Şimdi Ara

PEUGEOT 307 KISA FARLARDA PROBLEM

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
6.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2002 307 XT aracımda kısa farlar kendiliğinden sönüp yanıyor, kumandadan ya da sensörden yandığında aynı şeyi yapıyor ekranda kısa far ışığı sönmüyor kumanda sağlammış, araç bilgisayara bağlandı herhangi bir arıza vermedi , sanki temassızlık varmış gibi sağ sol farlar gece birden sönüyor sadece kısalarda yapıyor bsi beyin olabilir diyorlar araçta bunun dışında herhangi bir anormallik yok.. yardımlarınızı bekliyorum....

• aynen öyle bsi beyni dir ankarada isen başkent sanayi sitesinde emek oto var orda tamir edilebilir.
  • istanbul dayım, bunların tamiri ortalama ne kadar tutar acaba...
  • Farlarınız Xenon mu?

Benzer sorunu 2006 model aracımda yaşadım.

Sağ ya da sol far sanki temassızlık var gibi titreşip sönüyordu. Far sensöründen şüphelendim ben de ama kumandadan yakınca da aynısı oluyordu. Farları kumandadan kapatıp açınca tekrar yanıyor, bir süre sonra yine sönüyordu.

Servise gittim bana da başta Xenon beyni dediler fakat servisteki elektrikçi genç "abi önce istersen ampul değiştirip deneyelim, düzelmezse o zaman beyni değiştiririz" dedi. Xenon beyni fiyatı 500 küsürlerdeydi, bana da mantıklı geldi, ampulleri değiştirelim dedim, zaten aydınlatması da biraz zayıflamıştı.

Zaten problem ampulleri sökünce anlaşıldı, normalde şeffaf olan cam sıcaklıktan şeffaflığını kaybetmiş haldeydi. Bir de ilginçtir ampul duyun içinden çıkmadı, ne kadar uğraştıysak sökemedik, plastik kısımlar eriyip birbirine kaynamış gibi bir haldeydi.

Şu anda bir problem yok, hem aydınlatma düzeldi hem de sönme falan olmuyor, sorunsuz yanıyorlar.

Eğer buna benzer bir problem yaşıyorsanız siz de ilk adımda ampulleri değiştirerek bir deneyin.

Peugeot serviste OSRAM D2S 4300K ampul fiyatı ~160TL civarında idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rst78 -- 1 Ağustos 2012; 13:50:18 >

• farlarım xenon değil.. problem çözüldü ..uzun uğraşlar sonrası bu işlerden anlayan bir yer buldum çünkü gittiğim her yer servisler dahil bsi beyin ya da koldan dediler hatta geri iadesiz kol almaktan son anda vazgeçtim çıkma fiyatı 250 tl. sorun bsm sigorta kutusundan çıktı yani ne bsi beyin nede kol arızalı değildi .. bsm tamir 200 tl çıkması 300 tl tamir ettirdim 6 ay garantili sözde... yer bağcılar güngören san.sit. , 3 gün öncesindede 5 cd changer de cd sıkışmıştı
    tamiri 70 tl yer yenibosna bit pazarı.. saygılar...
  • istanbul yedi kulede arkadaş oto pejo ların motordaki sigorta kutusundaki roleleri değiştiriyor bendede aynı sorun vardı hem uzunlarda hem kısalarda
    tamiri zor dediler oraya gittiğimde ise olmaz diye birşey yok sonuçta insan yaptı buunu dediler ve roleleri değiştirdiler. ARKADAŞ OTO TEL :0532 677 80 37 ÖZGÜR BEY
  •  PEUGEOT 307 KISA FARLARDA PROBLEM

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.