Yarın direksiyon sınavım var, arabayı geri geri nasıl sürüyoruz unuttum ?
40 Cevap5449 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1021 Mesaj
27 Temmuz 2012; 22:07:32 

1 ay önce direksiyon dersleri gördüm araba olmadığı için geriye doğru nasıl gidildiğini unuttum tek bildiğim vitesi geriye alıyoruz sonrasında ?

2089 Mesaj
27 Temmuz 2012; 22:12:51 

Sag elini yan koltugua atip geriye bakiyosun.Tabi debriyaj ve gaz olayi ileri gitmek icin nasilsa oyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1021 Mesaj
27 Temmuz 2012; 22:15:12 

quote:

Orijinalden alıntı: codeGenius

Sag elini yan koltugua atip geriye bakiyosun.Tabi debriyaj ve gaz olayi ileri gitmek icin nasilsa oyle.

gaz ve debriyajda napıyoruz onu unuttum hatırladığım şey debriyaja basıyoruz hafif bıraktığımızda araba gidiyordu ?

261 Mesaj
27 Temmuz 2012; 22:18:09 

Hiç uğraşma yeni çıkan Ford Focus'dan al o kendisi geri geri gider.

Edit: Bence hiç girme sınava.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertcan05 -- 27 Temmuz 2012; 22:19:19 >

ESP LTD M10

3687 Mesaj
27 Temmuz 2012; 22:20:51 

geri giderken gaza basmayın.

EU-WEST Jungler Carry

2089 Mesaj
27 Temmuz 2012; 22:21:02 

Debriyaja basip vitesi 1e aliyosun, ayagini debriyajdan cektigin hizda gaza basiyosun.Eger daha once zor yaptiysan cakabilirsin.Bu gece tanidik varsa calis biraz.

Bu arada focus geri geri kendi gitmiyor.Park sistemlerinde ssdece direksiyonu kendi ayarlar.Gazi sen veriyosun.

1021 Mesaj
27 Temmuz 2012; 22:22:51 

quote:

Debriyaja basip vitesi 1e aliyosun, ayagini debriyajdan cektigin hizda gaza basiyosun.Eger daha once zor yaptiysan cakabilirsin.Bu gece tanidik varsa calis biraz.

Bu arada focus geri geri kendi gitmiyor.Park sistemlerinde ssdece direksiyonu kendi ayarlar.Gazi sen veriyosun.

Ya düz yolda uygulamıştık bunu gaza hiç basmamıştım sadece debriyaj ve frene odaklı kalmıştı gazla hiç uğraşmadım acaba doğru mu bu ?

2097 Mesaj

[10 Ağustos 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

27 Temmuz 2012; 22:26:11 

arabayı geriye doğru sürersen geriye gider.

[ The Walking Dead ] # [ Doctor Who ] # [ Friends ] # [ Vikings ] # [ Game of Thrones ] # [ SuperNatural ] # [ The Bing Bang Theory ] # [ Futurama] # [ South Park ] # [ Family Guy ] # [ The Simpsons ]
[ Goong S ] # [ The Greatest Love ] # [ City Hunter ] # [ İljimae ] # [ Sung Kyung Kwang ] # [ Faith ]
[ Does ] # [ Spyair ] # [ Red Ballon ] # [ Base Ball Bear ] # [ Miwa ] # [ Yui ] # [ Art of Dying ] # [ AC/DC ] # [ U2 ] # [ Bon Jovi ] # [ Sting ]

Steam
MyAnimeList Yapım Aşamasında...
#Gintama

1021 Mesaj
27 Temmuz 2012; 22:26:45 

quote:

Orijinalden alıntı: I need $

geri giderken gaza basmayın.

sadece debriyaj fren mi hocam nasıl yapıyoruz

91 Mesaj
27 Temmuz 2012; 22:27:50 

debriyaj ve gaza moonwalk yaparak basacaksın

Fakir insanlar tanıyorum
Uzun yollardan geçmeden
Rahatlığı elde eden
Daima gülmüşümdür onların
Saçma hayallerine

3687 Mesaj
27 Temmuz 2012; 22:28:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Legendery

sadece debriyaj fren mi hocam nasıl yapıyoruz

evet debriyajdan hafif çek ayağını araba hareket eder durmak istediğinde debriyajı sonuna kadar bas yavaşlar araç iyice tam durmak içinde frene bas bu kadar.Geri giderken gaza basılmaz yani.

