telefon kapandı. kayıt dışı imei, mevcut kayıdı nasıl sildirebilirim?
79 Cevap33092 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

55 Mesaj
27 Temmuz 2012; 21:10:36 

IMEI SORGULAMA

IMEI : ****************
Durumu : KAYIT DIŞI OLDUÐU TESPİT EDİLEN IMEI
Kaynak : -
Üretici : Üretici: Apple
Pazar Adı: iPhone 4S (A1387) Model Bilgileri: iPhone 4S (A1387)
Sorgulama Tarihi 27.07.12

BTK yı aradım. Bana pasaport sahibinle iletişime geçin diyor. Ben nereden tanıyayım pasaport sahibini? telefonu aldığım yerinde numarası kayboldu. Ben şimdi mevcut kaydı nasıl düşürebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkonca -- 27 Temmuz 2012; 21:15:09 >

10345 Mesaj
27 Temmuz 2012; 21:32:20 

şuanki durum zaten kaydın düştüğünü göstermiyor mu ?

Asus Z97-A 5 Way İntel Haswell i5 4670K Asus GTX 770 2GB 256Bit DirectX 11.1
Cm Haf 912 Advanced WD Blue 1TB 7200 Rpm Corsair 2x4Gb Vengeance 1600Mhz CL9 1.5V Asus VX239H 1080p LED 23"
Cooler Master Silent Pro M2 720W 80+ İntel Stoğgh soğutucu Creative İnspire 5+1 Sound System
Samsung Evo 840 120 GB Logitech Gaming G105 Logitech Gaming G300

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

55 Mesaj
27 Temmuz 2012; 21:35:25 

göstermiyormuş. bana pasaport sahibini bulun diyorlar. Nereden bulacağım ben pasaport sahibini, tanımıyorum bile.

1458 Mesaj
27 Temmuz 2012; 21:36:01 

Siz bence aldiginiz yerinbulmaya calisin telefonu yoksa aldiginiz yere gidin cozumu onlar bulsunlar bu arada imei dusurmeyle ilgili bi bilgim yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

573 Mesaj
27 Temmuz 2012; 21:45:28 

TakiP

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

CEP TELEFONU AKSESUARCINIZ GELDİ...

http://www.facebook.com/ceptelefoncunuz

362 Mesaj
27 Temmuz 2012; 21:50:07 

evrak eksik olduğu için böle bi durum olmuş olabilir dostm

55 Mesaj
27 Temmuz 2012; 23:56:07 

BİRİSİNLE GÖRÜŞTÜM 70 TL YE DÜŞÜREBİLİRİM DİYOR PASAPORT KAYIDINI NE KADAR GÜVENEBİLİRİM, BÖYLE BİR ŞEY MÜMKÜN MÜ?

2020 Mesaj
28 Temmuz 2012; 2:05:58 

quote:

Orijinalden alıntı: mkonca

BİRİSİNLE GÖRÜŞTÜM 70 TL YE DÜŞÜREBİLİRİM DİYOR PASAPORT KAYIDINI NE KADAR GÜVENEBİLİRİM, BÖYLE BİR ŞEY MÜMKÜN MÜ?

Mumkun. Dusuruyorlar. Forumda da garantili kayit yapan bir arkadas mevcut. Hem kaydi sildirip hem de yeni kayit yaptirabilirsiniz. Musterisini magdur etmeyen bir arkadas. Muhtemelen benim de kaydim dusecek ona yaptiricam. Forum nicki: pasha23 tu yanlis hatirlamiyorsam.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Programı..

514 Mesaj
28 Temmuz 2012; 5:18:09 

turkcell den yapilmissa kayit yetkili insiyatif kullanarak sildirebilir . eger olmazsa baska oparatorden kayit yaptirin oda olmazsa bana gonderin ben sildiririm . ucretsiz bu tip basit isler icin bile para taleb edenlere sasiyorum .

872 Mesaj
28 Temmuz 2012; 9:18:54 

benim anlamadığım nokta madem kaydı düştü neden tekrar kayıt silme işlemi gerçekleşmesi gerekiyor?
zaten artık ortada kayıt mayıf kalmadı?

