Şimdi Ara

telefon kapandı. kayıt dışı imei, mevcut kayıdı nasıl sildirebilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
6
Favori
102.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün itibari ile saat 10-11 arası bana da kaydınız düşmüştür ve 23.10.2012 tarihinde kapanacaktır dedi ama bende nasıl yaparım tam bilmiyorum telefoncuya gittim aldığım yere oda dedi kapansın sonra yaptıralım eğer bi sıkıntı cıkarsa belki hic kapanmaz dedi ama kapanır bence çünkü böyle bi şans ancak bende olur bana denk gelir gerçi yalnız değilim ama neyse işte.ve bi kaç yerden okuduğum bilgiye de bakılırsa telefon açılsa bile kapalı oluyormuş yani yeniden pass kaydı yaptırıyorsunuz ve açık olduğunu yazıyor IMEI olarak sorgulnan yer fakat telefon gene de kapalı durumda oluyormuş tam bi bilginiz var mı Pasaporttan düşürtelim ve yeniden yaptıralım da madur olmayalım 300 - 400 liralık bi cihaz değil hepimizin bin liranın üzerinde parası gitti..ve boş yere gitmesin yazıktır günahtır.
  • Kara listeye girmiş olması önemli değil. Kayıt dışıdır mesajı geldikten sonra başka bir pasaport ile kayıt yaptırırsanız tekrar aktif hale gelir. Kayıt yaptıracak pasaport bulamıyorsanız ileri tarihli kktc'ye ucuzundan bir bilet alın hem orayı gezmiş olursunuz hem de telefonu ömür boyu açtırmış olursunuz giriş çıkış yapmanız yeterli nufus cüzdanı ile. Başıma geldi bu şekilde hallettim.
  • IMEI SORGULAMA

IMEI : ****************
    Durumu : KAYIT DIŞI OLDUÐU TESPİT EDİLEN IMEI
    Kaynak : -
    Üretici : Üretici: Apple
    Pazar Adı: iPhone 4S (A1387) Model Bilgileri: iPhone 4S (A1387)
    Sorgulama Tarihi 27.07.12

BTK yı aradım. Bana pasaport sahibinle iletişime geçin diyor. Ben nereden tanıyayım pasaport sahibini? telefonu aldığım yerinde numarası kayboldu. Ben şimdi mevcut kaydı nasıl düşürebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-074E5CC16 -- 27 Temmuz 2012; 21:15:09 >

• şuanki durum zaten kaydın düştüğünü göstermiyor mu ?
  • göstermiyormuş. bana pasaport sahibini bulun diyorlar. Nereden bulacağım ben pasaport sahibini, tanımıyorum bile.
  • Siz bence aldiginiz yerinbulmaya calisin telefonu yoksa aldiginiz yere gidin cozumu onlar bulsunlar bu arada imei dusurmeyle ilgili bi bilgim yok
  • TakiP
  • evrak eksik olduğu için böle bi durum olmuş olabilir dostm
  • BİRİSİNLE GÖRÜŞTÜM 70 TL YE DÜŞÜREBİLİRİM DİYOR PASAPORT KAYIDINI NE KADAR GÜVENEBİLİRİM, BÖYLE BİR ŞEY MÜMKÜN MÜ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkonca

BİRİSİNLE GÖRÜŞTÜM 70 TL YE DÜŞÜREBİLİRİM DİYOR PASAPORT KAYIDINI NE KADAR GÜVENEBİLİRİM, BÖYLE BİR ŞEY MÜMKÜN MÜ?

Mumkun. Dusuruyorlar. Forumda da garantili kayit yapan bir arkadas mevcut. Hem kaydi sildirip hem de yeni kayit yaptirabilirsiniz. Musterisini magdur etmeyen bir arkadas. Muhtemelen benim de kaydim dusecek ona yaptiricam. Forum nicki: pasha23 tu yanlis hatirlamiyorsam.
  • turkcell den yapilmissa kayit yetkili insiyatif kullanarak sildirebilir . eger olmazsa baska oparatorden kayit yaptirin oda olmazsa bana gonderin ben sildiririm . ucretsiz bu tip basit isler icin bile para taleb edenlere sasiyorum .
  • benim anlamadığım nokta madem kaydı düştü neden tekrar kayıt silme işlemi gerçekleşmesi gerekiyor?
    zaten artık ortada kayıt mayıf kalmadı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhantezel92

benim anlamadığım nokta madem kaydı düştü neden tekrar kayıt silme işlemi gerçekleşmesi gerekiyor?
    zaten artık ortada kayıt mayıf kalmadı?