EU-WEST Jungler Carry

582 Mesaj
27 Temmuz 2012; 22:31:42 

quote:

Orijinalden alıntı: esrefemir

debriyaj ve gaza moonwalk yaparak basacaksın

318 Mesaj
27 Temmuz 2012; 22:32:30 

quote:

evet debriyajdan hafif çek ayağını araba hareket eder durmak istediğinde debriyajı sonuna kadar bas yavaşlar araç iyice tam durmak içinde frene bas bu kadar.Geri giderken gaza basılmaz yani.

244 Mesaj
27 Temmuz 2012; 22:33:05 

quote:

1 ay önce direksiyon dersleri gördüm araba olmadığı için geriye doğru nasıl gidildiğini unuttum tek bildiğim vitesi geriye alıyoruz sonrasında ?

hocam cok kolay, vitesi boşa al, debraja bas , aracı calıştır ( debrajdan ayagını cekme ) sonra geriye tak, yavaş yavaş cek ( gaza basma sakın ) arac kendı kendıne geriye doğru gidecektir.

Not : bizim arac oyle..

1021 Mesaj
27 Temmuz 2012; 22:35:29 

quote:

Hocam yaşaaaa sen evet böyle yapmıştım hatırladım şimdi

3687 Mesaj
27 Temmuz 2012; 22:35:41 

quote:

Orijinalden alıntı: tavukjack

ne gülüyon lan köfte

EU-WEST Jungler Carry

318 Mesaj
27 Temmuz 2012; 22:36:46 

quote:

ne gülüyon lan köfte

gaza basma ben bile geri geri sürebiliyorum
Edit:hayatıma kastetmeyin hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tavukjack -- 27 Temmuz 2012; 22:37:25 >

965 Mesaj
27 Temmuz 2012; 22:37:08 

Sınavda Geri Geri Sürdürmezler.

755 Mesaj
27 Temmuz 2012; 22:37:48 

Frene 5 saniyeden fazla basarsan da geri gitmeye başlıyor araba. Klavyedeki geri tuşu gibi düşün freni.

1021 Mesaj
27 Temmuz 2012; 22:55:26 

quote:

Hocam yaşaaaa sen evet böyle yapmıştım hatırladım şimdi

ya bu arada bi de mesela yokuş yukarı nasıl gidicez debriyaj iş görmez di mi yokuşta

2089 Mesaj
27 Temmuz 2012; 22:57:51 

Geri geri giderken gaza basmayin ne demek yahu? Direksiyon sinavinin bi kurali mi mi bu?

Adami asagiya egimli rampada durdursalar ne yapacak? Sonsuza kadar bekler artik gaza basmadan.

Sinavi gecmek icin basmasan da sonrasinda geri giderken gaza bas.

Geri geri giderken gazi ayarlamak aliskanlik ister, biraz fazla verdin mi kaza kacinilmaz olur.O yuzden de kurs hocalari riske atmamak icin boyle bir kural atar ortaya.Sinavindan sonra normal yonteme alismani tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codeGenius -- 27 Temmuz 2012; 23:04:08 >

261 Mesaj
27 Temmuz 2012; 23:07:54 

quote:

Orijinalden alıntı: 377

Frene 5 saniyeden fazla basarsan da geri gitmeye başlıyor araba. Klavyedeki geri tuşu gibi düşün freni.

Harbiden boyle bir sey var mi.

ESP LTD M10

582 Mesaj
27 Temmuz 2012; 23:10:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Hit Me Baby One More Time

sürdürüyorlarmış artık. park bile ettiriyorlarmış. hoca söyledi geçen gün kursta.

