Şimdi Ara

Sony, bootloader'ı kırılmış cihazların donanım arızalarını garanti kapsamında gidermiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony, bootloader'ı kırılmış cihazların donanım arızalarını garanti kapsamında gidermiyor

Android cihazlarının orijinal işletim sisteminden farklı olarak bağımsız geliştiricilerin elinden çıkan kişisel ROM yüklemek isteyen kullanıcılar için bootloader kilidini kırmak ilk adım sayılıyor.

Genelde yazılım bakımı konusunda cihazı garanti kapsamına çıkaran bu durumun, donanım bakımı konusunda da garanti kapsamı dışına çıkarıldığı rapor ediliyor.

İngiltere ve Hollanda'da Sony Mobile teknik servislerine donanım arızası nedeniyle cihazlarını gönderen kullanıcılar, illegal kilit kırma nedeniyle tamir görmeden ürünlerinin geri gönderildiğini rapor ediyor. Hatta blootloader'ı tekrar kilitli hale getiren kullanıcıların cihazları da aynı muameleyi görmüş.

Sony'nin web sitesinde illegal kilit kırma ile ilgili resmi bilgiler veriliyor ancak firma cihazın garanti dışı kalabileceği konusunda uyarı yapıyor.

Kullanıcılar Sony'nin bu ifadesinde anlam karmaşası olduğunu belirtiyor. Belirtilmek istenenin kilit kırma nedeniyle donanımı zarar görmüş cihazlarsa, bunun açık olarak yazılması gerektiği ifade ediliyor. Eğer donanım arızası başka bir nedenden kaynaklandıysa bunun zaten garanti dışı kalmaması gerektiği yönüne eleştiriler var. 

Sony Mobile'dan konu ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi.

• Ayıp ya kendileri destek vermiyor sonra kırınca garanti dışı bırakıyorlar.

• Kisaca sony almayin diyorlar bize.

• Hangi firma garantiden sayıyor ki zaten .....

ama bazı firmalarda var ki yani özelleştirilmiş sistem atmadıkça teknoloji yüzü görmemiş takozdan farkı kalmıyor cihazın .

Birde yazılım atmak için bu kilitler kaldırılmıyor muydu ?

• Ben bootloader kırmadım ama flashboot ile rom attım

sinyal sorunu vardı inş g.dışı değildir

• Nasıl olur da donanım arızasız olur , overclock mu yapıyor bunlar, hayret...

• Yarı saçmalık diyebiliriz...
  • Sorunlu LG telefonumu Cyanogen 7‘li haliyle servise yolladım 1 haftaya düzeltilmiş haliyle geri geldi͵ bazı üreticiler Rom olayına fazla takılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sharelock -- 28 Temmuz 2012; 1:45:46 >
  • Samsung'u tekrar sevdim :) Bir tek Bada lı telefonlarinin bootloader ini acmadi..

• quote:

Orijinalden alıntı: EmpLizy

Sorunlu LG telefonumu Cyanogen 7‘li haliyle servise yolladım 1 haftaya düzeltilmiş haliyle geri geldi? bazı üreticiler Rom olayına fazla takılmıyor.
    Lg yazılım özürlü olduğu için olabilir. Yazılım desteği biz veremiyoruz geliştirici(custom) romları engellemeyelim demişlerdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.Rodriguez -- 28 Temmuz 2012; 2:08:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkykadir

Samsung'u tekrar sevdim :) Bir tek Bada lı telefonlarinin bootloader ini acmadi..

Zaten o kilidi bir açsa adam gibi Android kurulacak cihaza ama nerde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normalide bu zaten.

• fena halde değer kaybedecekler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony almayın diyorlar yani.

Bir yıl olmamış telefondan desteğini çek, rom da yükletme. "Elindekinle yetin, fazlası senin neyine" demekten başka birşey midir?

Müşteriyi ne olarak görüyor bunlar çok merak ediyorum.

• nokianın varisi > HTC
    HTC nin varisi >SONY
    SONY nin varisi ???

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.