Şimdi Ara

Kore'den ithal IPS Monitorler Klubu. (Yamakasi, Achieva, Crossover vs...) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
473
Cevap
12
Favori
23.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: iARDAs

quote:

Orijinalden alıntı: Ali Arslan

quote:

Bu sicak havalarda Gigabyte Windforce 670 genelde 1440pde 75% fan hiziyle 70-75 derece arasini goruyor. Ben SLI yapicam ileride. Acaba 2 tane referans tasarimli kart mi alsam. Malum referans tasarimlar sicak havayi arkadan atiyorlar. Windforce tarzi sogutucular sicak havayi direk kasanin icine atiyolar.

Kararsiz kaldim ama herhalde Gigabyte Windforce 670 i satip Zotac 670 4GB alabilirim.

gtx 460 1gb blurda sadece 1 yarıştan sonta bellek yetersizliğinden dolayı oyun yavaşlıyor alt tab yapınca düzeliyor ama bunu sürekli yapmalısın sendeki 670in sorun cıkaracagını sanmıyorum

benim derdim aslinda memory degil. Sicaklik. Kasanin icine isiyi atiyor bu custom fan li olan ekran kartlari. Ileride SLI yapinca 2 ekran kartida kasanin icine isiyi atinca cok isinirmi diye korkuyorum.

Bu arada Windows Aero yu kapatinca memory biraz rahatliyormus. Ben test etmedim bir dene istiyosan.

1 gb gigabyte gtx 460'ların fanlarıda 670'inki gibi 2'li olanlarından bilirsin. Ben bu kartları SLI kullandım ve ısınmayan kartlar birbirlerinin ısısıyla coştu, haliyle aşırı fan sesi yaptı ve SLI'ı bozdum. Muhtemelen sende SLI yapsan aynı sorunu yaşayacaksın bu yüzden hiç bulaşma derim. Yek kart 4gb lık 680 yada 690 almak daha mantıklı. İllede SLI yapacam dersende kartların arasında 2 slot boşluk olmasına dikkat et. Bende 1 slot boşluk vardı ve yemedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ali Arslan

quote:

Bu sicak havalarda Gigabyte Windforce 670 genelde 1440pde 75% fan hiziyle 70-75 derece arasini goruyor. Ben SLI yapicam ileride. Acaba 2 tane referans tasarimli kart mi alsam. Malum referans tasarimlar sicak havayi arkadan atiyorlar. Windforce tarzi sogutucular sicak havayi direk kasanin icine atiyolar.

Kararsiz kaldim ama herhalde Gigabyte Windforce 670 i satip Zotac 670 4GB alabilirim.

gtx 460 1gb blurda sadece 1 yarıştan sonta bellek yetersizliğinden dolayı oyun yavaşlıyor alt tab yapınca düzeliyor ama bunu sürekli yapmalısın sendeki 670in sorun cıkaracagını sanmıyorum

benim derdim aslinda memory degil. Sicaklik. Kasanin icine isiyi atiyor bu custom fan li olan ekran kartlari. Ileride SLI yapinca 2 ekran kartida kasanin icine isiyi atinca cok isinirmi diye korkuyorum.

Bu arada Windows Aero yu kapatinca memory biraz rahatliyormus. Ben test etmedim bir dene istiyosan.

1 gb gigabyte gtx 460'ların fanlarıda 670'inki gibi 2'li olanlarından bilirsin. Ben bu kartları SLI kullandım ve ısınmayan kartlar birbirlerinin ısısıyla coştu, haliyle aşırı fan sesi yaptı ve SLI'ı bozdum. Muhtemelen sende SLI yapsan aynı sorunu yaşayacaksın bu yüzden hiç bulaşma derim. Yek kart 4gb lık 680 yada 690 almak daha mantıklı. İllede SLI yapacam dersende kartların arasında 2 slot boşluk olmasına dikkat et. Bende 1 slot boşluk vardı ve yemedi.

bende oyle dusunuyorum.

Normal referans tasarimli bir ekran karti alirsam yalniz havayi direk arkadan atacagi icin SLI da daha verimli olabilir belki. Cunku Gigabyte tarzi fanlar gercekten SLI olunca problenm yaratabiliyor.

Evga alicak gibiyim yurt disindan.
    http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814130787

havayi direk arkadan disariya aticak, kasanin icine vermiyecek.

