Şimdi Ara

bu işi yapabilecek bir program veya yol var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2 pcli bir LAN ortamında yapmak istenen şey şu:
    1.pc bilgisayarı açtığında 2.pc de bir program(adı X olsun) çalışmaya başlayacak
    1.pc bilgisayarı kapatırsa 2.pc de X programı kapanacak.

bu işi yapabilmemiz için yol gösterebilecek arkadaşlara teşekkür ederim şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi futurereal -- 24 Mart 2006; 22:57:26 >

• bunu ancak 1.pc ye server2003 vb. gibi işletim sistemiyle yapabilirsin
  • nasıl bişi o anlamadımki
  • quote:

Orjinalden alıntı: egzotika

nasıl bişi o anlamadımki

daha açık nasıl yazılır ki

şöyle düşün.evde 2pc var 4portlu modeme bağlı.pc lerden 1 tanesi 24 saat açık.2.pc bazen açılıyor.işte o açıldığı zaman yani 2.pc açıldığı zaman 1.sinde otomatik olarak bir program çalışacak.2.pcyi kapattığında da o program otomatik kapanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi futurereal -- 24 Mart 2006; 23:46:21 >
  • ilgilendirmez beni ama merak ettim ne progrmını böle başlatıp kapatmak istiyosun?
  • Bunu yapmanın çok yöntemi var.. en kolay ve mantıklı yöntemi seçmek için hangi yazılımı mak istediğini bildir..
  • merhaba
    program netlimiter

2 pc var.biri sürekli açık ve dl yapıyor.öteki bazen vo ip için kullanılıyor.ancak dl ile voip aynı anda sorun oluyor.telefon görüşmesi için netlimiterı devreye sokacağım.yani program netlimiter.

şimdi yol bekliyorum sizden.sağolun.
  • önce tam olarak istediğin şu mu..

2 Bilgisayar var...

1 Tanesi 24 saat kesintisiz açık ve download işlemi yapıyor...

Diğer Bilgisayar ile VOIP görüşmesi yapmak istiyorsun ve bu bilgisayarı açtığında download işlemi yapan bilgisayarın internet erişimini durdurmak istiyorsun..görüşmen bitip bilgisayarı kapatınca otomatik olarak 1.bilgisayarın download işlemine devam etmesini istiyorsun...

Eğer istediğin bu ise böyle bir işi TAM OTOMATİK olarak yapan bir yazılım YOK..

Ancak 2 bilgisayar da LAN da olduğuna göre uzak masa üstü bağlantısı ile VOIP için kullanacağın bilgisayardan, download işlemi yapan bilgisayara bağlanıp download işlemini elle durdurup sonra tekrar başlatabilirsin...

Bir de şöyle bir mantık izleyebilirsin...:
    1-Download yaptığın bilgisayara Netlimeter'ı kurarsın ve gerekli ayarları yaparsın (Ben net limiter kullanmıyorum..gerhalde ayarlayınca kapatıp açınca istediğin işi yapacak bir ini dosyası falan vardır.)
    2-Download bilgisayarını/Netlimiter yazılımını paylaşıma açarsın...
    3-Dİğer bilgisayarın start-up'ına DL bilgisayarındaki netlimiter yazılımının linkini (Network linki) koyarsın..
    4-Bilgisayar kapanınca netlimiter'ı da kapatmış olursun..

bu ayarlar da işine yarıyabilir...
    başlat>>çalıştır>>gpedit.msc
    Kullanıcı Yapılandırması>>Yönetim Şablonları>>Sistem>>OturumAç>>"Kullanıcı Oturumu sırasında bu programı çalıştır"

ayarlarını yap...

• sağol.Ama bu işimi görmez çünkü voip kullanan kişi pc bilgisine sahip olmadığı gibi bu işi otomatik hale getirmem gerek.yine de sağolasın.
  • tam olarak işinizi görürmü bilemiyorum fakat,

birçok modemde, değişik biçimde ayarlanabilsede mevcut olan bir özellik var.

QoS (Quality of Service) modem üzerinden belirli servislerin daha fazla bant genişliği kullanmasına izin verebiliyorsunuz.
    Modeminizin bu özelliği desteklediğini kontrol edip voip yada bağlantı yapılan portlar için öncelikler belirleyebilirsiniz. Böylece modem üzerinde donanımsal olarak bu işi sağlamış olabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.