- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Kredi kullananlar hayat sigortası paralarını geri alabilirler
78 Cevap45449 Görüntüleme10 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1510 Mesaj
31 Temmuz 2012; 12:36:11 

Daha önce açıldı mı bilmiyorum, açıldıysa silinebilir. Açılmadıysa da mutlaka işgüzarın biri çıkıp şikayet edecektir ve yine silinecektir.

(1-2 TL'lik indirimler için dahi sıcak diye başlık açılıyor, dolayısıyla -kredi kullanıp da bu bilgiden haberdar olmayanlar için- bu da sıcaktır bence.)

quote:

Hayat sigortası paranız bankada kalmasın. Pek çok tüketici, bilmediği ve banka da uyarmadığı için parasını almıyor...

Kredi alırken banka tarafından zorunlu tutularak yaptırdığınız hayat sigortası parasını, kredi ödemeleriniz bittiğinde geri alabilirsiniz. Bazı bankalar bu konuda tüketicileri bilgilendirmiyor; tüketiciler de bilmedikleri için bu paralar bankalara kâr kalıyor.

ERKEN KAPATAN DA ALIYOR

Şöyle ki; hayat sigortaları, yıllık olarak yapılabiliyor; yıl artı ay küsuratlı olarak yapılamıyor. Bu durumda siz 6, 18, 30 ay ödemeli kredi çekseniz de, sigortanız 12, 24, 36 aylık oluyor. Örneğin; 25 ay ödemeli kredi çektiniz. Kredi süresi kadar değil, 36 aylık sigorta yaptırabiliyorsunuz. Bu durumda krediniz bittikten sonra kalan 11 aylık hayat sigortasını boşuna yaptırmış oluyorsunuz. Ama 11 aylık hayat sigortasının parasını bankadan geri alma hakkınız var. Tüketiciler Birliği Kurucu Başkanı Bülent Deniz, tüketicilerin kredi bitiminden sonraki hayat sigortası primlerini geri alabileceğini hatırlattı. "Vatandaş uyanık olmalı" diyen Deniz, "Tüketici, hayat sigortası yaptırırken, kredi ödeme süresine göre değil, yıl hesabına göre sigortalanmakta. 18 ay geri ödemeli kredi kullanan, 24 ay için sigortalanır. 18 ayın bitiminde 6 aylık primini iade almalı" şeklinde konuştu. Bülent Deniz, kredi borcunu erken kapatanların da, hem faiz indirimden yararlanabildiğini hem de geri kalan günlerdeki hayat sigortası primlerini geri alabildiğini sözlerine ekledi.

http://ekonomi.habertur...-bankadan-alacaklisiniz

Düzeltme: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unsal07 -- 31 Temmuz 2012; 12:43:28 >

235 Mesaj
31 Temmuz 2012; 14:09:49 

Teşekkürler.. 2 tane kredim var ve erken kapatma planı yapıyorum.Oldukça yardımcı oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cradleofden -- 31 Temmuz 2012; 14:10:31 >

540 Mesaj
31 Temmuz 2012; 15:05:39 

Çok faydalı bir bilgi,teşekkür ederim.
Dediğiniz gibi 1-2 tl lik indirimler için 50 takla atan adamlar böyle bir şey için umarım ses çıkarmazlar.

1510 Mesaj
31 Temmuz 2012; 15:14:17 

quote:

Orijinalden alıntı: rasmus61

Çok faydalı bir bilgi,teşekkür ederim.
Dediğiniz gibi 1-2 tl lik indirimler için 50 takla atan adamlar böyle bir şey için umarım ses çıkarmazlar.

Rica ederim.

Yalnız öyle diyorsunuz da, son zamanlarda kraldan çok kralcı kesilip işine gelmeyen her başlığı şikayet eden tipler türedi bu Sıcak Fırsatlar'da. Yöneticiler de sağolsunlar, başlığı incelemeden siliyorlar. Aşağıdaki 71 sayfalık konudan pek bir farkı olmadığı için şikayetlik bir durum da görmüyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_36594955/tm.htm

540 Mesaj
31 Temmuz 2012; 15:19:12 

quote:

Orijinalden alıntı: unsal07

Rica ederim.