3687 Mesaj
27 Temmuz 2012; 23:11:08 

quote:

ya bu arada bi de mesela yokuş yukarı nasıl gidicez debriyaj iş görmez di mi yokuşta

yokuşta frene bastın durdun kaldın bi yerde diyelim.Frenden ayağını çekmıyorsun kesinlikle kuru kuru frene basma araba stop eder debriyaj+fren neyse sonra ikisinede sonuna kadar basılısın.Ayağını debriyajdan hafif hafif çekiyorsun kavrama noktasına gelince araba titremeye başlar patara kütere öyle olunca frenden çekiyorsun ayağını araba yavaş yavaş yokuşu çıkıyor sonra gazıda verdin mı yardırup çıkıyorsun yokuşu.

EU-WEST Jungler Carry

864 Mesaj
27 Temmuz 2012; 23:12:59 

çıkmaz o soru ama yine de göstereyim şöyle:

Gırgırı geçtik yardım amaçlı:
quote:

Orijinalden alıntı: Hit Me Baby One More Time

Cidden onu yaptırmıyorlar.Park felanda yaptırmadılar bana.Yaptırmıyorlarda zateb.Sen istop ettirme, hızlı gitme şeridine sinyaline dikkat et.Birazda adamları kafala tamamdır
Araba süremeyip geçen gördüm ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi araknafobia -- 27 Temmuz 2012; 23:15:17 >

917 Mesaj
27 Temmuz 2012; 23:19:21 

Bir sey yapmana gerek yok elini arkaya attığında fitese bile gerek yok o gider.

Şaka bir yana stop ettireceğinden korkuyorsan gaz ver debriyaji yavaş yavaş bırak sıkıntı olmaz :) gaza da kokleme tabi.

1021 Mesaj
28 Temmuz 2012; 0:01:41 

maalesef onu da gösterdiler ve soruluyormuş o yüzden şey ettim teşekkürler cevaplar için

1716 Mesaj
28 Temmuz 2012; 0:04:15 

quote:

Geri geri giderken gaza basmayin ne demek yahu? Direksiyon sinavinin bi kurali mi mi bu?

Adami asagiya egimli rampada durdursalar ne yapacak? Sonsuza kadar bekler artik gaza basmadan.

Sinavi gecmek icin basmasan da sonrasinda geri giderken gaza bas.

Geri geri giderken gazi ayarlamak aliskanlik ister, biraz fazla verdin mi kaza kacinilmaz olur.O yuzden de kurs hocalari riske atmamak icin boyle bir kural atar ortaya.Sinavindan sonra normal yonteme alismani tavsiye ederim.

hakkaten her araçta kavramaya başlayınca kendi gider diye bişey yok. ağırlık tork oranına bağlı birşey.

495 Mesaj
28 Temmuz 2012; 1:47:57 

gaza basarsan ileri gider frene basınca araba duruyosa geri gider zaten

1242 Mesaj
28 Temmuz 2012; 1:56:26 

Geri vitese taktıktan sonra ayağını debriyajdan yavaşça çek.Duruma göre gaza biraz bas.Geri giderken gaza basılmaz.Durmak istediğinde debriyaja bas sonra fren yap.

ll Samsung S3,General mobile discovery ll
Lenovo Z510

759 Mesaj
28 Temmuz 2012; 2:08:05 

ben sınava girdiğimde geri gitme felan yapmadılar bi tane tur attık tamamdır

1021 Mesaj
28 Temmuz 2012; 15:39:10 

quote:

Orijinalden alıntı: can_11

Geri vitese taktıktan sonra ayağını debriyajdan yavaşça çek.Duruma göre gaza biraz bas.Geri giderken gaza basılmaz.Durmak istediğinde debriyaja bas sonra fren yap.

Abicim geri giderken gaza basılmaz diyon ama ama duruma göre gaza bas diyon

Not : bu arada bugün sınavdan geçtim geri geri de gittim

1242 Mesaj
28 Temmuz 2012; 15:43:21 

quote:

Abicim geri giderken gaza basılmaz diyon ama ama duruma göre gaza bas diyon

Not : bu arada bugün sınavdan geçtim geri geri de gittim

Orada tam anlatamadım.İlk başta gaza dokunduktan sonra bir daha gaz verilmez yazacaktım

ll Samsung S3,General mobile discovery ll
Lenovo Z510

7445 Mesaj
28 Temmuz 2012; 15:45:24 

Bu turkiyedeki sisteme hastayım zaten sınavda ne park ettirirler ne geri geri surdururler.Düz yolda arabayı kaldırabiliyorsan veriyorlar direk ehliyeti sonra kasaplar neden çogalıyor...

