Şimdi Ara

Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen Bucketz, iOS oyunlarını bir adım öteye taşıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
2
Favori
11.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Merkezi İstanbul'da bulunan Picnic Hippo Oyun Stüdyosu'nun iOS'in oyun dünyasına yeni bir soluk getiren yeni oyunu Bucketz (Kovalar) 26 Temmuz itibariyle App Store üzerinden tüm dünyadaki oyun severlerin beğenisine sunuldu.

Picnic Hippo Oyun Stüdyosu'nun Los Angeles, San Francisco, Shanghai ve İstanbul'daki toplam 41 kişilik bir ekibin imzasını taşıyan Bucketz, grafik tasarımlarından animasyonlarına, diyalog seslerine kadar her konuda dikkat çekici bir geliştirme süreci geçirmiş bir oyun olarak dikkat çekiyor. Bucketz'ın yazılımları Türkler tarafından; Retina Ekran destekli grafik tasarımları Rus Art Direktör, animasyon altyapı hazırlıkları Çin ve Türk ekipler tarafından hazırlanırken; oyuna bir sitcom tadı veren parodiler ise Hollywood'da profesyonel aktör ve aktristlerin seslendirmesiyle toplam 2 aya yakın bir çalışma sonucu ortaya çıktı. Öte yandan oyunun müzikleri de aralarından Warner Bros., Lucas Film, Sony Pictures gibi önemli prodüksiyon şirketleriyle çalışan Rahman Altın imzası taşıyor.

Bucketz, temelde denge kurallarını konu alan bir oyun. Fiziğin denge kurallarını eğlenceli şekilde iOS platformuna taşıyan oyunda; karakterleri ve renkleri birbirinden farklı 9 kovanın içerisine mikro organizmalardan meyvelere kadar ekrandaki yüzlerce nesnenin dengeli şekilde istiflenmesi gerekiyor. Buraya kadar her şey kolay gibi gözükse de asıl zorluk; kovaları kaçırmaya çalışan uzaylılar, içerisinde ne olduğu belli olmayan hediye paketleri, ekrandaki her şeyi içine çekebilecek olan kara delikler ile savaşmak. Ancak hemen belirtelim; oyunda kovalara yardım edebilen birçok unsur da bulunuyor.

5 ayrı kısım, 74 ayrı bölüm ile ek oyun modlarının bulunduğu Buckbetz'ın App Store'daki sayfasına buradan ulaşabilir ve 1,99 dolar karşılığında oyunu iOS'li cihazına indirebilirsiniz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Bucketz
    Bucketz
    Bucketz
    Bucketz
    Bucketz
    Bucketz

Bucketz Tanıtım Videosu

Bucketz Karakter Videosu

Bucketz Oyun içi Videosu

• Ben evet diyorum.
  • Zevkliye benziyor ama tabi güzel oyunların yüzde 95i gibi Bada'ya gelmiyor.

• Canım Kool Aid çekti dolduruyum içiyim buz gibi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 27 Temmuz 2012; 20:39:14 >
  • oyunun yaraticisi bora benim eski is arkadasim. kendisi zaten ucuk kacik, baska dunyalarda yasayan bir adamdi. boylesine guzel ve eglenceli bir oyunu cikarmis olmasina sasirmadim. beta testine katilmistim, o zaman bile superdi, ancak simdi gercekten cok eglenceli olmus.
  • andriod nerde?
    bu kadar mı olur ifanlık pes
  • Ben almistim dun ozellikle ipadde cok guzel ama cok zor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merkezi istanbulda diye türk stüdyosu demek yanlış bence. Baksanıza stüdyonun ismi, oyunun ismi, içeriği vs... ben türkçe biryer yada bi seçenek göremiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vitor reis

andriod nerde?
    bu kadar mı olur ifanlık pes

Pes mi? Adam satış yapıcak ki gerisi gelicek. Bi bekle hele, adamlara destek, sponsor gelsin ona göre Android sürümü de gelir
  • Düzgün bir oyun içi videosu olsaydı keşke , karmaşadan başka bir şey olmamış o video.

• Deneyelim bakalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kovalar sünger bob a benzemiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: -mehmet-

Merkezi istanbulda diye türk stüdyosu demek yanlış bence. Baksanıza stüdyonun ismi, oyunun ismi, içeriği vs... ben türkçe biryer yada bi seçenek göremiyorum.

Apple Ürünleri Serisi Bir Türk Malı Olmadığı, Sadece Türklere Değil Dünyaya Hitap Ettiğinden Ve İngilizcede Oldukça Yaygın Ve Genel Bir Dil Kabul Gördüğünden Dolayı Firmanın İsiminin Ve Oyunun İsminin Türkçe Olmaması Doğru Bir Seçim. Düşünsenize Oyun '' Kovalar '' Adı Altında Çıksaydı İlgi Oranı Ne Derece Düşer Buda Bunca Zamanlık Emeğin Çöpe Atılması Demek Olurdu. Stüdyo Merkezi Türkiyede Olduğu İçin Değil Dikkatli Okursan Türk Yazılımcılar Tarafından Geliştirildiği İçin Diyor.
  • Yavaş yavaş piyasaya girmeye başlıyoruz buda demektirki artık çoğu uygulamanın Türkçesini bulabileceğiz

• silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C3B427E7B -- 11 Haziran 2018; 18:35:27 >
  • evkli bişey gibi
  • Ben beğenmedim.
    Destek olmak amaçlı indirdim sildim.
    Umarım daha iyi oyunlar yaparlar
    Sadece iyun ile yetinmemeleri lazım uygulamada yapmalılar.

• Zaten bizim Türk girişimciler anca bu şekilde ünlü olabilir
  • quote:

Merkezi istanbulda diye türk stüdyosu demek yanlış bence. Baksanıza stüdyonun ismi, oyunun ismi, içeriği vs... ben türkçe biryer yada bi seçenek göremiyorum.

aynen herşeyi yabancı yap sonra Türklerden destek bekle ben nereden bileyim sen Türk müsün. Senin oyunun guzel olsun istersen arapca yap tutar merak etme. Ama var bizde batı düşkünlüğü özentiliği

• quote:

Orijinalden alıntı: achmaster

quote:

aynen herşeyi yabancı yap sonra Türklerden destek bekle ben nereden bileyim sen Türk müsün. Senin oyunun guzel olsun istersen arapca yap tutar merak etme. Ama var bizde batı düşkünlüğü özentiliği

Sende inaniyosun dimi tutacagina tabi kesin tutar kesin

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.