı için bilinmiyor sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

apple buna da dava açar. mızmız çocuklar neyse apple da o.

açmakta haklı zaten assistive touch adı altında bu özellik zaten İOS'da mevcut fakat assistive touch çok pek kullanılmadığı için bilinmiyor sadece

peki ya o zaman dikdörtgen tasarım konusu hakkında ne diyeceksiniz?

patent apple da olması sadece onun birebir kopyalanmasına karşı olmalıdır.

kodlar aynı mı?

• Bu patent konusu artık resmen insanlığın başına bela olmaya, insanlığın gelişimine engel olmaya başladı.

Bu bana Keogh adında Avustralyalı bir fizikçinin 2001 yılında "dairesel nakliye kolaylaştırıcı aygıt"ın yani nam-ı tekerleğin patentini almasını hatırlattı. :)
    http://www.newscientist.com/article/dn965-wheel-patented-in-australia.html
    http://pericles.ipaustralia.gov.au/aub/pdf/nps/2002/0808/2001100012A4/2001100012.pdf

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.