En kotu belki yurt disindan 690 getirtirim fakat onlarinda daha sonra satmasi cok ama cok zor oluyo Turkiyede. 590 i cok zor satmistim

• Gereksiz stress yapma boşver, al tek kart ama en güçlü kart bak keyfine.
  • quote:

Referans model kart almak, yapacağın en büyük hata olur. Şimdi 75˚C'yi görürken, o zaman 85˚C'in altına inemezsin. İki kartından en az birisi özel soğutmalı olmalı ve özel soğutmalı olanı da ilk sırada kullanmalısın. İkinci kartın PCB'sini bile soğutuyor o şekilde.

Ya 4GB bellekli özel soğutmalı kartları bekleyip, ondan alacaksın, ya da elindekinin yanına bir tane daha ekleyeceksin ki, bence beklemen daha mantıklı. Bir de şu var ki, yüksek çözünürlüklerde AMD'lerin performansları çok daha iyi. 1440P'den aşağı inmeyeceksen, daha önce benim öneripte, senin "Nvidia kullanmak istiyorum" diyerek istemediğin MSI 7970 OC'yi tekrar düşün derim. GHz Edition'a çık yakın performansı var bunun (GHz Edition Boostla 1050, bu kart 1010 MHz). Ancak, aradaki farkı hız aşırtmayla bile kapatabilirsin zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

Referans model kart almak, yapacağın en büyük hata olur. Şimdi 75˚C'yi görürken, o zaman 85˚C'in altına inemezsin. İki kartından en az birisi özel soğutmalı olmalı ve özel soğutmalı olanı da ilk sırada kullanmalısın. İkinci kartın PCB'sini bile soğutuyor o şekilde.

Ya 4GB bellekli özel soğutmalı kartları bekleyip, ondan alacaksın, ya da elindekinin yanına bir tane daha ekleyeceksin ki, bence beklemen daha mantıklı. Bir de şu var ki, yüksek çözünürlüklerde AMD'lerin performansları çok daha iyi. 1440P'den aşağı inmeyeceksen, daha önce benim öneripte, senin "Nvidia kullanmak istiyorum" diyerek istemediğin MSI 7970 OC'yi tekrar düşün derim. GHz Edition'a çık yakın performansı var bunun (GHz Edition Boostla 1050, bu kart 1010 MHz). Ancak, aradaki farkı hız aşırtmayla bile kapatabilirsin zaten.

Aslinda NVIDIA kullanma sebebim 3D icindi. 3Dvision i cok seviyodum fakat su an kullanmiyorum. Belki Ati kartlara bir goz atabilirim 1440p degerlendirmelerine.

Tabi bu arada halen daha 690 GTX i dusunuyorum.

Daha demin Crysis 2 oynadim multiplayer.

FXAA acik, DX11 yok, High Res pack yok ama onun disinda hersey maksimum.

45 FPS ortalama aldim

Fakat goruntu kalitesinin guzelligi inanilmaz. Crysis 2 de 1440pde gercekten harika.

Bu arada 1700mhz i buldu memory. Demek DX11 yuklu olsa 2000 i gececek.

• DX11 ve high texture pack'leri de kur o zaman gör crysis 2 de ki grafikleri. Ama bu şekilde 45 fps veriyor ise sanırım bu yamalarla 30-35e düşer gibi geliyor.
  • quote:

Bu arada 1700mhz i buldu memory. Demek DX11 yuklu olsa 2000 i gececek.

2 GB bellek o zaman yetmez. Dolayısıyla 690'la da bellek yetersizliği sorunu yaşarsın.

İşte, BF3'ü 680 SLI ile 1080P de oynayan arkadaşımın mesajı:
    1080P'de durum böyle ise 1440P'de nasıl olur, düşünemiyorum bile. Hem bu sebeple, hem de AMD'lerin yüksek çözünürlükteki daha yüksek başarımı sebebiyle sana 3 GB bellekli bir 7970 şart.
    MSI 7970 OC önerimi tekrarlıyorum bu sebeple... Bu konuda PM atıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: El Mukteda

quote:

Orijinalden alıntı: hasan3486

Şu anda kullandığım 7950 yi satıp yerine gtx480sli yapmak istiyorum
    sizce mantıklı olurmu birde güç kaynağı en az kaç w olmalı

olmaz, 3GB karttan 1.5GB kart geçmek hiç mantıklı olmaz, şu ss'i dün aldım BF3 64 kişilik map'te oynarken;

Kore'den ithal IPS Monitorler Klubu. (Yamakasi, Achieva, Crossover vs...)

