Şimdi Ara

İddia: Nokia Dünya Konferansı'nın süprizi MeeGo'lu akıllı telefon olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
3.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Helsinki'de Eylül ayında düzenlenecek olan Nokia Dünya Konferansı'nda yeni akıllı telefonlarını tanıtması beklenen Nokia, karşımıza bir sürpriz ile çıkabilir. Sürpriz ne mi? MeeGo'lu yeni bir akıllı telefon…

İddiaya göre Nokia'nın lanse edeceği akıllı telefonlardan biri MeeGo platformundan gücünü alacak. İddianın en dikkat çekici noktalarından biri ise bu telefonun Nokia'nın üst düzey akıllı telefonlardan biri olması. Buna göre yeni telefon işlem yeteneğini üzerinde 2GHz'e kadar çalışabilen ARM Cortex A15 işlemcisiyle ve üzerinde PowerVR SGX544 grafik birimine sahip olan TI OMAP 5430 yongada sistem çözümünden alacak. Ancak fabrika çıkışlı olarak 1,5GHz’de çalışmasına izin verileceği belirtilen telefonun ekranı ise AMOLED Plus olup 1024x768 piksellik görüntü sunarken; Carl Zeiss lensleriyle desteklenen kamerasıyla 1080p hareketli görüntü kaydı yapabileceği belirtiliyor. Öte yandan kimi kaynaklar MeeGo'lu bu telefonun Nokia'nın PureView teknolojisine de destek sunabileceğini belirtiyor.

İddianın doğru olup olmadığını ancak Eylül ayı içerisinde görebileceğiz ancak MeeGo'nun N9'la birlikte tarihe karışmadığını ve Nokia'nın MeeGo'nun geliştirme takımının kilit isimlerinin  Jolla çatısı altında MeeGo'ya hayat vermek için çalıştıklarını belirtelim. 

• nokia ya benden gelsin: Başkası olma kendin ol böyle çok daha güzelsin..

• mavalhaber

• Bakalım tam olarak nasıl olacak :)

• meego ikonları dışında harika bir işletim sistemi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o cihaz öyle çıkarsa millet onu alıp multi boot ile kullanır

• meego'lu ve pureview'li bi tel. ne kadar güzel olurdu.

• Yapmayın bana bunu yapmayın. Zannetmiyorum gerçek olsun ama iddiası bile çok güzel. Nokia ister destek versin ister vermesin hatta program bile olmasın umurumda değil Cortex-A15 donanımlı cihazı gözümü kırmadan alırım isterse 2000 olsun OMAP5430 ve MeeGo ooo shit!!! Lan gerçek olsun yemişim 808'i 41 megapikseli.[ İsterse otofokus olmasın gene alırım onu. O donanım ve yazılımla düşünmek istemiyorum o cihazı. Keşke gerçek olsa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 27 Temmuz 2012; 18:01:45 >
  • Umarım gerçek olur artık Nokia kendine gelmeli bir an önce yoksa rakipleriyle fark bi hayli açılacak. Eğer sağl özelliklere sahip olursa, markete ve güncellemeye üst düzey önem verilirse bu sefer gerçekten piyasayı sallar. Ancak 808'in piyasada olması nedeniyle PureView teknolojisine destek verileceğini sanmıyorum en azından ufak bir şekilde olursa olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert1907 -- 27 Temmuz 2012; 18:07:48 >
  • Bunun gerçekleşebilmesi için MS'den izin kağıdı almaları lazım.

• Hayali bile güzel ama microsoft'un buna izin vereceğini zannetmiyorum nokia ruhunu sattı bi kere
  • WP8 in gölgesinde büyüyebileceğini sanmıyorum ama Nokia dan ayrılan ekip güzel şeyler yapabilir ve yapmalıda,bekleyip göreceğiz...

• Nokia n9 şu anki donanımıyla iyi işler çıkarırken bu donanımla neler yapar tahmin edemiyorum. Pek gercek olacağını sanmıyorum ama umarım gerçektir. Meego gerek kullanım, gerek multitasking anlamında gercekten harika bir yazılım.

• "Nokia Dünya Konferansı'nın süprizi MeeGo'lu akıllı telefon olacak"

Orayı yıkarlar..

• Ios lu cihaz cikarcak deseniz daha gerçekçi haber olurdu sanki

• Nokia böyle bir cihaz çıkarsın uygulama desteğime bakmaksızın alırım. Ayrıca geliştiriciler n9'a android yüklemişlerdi hatırladıgım kadarıyla, böyle bir cihazada yükleyebilirler ve böyle bir cihazın hd2 gibi geliştirici telefonu olma ihtimali çok yüksek olur.

• Haberi Duyduğum Andaki Halim
    Hayalimdeki cihaz! Ne olur gerçek olsun :( Evi, arabayı, böbreği satarım!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi super-sleuth -- 27 Temmuz 2012; 19:01:58 >
  • 41 megapikseli bir meego cihaz çıkarsınlar bu özelliklerle piyasayı alt üst eder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WhiteLotus -- 27 Temmuz 2012; 19:03:11 >
  • Sanraki cihazim Omap5 olacak. Eger nokia boyle birsey yaparsa direk alirim.

• MeeGo takımı Nokia'dan ayrıldı, böyle bir şeyin mümkünatı yok. Anlamadığım bu iddiaları birileri bilinçli çıkarıp acaba piyasa yoklaması mı yapıyor? Ki görüyorlar insaların MeeGo'yu Symbian ve WP'dan daha fazla istediklerini. Kabak gibi ortada her şey.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.