853 Mesaj
28 Temmuz 2012; 14:45:31 

quote:

Orijinalden alıntı: oguzhantezel92

benim anlamadığım nokta madem kaydı düştü neden tekrar kayıt silme işlemi gerçekleşmesi gerekiyor?
zaten artık ortada kayıt mayıf kalmadı?

kaydın düşmesinden kasıt kayıt dışı olduğunun belirtilmesi. başka bir pasaporta kaydettirmek için önceki bilgileri tamamen sildirmek gerekiyor. yani mcks bilgileri silmiyor sadece imei sisteminden çıkardık diyor. 2 defa başıma geldi muhtemelen yine başıma gelicek o zaman bende forumdaki kişilerden yardım almayı düşünüyorum

iPhone 5s 32 gb.. iPad Mini 16 gb.. PlayStation 3 80 gb PAL.. PS3 Eye Camera.. Samsung 40b530 Full HD lcd tv.. Philips 273elh, Asus Maximus IV gene-z gene-3, Intel i7 2700K 5.1 Ghz, Noctua NH-D14, Kingston HyperX SSD 120 gb x2, WD Caviar Black 1 tb x2, G.Skill Ripjaws x 16 gb 2133 mhz (4x4), Zotac GTX 670 AMP! Edition, Xigmatek Utgard..

806 Mesaj
28 Temmuz 2012; 14:51:44 

takipup

canon eos 60d 18-135 mm - toshıba qosmıo f60 serıes - apple iphone 5 - lg 55lm620s - samsung galaxy s III

514 Mesaj
29 Temmuz 2012; 19:21:41 

turkcell den kayit yapiliyor agirlikla bunun icin sizde tekrar turkcell e gidiyorsunuz btk bilgleri siliyor kayit imei yi kara listeye aliniyor kara liste oyle korkulacak bisey degil kayit disina dusuruldu listesi yani . yapdi yapan btk degil turkcell btk onay makami . burada ki uyuzluk turkcell den kaynaklaniyor

ornek ; kaydiniz dustu onceki kayitta turkcell den yapilmisti siz tekrar gittiginizde turkcell in sisteminde ilk kaydinin yapidigi numaranin uzerinde kayitli gozukuyor yani imei numarasi ile telefon numarasini eslestiriyor . imei numarasi telefon numarasinda gosukuyor boylelikle numaranin uzerinden silme gerekiyor islem cok basit aslinda ama turkcell de yapilan islem legal olmadigi icin silmek icin pasoport sahibi yada hat sahibinin olmasi gerek diyorlar mevzu bu ....

872 Mesaj
30 Temmuz 2012; 21:14:09 

quote:

Orijinalden alıntı: mszehir

turkcell den kayit yapiliyor agirlikla bunun icin sizde tekrar turkcell e gidiyorsunuz btk bilgleri siliyor kayit imei yi kara listeye aliniyor kara liste oyle korkulacak bisey degil kayit disina dusuruldu listesi yani . yapdi yapan btk degil turkcell btk onay makami . burada ki uyuzluk turkcell den kaynaklaniyor

ornek ; kaydiniz dustu onceki kayitta turkcell den yapilmisti siz tekrar gittiginizde turkcell in sisteminde ilk kaydinin yapidigi numaranin uzerinde kayitli gozukuyor yani imei numarasi ile telefon numarasini eslestiriyor . imei numarasi telefon numarasinda gosukuyor boylelikle numaranin uzerinden silme gerekiyor islem cok basit aslinda ama turkcell de yapilan islem legal olmadigi icin silmek icin pasoport sahibi yada hat sahibinin olmasi gerek diyorlar mevzu bu ....

hat sahibi ya da pasaport sahibi olmadığı zaman bu işlem nasıl işliyor peki?

64 Mesaj
30 Temmuz 2012; 21:36:08 

Hocam aynı problem bende de vardı birkac turkcell bayii gezdim en sonunda birtanesi ricam üzerine merkezi aradı ve İmei numarasını vererek kaydı sildirdi. Daha sonra uygun bir pasaport buldugumda da kaydımı yaptırdım..

Bu işlem için para verme derim ben.

514 Mesaj
31 Temmuz 2012; 1:19:32 

quote:

Orijinalden alıntı: oguzhantezel92

hat sahibi ya da pasaport sahibi olmadığı zaman bu işlem nasıl işliyor peki?

1- insiyatif kullanarak
2- sildirmek için farklı yöntemler var buradan açıklamama gerek yok..

