Şimdi Ara

Ogs Cezasından Yırttım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu sevinçli haberi aldım ve sizlerle paylaşmak istedim

Yeni araba aldım eski arabamda ogs vardı yenisi içinde başvurmuştum fakat aleti yeni arabaya almayı unuttum geçici süreliğine ve unutup ogs'den geçtim kaçak geçiş 165 tl yada 65 tl ceza yazdı ekranda (165 gördm diye hatırlıyorum fakat 10 katı imiş ceza öyle ise 65 de olabilir).

Bende %25 indirimli ödemek için cezanın sisteme düşmesini bekliyordum 15 gün içinde ödeyince %25 indirim oluyor. Bende cezam sistemde gözükmediği için mail attım

quote:

Merhaba

Ben ogs cihazımı arabanın dışında unuttuğum için ogs'den kaçış cezası yedim, cezayı ilk 15 gün içinde ödeyince %25 indirimli ödüyorduk ve ben cezayı indirimli ödemek istiyorum fakat sorguladığımda cezam gözükmüyor

Arabanın plakasını istediler attım ve cevap gelmiş biraz önce

quote:

Merhabalar;

Plakanıza tanımlı ogs hesabınız olduğundan dolayı okunmayan geçişin için ceza yansımamıştır.

12,00 TL olarak uzak mesafe ücreti alınmıştır.

Alınan uzun mesafe ücretleriyle ilgili talebiniz işleme alınmıştır.

Bilgilerinize sunulur.

Karayolları 1.Bölge Müdürlüğü
    OGS-KGS Ana Kontrol Merkezi
    Cengiz Topel cad. Etiler mah.
    Fsm yolu üzeri Beşiktaş / İSTANBUL

İlk maili dün atmıştım ve bugün böyle bilgilenmiş sevinmiş oldum hem hızlı çalışıyorlar hemde ceza yazmıyorlar ne güzel valla

Fakat alınan uzun mesafe ücretiyle ilgili bir talebim olmamıştı o kısmı anlamadım sanırım gittiğim yol ücreti kadar alınacak inşallah öyle olur artık.

Birde ogs ceza yedikten sonra 10 gün içinde ogs alınırsa ceza kaldırılabiliyormuş doğru mu ? doğru ise ceza yiyenler bilgilensin belki bi kaç kişiyi daha kurtarırız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahago -- 31 Temmuz 2012; 12:09:25 >

• baklavani yeriz artik panpa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oda olur inşallah bigün
  • Yav arkadaş benim 2 ay oldu.

Ortada bir ceza falan yok karayollarından sorgulatıyorum çıkmıyor.

Ne zaman eve gönderirlerse o zaman öderiz.
  • Bunu ıslatmazsak olmaz bak
  • onada itiraz edip fazla ödediğiniz ücreti ogs cihazınıza geri yatırtabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: freeman6161

onada itiraz edip fazla ödediğiniz ücreti ogs cihazınıza geri yatırtabilirsiniz

edelim hemen hocam nasıl ediyoruz
  • OGS cihazınız varsa ve plakaya kayıtlı ise, OGS'yi cezalı ödemezsiniz.
    Sadece girmiş olduğunuz yolun en uzun çıkışı hesaplanarak ona göre ücret ödersiniz.Yani 10 tl civarı bir ücret ödeyeceksiniz.
    Aslında plakayı okuduğuna göre nereden girip nereden çıktığınızı da biliyor olmaları ve ücreti buna göre kesmeleri lazım ama öyle olmuyor malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: medonk

OGS cihazınız varsa ve plakaya kayıtlı ise, OGS'yi cezalı ödemezsiniz.
    Sadece girmiş olduğunuz yolun en uzun çıkışı hesaplanarak ona göre ücret ödersiniz.Yani 10 tl civarı bir ücret ödeyeceksiniz.
    Aslında plakayı okuduğuna göre nereden girip nereden çıktığınızı da biliyor olmaları ve ücreti buna göre kesmeleri lazım ama öyle olmuyor malesef.

yeni sistemi ona göre yapacaklarmış ama sanırım gene bir alet olacakmış madem bir alet olacak niye ogs olmuyor hepsi demekten kendimi alıkoyamıyorum bekliyoruz bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: tahago

quote:

444 11 17.diyinki girerken okumadı çıkarken okudu en yüksek ücreti kesti

• quote:

quote:

quote:

hocam sistemden gözükmez mi ceza yediim sonra onun uzak mesafeye çevrildiği

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam sistemden gözükmez mi ceza yediim sonra onun uzak mesafeye çevrildiği

kamera görüntülerinden plakadan tespit ediyorlar herhalde.ben izmitten girerken okumadı gebzeden çıkarken en yüksek ücreti kesti.aradım kayıt açtılar.iki gün sonra ogs me 11.5 tl geri yüklendi

• hiç bi yere başvurmamama rağmen 12tl de geri yatırıldı sadece geçtiğim ücret alındı güzel işmiş o_0
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.