Şimdi Ara

HTC'nin Desire HD modeli için Android 4.0 ICS güncellemesi sunmamasına tepkiler devam ediyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
7.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hatırlanacağı üzere bazı bloglarda HTC'nin ICS 4.0 güncelleme alacak telefonlar listesinden HTC Desire HD modelini çıkarttığı haberleri üzerinden çok geçmeden resmi bir doğrulama gelmiş ve firma Desire HD için ICS 4.0 güncellemesi yayınlanmayacağını açıklamamıştı.

HTC'nin Desire HD modeli için Android 4.0 ICS güncellemesi sunmamasına tepkiler devam ediyor.

Sonrasında gelen tepkilere cevap olaraksa Desire HD'nin ICS 4.0 güncellemesi alabilmesi için basit bir Update'in yeterli olmadığı ROM kısmında ciddi yazılımsal değişikler yapılması gerektiği ve bu değişikliklerin kullanıcının bütün verileri silecek olması nedeniyle, amatör kullanıcıların sorun yaşabilme ihtimali nedeniyle güncellemeden vaz geçildiği açıklandı.

Fakat bu açıklama Desire HD kullanıcılarını tatmin edememiş gibi görünüyor. Zira HTC'nin güncelleme haberini yayınlamadan önce telefonun teknik yeterliliği konusunda tam bilgi sahibi olduğu, bu tip bir bahane arkasına saklanmak yerine amatör kullanıcılar için veri yedekleme ve kurtarma seçeneklerinin de dahil olduğu komple bir güncelleme paketi sunulabileceği dile getirilenler arasında.

Aslında kullanıcıların açıklamayı inandırıcı bulmamalarındaki ana nedenlerden biri de One serisinin en güçsüz telefonlarından biri olan ve teknik özellik bakımından kağıt üzerinde Desire HD'nin de gerisinde kalan One V'nin hem ICS 4.0 hem de Sense 4.0'ı birlikte çalıştırabiliyor olması.

Bir diğer kafa bulandıran gelişme ise amatör yazılım geliştiricilerin HTC'nin resmi açıklamasından çok daha önce Android 4.0 ICS sürümünü Desire HD'de çalışabilir hale getirmiş olmaları. Doğal olarak telefon sahipleri evinde amatör olarak yazılım geliştirme işi ile uğraşanlar bu işi başarabiliyorsa HTC de başarabilir diye düşünüyorlar.

Peki ya sizin düşünceleriniz nedir? HTC'nin açıklamaları tatmin edici mi? Yoksa Desire HD'nin güncelleme almayacak olmasına bazı ticari kaygılar neden olmuş olabilir mi?

• Zorlama olmuş, ı ıh olmamış, yok efendim beceremiyorsunuz vs. yorumları gelir birazdan.

Ben beğendim. Tilililili :D

• Tamamen duygusal

• karıkaturler çok kötü ve Dh anasayfasına yakışmıyor. Dh bu karıkaturlerı yayınlarken bir gün htc nin reklam vermek isteyebileceğini düşünüyor mu? yoksa htc ye bir gareziniz mi var? tamam desteği kesmeleri çok kötü ama durup durup aynı haberi servis etmeniz hoş değil.

• @cagataykoroglu

Merhaba,

Destek kaygısıyla haber yapmıyoruz. Yapmamızı istemeniz ise diğer kullanıcılara haksızlık diye düşünüyorum.

Desire HD için güncellemenin iptal edilmesi bir çok kullanıcıyı üzdü. Bu yüzden konu ile ilgili her gelişmeyi anında aktarmaya çalışıyoruz. Aynı olay bir başka markanın bir başka modeli için olsa yine gelişmeleri an an aktarmaya devam ederiz.

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

karıkaturler çok kötü ve Dh anasayfasına yakışmıyor. Dh bu karıkaturlerı yayınlarken bir gün htc nin reklam vermek isteyebileceğini düşünüyor mu? yoksa htc ye bir gareziniz mi var? tamam desteği kesmeleri çok kötü ama durup durup aynı haberi servis etmeniz hoş değil.

en azından reklam yapılsada apple reklamı değil düşünsene o karikatürde apple ceo sunu.

• Karikatürler güzel. En azından insanın yüzünden tebessüm oluşturabiliyor :)

• HTC bu günlere sağladığı yazım destegi ile geldi şimdi böyle bir POLİTİKA izlemesi bindiği dalı kesmek oluyor

• alternatif olarak bide şu var :3

bu arada Mesut abiye teşekkürler baya kafa patlattık dialoglar için :3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paslı Pedal -- 29 Temmuz 2012; 20:11:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

@cagataykoroglu Merhaba, Destek kaygısıyla haber yapmıyoruz. Yapmamızı istemeniz ise diğer kullanıcılara haksızlık diye düşünüyorum. Desire HD için güncellemenin iptal edilmesi bir çok kullanıcıyı üzdü. Bu yüzden konu ile ilgili her gelişmeyi anında aktarmaya çalışıyoruz. Aynı olay bir başka markanın bir başka modeli için olsa yine gelişmeleri an an aktarmaya devam ederiz. Sevgiler, Mesut Çevik

işte ben onu anlamadım. yani burada gelişme nedir? karikatürler mi? yazılanlar zaten bilinen şeyler.

• şu eki eki yi bi ben mi itici buluyorum

• Bence giderek iyiye gidiyor karikatürler. Emeğine sağlık. Devamını bekliyoruz.

• HTC büyük yanlış yapar kararından dönmezse... Bir Desire HD kullanıcısı olarak 4.0'ı dört gözle bekliyorum.

• bundan önceki karikatürleri bende beğenmemiştim ama bunlar gayet iyi olmuş tebrikler

• Haberi karikatürler ile sunma fikri çok hoş olmuş, beğendim açıkçası. Haberi okurken eğleniyor insan, devamını getirmenizi dilerim, başarılar
  • DesireHDye saçmasapan bahanelerle güncelleme getirmiyorsa o halde bundan sonra alacağımız cihazlarda HTC markasını tercih etmemizi beklemesinler.

• Hangi adrese mail atarak tepki gösterebiliriz?
  • htc çocuk kandırdığını zannediyor heralde.

• Haha :) Karikatür haber yazısı ile çok iyi olmuş hocam.. Ben iyi olucak demiştim.
    HTC'ye gelince zaten kötü bir süreç içerisindeler, yeni modele odaklanıp eski modellere destek vermeyi kesmesi kendi açısından iyi ancak kullanıcılar için kötü burada "döneklik" söz konusu olmasa en başından ICS güncellemesinin gelmiyeceği söylense bu kadar etiket olmaz. :)

• Htc bu tarz olaylardan sonra satışlarda iyice düşüşe hazır olsun..

Karikatürlerde tebessum ettirdi.keşke daha fazla olsa..başka haberlerin icindede :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.