• @ apollonx

Bende 30-35e inecegimden korktugum icin yuklemiyorum DX11 ve high texture packi :))))

@ bocekgrafik

O karta mutlaka bakicam. Olabilir alabilirim. Biraz sonra Satisa cikarticam Gigabyte 670imi. 850 TL ye gitmesini bekliycem. Satip sonra Vatan indirimlerinden alicam 3 veya 4gblik bir kart artik.
  • Özel soğutmalı gigabyte 670 w3 850'ye satılır, sıkıntı yaşatmaz.
  • konuya ortasından giriyorum kusura bakmayın Crysis 2 DX11 aktif HD Tex.'lar yüklü ve ultra ayarlarda gtx680 ile 2006MB bellek kullanımı gördüm
  • quote:

konuya ortasından giriyorum kusura bakmayın Crysis 2 DX11 aktif HD Tex.'lar yüklü ve ultra ayarlarda gtx680 ile 2006MB bellek kullanımı gördüm

yeni ekran kartimi alinca test edicem 1440p de bakalim nasil bir senlik olacak Crysis 2 o dedigin sekilde.
  • ben de 24" 1080p 120Hz alayım diyorum ama 32" tv'den sonra küçük gelir değil mi?
  • quote:

ben de 24" 1080p 120Hz alayım diyorum ama 32" tv'den sonra küçük gelir değil mi?

Kucuk gelmesine gelir ama 120hz inde zevki cok baskadir.

Tavsiye ederim 120hzi.

TVden daha fazla zevk alirsin azizim.
  • quote:

120 hz tamam ama buna nayn german.

Neden dersen, El Mukteda şu anda bolca FPS oynuyor. TV'lerin input lag ve tepki süreleri de ortalama monitörlerden bile yüksek olduklarından, o oyun oynanmaz hale gelir onun için. Ancak, anlık gecikmelerin çok önemli olmadığı oyunlar için haklısın.
  • ben tv ile BF3 oynuyorum, sıkça oynadığım server'ların ping'leri 70-75 arası ama lag yok benim tv çok iyi sanırım, özelllikle dün (9 ağustos) düşmanla bolca karşı karşıya kaldığım oldu, neredeyse hepsini ben aldım.
  • quote:

quote:

120 hz tamam ama buna nayn german.

Neden dersen, El Mukteda şu anda bolca FPS oynuyor. TV'lerin input lag ve tepki süreleri de ortalama monitörlerden bile yüksek olduklarından, o oyun oynanmaz hale gelir onun için. Ancak, anlık gecikmelerin çok önemli olmadığı oyunlar için haklısın.

Orada turkce bozuklugu olmus

Monitorde, TV den daha fazla zevk alirsin demek istemistim ama cidden tekrar okuyunca farkli anlam cikiyo. TV de daha zevk alirsin gibi cikmis

• quote:

ben tv ile BF3 oynuyorum, sıkça oynadığım server'ların ping'leri 70-75 arası ama lag yok benim tv çok iyi sanırım, özelllikle dün (9 ağustos) düşmanla bolca karşı karşıya kaldığım oldu, neredeyse hepsini ben aldım.

İnput lag ve tepki süresi iyi bir monitörün olsa, terminatör kesilecen demek.
  • quote:

quote:

ben tv ile BF3 oynuyorum, sıkça oynadığım server'ların ping'leri 70-75 arası ama lag yok benim tv çok iyi sanırım, özelllikle dün (9 ağustos) düşmanla bolca karşı karşıya kaldığım oldu, neredeyse hepsini ben aldım.

İnput lag ve tepki süresi iyi bir monitörün olsa, terminatör kesilecen demek.

oyuna ilk başladığım zamanlar gözü karaydım abi, 70-80 kill adığım oldu ama şimdilerde geriden revive, resupply kasıyorum

• Arda abi bende TV ciyim biliyorsun.40 lık efsane sony Z-4500 kullanıyorum.Oemciler arasında çok ünlü 3.senesine girecek ilk 200hz bu bond serisi ile çıkan,Bf3 te yağ mübarek ben tv ile oynamaktan çok memnunum 2 senedir monitör görmedim 102 ekran mis gibi oluyor.Ama senin amokaçi pardon yamakashi yi görmeye gelecem pazartesi inşallah

• iARDAs eski monitörün kablosunu denedinmi ?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.