Şimdi Ara

Nvidia, GeForce GTX 550 serisi ve GeForce GTX 560 Ti modellerinin üretimi sonlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
6.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nvidia, GeForce GTX 550 serisi ve GeForce GTX 560 Ti modellerinin üretimi sonlanıyor

GeForce GTX 650 ve GeForce GTX 660 serisi ekran kartlarını piyasaya sürmeye hazırlanan Nvidia, iş ortaklarına yolladığı bildirimde, GeForce GTX 550 serisi ve GeForce GTX 560 Ti ekran kartlarını EOL (End of Life) sürecine aldığını belirtti. Bu ayın ikinci yarısı itibariyle bu serinin üretimine son veren şirket, gelen son siparişlerin sevkiyatını tamamladıktan sonra tüm konsantrasyonunu Kepler mimarisini kullanan GeForce GTX 650 ve GeForce GTX 660 modellerine verecek.

Yeni nesil ekran kartları için son hazırlıklarını yapan iş ortakları ise EOL sürecine giren mevcut modeller için fiyat indirimine giderek stok eritmek isteyebilirler. Bu konuda henüz net bir bilgi olmasa da Ağustos ve Eylül aylarında lanse edilecek yeni modellerden önce böyle bir gelişme yaşanabilir, ya da yeni modellerin olası yüksek fiyatlandırmasına karşı bir süre daha alt ürün grubu olarak GeForce GTX 550 serisi ekran kartlarını ellerinde tutabilirler.

GeForce GTX 650 ve 660 serisi ekran kartlarıyla ilgili en dikkat çekici gelişmelerden biri de dört farklı ekran kartında üç farklı grafik yongasının kullanılacak olması. GeForce GTX 660 Ti modelinde, daha önce GeForce GTX 670 ve GeForce GTX 680 modellerinde kullanılan GK104 GPU'sunun kırpılmış versiyonuna, GeForce GTX 660 ve GeForce GTX 650 Ti'da ise GK106 GPU'suna yer veriliyor. GeForce GTX 650 ise GK107 GPU'sundan güç alıyor.

• Herkes 6xx alamıyor 560 hala piyasadaki oyunları rahatça oynatabilecek kartlar. Birazcık yeni kartların alımına yönlendirme gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chromer -- 29 Temmuz 2012; 22:30:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eh artık yavaştan duyalım zaten gf 6xx serisinin diğer üyelerini.

• quote:

Orijinalden alıntı: amigo1997

Bence tek amaç yeni serinin satması!
    Ben Gtx 560 Ti kullanıcısıyım her oyunu da allaha şükür oynatıyor.

Aynen.
  • gtx 560 ti ye verilen paraya her zaman acımışımdır...
  • 560ti nin fiyatına 7850 alınıyor artık kimse 560ti yi almazdı zaten iyi yapmışlar.
  • Ben Daha GtX550 Ti Alıcamda SLİ kuracaktım. Elveda Rüyalar :(

• 660ti Aslında Şu anki GTX680 gücünde olacaktı. 28nm'nin gerçek performansı maalesef bu değil. Üstüne üstlük de her seride fiyatlar kademe kademe yukarıya çekiliyor. Biz de performansı daha iyi zaten pahalı olsun diye kendimizi kandırıyoruz. GTX 580 hangi fiyattan satıldıysa GTX680 de ilk çıktığı zaman ondan biraz daha yüksek fiyata çıkar. 580ler eriyince de 680 eski 580 fiyatından satılmaya devam eder. Benim bildiğim buydu. Zaten maliyetler de düştü. Ama nerde. Kapitalist şirketler nerden soysam diye bakıyor
  • zaten su sıralar nvıdıa tarafında fıyatını hakeden orta sevıye kartı yok ne yazıkkı.bakalım gtx660 ıyı gelıyor gıbı.tabıkı ne kadardan gelecek asıl soru bu.560 tı yıde gommus olduk demekkı.helvasını yemek duser bıze.

edıt:zamanında cıdden guzel karttı..ama tı serısı.duz olan 560 cıdden kotuydu.
  • Nedense Nvidia kartlar piyasayı çabuk terkediyor mesela GTX460 ın 0 ı yok şuan ama rakibi 6850 hala piyasada bolca mevcut onunda öncesinde çıkan 5770 bile var.
  • Nvidia neyin kafasını yaşıyor anlamadım.
  • O zaman GTX550 yerine GTX650'yi bekleyecegiz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiyat yönünden pek heyecanlandırıcı olmayacağına inanıyorum gtx660 hd 7850 den gtx660ti hd 7870 den pahalı olacaktır. diye düşünüyorum umarım yanılırım.

ufak bi hesaplamayla tahmin yaptım burada paylaşayımda belki tutar :)

GTX 660 GTX 660 Tİ

Stream processors : 875 998

Texture units : 90 10

Memory clock : 5000 6000

Core clock : 920 970

TDP : 131W 141W

can sıkıntısından tahmin yaptım alıntı vs. değildir. kaynak hayalgücüm ve hesap makinesidir. :)

• Texture unit 90-100 yazıcaktım :s

• Acaba 2.elde hala 500tl fiyat yazan olucakmi

• quote:

Orijinalden alıntı: istanbul2007

Acaba 2.elde hala 500tl fiyat yazan olucakmi

aynen adam sıfır fiyatına 2. el satıyor

• İinsan bir İndirim yapar öyle sonlandırır üretimi. ATi'den daha aç gözlü bu nVidia.

Şimdi diyeceksiniz ATi de kazıklıyor, evet en üst segmentte o da kazıklıyor. Ya orta segment nVidia vampir gibi emiyor. AMD hiç değilse indirim yapıyor.
    GTX 560Tİ ile 7850 aynı fiyat neredeyse.
  • Hele şükür; sonunda...

• İndirim olsun da piyasa canlansın yeterince satıldı zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: amigo1997

Bence tek amaç yeni serinin satması!
    Ben Gtx 560 Ti kullanıcısıyım her oyunu da allaha şükür oynatıyor.

Ya ne yapacaklardı? Kart çıkarmak için senin kartının yetmemesini mi bekleyeceklerdi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.