Şimdi Ara

Apple, Microsoft ve Google, Kodak'ın patentleri için yarışta

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
5.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple, Microsoft ve Google, Kodak'ın patentleri için yarışta

Mobil işletim sistemi konusunda ciddi bir yarış içerisinde olan Apple ve Google, şimdi de iflasını açıklayan Kodak’ın patentleri için yarışta.

The Wall Street Journal’ın haberine göre iflasını açıklayan Kodak’ın patentleri için bir kez daha patent yarışına girmiş durumdalar. Bir kez daha diyoruz çünkü hatırlanacağı üzere geçtiğimiz sene Apple, EMC, Ericsson, Microsoft, RIM ve Sony’den oluşan konsorsiyum ile aralarında Intel ve Google’ın da bulunduğu bir başka konsorsiyum Nortel’in 6000 patentini satın almak için sıkı bir mücadeleye girmiş; sonunda Apple ile Microsoft’un başını çektiği konsorsiyum yarıştan galip çıkmıştı.

WSJ; Kodak’ın patentleri için Apple ve Microsoft’un güç birliği yaptıklarını söylerken; Google’ın başını çektiği konsorsiyumda ise Android’li üç büyük akıllı telefon üreticisi Samsung, LG ve HTC bulunuyor. Her iki konsorsiyuma sırasıyla Intellectual Venture ve RPX Corp. isimli patent firmaları da eşlik ederken; kaynakların ifadesine göre haftasonu boyunca sürecek olan görüşmelerde tekliflerin değişebileceği gibi stratejik ittifaklarda da değişiklik olabilme ihtimali söz konusu.

Bilindiği üzere Kodak, gerek Apple gerekse de Samsung’a karşı patent ihlali gerekçesiyle dava açmıştı. Anlaşılan gerek Apple gerekse de Google, Kodak’ın 2004 yılında 3 milyar dolar gelir elde ettiği patent portföyüne sahip olarak; fikri haklar konusunda rakiplerine üstünlük kurmak istiyor.

• kodak niye böyle oldu ya :(

• Dijital makinelerde nedense tutunamadı. 35mm filmli makinalarda kodakın rakibi yoktu. Yazık oldu asırlık firmaya , firmayı iyi yönetemezseniz dev olsa dahi birden bire batabiliyor.

Bu arada yılda 3 milyara dolara yakın patent geliri varmış.ASlında hiç ürün sunmasa bile bu para ona yeterdi ,nasıl batırabildiler hayret

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAPS -- 28 Temmuz 2012; 12:49:11 >
  • Kapismaya bak la :D

• Gelin 3.konsorsiyumu da biz kuralim :D

• quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

Gelin 3.konsorsiyumu da biz kuralim :D

Tamam ben varım :D

• quote:

Orijinalden alıntı: piehchingsheng

Yazık oldu asırlık firmaya , firmayı iyi yönetemezseniz dev olsa dahi birden bire batabiliyor.
    />

Haklisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: afavar

quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

Gelin 3.konsorsiyumu da biz kuralim :D

Tamam ben varım :D

Simdi gordum google ve apple bizi gorunce korkmuslar birlesmisler :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu patent olayı açıkça müşteri aleyhine olduğunu düşünüyorum,

Ve böyle gitgide tırmandıgını düşündükçe sonuç ne olucak,

mobil konusundaki ''bütün patentler kamu malımı olucak?'' diye düşünmedende edemiyorum

• hey gidi kodak nerden nereye ... patentleri alan yaşadı sağlam patentler vardır kodakta

• Kodakin batma sebebi en buyuk gelir kazancini kaybetmesi olmustur. Bu gelir ise hastanelerdeki rontgenlerin sonucunun artik filmde degilde digital ortama gecmesi . Dusunun sene tum dunyanin saglayicisi kodak ti adamin gelirlerinin yuzde 80 e yakini gidince mecburen iflas bayragini cektiler

• Kodak'ın batması iyi olmadı. Son derece iyi bir firmaydı çünkü.

• Dijital fotoğraf makinesinin mucidi kodak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kodak gibi bir firmanin iflasi cok kotu olmus.Applej ve googlein alacagi patentleri cok islerine yarayabilir cok iyi patentler vardi cunku kodakin elinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marfoglu -- 28 Temmuz 2012; 19:03:21 >
  • babanın oğlunun şirketi değil ama yinede üzüldüm..http://www.youtube.com/watch?v=J_RTnd3Smy8

• Google alırsa: Millete bedava kullandırır , herkes faydalanır.
    Microsoft alırsa: Bedava olmaz ama ufak bir lisans parasıyla herkes kullanır.
    Apple alırsa(A.K.): Kimseye kullandırtmaz, kullanmaya kalkanı mahkemeye verir..

(A.K.)= (Allah Korusun)

• quote:

Orijinalden alıntı: Captan_Price

kodak niye böyle oldu ya :(

Dijital çağı ıskaladı.

• Samsung olaya el koymali bence, yoksa Apple mapple kapar walla

• Akbabalar!!

• quote:

Orijinalden alıntı: hipokondriyak86

babanın oğlunun şirketi değil ama yinede üzüldüm..http://www.youtube.com/watch?v=J_RTnd3Smy8

Babanin oglunu nsirketi olmasi gerekmiyor uzulmemiz icin cok yenilikci bir firmaydi ve bazi urunleriyoe cigir acmisti keske zaman ayak uydurabilseydi durum simdi farkli olabilirdi.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.