677 Mesaj
24 Eylül 2012; 1:29:32 

Yurtdışı bir cihaz aldık.Cihazı 1 ay kadar kullandıktan sonra sms geldi.
Cihazınız kayıtdışıdır ... tarihinde kapanacak.Daha önceden başka bir telefonumada bu tür msj gelip kapanmadığından pek iplemedim.
Şimdi cihaz aramalara ve arama almaya kapandı.
Nasıl bir yol izleyeceğim.
Yeni yurtdışından gelen arkadaşlarımın pasaportları var kayıtda ettirebilirim.
Yada daha ucuz bir yöntem varmıdır?
Cihaz S3

1841 Mesaj
24 Eylül 2012; 1:47:32 

quote:

Orijinalden alıntı: serdalm

Yurtdışı bir cihaz aldık.Cihazı 1 ay kadar kullandıktan sonra sms geldi.
Cihazınız kayıtdışıdır ... tarihinde kapanacak.Daha önceden başka bir telefonumada bu tür msj gelip kapanmadığından pek iplemedim.
Şimdi cihaz aramalara ve arama almaya kapandı.
Nasıl bir yol izleyeceğim.
Yeni yurtdışından gelen arkadaşlarımın pasaportları var kayıtda ettirebilirim.
Yada daha ucuz bir yöntem varmıdır?
Cihaz S3

son 1 ay içerisinde yurt dışından yurt içine giriş yapmış bulunmak kaydıyla son 2 yıl içerisinde pasaportuna herhangi bir cihaz kaydettirmemiş birisini yanınıza alarak bu kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz. telefon operatör bayiilerinde bu kayıt yapılabiliyor turkcell vodafone vs..

tanıdığım yok diyorsanız bu forumda ve bir sürü yerde bu kaydı güvenilir şekilde yapan kişiler var. bu forumdan pasha23'e yaptırmıştım 100 tl'ye , evet kayıt dışı olduğu tespit mesajı 3-4 ayda bir geliyor fakat hemen kendisiyle iletişime geçiyorum 2 gün içinde tekrar kayıt yaptırıyor ücret ödemeye gerek kalmaksızın.

2 yoldan birisini seçerek bunu halledebilirsiniz, kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin9103 -- 24 Eylül 2012; 1:49:12 >

677 Mesaj
27 Eylül 2012; 7:58:23 

eyv kardeşim.Pasaportumla (geçen hafta yurtdışından geldim) gideceğim bugün Turkcell bayisine.Peki cihaz eskişehirde.İmeisi yanımda onunla işlem yapabilirmiyim?

677 Mesaj
27 Eylül 2012; 14:47:01 

Gidip vergi dairesine harcı yatırdım.(Telefondaki imei ile)
Turkcell'e gittim.Cihaz klonlu çıktı sistemde.Arkadaş dedi ilk defa başıma böyle birşey geliyor.Turkcell'i aradı.Turkcell genel merkez yapacak birşey yok dedi.
BTK nın 0312 232 23 23 numarasını aramam gerektiğini söylediler.Aradım cihazın imei'sini sordular söyledim.Cihaz ne dedi
Galaxy S3 dedim.Bu cihaz sistemde Philips görünüyor,bu cihazı kullanamazsınız dediler.
Ne yapacağım dedim.İade edin cihazı harcıda vergi dairesinden iade alın dediler.
Aynı gün olduğu için vergi dairesinden harcı geri almak sıkıntı olmadı ama ne yapacağım.

Cihazın imei'sinin düşürülmesi konusunda yardımınızı rica ediyorum.Düşülse gidip hemen pasaportla kayıt yaptıracağım.
Bana yardımcı olabilecek birisi varmı?

1076 Mesaj
27 Eylül 2012; 15:05:52 

quote:

Gidip vergi dairesine harcı yatırdım.(Telefondaki imei ile)
Turkcell'e gittim.Cihaz klonlu çıktı sistemde.Arkadaş dedi ilk defa başıma böyle birşey geliyor.Turkcell'i aradı.Turkcell genel merkez yapacak birşey yok dedi.
BTK nın 0312 232 23 23 numarasını aramam gerektiğini söylediler.Aradım cihazın imei'sini sordular söyledim.Cihaz ne dedi
Galaxy S3 dedim.Bu cihaz sistemde Philips görünüyor,bu cihazı kullanamazsınız dediler.
Ne yapacağım dedim.İade edin cihazı harcıda vergi dairesinden iade alın dediler.
Aynı gün olduğu için vergi dairesinden harcı geri almak sıkıntı olmadı ama ne yapacağım.

Cihazın imei'sinin düşürülmesi konusunda yardımınızı rica ediyorum.Düşülse gidip hemen pasaportla kayıt yaptıracağım.
Bana yardımcı olabilecek birisi varmı?

Samsung larda imei nin değiştirilebildiğini duymuştum eğer bu galaxy s3 için de doğruysa yerinde olsam gider en ucuzundan sıfır bir samsung alıp onun imeisini galaxy ye kopyalatıp diğerini de yok ederdim.