Yalnız öyle diyorsunuz da, son zamanlarda kraldan çok kralcı kesilip işine gelmeyen her başlığı şikayet eden tipler türedi bu Sıcak Fırsatlar'da. Yöneticiler de sağolsunlar, başlığı incelemeden siliyorlar. Aşağıdaki 71 sayfalık konudan pek bir farkı olmadığı için şikayetlik bir durum da görmüyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_36594955/tm.htm

Bence forumdaki sıkıntılar,
Dediğiniz gibi ,kraldan çok kralcı olmak,
Üyelerin yaşlarıyla orantılı olarak yaptıkları saçma sapan yorumlar,forumda ufak yaşta çok kişi var.
Çoğu kimsenin bir konuda bilip bilmeden işin üstadı gibi yorum yapmalarıdır.
Bu durumda forumun sağlıklı bir halde yürümesi için iş yöneticilere düşmekte.
Neyse sağlık olsun konuyu çok dağıtmayalım yoksa silinir alimallah.:)

2260 Mesaj
31 Temmuz 2012; 15:23:23 

Öncelikle çok teşekkür ederim bilgi için artık forumda işe yarar bilgi göremiyorum uzun zamandır telefon modelleri ve işletim sistemleri savaşı dışında

Hepimizin ortak çıkarları doğrultusunda bir iğne ucu kadar bilgi bile çok değerlidir arkadaşıma onun için tekrar teşekkür ediyorum ve diğer arkadaşada şurada katılıyorum
Yöneticiler biraz daha el atmalı duruma.

Obscure Disorder | This World Eating Me Inside Life has betrayed me once again, I accept that some things will never change... Do you wonder why I prefer to be alone? Have I really lost control?.... | Birgün değil hergün BEŞİKTAŞ

2727 Mesaj
31 Temmuz 2012; 15:25:30 

Teşekkürler Ünsal Hocam.

1083 Mesaj
31 Temmuz 2012; 15:37:14 

kredisi bu durumda olan çok kimse var mıdır bilmiyorum ama beni kapsamıyor. bilgilendirme için teşekkürler

11 Mesaj
31 Temmuz 2012; 15:39:25 

Gerçekten faydalı bir konu, fakat bankalar benim gördüğüm kadarıyla hep yıl üzerinden veriyo kredi ya da bana hep öyle denk geldi... 12,24,36 gibi burdada artık ay olmadığı için sanırım bankadan alacaklı olmayacağım ben?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Temmuz 2012; 15:47:11 

benimde 5 sene kredim var ilk bir sene kredi çekerken hayat sigortası ödedim sonraki seneler devam ettirmedim onlar diretti ama ben yasal değil deidm vs ödemedim.

şimdi ödediğim 1 senelik bölümüde alabilirsem çok iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar1457 -- 31 Temmuz 2012; 15:50:58 >

1510 Mesaj
31 Temmuz 2012; 16:07:36 

@rasmus61, TheMidnight, kadirekinci

Rica ederim ve yorumlarınız için ayrıca teşekkür ederim.

@eranyumm, logsima

Krediyi erken kapatma imkanınız olduğu zamanlar siz de faydalanabilirsiniz. Şu anda öyle bir durumunuz olmasa bile, aklınızda bulunsun. İleride belki işinize yarayabilir. Bankalar bizi zaten yeterince söğüşlüyorlar. Biz de ne kadarını geri alabilirsek kârdır.

10947 Mesaj
31 Temmuz 2012; 16:15:57 

quote:

Daha önce açıldı mı bilmiyorum, açıldıysa silinebilir. Açılmadıysa da mutlaka işgüzarın biri çıkıp şikayet edecektir ve yine silinecektir.

(1-2 TL'lik indirimler için dahi sıcak diye başlık açılıyor, dolayısıyla -kredi kullanıp da bu bilgiden haberdar olmayanlar için- bu da sıcaktır bence.)

http://ekonomi.habertur...-bankadan-alacaklisiniz

Düzeltme: İmla

ünsal yanlış anlamıyorsam, yanlızca 12/24/36 gibi vade dışında yapılan 6/18/30 gibi vadeler için yapılmış hayat siğortası
poliçelerinin, fazladan yapılan ama kullanılmayan bölümleri için geri iade söz konusu dimi...

mesela araç satıldığında, siğorta poliçesi yada kasko poliçesinde kalan AY/TL bazında satışı ibraz ederek geri talep etmek
ve akmak gibi bir durum.

