Şimdi Ara

MODEMLERE RESTART(Yeniden Başlatma) ZAMANI (NİSAN 2017) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
608
Cevap
8
Favori
19.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ttnet 16 mbps kullanıyorum.Modemde de aynen gözüküyor.Ama indirme felan yaparken 10 mbps'i geçmiyor.Şaka mı dayı?
  • 180 gb

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hızım 2 aydır düşmüyor akk uğramıyor bana nedense :)
  • Sıfırlandı.
  • Arkadaşlar benim durduk yere internetim yavaşlıyor.Daha dün 700-800 kb/s ile indiriyordum. Bu sabah 100 kb/s ile anca iniyor.

Şimdi bu resimdeki up stream değeri dün 800 lerdeydi ve ben yaklaşık 800 kbs ile indirme yapabiliyordum. Şimdi kendiliğinden 200 kbs oldu ve yavaşladı.Bunun bir çözümü var mıdır ? İlla ki müşteri hizmetlerini mi aramam gerekir ? Bu arada ben Superonline kullanıyorum, burasının TTNet bölümü olduğunun farkındayım ama bir sorayım dedim.
    Philips marka modem kullanıyorum . MTU ayarlarıyla oynanmamış dün de bugün 1492 yazıyor .

http://i.hizliresim.com/8k2dWk.png

Şimdiden sağolun.

• Sıfırlandı fakat 1.8 gb yazılmış dün restart atmayı unuttum
  • oyuncu serhat O kullanıcısına yanıt
    Hattınıza 1 mbps hız tanımlanmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srcn81 -- 1 Şubat 2015; 9:46:20 >
  • Sağolun , peki bunu değiştirmenin bir yolu var mıdır ?
  • oyuncu serhat O kullanıcısına yanıt
    Müşteri hizmetlerini arayın hattınıza desteklediği kadar hız yükseltme yapılsın.
  • Sağolun , teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:DONANIMHABER:.

quote:

Orijinalden alıntı: srcnx

Beyler bu modem reset olayını nasıl yapıyorsunuz ? 23:55 gibi kapatım 00.01 de mi açıyorsunuz yoksa 23:55 de kapatıp açıyor musunuz ?

Reset değil, "yeniden başlatma" olay ip değişimi. Benim gece 12 den 1 dk önce bile ip değiştiğim olmuştur. Garanti olsun denilirse 12 ye 5 kala ip değişirseniz tamamdır. Kalan 5 dkda da sörf falan yaparsanız sadece o yansır yeni ay a.

ip değişmeyle alakası yok, statik ip kullananlar da aynı yöntemi kullanabiliyorlar... olay tamamen modemi koparıp yeniden bağlamakta, restart yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

quote:

quote:

Beyler bu modem reset olayını nasıl yapıyorsunuz ? 23:55 gibi kapatım 00.01 de mi açıyorsunuz yoksa 23:55 de kapatıp açıyor musunuz ?

Reset değil, "yeniden başlatma" olay ip değişimi. Benim gece 12 den 1 dk önce bile ip değiştiğim olmuştur. Garanti olsun denilirse 12 ye 5 kala ip değişirseniz tamamdır. Kalan 5 dkda da sörf falan yaparsanız sadece o yansır yeni ay a.

ip değişmeyle alakası yok, statik ip kullananlar da aynı yöntemi kullanabiliyorlar... olay tamamen modemi koparıp yeniden bağlamakta, restart yani.

Evet hocam benim uydunet ip sabit, şimdi buna göre modem reset olayını nasıl yapıyorsunuz ? 23:55 gibi kapatıp 00.01 de mi açıyorsunuz yoksa 23:55 de kapatıp açıyor musunuz ?

• konuyu tesadüfen görüp, demek ondan oluyormuş etkisi yaratan konudur benim için, bunda sonra mutlaka deneyeceğim.
    şu 23:55 ve 00:01 konusuna da bilen biri netlik getirirse süper olacak, ona göre deneyim.
  • Arkadaşlar ip falan bunları düşünmeyin. 23:55 de falan modemi kapatın, ister hemen açın isterseniz 00:00 dan sonra açın. Hemen açarsanız zaten akk ile ne çekebilirseniz o kadar yeni aydaki kotaya yansır, 00:00 dan sonra açarsanız da hızını yükselmiş ve yeni ayın kotasından kullanıyor durumunda olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgay26

Unuttum restart yapmayı 8,5 gb geçti

Ben de unuttum.10 GB geçirdi.
  • Kablosuzla hat değerlerine nasil alaka kurdunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BJK kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için. Şu anda tamamen netleşti konu bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

quote:

quote:

Ben modemi yeniden başlatmıyorum, yani power ışığı sabit kalıyor, hat kopuyor, hat oturduktan sonra internet ışığı bir kaç saniye kırmızı, sonra yeni ip alıp yeşil oluyor. Dediğinizi anladım sabit ipleri hiç düşünmemiştim. Peki o zaman bunun adı "modemi yeniden başlatma" da değil, hattı koparıp, yeniden bağlama olmalı; herhalde anlaşılması kolay olsun diye böyle söylenmiş. Yani dsl kablosu modemden çıkartılıp, tekrar takılsa bahsettiğiniz işlem gerçekleşmiş olacak, hem de daha kısa sürer.

• quote:

Ben modemi yeniden başlatmıyorum, yani power ışığı sabit kalıyor, hat kopuyor, hat oturduktan sonra internet ışığı bir kaç saniye kırmızı, sonra yeni ip alıp yeşil oluyor. Dediğinizi anladım sabit ipleri hiç düşünmemiştim. Peki o zaman bunun adı "modemi yeniden başlatma" da değil, hattı koparıp, yeniden bağlama olmalı; herhalde anlaşılması kolay olsun diye böyle söylenmiş. Yani dsl kablosu modemden çıkartılıp, tekrar takılsa bahsettiğiniz işlem gerçekleşmiş olacak, hem de daha kısa sürer.

eh evet öyle denebilir ama herkesin modemi yanında durmuyor neticede... benim modem 2 kat aşağıda duruyor mesela, gidip kablosunu mu çıkaracam? web arayüzünden restart etmek en rahat çözüm.

• TiesTorN kullanıcısına yanıt
    Dsl kablosunu misalen söyledim, ilk anlattığım işlemi ben de web arayüzden yapıyorum zaten, ama sizin gibi değil, yeniden başlatma daha uzun sürüyor, çünkü onda gücü de kesiyor. Ama herkes kolayına nasıl geliyorsa öyle yapsın tabi.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.