677 Mesaj
27 Eylül 2012; 15:15:41 

quote:

Orijinalden alıntı: some_one

Samsung larda imei nin değiştirilebildiğini duymuştum eğer bu galaxy s3 için de doğruysa yerinde olsam gider en ucuzundan sıfır bir samsung alıp onun imeisini galaxy ye kopyalatıp diğerini de yok ederdim.

Sıfır Galaxy Ace filan almış arkadaşım var.Onun imei'sini buna kopyalatsak peki o cihaz kapanırmı?

Kapanmazsa bu işlemi nasıl yapacağız?

1076 Mesaj
27 Eylül 2012; 15:23:28 

quote:

Sıfır Galaxy Ace filan almış arkadaşım var.Onun imei'sini buna kopyalatsak peki o cihaz kapanırmı?

Kapanmazsa bu işlemi nasıl yapacağız?

Türkiye içerisinde o imei tek telefonda olmak zorunda, senin imei yi başka telefona kopyalamışlar her nasılsa. O yüzden başkasının kullandığı telefon olmaz, kayıt işleriyle filan uğraşmak istemiyorsan ve işi garantiye almak istiyorsan Türkiye de bir mağazadan sıfır ucuz modelinden bir samsung alıp imei sini S3 e kopyalatacaksın, bu aldığın telefona da bir daha sim kart takmayacaksın. Arkadaşım yurtdışı S2 ye eski samsung unun imeisini taşıyıp kullandı.

Aslında kaçak telefon kullanımına karşıyım ama olan olmuş ve mağdur duruma düşmüşsün telefonu atacak halin yok. Güvenebileceğin bu yeni imei yi de çalmayacak bir telefoncuya yaptırmanı tavsiye ederim tabi S3 için oluyorsa.

Ek: Sadece bir telefon numarasıyla eşleştirip sadece o sim kart (numara) ile de kullanılabiliyor diye duymuştum, bunu da araştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi some_one -- 27 Eylül 2012; 15:36:41 >

604 Mesaj
27 Eylül 2012; 17:14:41 

Takip

iPhone 5S 64 GB Gold - Apple Store Türkiye

|| Intel Core i7 3930K @3500 MHz || ZOTAC GeForce GTX 690 4GB || Asus P9X79 Deluxe MotherBoard || Corsair XMS3 4x2GB 1600 Mhz CL9 DDR3 || Microsoft Windows 7 Ultimate || CORSAIR 240GB FORCE 3 GT SERISI SATA 3.0 Solid State Disk (555MB OKUMA / 525MB YAZMA) || 2 x SEAGATE 1TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM || WD 1TB CAVIAR BLACK SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM || Samsung XL2370 23" FULL HD LED WideScreen || Cooler Master HAF932 FULL Tower Kasa || Corsair Enthusiast Series 850W 80+ Power Supply || Logitech G9x Laser Gaming Mouse || Razer Lycosa Keyboard || CREATIVE Fatality Professional Series Gaming Headset MKII ||

4464 Mesaj
27 Eylül 2012; 17:22:37 

Cihazin size ait oldugunu ispatlarsaniz btk'ya tek numaraya aciyorlar. Kotu bir durum ama baska care yok.

677 Mesaj
27 Eylül 2012; 20:35:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Erdm24

Cihazin size ait oldugunu ispatlarsaniz btk'ya tek numaraya aciyorlar. Kotu bir durum ama baska care yok.

Btk ile konustum.Cihazinizin imei si Philips marka telefonun imeisi denildi.Cihazi aldiginiz yere geri verip.Daireye yatirdiginiz harcida iade alabilitsiniz dediler.Sanirim ya klonlotacagim.Yada ustundeki imeiyi sildirip orjinal imeisini bulup onu kaydedecegim.

http://www.xn--gztepe-wxa.com/serdar-muslu.html

1076 Mesaj
27 Eylül 2012; 20:50:51 

quote:

Btk ile konustum.Cihazinizin imei si Philips marka telefonun imeisi denildi.Cihazi aldiginiz yere geri verip.Daireye yatirdiginiz harcida iade alabilitsiniz dediler.Sanirim ya klonlotacagim.Yada ustundeki imeiyi sildirip orjinal imeisini bulup onu kaydedecegim.

Pilin altında yada kapağının altında bir etiket olması lazım, orjinal imei si orada yazar, orda yoksa mutlaka bir yerinde yazıyordur. Sizin imei yi de başka cihaza klonlamamışlardır umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi some_one -- 27 Eylül 2012; 20:54:31 >

576 Mesaj
28 Eylül 2012; 9:48:00 

Arkadaş bu sabah iki telefonuma da mesaj geldi kayıt dışıdır diye.