>RALLYCROSS RX SUPERCAR
>HOT WHEELS Car/Motorcycle
>Simon's Cat

1510 Mesaj
31 Temmuz 2012; 16:24:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

ünsal yanlış anlamıyorsam, yanlızca 12/24/36 gibi vade dışında yapılan 6/18/30 gibi vadeler için yapılmış hayat siğortası
poliçelerinin, fazladan yapılan ama kullanılmayan bölümleri için geri iade söz konusu dimi...

mesela araç satıldığında, siğorta poliçesi yada kasko poliçesinde kalan AY/TL bazında satışı ibraz ederek geri talep etmek
ve akmak gibi bir durum.

Doğru anlamışın, yıllık bazda yapılan taksit sayısı dışında (yani 12-24-36 ay gibi) yapılan vadelerde ve de (bence daha önemlisi) krediyi erken kapatmalarda işe yarıyor. Örneğin 3 yıllık bir krediyi 26. ayında kapattın. Hem faiz indiriminden yararlanıyorsun doğal olarak, hem de geri kalan 10 aylık hayat sigortası primini geri talep edebiliyorsun.

Sen daha önceki kredini aynı bankadan mı yapılandırdın, hatırlamıyorum. Eğer başka bankadan ise, diğer bankadan iade talebinde bulunabilirsin.

Ek: İmza resmin değişmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unsal07 -- 31 Temmuz 2012; 16:30:30 >

29 Mesaj
31 Temmuz 2012; 16:27:02 

selam,

bilgisi olan arkadaşlardan ricam; bu konut kredisi kullanıldığında, konut sigortası (özelliklede yangın) yaptırılması mecburi midir? yoksa bankadaki elemanlar, bankaya ait şirkete yol buldurmak amacı ile mecbursunuz mu diyorlar? ya da kredi kullanılan bankaya göre uygulama değişiyor mu?

saygılarımla

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

706 Mesaj
31 Temmuz 2012; 16:35:48 

quote:

Orijinalden alıntı: orhan_seyfic

selam,

bilgisi olan arkadaşlardan ricam; bu konut kredisi kullanıldığında, konut sigortası (özelliklede yangın) yaptırılması mecburi midir? yoksa bankadaki elemanlar, bankaya ait şirkete yol buldurmak amacı ile mecbursunuz mu diyorlar? ya da kredi kullanılan bankaya göre uygulama değişiyor mu?

saygılarımla

DASK hariç hiçbiri mecbur değil. İmzalattıkları sözleşmede de yazıyor zaten.

10947 Mesaj
31 Temmuz 2012; 16:38:24 

quote:

Doğru anlamışın, yıllık bazda yapılan taksit sayısı dışında (yani 12-24-36 ay gibi) yapılan vadelerde ve de (bence daha önemlisi) krediyi erken kapatmalarda işe yarıyor. Örneğin 3 yıllık bir krediyi 26. ayında kapattın. Hem faiz indiriminde yararlanıyorsun doğal olarak, hem de geri kalan 10 aylık sağlık sigortası primini geri talep edebiliyorsun.

Sen daha önceki kredini aynı bankadan mı yapılandırdın, hatırlamıyorum. Eğer başka bankadan ise, diğer bankadan iade talebinde bulunabilirsin.

Ek: İmza resmin değişmiş.

yok aynı bankadan yapılandırma yapmıştım. zaten krediyi aldığım 1. ve 2. sene hayat siğortsını hesabımdan çekmişler.
sonra ne alan var! ne soran! bende hiç kurcalamadım.

geçen yıl yapılandırırken; Aaaa! siğortaları almamışız, borcunuz var. demezler mi...

Kardeşim siz hesabımdan çekiyorsunuz, bakın 2 yıl almışsınız, diğerlerini de alsaydınız, sizi tutan mı var.
ben mi takip edeceğim almadığınız parayı, Alsaydınız bana ne! dedim.

yapılandırırken 3 yıl kalan diğer tutar için; "bundan sonra alırız ama..." dediler. Eee alın bari dedim.

