Şimdi Ara

Şehit oğluna otomobil aldı / Şehit oğlu için köyde tek o kaldı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
3
Favori
8.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Şehit oğluna otomobil aldı / Şehit oğlu için köyde tek o kaldı!

16 yıl önce şehit olan polis oğlunun otomobil hayalini, ancak şehit düştükten sonra gerçekleştirebildi.

Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük beldesinde yaşayan 72 yaşındaki Mehmet Kanat, 16 yıl önce teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan polis oğlu Yusuf Kanat'ın otomobil hayalini, şehit düştükten sonra gerçekleştirebildi.

Şehit babası Kanat, oğlu Yusuf Kanat'ın teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşmesinin ardından para biriktirmeye başladı. 3 yılın sonunda oğlunun istediği otomobili satın alan Mehmet Kanat, otomobili evinin kapalı garajında muhafaza altına aldı. Otomobili 13 yıldır kapalı alanda tutan Kanat, otomobilin şoför mahalline de şehit oğlunun üniformalı fotoğrafını koydu.

Her gün otomobilin yolcu koltuğuna oturarak evlat hasretini gidermeye çalışan Kanat yaptığı açıklamada, oğlunun 8 yıllık polis memuruyken Şırnak'ta şehit düştüğünü gözyaşları içinde anlattı.

Kanat, “Oğlum bir bayan arkadaşına 'Kimse kız bile vermiyor. Bir arabamız bile yok. Şırnak'taki görev sürem boyunca para biriktirip araba almak istiyorum' demiş. Oğlum bu sözlerini şehit olduktan sonra duydum ve biriktirdiğim para ile oğluma otomobil aldım” dedi.

"OTOMOBİLE BİNİP OĞLUMLA HASRET GİDERİYORUM"

Otomobil kullanmayı bilmediğini de vurgulayan Mehmet Kanat, “Benim ehliyetim bile yok. Ama ben ölünceye kadar bu araba garajda duracak. Otomobili haftada bir kez yıkıyorum. Sürücü koltuğuna da oğlumun fotoğrafını koydum, zaman zaman otomobile binip oğlumla hasret gideriyorum” diye konuştu.

Kanat, 16 yıldır her hafta şehit oğlunun mezarını ziyaret ettiğini, oğlunun mezar taşını öptüğünü dile getirdi. Şehit polis memuru Yusuf Kanat'ın tek erkek evladı olduğunu belirten acılı baba, “Allah bizden daha fazla sevdi ve aldı. Eşim Nazender Kanat da, evlat hasretine dayanamayarak oğlumun vefatından 5 yıl sonra hayatını kaybetti” dedi.

--------------------------------------------------------------

Şehit oğlu için köyde tek o kaldı!

Van’ın Çatak ilçesi Kanalga Karakolu’na teröristler tarafından 1993 yılında düzenlenen roketatarlı saldırıda 12 silah arkadaşı ile birlikte şehit düşen Selahattin Tokat’ın babası 80 yaşındaki Sadık Tokat, oğlunun mezarı başından 19 yıldır ayrılmıyor. Avlacık Köyü Ulualan Mahallesi’nde oturan ve eşi de yıllar önce ölen Sadık Tokat, şehit oğlu Selahattin’i şehir merkezindeki şehitlik mezarlığında toprağa verilmesine razı olmayarak, evlerinin hemen bitişiğine mezara defnettirerek hergün ziyaret ediyor.

Çocuklarının 2’sinin Kastamonu’da, diğerlerinin büyük şehirlerde yaşadığını belirten Sadık Tokat, köy halkının büyük şehirlere göç etmesine rağmen şehit oğlunu evinin yanındaki mezarını terk etmek istemedi. Herkesin büyük kentlere iş bulma ve okuma nedeniyle gittiğini belirten Sadık Tokat, özellikle kış şartlarının ağır geçmesinden dolayı yaşam koşullarının zor olduğu gerekçesiyle halkın köyü terk ettiğini belirtti. Yaz mevsiminde köye sadece 1 ailenin hayvancılık yapmak için geldiğini belirten Tokat, şöyle konuştu:

"Ben oğlumu bırakıp da köyü terk etmek istemedim. Oğlum, şehidim bu köyde yatıyor. Bu köyün şehidi var. Şehidi olan köy bırakılır mı? Ölene kadar şehidimin mezarına bakacağım. Öldüğümde ise bu köyde oğlumun yanında gömüleceğim."

--------------------------------------------------------------

Şehit ve Gazi ailelerinin yaşamlarını anlatan en güzel belgesel..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morgue -- 30 Temmuz 2012; 15:20:10 >

• :(
  • Ne söylense,ne yorum yapılsa boş işte

• Edit:Şehit olan bi tane zengin çocuğu görmedimzaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PeopleCanFly -- 29 Temmuz 2012; 18:49:43 >
  • elini vermiyor hayat..
  • Bu şehitlerin vebali çok büyük olacak, tüm siyasetçiler bu vebalden sorumlu olacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BelieveMe0

Aykut araba 99 da alinmis haberi duzgun oku , 99 a gore super araba . Sende o arabanin kaportasini alacak para yok gelmis burda ahkam kesiyon , asosyal gibi forumdan cikmiyorsun bari efendi ol..

+1 O araç şimdinin 2007 2008 Megane'ı gibi bişey, o da aracın temiz olduğunu varsayarsak 24.000-30.000 arasında (aracın lükslüğüne yani paketine göre değişir) bir fiyat eder.
  • Tüylerim diken diken oldu be

Blok tuşu var beyler, karektersiz adamlarla diyaloga girmeden, sinirleriniz zıplamadan gezinmek için bol bol kullanın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serpico. -- 29 Temmuz 2012; 19:47:15 >
  • Böyle binlerce dram var.. Her gün şehit haberi.. Yeter artık
    Zenginler savaş çıkartır.. fakirler savaşır

• Allah şehit ailelerine sabır versin.
  • Konuda baya bir temizlik yapılmmış adminlere teşekkür ederim.

Bu arada;

• Konuyu silmeden temizlik yaptıkları için bende teşekkür ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Morgue

Konuyu silmeden temizlik yaptıkları için bende teşekkür ederim..

+1 fakat gerekli mesajlarda silinmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

Orijinalden alıntı: Morgue

Konuyu silmeden temizlik yaptıkları için bende teşekkür ederim..

+1 fakat gerekli mesajlarda silinmiş.

Buna da şükür hocam eskiden uğraşmamak için konular direk siliniyordu.. Bu haberi görünce kendimi çok kötü hissettim ve mübarek ramazan ayında Şehit ailelerimizi unutmamak ve onlara gereken yardımları yapabileceklerin yapabilmesi için açmayı düşündüm umarım bir çok kişi bu konuyu görebilir..

• :( yureğim sizliyor. Dayanamiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • duygulandım o kadar:(
  • Onları bu durumlara sokanlar utansın...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.