Ne yapmak gerek anlayamadım :(

ANKARA

677 Mesaj
29 Eylül 2012; 15:29:52 

Peki bu *#06# girdiğimdeki imei'yi silebilecek bir arkadaş varmıdır forumda.Özel msj atsam.
Bende cihazın içindeki etiketteki imei'yi gidip pasaportla kaydettirsem.

879 Mesaj
6 Ekim 2012; 20:15:09 

Telefonumun imeisi haftaya pazartesinden itibaren kayıt edilecek.Beklememek için sim kartı taksam belki 15 belki 1 ay içinde kapanıyor diyelim ki bu süre geçti ve imei kayıt dışı oldu daha sonra kayıt ederken bu beni uğraştırır mı sildirme gibi bir işlem mi yapmak gerekiyor yoksa aynı kayıt işlemleri neyse onları yapıp kaydını açtırmak yeterli mi ? Ya da bu süre geçmeden kayıt yaparsak sorun olmaz mı ? Umarım anlatabilmişimdir.

801 Mesaj
6 Ekim 2012; 20:22:29 

Mümkün.Forumda 3-4 kişi var silen.

879 Mesaj
6 Ekim 2012; 20:51:56 

Yani sildirme gibi bir işlem yapmak gerekiyor.O zaman riske girmemek lazım biraz daha bekleyip kayıt olunca sim kartı takarım.Birde sildirmek için uğraşmayayım şimdi.Teşekkürler.

96 Mesaj
18 Ekim 2012; 15:29:21 

bugün itibari ile saat 10-11 arası bana da kaydınız düşmüştür ve 23.10.2012 tarihinde kapanacaktır dedi ama bende nasıl yaparım tam bilmiyorum telefoncuya gittim aldığım yere oda dedi kapansın sonra yaptıralım eğer bi sıkıntı cıkarsa belki hic kapanmaz dedi ama kapanır bence çünkü böyle bi şans ancak bende olur bana denk gelir gerçi yalnız değilim ama neyse işte.ve bi kaç yerden okuduğum bilgiye de bakılırsa telefon açılsa bile kapalı oluyormuş yani yeniden pass kaydı yaptırıyorsunuz ve açık olduğunu yazıyor IMEI olarak sorgulnan yer fakat telefon gene de kapalı durumda oluyormuş tam bi bilginiz var mı Pasaporttan düşürtelim ve yeniden yaptıralım da madur olmayalım 300 - 400 liralık bi cihaz değil hepimizin bin liranın üzerinde parası gitti..ve boş yere gitmesin yazıktır günahtır.

96 Mesaj
18 Ekim 2012; 15:33:50 

quote:

Orijinalden alıntı: cellman406

Mumkun. Dusuruyorlar. Forumda da garantili kayit yapan bir arkadas mevcut. Hem kaydi sildirip hem de yeni kayit yaptirabilirsiniz. Musterisini magdur etmeyen bir arkadas. Muhtemelen benim de kaydim dusecek ona yaptiricam. Forum nicki: pasha23 tu yanlis hatirlamiyorsam.

bu dediğniz kişi ile nasıl irtibata geçebilirim hocam çok acil yaptırmam lazım 23.10.2012 tarihinde kapanacak çünkü ve kapandıktan sonra açılma süresi felan geçsin diye de beklemek istemiyorum

2020 Mesaj
18 Ekim 2012; 23:04:27 

quote:

Orijinalden alıntı: carlos_1903

bu dediğniz kişi ile nasıl irtibata geçebilirim hocam çok acil yaptırmam lazım 23.10.2012 tarihinde kapanacak çünkü ve kapandıktan sonra açılma süresi felan geçsin diye de beklemek istemiyorum

Forumdan aratin profilinden ozel mesaj atin.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Programı..

8738 Mesaj
18 Ekim 2012; 23:51:42 

quote:

Büyük ihtimalle olay şu, sizin cihaza o philips marka telefonun imeisini kopyalamışlar ancak daha sonra philips de kullanılınca sizin durum klon imei olayına dönüşmüş. Imei klonlanmış cihaz almışsınız. Buna forumda da imei Türkiye kayıtlı diyorlar, pasaport kaydıyla alakası yok. S3lerde bu şu anda yapılabiliyor ama S4lerde bu olay kapanacak.