1. yıl almışlar, senesi geçti yine almamışlar. Ben ne yapayım

evet imza resmini değiştirdim. avatarında kenarları yok oldu.
sağolsunlar konular da gezerken, rastladığım bir konu da genç arkadaşlara rica ettim, avatarımı düzelttiler.

yanlız, imza arada sırada kayboluyor. anlayamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 31 Temmuz 2012; 16:41:35 >

>RALLYCROSS RX SUPERCAR
>HOT WHEELS Car/Motorcycle
>Simon's Cat

57 Mesaj
31 Temmuz 2012; 16:45:05 

Direk sıcak fırsat, haber verdiğiniz için teşekkürler.

461 Mesaj
31 Temmuz 2012; 16:53:26 

gerçekten çok faydalı bir paylaşım.günümüz şartlarında kredi kullanan bizler gibi çok vatandaşımız var.

69 Mesaj
31 Temmuz 2012; 16:54:07 

Aynen benimde bir sürü kredim var ve erken kapatıcam faydası olucak bana çok saol kardeşim..

Bir anlam gelse ne varsa alıp gitse..

2394 Mesaj
31 Temmuz 2012; 17:08:46 

başlık "kredi kullanıp erken kapatanlar" olursa daha doğru olur gibime geliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

www.ahmcol.com PSN: hazirzop
Est Sularus Oth Mithas

1510 Mesaj
31 Temmuz 2012; 17:31:13 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmcol

başlık "kredi kullanıp erken kapatanlar" olursa daha doğru olur gibime geliyor.

O şekilde daha faydalı olacaksa ve 1-2 talep daha gelirse bu şekilde, başlığı istediğiniz şekilde değiştiririm.

2794 Mesaj
31 Temmuz 2012; 17:40:28 

ne kadar alıyorlar ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

64 Mesaj
31 Temmuz 2012; 17:51:07 

30 aylık çekmiş olduğum ihtiyaç kredisini 6 ay ödedikten sonra tamamını kapatarak kurtuldum. Faizleri düşüp bana öyle ödeme yaptırdılar. Şimdi üstadlar ne yapıp o parayı geri alabilirim.

ASUS N56VZ
CPU: Intel Core i7-3610QM || RAM: 8GB DDR3-1600MHz || GPU: 2GB nVidia GeForce GT 650M GDDR3 HDD: WD Black2 120gb SSD+1tb HDD
Display: 15,6" FHD Wide View Angle LED Backlight || Speaker: Bang & Olufsen || ODD: Blu ray DVD combo || OS: Windows 8.1 Pro 64-bit

5083 Mesaj
31 Temmuz 2012; 18:04:43 

Sene 2005'te 18 aylık otomobil kredisi çekmiştim.
Bunu 24 aylık yaptıklarına göre kalan 8 ayın sigorta farkını alabilirim değil mi?

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

182 Mesaj
31 Temmuz 2012; 18:15:54 

quote:

Orijinalden alıntı: serdar1457

benimde 5 sene kredim var ilk bir sene kredi çekerken hayat sigortası ödedim sonraki seneler devam ettirmedim onlar diretti ama ben yasal değil deidm vs ödemedim.

şimdi ödediğim 1 senelik bölümüde alabilirsem çok iyi olur

Merhaba nasıl oluyorda ödemiyorsunuz.Yani nasıl ödeme yapmadınız?Benimde sizin gibi bir kredim var 3 yıl vadeli gecen 12 ay doldu 13.ayda benden 70 tl tekrardan sigorta parası aldılar.Bunu ödememenin yolu nedir?

1510 Mesaj
31 Temmuz 2012; 18:19:50 

quote:

Orijinalden alıntı: albati

Sene 2005'te 18 aylık otomobil kredisi çekmiştim.
Bunu 24 aylık yaptıklarına göre kalan 8 ayın sigorta farkını alabilirim değil mi?

8 aylık değil, 6 aylık (24-18=6). Herhangi bi zamanaşımı süresi yoksa, ki olduğunu tahmin etmiyorum, farkı alabilirsiniz sanırım.

5083 Mesaj
31 Temmuz 2012; 18:27:03 

quote:

8 aylık değil, 6 aylık (24-18=6). Herhangi bi zamanaşımı süresi yoksa, ki olduğunu tahmin etmiyorum, farkı alabilirsiniz sanırım.

sıcaktan 4 işlemi unuttuk yav.

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

1510 Mesaj
31 Temmuz 2012; 18:46:17 

quote:

Orijinalden alıntı: albati

sıcaktan 4 işlemi unuttuk yav.