kaydın düşmesinden kasıt kayıt dışı olduğunun belirtilmesi. başka bir pasaporta kaydettirmek için önceki bilgileri tamamen sildirmek gerekiyor. yani mcks bilgileri silmiyor sadece imei sisteminden çıkardık diyor. 2 defa başıma geldi muhtemelen yine başıma gelicek o zaman bende forumdaki kişilerden yardım almayı düşünüyorum
  • takipup
  • turkcell den kayit yapiliyor agirlikla bunun icin sizde tekrar turkcell e gidiyorsunuz btk bilgleri siliyor kayit imei yi kara listeye aliniyor kara liste oyle korkulacak bisey degil kayit disina dusuruldu listesi yani . yapdi yapan btk degil turkcell btk onay makami . burada ki uyuzluk turkcell den kaynaklaniyor

ornek ; kaydiniz dustu onceki kayitta turkcell den yapilmisti siz tekrar gittiginizde turkcell in sisteminde ilk kaydinin yapidigi numaranin uzerinde kayitli gozukuyor yani imei numarasi ile telefon numarasini eslestiriyor . imei numarasi telefon numarasinda gosukuyor boylelikle numaranin uzerinden silme gerekiyor islem cok basit aslinda ama turkcell de yapilan islem legal olmadigi icin silmek icin pasoport sahibi yada hat sahibinin olmasi gerek diyorlar mevzu bu ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mszehir

turkcell den kayit yapiliyor agirlikla bunun icin sizde tekrar turkcell e gidiyorsunuz btk bilgleri siliyor kayit imei yi kara listeye aliniyor kara liste oyle korkulacak bisey degil kayit disina dusuruldu listesi yani . yapdi yapan btk degil turkcell btk onay makami . burada ki uyuzluk turkcell den kaynaklaniyor

ornek ; kaydiniz dustu onceki kayitta turkcell den yapilmisti siz tekrar gittiginizde turkcell in sisteminde ilk kaydinin yapidigi numaranin uzerinde kayitli gozukuyor yani imei numarasi ile telefon numarasini eslestiriyor . imei numarasi telefon numarasinda gosukuyor boylelikle numaranin uzerinden silme gerekiyor islem cok basit aslinda ama turkcell de yapilan islem legal olmadigi icin silmek icin pasoport sahibi yada hat sahibinin olmasi gerek diyorlar mevzu bu ....

hat sahibi ya da pasaport sahibi olmadığı zaman bu işlem nasıl işliyor peki?

• Hocam aynı problem bende de vardı birkac turkcell bayii gezdim en sonunda birtanesi ricam üzerine merkezi aradı ve İmei numarasını vererek kaydı sildirdi. Daha sonra uygun bir pasaport buldugumda da kaydımı yaptırdım..

Bu işlem için para verme derim ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhantezel92

quote:

Orijinalden alıntı: mszehir

turkcell den kayit yapiliyor agirlikla bunun icin sizde tekrar turkcell e gidiyorsunuz btk bilgleri siliyor kayit imei yi kara listeye aliniyor kara liste oyle korkulacak bisey degil kayit disina dusuruldu listesi yani . yapdi yapan btk degil turkcell btk onay makami . burada ki uyuzluk turkcell den kaynaklaniyor

hat sahibi ya da pasaport sahibi olmadığı zaman bu işlem nasıl işliyor peki?

1- insiyatif kullanarak
    2- sildirmek için farklı yöntemler var buradan açıklamama gerek yok..

• Yurtdışı bir cihaz aldık.Cihazı 1 ay kadar kullandıktan sonra sms geldi.
    Cihazınız kayıtdışıdır ... tarihinde kapanacak.Daha önceden başka bir telefonumada bu tür msj gelip kapanmadığından pek iplemedim.
    Şimdi cihaz aramalara ve arama almaya kapandı.
    Nasıl bir yol izleyeceğim.
    Yeni yurtdışından gelen arkadaşlarımın pasaportları var kayıtda ettirebilirim.
    Yada daha ucuz bir yöntem varmıdır?
    Cihaz S3
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdalm

Yurtdışı bir cihaz aldık.Cihazı 1 ay kadar kullandıktan sonra sms geldi.
    Cihazınız kayıtdışıdır ... tarihinde kapanacak.Daha önceden başka bir telefonumada bu tür msj gelip kapanmadığından pek iplemedim.
    Şimdi cihaz aramalara ve arama almaya kapandı.
    Nasıl bir yol izleyeceğim.
    Yeni yurtdışından gelen arkadaşlarımın pasaportları var kayıtda ettirebilirim.
    Yada daha ucuz bir yöntem varmıdır?
    Cihaz S3

son 1 ay içerisinde yurt dışından yurt içine giriş yapmış bulunmak kaydıyla son 2 yıl içerisinde pasaportuna herhangi bir cihaz kaydettirmemiş birisini yanınıza alarak bu kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz. telefon operatör bayiilerinde bu kayıt yapılabiliyor turkcell vodafone vs..

tanıdığım yok diyorsanız bu forumda ve bir sürü yerde bu kaydı güvenilir şekilde yapan kişiler var. bu forumdan pasha23'e yaptırmıştım 100 tl'ye , evet kayıt dışı olduğu tespit mesajı 3-4 ayda bir geliyor fakat hemen kendisiyle iletişime geçiyorum 2 gün içinde tekrar kayıt yaptırıyor ücret ödemeye gerek kalmaksızın.

2 yoldan birisini seçerek bunu halledebilirsiniz, kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin9103 -- 24 Eylül 2012; 1:49:12 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.