677 Mesaj
21 Ekim 2012; 23:16:07 

Gittim İzmir Çankaya'da eski bit pazarı tabir edilen yerde cihazın üzerindeki Philips marka cihaza ait olan imei'yi sildirdim.Sonra cihazın kendi üzerindeki orjinal imei'yi cihaza kopyalattım.
Orjinal imei'si ile gidip vergi dairesine harcımı yatırdım.Bi Türkcell bayisine gidip kaydımıda tamamladım.
Cihaz şuanda açık ve kullanılabilir durumda.(KULLANIYORUZDA)
Amma velakin ne masraf oldu derseniz.

İmei sildirme için 50 Tl verdim.(Orjinal imeisinide cihaza kopyaladılar)
100 Tl'de harca verdim.10 Tl'de Türkcell aldı.
160 Tl'ye maloldu.

16 Mesaj
2 Aralık 2012; 14:19:34 

Sayın beysmode, e devlet üzerinden kayıt yaptırırken pasaport türünü "çipli" olarak seçmelisin. Yeni pasaportlar çipli ve 8 hane numalaralı seri harf ve 8 hane numarayı birleşik olarak girip o şekilde kayıda devam etmelisin.

Arkadaşlar ayrıca şu bilgiyi vermek istiyorum e-devlet üzerinden 1 kasım 2012 itibarı ile imei kayıt yapılabiliyor, boş yere Turkcell İletişim Merkezlerine 30 tl ödemeyin, şu saatten sonra bu bir soygun. Hem anlamadığım şu, devlet artık bunu ücretsiz yaptırıyorken neden özel kurumlara keyiflerine göre tarife uygulama serbestliği veriyor anlamadım.

Önemli bir bilgi daha, maliyeye pasaport sahibi adına para yatırıldığından dolayı sisteme, onun(pasaport sahibi) tc nosu ve telefonun ime no su eşleştiriliyor. Bu bakımdan e devlet üzerinden işlem yapabilmek için pasaport sahibinin e devlet şifresi olması gerekiyor. Pasaport sahibine e devlet şifresi yok ise ptt ye o şahısla beraber gidip 1 tl karşılığında e devlet şifresi alıp, sonra e devlet sistemine girip solda "SORGULAMALAR" ın altında "BAŞVURULAR" girin sonra açılan menüde yine solda BAŞVURULARIN altında "Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu"başlığını göreceksini oraya da girdikten sonra "BTK İmei Kaydet" i göreceksiniz.

Bilenler bilmeyenlere bu durumu iletsin, boş yere 2 lira posta parası ile aracılık yapan özel kurumlara 25-30 tl ler ödenmesin.

1711 Mesaj
12 Aralık 2012; 18:27:24 

Az önce banada kaydınız düşmüştür diye mesaj geldi. Ne yapıcağımıda bilmiyorum bakalım..

Ford Focus 3

83 Mesaj
5 Ocak 2013; 19:29:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Fleetwood

Az önce banada kaydınız düşmüştür diye mesaj geldi. Ne yapıcağımıda bilmiyorum bakalım..

Benim telefonada bugün mesaj geldi.Mesajda "xxx IME NOLU CHIHAZ KAYITDISIDIR 1 HAFTA ICINDE KAPATILACAKTIR ALDIGINIZ YERE BASVURUNUZ" diyor.

www.mcks.gov.tr den imei sorgulatma yaptıgımda "KAYIT DIŞI OLDUÐU TESPİT EDİLEN IMEI" diyor. Sen çözebildinmi hocam bu olayı sana mesaj geleli baya olmuş napmak lazımdır ?

Asus N56VZ-S4016V
Intel i7 3610QM - 8GB DDR3 1600Mhz - Nvidia GeForce GT650M 2GB - 15,6" FHD LED
1TB 5400 RPM HDD - Bluray - Audio by Bang & Olufsen ICEpower - Win8
American Audio VMS4
iPhone 5

1557 Mesaj
5 Ocak 2013; 20:21:47 

quote:

Orijinalden alıntı: muammerme

Sayın beysmode, e devlet üzerinden kayıt yaptırırken pasaport türünü "çipli" olarak seçmelisin. Yeni pasaportlar çipli ve 8 hane numalaralı seri harf ve 8 hane numarayı birleşik olarak girip o şekilde kayıda devam etmelisin.

Arkadaşlar ayrıca şu bilgiyi vermek istiyorum e-devlet üzerinden 1 kasım 2012 itibarı ile imei kayıt yapılabiliyor, boş yere Turkcell İletişim Merkezlerine 30 tl ödemeyin, şu saatten sonra bu bir soygun. Hem anlamadığım şu, devlet artık bunu ücretsiz yaptırıyorken neden özel kurumlara keyiflerine göre tarife uygulama serbestliği veriyor anlamadım.