Olabilir, insanlık hali.

7 yıl önce ödemiş olduğunuz bedel ne kadardı ve uğraşmaya değer mi, ona karar vermelisiniz. "Uğraşmaya değer mi"den kastım, bu bedelin geri alınması için yapılması gereken işlem(ler)le ilgili Tüketiciler Birliği'nin sayfasında bile henüz bir açıklama yok. Bankaya bir dilekçeyle başvurmak yeterli midir yoksa başka formaliteleri var mı? Sanırım 1-2 güne kadar net bir açıklama yapılır.

9672 Mesaj
31 Temmuz 2012; 19:30:29 

quote:

Orijinalden alıntı: rasmus61

Bence forumdaki sıkıntılar,
Dediğiniz gibi ,kraldan çok kralcı olmak,
Üyelerin yaşlarıyla orantılı olarak yaptıkları saçma sapan yorumlar,forumda ufak yaşta çok kişi var.
Çoğu kimsenin bir konuda bilip bilmeden işin üstadı gibi yorum yapmalarıdır.
Bu durumda forumun sağlıklı bir halde yürümesi için iş yöneticilere düşmekte.
Neyse sağlık olsun konuyu çok dağıtmayalım yoksa silinir alimallah.:)

Valla üzülüyorum kendime. Vakti zamanında markalara para vermesinler toplama alsınlar, hem de bir şeyler öğrensinler diye sitenin adını verdim.

Şimdi o bebeler gelip burada 20 yıllık tecrübesi olan kişilere kapak hazırlamaya çalışıyor. Ve sonuç olarak pek tabi saçmalıyorlar. Doğru dürüst bir bilgi gelmiyor. Kaynağı belli belirsiz bilgileri de sallamak ayrı bir nokta.

Fanatiklik almış başını gidiyor. Dışarıda GS-FB diye birbirine küfreden bebeler pek tabi burada klavye ağası kesiliyor. Bu sefer AMD, İntel, NVidia, İos, Android fanatizmine dönüyor olay.

Bilgi paylaşımı sıfır. Geçenlerde arkadaşın biri konu açmış. Sistem toplayacak. Adam Photoshop falan kullanacak ( O da hiç geçmiyor konuda ama yani ) işte girmiş konuya fotograf video işleri için lazım demiş. Biri çıkmış Nvidia biri çıkmış AMD, biri geçmiş intel vs demiş. Ama bir Allah ın kulu da çıkıp kardeşim sen hangi programı kullanacaksın. Kullandığın programda GPU hızlandırma var mı?

Diye sormamış. Ya da neden intel ve ya AMD dediğini yazmamış.

İşte sonradan artık Edius mu ilgisini çekti bilmiyorum biri gelmiş yorumda bulunmuş. Hani onun dışında da başka bir neden-sonuç ilişkisinde cevap yok zaten. Millet kurmuş sistemi hayalin dekine göre.

Deneme Bakalım İmza Düzeldi Mi

5083 Mesaj
31 Temmuz 2012; 20:17:31 

quote:

Olabilir, insanlık hali.

7 yıl önce ödemiş olduğunuz bedel ne kadardı ve uğraşmaya değer mi, ona karar vermelisiniz. "Uğraşmaya değer mi"den kastım, bu bedelin geri alınması için yapılması gereken işlem(ler)le ilgili Tüketiciler Birliği'nin sayfasında bile henüz bir açıklama yok. Bankaya bir dilekçeyle başvurmak yeterli midir yoksa başka formaliteleri var mı? Sanırım 1-2 güne kadar net bir açıklama yapılır.

O zaman 7.500 TL kredi çekmiştim.
Sanırım pek uğraşılacak bir meblağ çıkmaz ama yine de takipteyim.

Sistemin ev hali

2727 Mesaj
31 Temmuz 2012; 20:24:43 

quote:

@rasmus61, TheMidnight, kadirekinci

Rica ederim ve yorumlarınız için ayrıca teşekkür ederim.

Gereksiz yere herşeyi şikayet edenler hakkında bir admin'in mesajı;

quote:

İsteyen istediği kadar şikayet edebilir, siz kurallara uyduğunuz sürece hiçbir şey olmaz.

