Şimdi Ara

Yandex, 2012 ikinci çeyreğine ait mali raporunu yayınladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yandex, 2012 ikinci çeyreğine ait mali raporunu yayınladı

Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Türkiye'de hizmet veren dünyanın en büyük beşinci arama motoru Yandex, 2012 yılı ikinci çeyreğine ait mali raporunu yayınladı. Kısa sürede birçok sektöre giriş yapan Rus teknoloji şirketi, hızla yükselişini sürdürüyor.

Haziran ile son bulan yılın ikinci çeyreğinde 207.2 milyon dolar gelir ve 68.4 milyon dolar kar elde eden firma, geçen yılın aynı dönemine oranla gelirlerini %50, karını ise; %76 arttırmayı başarmış. Aralık 2011 verilerine göre; Rusya'da %60.9 pay ile en çok kullanılan arama motoru haline gelen Yandex'in ülkemizde gerek arama, gerek harita hizmetleri gerekse bulut bilişim husunda hızla yaygınlaştığını söyleyebiliriz.

Yandex'in kendi sitelerindeki metin reklamlarından elde ettiği gelir %43, reklam ağından sağlanan gelir ise; %93 artış göstermiş. Metin tabanlı reklamlar, toplam gelirin %89'unu oluştururken, çevrimiçi ödeme komisyonları %43 artış ile ancak %2 paya ulaşabilmiş.

İstikrarlı bir şekilde büyümeye, gelir ve karını arttırmaya devam eden Yandex, dünya genelinde Google ve diğer arama motorlarına rakip olmasa da Rusya'daki hakimiyetini genişletiyor. Ayrıca Türkiye'deki yatırımlarını kararlılıkla sürdürüyor. Yılın sonraki çeyreklerinde benzer mali raporların gelmesi bekleniyor. 

• Google kaç yıldır Türkiye'de hizmet veriyor Yandex'in bir yılda Türkiye için yaptıklarını yapmadı.

• malesef google kadar iyi değil.Hatta yanına bilem yaklaşamıyor.beğenen kullansın.

• quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

malesef google kadar iyi değil.Hatta yanına bilem yaklaşamıyor.beğenen kullansın.

Yerel aramalarda yandex daha aktif bilgi verebiliyor.

• quote:

malesef google kadar iyi değil.Hatta yanına bilem yaklaşamıyor.beğenen kullansın.

EVET GOOGLE IN becerdiğine yaklaşsa zaten ciddi rakip olur google ın elindeki en değerli şey şuanki arama motoru kodları, çok başarılı microsoft apple yada yahoo yıllardır bunu yapamadı metin aramada hakkatten aradığını bulduruyor, ben her arama motorunda paralel arama yaparım google genelde aradığını buldurur ama diğerleri çoğu zaman elma armuta götürür seni.
    mesele amerika avrupa gibi ünlü bir arama yapınca her arama motoru cevabı buluyor ama detay birşey aratırsan yan mahhalledeki oto yıkamayı aratsan çoğu arama motoru seni dağa taşa bayıra otomobil fabrika sitesine falan gönderiyor.detayda hakimiyet ise kodların ne kadar başarılı olduğunu gösterir birde google insanlara alakalı reklam gösteriyor.oto yıkama aratırsan otomobil silecek reklamı çıkartıyor ötekiler elma armut reklamında kalıyor.
    nasıl apple ın telefonları çook iyi ise google ın da araması çook iyi.:)

• Yandexi arama için hiç kullanmadım gerek görmedim. Fakat haritalarına Türkiyeyi eklediği için birçok kullanıcıda haritası için kullanıyor.
  • yandexin iftar ve olimpiyatlara özel uygulamaları süper

• quote:

Arama için bende kullanmıyorum, yorum yapmayacağım. Ama harita ve trafik bilgisi konusunda çok başarılı. IBB Trafk çoğu zaman TEM ve E5 i bile doğru vermezken, yandex ara sokaklar için bile doğru trafik bilgisi veriyor.

• Yandex i google yazip giren biri olarak on gorum bu yandexten cacik bile olmaz

• yandex daha yolun çok başında. ancak buna rağmen hizmetleri oldukça iyi. global aramalarda iyi sonuçlar vemese de yerel aramalarda google'dan iyi sonuçlar elde edebiliyor. bing de arkasında koskoca microsoft olmasına rağmen çoğu zaman istediğim sonuçları elde edememişti.
    ancak yandex bizi haritalar servisi ile kalbimizden vurdu desek yeri. bir çok büyük şirketin yapmadığı yatırımı yapıyor ülkemiz için. trafik bilgisi size en optimum sonuçları veriyor. ayrıca mail hizmeti de oldukça iyi. 2GB'a kadar dosya aktarımına izin veriyor ki bu çoğu zaman hayat kurtarıcı oldu benim için.

• Yandex'in aramasını kullanmıyorum ama mail hizmeti oldukça iyi, harita hizmetide keza öyle, 10gb bulut disk vermesi de ayrı bir güzellik. Android için yandex shell olayıda çok güzel ama biraz pil düşmanı , optimizasyon istiyor.

• umarım google'ın karşısında durabilir.

