Şimdi Ara

PHILIPS 27' 273E3LHSB/00 Led Kullanıcı İncelemesi ve Kullanıcıları (137Kişi) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.484
Cevap
20
Favori
136.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bi' ara monitorü ve kasayı kutusundan çıkarıp ölçüm yapmam gerek, masa ve sandalye alacağım yakında, özel mi yaptırsam diyorum ama İstanbul forum da ikea'nın koca binası var, gidersem kesin orada seveceğim bir model vardır. Sandalye de şu tekerlekli siyah çalışma sandalyesi istiyorum. Her şey maksimum oyun keyfi için. :P
  • Arkadaşlar az önce araştırırken birşey farkettim. Bu monitör yani LHSB Tn panel imiş. Birde bunun QHSB olan A-MVA panel'i var. Acaba Türkiye'de satışı var mıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkers

Arkadaşlar az önce araştırırken birşey farkettim. Bu monitör yani LHSB Tn panel imiş. Birde bunun QHSB olan A-MVA panel'i var. Acaba Türkiye'de satışı var mıdır ?

Türkiye'de satışı yok onun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 6 Eylül 2012; 3:53:31 >
  • Aşşağıda Philips'in kendi sitesinde gözüküyor.

Philips 273e3qlsb/00

Ayrıca mağaza bul deyince 32 mağaza gösteriyor İstanbul'da. Ben Philips'in müşteri hizmetlerini falan arayıp sorayım en iyisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkers -- 6 Eylül 2012; 11:09:47 >
  • quote:

Aşşağıda Philips'in kendi sitesinde gözüküyor.

Philips 273e3qlsb/00

Ayrıca mağaza bul deyince 32 mağaza gösteriyor İstanbul'da. Ben Philips'in müşteri hizmetlerini falan arayıp sorayım en iyisi.

Sorun inşallah vardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar az önce araştırırken birşey farkettim. Bu monitör yani LHSB Tn panel imiş. Birde bunun QHSB olan A-MVA panel'i var. Acaba Türkiye'de satışı var mıdır ?

ne farkı var bunların?
  • A-MVA panel TN panelden daha iyi bir panel...

http://www.cizgi-tagem.org/e-kutuphane/topic.aspx?id=1316&p=10

• Çok güzel bir duvar kağıdı bunu kullanın bakın görüntüye aşık olucaksınız Game modda daha bir güzel oluyor.

http://www.hdwallpapers.in/view/ferrari_concept_car-1920x1200.html

PHILIPS 27' 273E3LHSB/00 Led Kullanıcı İncelemesi ve Kullanıcıları (137Kişi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 6 Eylül 2012; 20:11:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: visceroid

A-MVA panel TN panelden daha iyi bir panel...

http://www.cizgi-tagem.org/e-kutuphane/topic.aspx?id=1316&p=10

A-MVA panel güzel ama Tepki Süresi 6ms G2G ( Philips 273E3QHSB/00 )
    incelemesi burdahttp://www.tftcentral.co.uk/reviews/philips_273e3qhsb.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 28 Ekim 2012; 12:34:57 >

• Bu a-mva panel olan modeli aynı fiyatlarda ve aynı gecikme süresine sahip (input lag olarak). Yani Tn'ye göre eksiği yok ve görüntü kalitesi çok daha yüksek.
    Kısaca Qhsb modeli varken lhsb alınmaz.
    Bugün phlips'e sordum, bana Boğaziçi bilgisayarın telefonunu verdiler. (Philips distrubütörü) Aradım 2 kez beni bi telefona bağladı ama cevap vericek kimse yok diye 2 kezde telesekreter kapattı.
    Sormak isteyen varsa buraya telefonu yazayım. Arayıp cevap alabilen olursa bu konuya bildirebilir var mı yok mu diye. ( 0212 331 10 00)
    Web sitesi : www.bogazici.com.tr

Şunuda merak ediyorum. Philips garantisi olan bir monitör alsak yurtdışından garantisi geçerli olurmu. Çünkü bu model www.philips.com.tr de var !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkers -- 6 Eylül 2012; 20:26:42 >

• quote:

Bu a-mva panel olan modeli aynı fiyatlarda ve aynı gecikme süresine sahip (input lag olarak). Yani Tn'ye göre eksiği yok ve görüntü kalitesi çok daha yüksek.
    Bugün phlips'e sordum, bana Boğaziçi bilgisayarın telefonunu verdiler. (Philips distrubütörü) Aradım 2 kez beni bi telefona bağladı ama cevap vericek kimse yok diye 2 kezde telesekreter kapattı.
    Sormak isteyen varsa buraya telefonu yazayım. Arayıp cevap alabilen olursa bu konuya bildirebilir var mı yok mu diye. ( 0212 331 10 00)

Şunuda merak ediyorum. Philips garantisi olan bir monitör alsak yurtdışından garantisi geçerli olurmu. Çünkü bu model www.philips.com.tr de var !

Aralarında çok fark var yanlız diğer AMVA'lerden çok daha iyi input lag oranı var (6ms) çok iyi bir değer.Siz 273E3LHSB/00 iyice incelemediniz sanırım

Panel Teknolojisi TN 273E3LHSB/00 Response Time: 1ms , input lag : 0ms
    Panel Teknolojisi AMVA 273E3QHSB/00 Response Time: 6ms , input lag : 6ms

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 6 Eylül 2012; 20:42:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sonicman

quote:

Bu a-mva panel olan modeli aynı fiyatlarda ve aynı gecikme süresine sahip (input lag olarak). Yani Tn'ye göre eksiği yok ve görüntü kalitesi çok daha yüksek.