GerEksiz yere de şikayet sisteminin kullanıldığını fark ettiğimiz anda gereken zaten yapılacaktır.

1154 Mesaj
31 Temmuz 2012; 20:43:12 

Ben yıllardır kredi kullanırım ve yıllardır da bu parayı alırım. Ama beni haberdar edip paramı almama ilk olarak vesile olan garanti bakası çalışanını da buradan saygıyla anmak isterim.

Km.si Düşürülmüş araç almak istemiyorsanız, Ankara'dan Abdullah ve Bedriye ÜSTÜN çiftine bulaşmayın, aman ha!!!

780 Mesaj
31 Temmuz 2012; 21:01:57 

Ne kadar bir ücreti var ortalama 1 yıllığının?

379 Mesaj
31 Temmuz 2012; 21:18:03 

Teşekkürler güzel bilgi aklımıza kazındı

379 Mesaj
31 Temmuz 2012; 21:19:44 

quote:

Orijinalden alıntı: sayaras

Ben yıllardır kredi kullanırım ve yıllardır da bu parayı alırım. Ama beni haberdar edip paramı almama ilk olarak vesile olan garanti bakası çalışanını da buradan saygıyla anmak isterim.

Nasıl alıyorsun bizide bilgilendirirsen iyi olur ben garanti bankasına full dilekçe yazdım ,tüketici hakem heyetine gittim (başvuruyu dahi kabul etmedi),şikayet sitelerine vs. yazdım gene sonuç yok zorunlu ve alıyorlar

1154 Mesaj
31 Temmuz 2012; 21:50:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Braunschweig

Nasıl alıyorsun bizide bilgilendirirsen iyi olur ben garanti bankasına full dilekçe yazdım ,tüketici hakem heyetine gittim (başvuruyu dahi kabul etmedi),şikayet sitelerine vs. yazdım gene sonuç yok zorunlu ve alıyorlar

Şimdi diyelim benden bu ay 120 lira hayat sigortası kestiler; bu kestikleri para önümüzdeki 1 yılın hayat sigortası, ama ben 2 ay sonra gittim krediyi peşin olarak kapadım. Ne oldu şimdi? Banka benden 12 aylık prim kesti ama benim kredi 2 ay sonra kapandı, bu durumda kalan 10 aylık prim yani 100 lirayı krediyi kapatırken muhatap olduğum banka çalışanına söylüyorum ve onun için ayrı bir işlem yapıyor. Bunun içinde bugüne kadar hiçbir sıkıntı yaşamadan 3 gün içinde parayı hesabıma geçirdiler.

Baktınız çalışan yok öyle birşey diye inat ediyor, o zaman deyin ben bi müdürünüzle veya garanti şikayet hattıyla görüşeyim, isminiz siciliniz neydi acaba? diye sorun, yine yapmıyorsa arayın garanti şikayet hattını derdinizi anlatın. Buna benzer bir durumda şikayetim olmuştu ve ben haksız olmama rağmen gerekeni yapacağız dediler ve bir kaç gün sonrada adresime sürpriz hediye olarak şifrematik cihazı gönderdiler. olay budur, siz yeterki baskın olmaya çalışın.

Km.si Düşürülmüş araç almak istemiyorsanız, Ankara'dan Abdullah ve Bedriye ÜSTÜN çiftine bulaşmayın, aman ha!!!

379 Mesaj
31 Temmuz 2012; 22:00:25 

quote:

Orijinalden alıntı: sayaras

Şimdi diyelim benden bu ay 120 lira hayat sigortası kestiler; bu kestikleri para önümüzdeki 1 yılın hayat sigortası, ama ben 2 ay sonra gittim krediyi peşin olarak kapadım. Ne oldu şimdi? Banka benden 12 aylık prim kesti ama benim kredi 2 ay sonra kapandı, bu durumda kalan 10 aylık prim yani 100 lirayı krediyi kapatırken muhatap olduğum banka çalışanına söylüyorum ve onun için ayrı bir işlem yapıyor. Bunun içinde bugüne kadar hiçbir sıkıntı yaşamadan 3 gün içinde parayı hesabıma geçirdiler.