Önemli bir bilgi daha, maliyeye pasaport sahibi adına para yatırıldığından dolayı sisteme, onun(pasaport sahibi) tc nosu ve telefonun ime no su eşleştiriliyor. Bu bakımdan e devlet üzerinden işlem yapabilmek için pasaport sahibinin e devlet şifresi olması gerekiyor. Pasaport sahibine e devlet şifresi yok ise ptt ye o şahısla beraber gidip 1 tl karşılığında e devlet şifresi alıp, sonra e devlet sistemine girip solda "SORGULAMALAR" ın altında "BAŞVURULAR" girin sonra açılan menüde yine solda BAŞVURULARIN altında "Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu"başlığını göreceksini oraya da girdikten sonra "BTK İmei Kaydet" i göreceksiniz.

Bilenler bilmeyenlere bu durumu iletsin, boş yere 2 lira posta parası ile aracılık yapan özel kurumlara 25-30 tl ler ödenmesin.

BTK'da bir şey yazıyor "e-Devlet Kapisi üzerinden yapilan basvurularda ise pasaport sahibi olan kisi, sahsina ait bilgileri sisteme girerek kaydini yaptirabilmektedir. e-Devlet Kapisi üzerinden yapilan basvurularda kisiden herhangi belge talep edilmemektedir. Kisinin beyani esas alinmakta ve elektronik ortamda kontroller yapilmaktadir."

Peki harç parası 100tl yatırmadan "IMEI Kayıt Bireysel Başvuru" kısmındaki gereken yerleri doldursak kayıt olurmu?

Samsung 55Es8000 - Sony 46HX850 - Samsung 226NW - Pioneer VSX-921 - Sony SS-FCR6000 - Sony SA-W2500 - Xbox 360 Slim 250GB - Iphone 5 64GB Beyaz - HTC One 32GB Gümüş - Apple TV 3 - Macbook Pro 13" - Apple Time Capsule 2TB - Apple Magic Mouse - Phillips DS3500-12 - Seagate Central 4TB - WD My Book Live 2TB - WD TV Live - Thule 13" MacBook Pro + iPad Attaché Case - Kymco Downtown 300i Füme...

2382 Mesaj
5 Ocak 2013; 22:12:14 

direk telefonu çöpe atacaksınız yani 30 gün devket süre tanıyıor geçince yapacak birşeu uok tel kaçak sayılıyor kayıttan silinşiyor geri kurtarma yok yani

1140 Mesaj
27 Şubat 2013; 12:00:56 

arkadaşlar bugün bana da mesaj geldi telefonunuz kayıtdışı listesinde diye. kayıt yaptırdıgım telefoncuyu aradım. bakalım düzelticez dediler...

peuegot partner tepee premium pack 90 hp.... Siyah...+ iphone 5s gold 64 gb+silverstone 1500 watt psu+inwin dragon full tower kasa+samsung d8000+samsung SA 750d x3- logitech z905+Apple iPad 4.nesil retina+aprilia srv 850+sennheiser surround 7+1

1 Mesaj
22 Mart 2013; 1:45:04 

Merhabalar. Bir arkadaşımdan Blackberry curve telefon aldım ama imei kayıt dışı olarak gözüküyor btk nın sitesinde. Arkadaşım pasaport varsa açtırırsın demişti ücretsiz vermişti. Avea bayiisine gidip sorduğumda bir önceki kayıttan düşürülmesi yeterli oluyormuş. Yani benim soracağım soru şu. Bu telefona zaten geçen sene pasaportla bir kayıt yapılmış. Pasaport sahibi zaten şu an yaşamıyormuş. Bu telefonu tekrar aktif hale getirmek için yine pasaporta ihtiyacımız olacak mı ? Pasaportsuz sadece harç yatırsak kabul olmuyor mu ? Avea ve Vodofone bayileri pasaporta gerek olmayacağını söyledi, btk pasaport sahibini soruyor. Anlayamadım gitti.

10295 Mesaj
22 Mart 2013; 11:51:06 

Pasaport da lazım vergi de.

iPhone 5 32 GB White iOS 6.1.2 JB | Aeria7 TANK Eclipse
Pentax K-5 / Pentax K10D | Pentax SMC-DA 18-55 mm f/3.5-5.6 AL II / SMC Pentax-FA 1:4-5.6 35-80 mm Macro | TEAM 16 GB Class 10 | Lowepro Adventura 16
Apple MacBook Pro MD102TU/A
CPU: Intel® Core™ i7 | GPU: intel HD 4000 | RAM: 8 GB DDR3 1600MHz HDD: 750 GB | Display: 13.3'' Mat LED Ekran |

128 Mesaj
26 Mart 2013; 19:52:07 

yurtdışından aldığım telefonu çaldırdım ve telefonla beraber 2 yıl boyunca kayıt hakkım da gitti bu kaydı sildirip başka bir telefonu kayıt yapmada kullanabilir miym?