Aralarında çok fark var yanlız diğer AMVA'lerden çok daha iyi input lag oranı var (6ms) çok iyi bir değer.Siz 273E3LHSB/00 iyice incelemediniz sanırım

Griden griye tepkime süresini input lag olarak kabul etmeyelim şu 2013'e çok az bir vakit kalmışken artık.

Philips 273E3QHSB/00 GTG 6ms ve Input lag Max 8 ms çıkıyor. (En son çıkan geliştirilmiş model) Contrast 2400:1 oranlarda

Philips 273E3QLSB/00 GTG 1ms ve Input lag 21.6 ms kadar çıkıyor !!! (Eski model ) (contrast 860:1 oranlarda Tn panel olduğu için renk doğruluğuda çok az)

http://uk.hardware.info/productinfo/118477/philips-273e3lhsb#tab:testresults

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkers -- 6 Eylül 2012; 20:58:17 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sonicman

quote:

Griden griye tepkime süresini input lag olarak kabul etmeyelim şu 2013'e çok az bir vakit kalmışken artık.

Philips 273E3QHSB/00 GTG 6ms ve Input lag Max 8 ms çıkıyor. (En son çıkan geliştirilmiş model) Contrast 2400:1 oranlarda

Philips 273E3QLSB/00 GTG 1ms ve Input lag 21.6 ms kadar çıkıyor !!! (Eski model ) (contrast 860:1 oranlarda Tn panel olduğu için renk doğruluğuda çok az)

http://uk.hardware.info/productinfo/118477/philips-273e3lhsb#tab:testresults

O gülücükleri sana yolluyorum

Philips 273E3LHSB Modeli nerden çıktı?

İncelemesini yaptığım monitör 273E3LHSB/00 sonundaki çift sıfıra dikkat et.Response Time: 1ms , input lag : 0ms'dır.

Philips 273E3LHSB modeli eskidir lütfen karıştırmayın Linkihttp://uk.hardware.info/productinfo/118477/philips-273e3lhsb#tab:testresults

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 6 Eylül 2012; 21:21:47 >

• 273E3QHSB/00'de de 00 var napcaz Edit : Ayrıca bu crt monitör mü 0ms input lag olsun. İnanmayın bunlara !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkers -- 6 Eylül 2012; 21:28:40 >
  • quote:

273E3QHSB/00'de de 00 var napcaz

Hala eski model ile karıştırıyorsun 100 kere söyledik sonunda çift sıfır olana bakıcan.

273E3LHSB/00 Testini kendim yaptım dünyanın hiç bir yerinde testi yok çünkü.Gördüğün gibi sıfır.Osiloskopla kaç çıkar bilmiyorum çünkü osiloskop aletim elimde yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 8 Ekim 2012; 13:11:09 >

• Öyle input lag testi yapılmaz ki... Osilaskop kullanıyor adamlar..

www.tftcentral.co.uk/articles/input_lag.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkers -- 6 Eylül 2012; 21:34:41 >
  • quote:

Öyle input lag testi yapılmaz ki... Osilaskop kullanıyor adamlar..

www.tftcentral.co.uk/articles/input_lag.htm

Osilaskop alda gel ozaman

• Bulursam söylerim Sadece crt monitörlerin 0ms değerleri vardır. Ayrıca adamlar 20 milyon kontrast yazıyor onlarada inanıyormusun yada 5000:1 dinamik kontrast diyorlar. Sadece bazı monitörler 2000'in üstüne çıkabiliyor. %80'den fazlası 600-900 oranlarda tıkanıp kalıyor.
  • quote:

Bulursam söylerim Sadece crt monitörlerin 0ms değerleri vardır. Ayrıca adamlar 20 milyon kontrast yazıyor onlarada inanıyormusun yada 5000:1 dinamik kontrast diyorlar. Sadece bazı monitörler 2000'in üstüne çıkabiliyor. %80'den fazlası 600-900 oranlarda tıkanıp kalıyor.

273E3LHSB/00 de fabrika ayarında bile gözümü alıyor onun için %100 olan Birghtness ayarını %50 ye çekiyorum o bile fazla açıkcası gece %30 larda kullanıyorum.

Diğer monitörleri bilmem ama bu monitörde herşeyin fazlası var azı yok inan bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 7 Eylül 2012; 0:56:26 >

• Şimdi herşeyin fazlası var derken brightness değeri fazla geliyor düşürdüm demek istemişsin ancak zaten bu normal. Çünkü monitörleri %70'inden fazlasının fabrika ayarları düzgün değildir. Test yaparken adamlar kendi standartlarına uygun değerlerle doğru renk ve ışık değerini yakalamaya çalışıyor.

Şimdi senin monitörünün benim yukarıda gösterdiğim monitörden iyi olduğunu söylediğin için qhsb modeli üstünden örnek vereyim.

Aşağıda qhsb modelinin fabrika ayarlarını görüyoruz. Ayrıca gama, kelvin, cd/m2 ve delta e 3.3 değerlerinin görüyoruz. Biryerde okumuştum bulamadım. Delta e 3.3 üzeri değerler insan gözünün algılayabileceği titreşimler yaratıyor.

Aşağıdada brightness 29 gibi değere düşürülüp kalibrasyon yapıldığında alınan sonuçları görüyoruz.

Yani özetle sen istemeden de olsa brightness'i %30'lara düşürerek insan gözünün algılayacağı uygun kalibrasyonu yapmışsın. Bu senin monitörünün iyi olduğunu göstermez. Ayrıca TN panel monitörün görüntü kalitesi nekadar iyi olabilirse okadar görebiliyorsun.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.