Baktınız çalışan yok öyle birşey diye inat ediyor, o zaman deyin ben bi müdürünüzle veya garanti şikayet hattıyla görüşeyim, isminiz siciliniz neydi acaba? diye sorun, yine yapmıyorsa arayın garanti şikayet hattını derdinizi anlatın. Buna benzer bir durumda şikayetim olmuştu ve ben haksız olmama rağmen gerekeni yapacağız dediler ve bir kaç gün sonrada adresime sürpriz hediye olarak şifrematik cihazı gönderdiler. olay budur, siz yeterki baskın olmaya çalışın.

sağolun hocam ancak ben krediyi kapatmadan hayat sigorta parasını geri alıyorsun diye anladım

193 Mesaj
31 Temmuz 2012; 22:22:55 

1510 Mesaj
1 Ağustos 2012; 10:26:55 

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

sm=icon_smile_wink.gif]

Dün akşam görüldüğü üzere bu başlık şikayet edilip "onay bekliyor" konumuna düşmüştü. Şaşırmadım, zaten bekliyordum böyle birinin çıkıp egolarını tatmin etmeye çalışmasını. Neyse ki yönetim bir sakınca görmemiş olmalı ki tekrar açılmış başlık.

2727 Mesaj
1 Ağustos 2012; 10:56:03 

quote:

Dün akşam görüldüğü üzere bu başlık şikayet edilip "onay bekliyor" konumuna düşmüştü. Şaşırmadım, zaten bekliyordum böyle birinin çıkıp egolarını tatmin etmeye çalışmasını. Neyse ki yönetim bir sakınca görmemiş olmalı ki tekrar açılmış başlık.

Amacı neyse şikayet ediyorlar anlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirekinci -- 1 Ağustos 2012; 10:56:46 >

160 Mesaj
1 Ağustos 2012; 14:58:13 

peki ben bilgisi olan arkadaşlara şöyle bir soru sorabilir miyim?
diyelim ki x bankasından bir kredi aldım 5 yıl vadeli.
bu kredim devam ederken bir de y bankasından kredi almam gerekti.
x bankasından yaptığım hayat sigortası, y bankasının bana sigorta yapılmamasını sağlar mı?

1154 Mesaj
1 Ağustos 2012; 17:47:48 

quote:

Orijinalden alıntı: mavera71

peki ben bilgisi olan arkadaşlara şöyle bir soru sorabilir miyim?
diyelim ki x bankasından bir kredi aldım 5 yıl vadeli.
bu kredim devam ederken bir de y bankasından kredi almam gerekti.
x bankasından yaptığım hayat sigortası, y bankasının bana sigorta yapılmamasını sağlar mı?

Hayır x bankasındaki priminiz, o bankadaki kredi miktarı ve yaşınıza göre hesaplanmıştır. Y bankası için yeni kredi miktarı ve yaşınıza göre yeni hayat sigortası yapılır.

NOT : Konut kredisi için hayat sigortası zorunluluğu yoktur, bankanıza sigorta istemiyorsanız bildirin.

112 Mesaj
2 Ağustos 2012; 11:49:16 

geçen yıl temmuz ayında akbanktan 20.000 tl 30 ay faizli krediçekmiştim. bu krediyi mart 2012 de kapattım. nisan ayındada 34bin tl 48 ay vadeli kredi çektim bunuda bu ay kapatmayı dusunuyorum.

şimdi ben bu ılk kredıden bana odenmeyen hayat sıgortası prımımı nasıl alırım,suresi geçmişmidir.ıkıncısını kapatırken hangi yolu izlemeliyim ki bu hayat sıgortasının geri odemelerini alayım.sıgortaların ıkısıde 400 tl cıvarı ıdı.

Alışveriş yapılmasını tercih etmediklerim."PixieLLenCe"

6 Mesaj
2 Ağustos 2012; 14:18:55 

Merhaba;

2008 yılı kasım ayında finansbanktan 76000 tl konut kredisi kullandık. Hayat sigortasını 1 yıllık yapmışlar. yıldönümünde yenilemek için aradılar ve zorunlu olduğunu söyleyerek kalan yıllar için uzun süreli hayat sigortası yaptırdılar. Haliyle taksitlerimize ekstradan 48 tl bindirme oldu. Hayat sigortasının zorunluluğu var mı ? İptal ettirmek mümkün mü ? Aynı şekilde her yıl tekrarlanan konut sigortasını da iptal ettirmek mümkün müdür ? Teşekkürler.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Ağustos 2012; 15:03:31 