Everybody, one day will die, and be forgetton. Act and behave in a way that will make life interesting and fun, fuck a mundane predictable life working monday to friday with something you derive no pleasure from; just living life out till you grow old and wither away. Find a passion, form relationships, dont be afraid to get out there and fuck what everyone else thinks, trust me its alot more fun that way. ZYZZ
DISREGARD EVERYTHING ACQUIRE AESTHETICS

2088 Mesaj
28 Temmuz 2012; 16:02:32 

quote:

Orijinalden alıntı: can_11

Orada tam anlatamadım.İlk başta gaza dokunduktan sonra bir daha gaz verilmez yazacaktım

arkadaşım adam ilk yazısında beri dalga geçiyor gerçekten arabayı sürmüş olsan benzileliler zaten baştan kaybedersinde gene dizellerinde çoğunda gaza hiç basmadan ayağını debriyajdan çektiğin an araba stop eder. Herifler bilmiyorum karşıklı bilmiyorum tek dalga geçip duruyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasimsek06 -- 28 Temmuz 2012; 16:03:08 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

62 Mesaj
28 Temmuz 2012; 16:07:23 

quote:

Yeni Ford Focus Hb Al Rahat Et

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

196 Mesaj
28 Temmuz 2012; 16:15:50 

sen ehliyet alma bence. pratik olarak bilmesen bile teorik olarak bilmen lazım.

ÖLÜMÜNE KARA KARTAL

126 Mesaj
28 Temmuz 2012; 16:24:38 

aşağı oka bas önce araba yavaslayacak duracak ve geri geri gitmeye baslayacak

Boşuna girme sınava.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShoLesLoT -- 28 Temmuz 2012; 16:25:18 >

Katılım Tarihi: 2008

The World is Yours

2684 Mesaj
28 Temmuz 2012; 16:33:59 

zaten bi cacık bilmiyorsun boşuna sınava falan girme senin direksiyon eğitimin eksik tamamlanmasını iste ya da bu işten vazgec neyine senin ehliyet eğer sınavı gecersen ömrün uzun olmaz trafikte ya carparsın yüklü tazminat ödersin ya da bariyerlere gidersin hayatına yazık olur daha bu işte toy olduğun belli

GA-X38-DQ6-ZALMAN CNPS 9700 NT-ASUS A-55GA 550 WATT-OCZ REAPER DDR2 800 CL4-SAMSUNG 1 TB+250 GB SEAGATE 410AS -LOGİTECH G15-SPARKLE 512 8800GT 256 BİT-Q6600 QUAD CORE 2.4 GHZ-ASUS 1814 SATA-PHİLİPS HD1500 KABLOSUZ KULAKLIK-LOGİTECH Z2300-LOGİTECH V450 MOUSE

1021 Mesaj
28 Temmuz 2012; 16:45:46 

Neyin tribini yaşıyorsunuz siz ?
Sınava girdim ve geri geri de gittim arabayı öyle stop falan da ettirmedim ve araba benzinliydi hey Allah'ım ya

179 Mesaj
2 Ağustos 2012; 11:54:14 

quote:

Orijinalden alıntı: ShoLesLoT

aşağı oka bas önce araba yavaslayacak duracak ve geri geri gitmeye baslayacak

Boşuna girme sınava.

AMD X6 1055t CM Hyper TX - 4gb*2 Corsair 1600mhz - ASUS M5A97 - 60gb Corsair SSD - 160gb Seagate Sata2 - 320gb Seagate Sata2 1.5tb Maxtor - 2tb Seagate - 2tb WD - ASUS DIRECTCU II 7870 - CM Centurion 532 - SONY TA-AV 581 350W - PB TJ65-DT-022TK - 46" Samsung UE46D8000YS - 37" LG LH5000 - Logitech Z506 5.1 - LG Nexus 4 - Lenovo G700 8gb RAM 120gb Corsair GS SSD
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Yarın direksiyon sınavım var, arabayı geri geri nasıl sürüyoruz unuttum ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.469