• Bir Google olamaz burası açık.Rekabet edebilir mi bilemem,Türkiye şartlarında hizmetleri gerçekten başarılı ve zekice.En basiti,üniversite seçim projesi bile iyi tuttu diyebiliriz.Türkiye'de ki performansını diğer ülkelerde de gösteriyor mu bilemediğimiz için yorum yapamayacağım.Ama dediğim gibi Google'ın altyapısı gerçekten çok başarılı.
  • Arkadaşlar adamlar ciddi yatırım yaptılar harita ve trafik sistemleri için sürekli bizim caddelerimizde ara sokaklarımızda arabalarını dolaştırdılar. Gerçekten harita ve trafik hizmeti çok sağlam.Mail hizmetide çok güzel ben diğer maillerden daha çok yandex maili kullanıyorum . İphone ve android uygulaması da var senkronizasyonu da gayet iyi. Mailin içinde artık disk hizmeti de var ayrıyetten bir daha free disk programları kullanmanıza gerek yok yani. en azından deneyin kullanın mutlaka tavsiye ederim.
    Bu arada arama motoru olarak bakmamak lazım bence çünkü google bu konuda şu an an itibariyle kıyas kabul etmez. Google ın işi ne = arama motoru . nereden ve kaç sene hizmet sonucu buralara geldi. Doğru dürüst rakibi bile yoktu ki hatırlayan varmı bilmem arabul vardı , yahoo araması zaten iyi değildi. bugün internette arama demek google demek google'a sordunmu google'a baktınmı.
    Ama arkadaşlar haklı google bunca senedir Türkiyede ve bize yandex kadar hiç yatırım yapmışmı bırakın yatırımı ülkemizdeki kazancından vergi vermeme olayı ile alakalı efsaneleri de bilenler vardır mutlaka. :)

• Telefonda google harita sürekli hata veriyor. Yandex' te tık yok.
  • Başlangıcı iyi yapmış bir arama motoru.. Sunduğu hizmetler güzel.. Ancak farklı ve kendine öz bir farklılık yapsa bu sektörde büyümesine hız ve hız katar..

• yandex'in televizyonlara verdiği reklamlar meyvelerini toplamaya başladığının kanatindeyim.google site arama araçı olarak kullanan büyük bir çoğunluk var.yandex bu payı yakın zamanda kapacaktır.

• yandex yakın zamanda televizyonlara verdiği reklamların meyvelerini toplayacaktır.Google'ı site arama araçı olarak kullanan bir çok insan var.yandex bu payı kapacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Léo

Bir Google olamaz burası açık.Rekabet edebilir mi bilemem,Türkiye şartlarında hizmetleri gerçekten başarılı ve zekice.En basiti,üniversite seçim projesi bile iyi tuttu diyebiliriz.Türkiye'de ki performansını diğer ülkelerde de gösteriyor mu bilemediğimiz için yorum yapamayacağım.Ama dediğim gibi Google'ın altyapısı gerçekten çok başarılı.

Google Türkiye'de daha yeni ofis açıyor. Eskiden sadece Logo işlerini yapan bir ofisi mevcutmuş Türkiye'de.
    Sanırım Yandex ile rekabet edebilmek için açmış yeni ofisi, çünkü Yandex yerel hizmet olarak çok iyi, üniversite tercihleri olsun, iftar vakitleri vs. olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cpt.135

quote:

Orijinalden alıntı: Léo

Bir Google olamaz burası açık.Rekabet edebilir mi bilemem,Türkiye şartlarında hizmetleri gerçekten başarılı ve zekice.En basiti,üniversite seçim projesi bile iyi tuttu diyebiliriz.Türkiye'de ki performansını diğer ülkelerde de gösteriyor mu bilemediğimiz için yorum yapamayacağım.Ama dediğim gibi Google'ın altyapısı gerçekten çok başarılı.

Google Türkiye'de daha yeni ofis açıyor. Eskiden sadece Logo işlerini yapan bir ofisi mevcutmuş Türkiye'de.
    Sanırım Yandex ile rekabet edebilmek için açmış yeni ofisi, çünkü Yandex yerel hizmet olarak çok iyi, üniversite tercihleri olsun, iftar vakitleri vs. olsun.

Google'ın Türkiye'de ofisinin olduğunu biliyordum ben.Haberlerde de okumuştum hatta bu ofis bazı programlara da sponsorluk yapmıştı.Bilmiyorum yanılıyor olabilirim de

Google tasarım olarak gerçekten çok başarılı ve sade. Vermiş olduğu hizmetler de ortada özellikle mail özelliğini kullanan çok fazla insan var.Yandex,biraz daha Türk insanının kültürüne ve geleneklerine hitap ediyor ve buna rağmen yine de Google'ı yakalayacağını ben düşünmüyorum.Tasarım olarak artık herkes arama motoru dediğimizde Google'a alıştı.Şimdi bu saatten sonra bazı alışkanlıkları değiştirmek zor fakat imkansız değil.Yandex belki 15-20 yıl sonra Google'ın yerini alabilir ama bilemeyiz.Eğer alacak olursa -ki ben inanmıyorum tek emin olduğum nokta çok uzun yıllar sürecek.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.