Babamin son 4 ayi kalan 36 vadeli bir kredisi var

Krediyi kullanirken 500 tl sigorta parasi aldilar simdi bu krediyi kapatinca bu parayi gerimi iade edecekler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3092 Mesaj
2 Ağustos 2012; 15:11:39 

AkbabaBank dan krediniz varsa ve erken kapatmayi dusunuyorsaniz bidaha dusunun. Neredeyse banka subesinde nefes almaya bile para isteyecek olan bu banka hayat sigortasinin geri kalan ucretini iade etmesini birakin, benden krediyi erken kapatma ucreti bile aldi...

Arbeit Macht Frei

390 Mesaj
2 Ağustos 2012; 15:14:19 

anladıgım kadarıyla tam yıllarda bır sey alamıyoruz. ya kredı erken kapatılırsa yada 15,18,30 ay gıbı kusuratlarla alınan kredılerden gerı alınabılıyor

Bağlama, Gitar, Bateri, Keman, Org, Keman, Ud, Kanun, Mey

820 Mesaj
2 Ağustos 2012; 15:28:20 

yararlı bilgi için teşekkürler.
ben ne kadar sürelik kredi alacaksam o süre içersinde sigorta yaptırıyorum.
erken ödemede paramızı geri almamız haberi önemliydi.
hiç erken ödemedim fakat kulağıma küpe olsun.

100 YIL

Bizi en çok bizden olanlar vurdu...
Ne oldum dememeli. nooluyo ulan demeli.
Yuri Gagarin uzaya giden ilk insan değil. Canlı dönen ilk insandır.

15 Mesaj
2 Ağustos 2012; 15:45:39 

x bankası meclis şubesinden hayat sigortası yaptırmadan konut kredisi çekilmiştir, kredi kullanan kişi genç olduğu için hayat sigortası yaptırmadan kredi kullandırılabiliyorken bu bankalar bizi daha çook yolmaya devam eder, ben kendim konut kredimi bitirdim ve ipotek fek yazısı için 350 lira talep ediyorlar yasalmış gibi işin yoksa uğraş dur.

1571 Mesaj
2 Ağustos 2012; 15:51:00 

Merhaba,
Ben, şimdiye kadar 2 adet tüketici kredisi çektim. Birini erken kapadım. Diğeri normal vaktinde bitti. Konuyu tam anlamadığım 2 için bi kaç soru sormak istiyorum.
1-) İlk kredi İNG Bank'tan yaklaşık 3-4 yıl önce çekmiştim. Yine tam rakamı hatırlamamakla beraber 15.000 Tl. civarı bir kredi çekmiştim. 2010 yılının ortasında kredim yarıya gelmişken peşin ödeyerek kredimi kapatmıştım. Kaç aylık çektiğimi hatırlamıyorum. 36 ay olabilir. Sonrasında İNG Bank'ta tüm hesaplarımı, kredi kartlarımı kapattım. Banka ile ilişiğimi kesitim. Aradan 2 yıl geçmiş. Şimdi İNG'den birşeyler alabilir miyim? Uğraşmaya değer mi?
2-) 2.kredimi Garanti Bankası'ndan ortalama 3 yıl önce çekmiştim. Yanlış hatırlamıyorsam 10.000 tl. kredi çekmiştim. Yine yanlış değilse 24 ay vade ile çekmiştim. Bu kredimi normal periyodunda bitirmiştim. 24 ay çekti ise 12'nin katı olduğu için bir hak talep edemiyorum di mi? Doğru mu anlamışım?

DH CITROËN KULÜBÜ için TIKLA
Asus P5B-VM / Intel C2D E6600 / Msi 9600GT OC (Kırmızı) / Hp w2207 / Prof 7500 DVB-S2 Usb / Samsung Innov8 / LG 42LH7000 / Logitech Z-5500

534 Mesaj
2 Ağustos 2012; 16:06:46 

Bilmediğimiz ne kadar çok şey var, çok iyi oldu bunu öğrenmemiz. Teşekkürler hocam

Professional Person.

7926 Mesaj
2 Ağustos 2012; 16:15:29 

tşk ederim, çevremdeki arkadaşlarıma çok faydası olacak bir haber.

1510 Mesaj
2 Ağustos 2012; 16:35:14