980 Mesaj
26 Mart 2013; 21:40:02 

Evet yaptirabilirsin, hatta İmei yi öğren sonra çalınti diye İmei yi savcılığa bildir.

128 Mesaj
27 Mart 2013; 22:56:27 

quote:

Orijinalden alıntı: okttay

Evet yaptirabilirsin, hatta İmei yi öğren sonra çalınti diye İmei yi savcılığa bildir.

hocam savcılık takipsizlik kararı verdi topu btk ya atıyor sonuç olarak ben giden telefona yanmayı zaten bıraktım bari eldekini pasaportuma kaydettireyim diyorum. Bunun için nasıl bir yol izlemeliyim tecrübesi olan paylaşabilir mi? çalınan telefonu kaydettirdiğim pasaportumu boşa çıkarıp yurtdışından aldığım telefonda kullanmak istiyorum.

132 Mesaj
3 Nisan 2013; 20:55:09 

Ben bir siteden ücret ödeyerek pasaport kaydı satın aldım. 6. sonra kayıt düştü. Satıcı ile site üzerinden tekrar görüştüm ve tekrar kayıt altına aldı. sonra tekrar düştü. 3'er veya 5'er ay arayla kayıt düştü ve sonra tekrar yenilendi. Sanırım sürekli geçici kayıt yaptırıyor. Gitti param boşuna...

1383 Mesaj
4 Nisan 2013; 14:05:35 

quote:

Orijinalden alıntı: nikogrk

Ben bir siteden ücret ödeyerek pasaport kaydı satın aldım. 6. sonra kayıt düştü. Satıcı ile site üzerinden tekrar görüştüm ve tekrar kayıt altına aldı. sonra tekrar düştü. 3'er veya 5'er ay arayla kayıt düştü ve sonra tekrar yenilendi. Sanırım sürekli geçici kayıt yaptırıyor. Gitti param boşuna...

Evet maalesef öyle yapıyorlar.
Ama BTK böyle kayıt yapanların ipini çekti.
Çok azaldı artık herkese yaptıramıyorsunuz.

Bir dağ bile beni sevse musibete uğrar.Hz.Ali(s.a.)

427 Mesaj
5 Nisan 2013; 19:59:50 

Ben basımdan geceni anlatayım. Gecen Aralık'ta Amerika'dan aldığım iphone 5 i bir arkadas aldı gitti kaydını yaptırdım dedi. Gecen haftaya kadar BTK sitesinde inceleme aşamasında diyordu. Gecen hafta bir baktım BTKda kayıt dışı olduğu tespit edilen cihaz yazıyor. Aynı gun telefona msj geldi 31 Mart'ta kapanacak diye. Hafta ici kayinbirader Kıbrıs'tan gelmişti. Onu giriş çıkış belgesi ile (pasaport degil!!!) Maliye'ye vergiyi yatırdım ve onun e devlet şifresi ile onun üzerine kaydı yaptırdım. Su an BTK sitesinde e devlet üzerinden geçici kaydı yapılmış inceleme aşamasında yazıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

132 Mesaj
9 Nisan 2013; 11:19:23 

kıbrısa mı gidip gelsek acaba :)

Bu mesajda bahsedilenler: @gradient

1900 Mesaj
9 Nisan 2013; 11:55:38 

quote:

Orijinalden alıntı: SercY

hocam savcılık takipsizlik kararı verdi topu btk ya atıyor sonuç olarak ben giden telefona yanmayı zaten bıraktım bari eldekini pasaportuma kaydettireyim diyorum. Bunun için nasıl bir yol izlemeliyim tecrübesi olan paylaşabilir mi? çalınan telefonu kaydettirdiğim pasaportumu boşa çıkarıp yurtdışından aldığım telefonda kullanmak istiyorum.

nasıl takipsizlik kararı vermişler ya? kvk da çalışan komşu kızı test ettiği telefonla eve gelmişti ve polis evi basmıştı. kvk da çalışmasa ayvayı yemişti, inanmazlardı heralde. gerçi senin faturan da yoktur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyinsis -- 9 Nisan 2013; 11:56:04 >

1 Mesaj
24 Nisan 2013; 12:19:05