Şimdi Ara

YouTube kurucularından Zeen projesi, beta sürümüne geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Nisan ayında YouTube kurucularının yeni firması AVOS tarafından yeni bir magazin tecrübesi sloganıyla tanıtılan Zeen nihayet beta yayınına başladı.

Kullanıcıların kendi videolarını yüklediği YouTube'u kurarak önemli bir dönemi başlatan Chad Hurley ve Steve Chen, bu kez aynı başarıyı kullanıcıların kendi magazinlerini hazırladığı Zeen projesi ile tekrarlamayı planlıyor.

Zeen, üye olan kullanıcılara kendi tasarladıkları magazinlerini okuma ve paylaşma imkanı veriyor. Zeen aslında Paper.li gibi hizmetlerle aynı ancak daha fazla kişiselleştirme imkanı tanıyor. 

Twitter, Facebook veya Instagram ile üye olduktan sonra Zeen üzerinde magazininiz için lisanslı şablonlardan ve kapaklardan seçim yapmaya başlıyorsunuz. Tasarım bittikten sonra ise Google aramaları, YouTube içeriği, Instagram fotoğrafları, Twitter, RSS beslemeleri veya sık kullanılan sitelerinizden her sayfaya bir içerik gelecek şekilde seçiyorsunuz ve magazininiz yayına hazır hale geliyor.

Beta aşamasında olduğu için şu an paylaşım imkanı bulunmuyor ancak denemeye değecek bir hizmet.

• Dergi kelimesini kullanmak varken magazin kelimesini kullanmaktaki amacınızı çok merak ettim.

Düzeltme: İmlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarjaleti -- 27 Temmuz 2012; 17:11:53 >
  • Youtube kadar çok tutacağını sanmıyorum ama tutabilir de belli olmaz.

• şimdi baktım sitesine ama amaç ne anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: paradoksumsu

Dergi kelimesini kullanmak varken magazin kelimesini kullanmaktaki amacınızı çok merak ettim.

Düzeltme: İmlâ

Ben de aynı şeyi soracaktım ama siz sormuşsunuz, bravo.
  • Baslik eksik olmuş sanki ?
  • Bence Youtube gibi tutmaz. Youtube çıktığında büyük bir olaydıi real player linkli ve video indirmeli linklerden farklı idi döneminde, fark yaratabilmişti hani. Bir garaj projesi tadında idi. Ama bu, pek işe yarar bir şey gibime gelmiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.