Şimdi Ara

OS X Mountain Lion, 48 saatte 2 milyon Mac kullanıcısına ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• OS X Mountain Lion, 48 saatte 2 milyon Mac kullanıcısına ulaştı

25 Temmuz itibariyle Mac App Store üzerinden satışa sunulan OS X Mountain Lion, beklendiği gibi OS X'in en hızlı satan üyesi oldu.

OS X Lion'ının çeşitli konularda yetersiz görünmesinden dolayı birçok kullanıcının çıkması için gün saydığı OS X Mountain Lion, 48 saat içerisinde 2 milyondan fazla Mac kullanıcısı tarafından kullanılmaya başladı.

Verileri paylaşan Chitika firması, 2,11 milyon defa yüklenen OS Mountain Lion'ın Apple'a getirisinin 48 saat içerisinde yaklaşık 38 milyon dolar olduğunu ifade ederken; Lion'ın %14'lük Pazar payına ancak 3 ay içerisinde ulaştığını, Mountain Lion'da ise bu sürenin çok daha kısa olacağını tahmin ettiklerini dile getirdi. OS X Mountain Lion'ın Mac ekosistemi içerisindeki payı şu anda ise yaklaşık %3,5-4 mertebelerinde.

19,99 dolarlık satış fiyatıyla sadece Mac App Store üzerinden satışa sunulan OS X Mountain Lion; daha gelişmiş iCloud desteği, iOS’li cihazlar ile anlık mesajlaşma imkanı sunan iMessage, Notification Center, Game Center, Mac’leri kötü amaçlı yazılımların indirilmesi ve yüklenmesinden koruyan Gatekeeper başta olmak üzere 200’den fazla yeni özellik ile geliyor.

• windows 8 in yaninda apple yakismayan bi ilerleme icerisinde. cok radikal bi arayuz beklerdim mac den. herzaman mac bir adim ondedir tabusu yikilmis anlasilan

• apple hem androide hemde windowsa çoktan tokatı basmış gidiyor... millet keriz gibi çöken kilitlenen plastik şeylere binlerce lira veriyor...

• bir adim ondedir tabusu yikilmis anlasilan

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

apple hem androide hemde windowsa çoktan tokatı basmış gidiyor... millet keriz gibi çöken kilitlenen plastik şeylere binlerce lira veriyor...

Zaten herkes salak bir sen akıllısın dimi.. Ne insanlar var arkadaş ya

• macbook pro retina ile kullaniyorum, bir suru sorunu var grafiksel olarak... bu mudur yeni isletim sistemi yani?

• Herşeyi çok pahalı olan bir firmanın işletim sistemini 20 dolara satmasını mantıklı açıklayabilecek birisi var mı? o 48 saat içerisinde 38 milyon dolar gelir elde etmiş olabilir ama o işletim sisteminin geliştirilmesi için daha fazla yatırım yapılmıştır.. apple bunu neden 20 dolara satıyor??

• bedavaya verse ne zarari okurki donanim zaten haddinden fazla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

Herşeyi çok pahalı olan bir firmanın işletim sistemini 20 dolara satmasını mantıklı açıklayabilecek birisi var mı? o 48 saat içerisinde 38 milyon dolar gelir elde etmiş olabilir ama o işletim sisteminin geliştirilmesi için daha fazla yatırım yapılmıştır.. apple bunu neden 20 dolara satıyor??

satış politikası, hem 40$ a satsada satar 50$'a fiyat koysada satılır, kullanıcılarını memnun ediyor adamlar işte

Nerede windows 7 25$,

türkiyede korsan kullanan kalmaz biliyormusun

• quote:

Orijinalden alıntı: IceRulez

quote:

Herşeyi çok pahalı olan bir firmanın işletim sistemini 20 dolara satmasını mantıklı açıklayabilecek birisi var mı? o 48 saat içerisinde 38 milyon dolar gelir elde etmiş olabilir ama o işletim sisteminin geliştirilmesi için daha fazla yatırım yapılmıştır.. apple bunu neden 20 dolara satıyor??

satış politikası, hem 40$ a satsada satar 50$'a fiyat koysada satılır, kullanıcılarını memnun ediyor adamlar işte

Nerede windows 7 25$,

türkiyede korsan kullanan kalmaz biliyormusun

Steve Ballmer diyor ki;

işçilik çok pahalı tutuyor kanka.

• Eski bir Mac kullanıcısı olarak şu narin şeyi resimde görünce resmen tekrardan alasım geliyor. Az kaldı vallahi yeni Iphone çıkar çıkmaz HTC One X'imi satıp tekrardan Apple'a yoğunlaşacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

Eski bir Mac kullanıcısı olarak şu narin şeyi resimde görünce resmen tekrardan alasım geliyor. Az kaldı vallahi yeni Iphone çıkar çıkmaz HTC One X'imi satıp tekrardan Apple'a yoğunlaşacağım.

Büyük hevesle aldığım Samsung Galaxy SIII 'e 1 ay katlanabildim. Bugün yeniden iPhone 4S 'e geri döndüm.
  • quote:

İşte mac bilgisayarlar phalı diyorlar pclere göre, doğru.Ama sonrasına gidince Apple ın yazılım desteği ve fiyat politikası bu farkı kapatıyor.Aynı zamanda iPhoto ve Garageband ve iMovie gibi gerçekten hem kullanıcı dostu hemde profesyonellerin işine gören ugulamları var.Keynote bana kalırsa powerpointe göre çok daha iyi ve daha fazla dikkat çeken ve göz boyuyan efektleri var.

• Ah bir Mac'im olsa :'((

• Gayet normaldir. Cunku hepimiz biliyoruz ki apple pislik yapsa alacak insan sayisi zaten 2milyondan fazladir ki os x lion un hantalligi butun forumlari kasip kavururken denize dusenler gibi moutain e sarilanlar olmustur.

• apple ios a yoğunlaşmaktan os x leri sallıyor gibi

• 200'den fazla yeni özellik... Hak ediyor bu ilgiyi ve bu konudaki başarısı ortada Apple'ın.

• Az kaldı vallahi yeni Iphone çıkar çıkmaz HTC One X'imi satıp tekrardan Apple'a yoğunlaşacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: galluptack1112

Az kaldı vallahi yeni Iphone çıkar çıkmaz HTC One X'imi satıp tekrardan Apple'a yoğunlaşacağım.
    />

?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OS X Mountain Lion istediğimiz herhangi bir bilgisayara kurulabiliyor mu?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.