Şimdi Ara

Crytek: 'Bu Nesli Daha da Uzatamayız'

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
4.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•     Oyun yapımcıları yeni şeyler üretmekte sıkıntı çekerken, konsol üreticileri de gelecek nesil konsollarını duyurmamakta diretiyor. Yapımcılar da içini röportajlarla birlikte döküyor. Crytek'ten Mike Read, önemli açıklamalarda bulundu.

CVG'ye röportaj veren Read, ilk olarak Crysis 2 adına konuştu. Read, "Crysis 2'nin 'patladığı' nokta, konsolların yapısıyla gereğinden fazla uğraşmamız ve grafik motorumuzu onlara yönelik hazırlıyor oluşumuzdu. Tabii burada Crysis 2'ye başarısız diyemem. Çünkü Crysis 2, bizim için oldukça önemli bir konsol deneyimi oldu." sözlerini söyledi.

Crysis 2'ye değinişinin ardından Crytek'in önemli geliştiricilerinden Read, "Gizlisi, saklısı yok, bu konsol nesli durma noktasına geldi. CryEngine ile birlikte konsolların sınırlarını gerçekten zorlamaya çalışıyoruz. Artık bu noktada biz de PC'ye yoğunlaşmaya çalışıp PC oyuncularına daha yüksek bir görsel deneyim sunmayı hedefliyoruz." açıklamalarını yaptı.

• " Artık bu noktada biz de PC'ye yoğunlaşmaya çalışıp PC oyuncularına daha yüksek bir görsel deneyim sunmayı hedefliyoruz."

Doğru olanda bu zaten.Yapımcılar konsola oyun çıkardıkça üretici tabi çıkarmaz yeni konsolu niye çıkarsınki?

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Crytek en önde olduğu konu hep grafik oldu; adamlar haklı en iyi noktalarını gösteremedikleri oyunlara girmeleri risk almak anlamına geliyor ve Crytek de bu riski 2-3 kereden fazla alamaz. Yeni nesil şart oldu artık...

• artık firmalar kısıtlandığını sürekli söylüyor ama konsoldan da(paradan) uzaklaşamazlar yani bilgisayara odaklanarak riske girmek istemiyorlar___ fifa geçen yenilikleri konsoldaki donanımdan ötürü tam anlamıyla yapamadıklarını ima eden konuşmalar yaptı__bence çoğu firma bu sebepten sadece görselliğe önem verip içeriği es geçme durumunda kalıyor yada dengede tutayım derken ortalama bir oyun oluyor adamlarda crysis 2'yi bu sebebe bağlamışlar ama bence grafik daha kötü olsaydı da özgür oynanışı değiştirmemiş olsaydılar

• nesliniz batsın ya ne nesilmiş arkadaş
  • Neden pc'de daha yüksek grafiklerle yüksek fps değerleriyle akıcı şekilde oynamak varken. Ayrıca oyunlar daha ucuza pc platformuna satılırken konsolu tercih edeyim ki. Evet bir pc oyuncusuyum. Konsol almak isterm sebebi ise Forza 4 veya GT5 olur. Ya da arkadaşlarımla Futbol oyunu oynamak için.
    Bence Crytek çok doğru konuşuyor. Watch dogs'u gördünüz. O grafiklerı nasıl karşılayacak konsollar ? Karşılayamıycak tabi sürekli kırpılacak. 30 fps kitli oynanıcak. yine konsolda çok satıcak.
    Firmalar artık dur desin. Yeni konsollar istiyoruz desin. Şu konsollar çıksında. Bizde tırtıklı tırtıklı görmesek etrafı :)

• Konsol kullanmıyorum ama dönem zaten PC dönemi. Fanboyluk yapmıyorum, sadece gerçekleri söylüyorum. Grafiksel olarak da oynanış olarak da PC daha iyi. Konsolların tek avantajı bazen konsollara özel oyunlar çıkıyor (Heavy Rain, Red Dead Redemption...) bu da bizi konsol almaya zorluyor.

• Crytek her röportajında konsolları topa tutuyor. Cevat Yerli de iyice PC fanboyu oldu resmen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Crytek bokunu çıkardı işin. İkidebir aynı şeyleri söylüyor bozuk plak gibi

• Crytek yine başladı bırbırbır konuşmaya

Not: Crytek'e hak veriyorum.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Bundan 2 ay önce şu andaki mevcut konsol teknolojisinin en az 4 sene daha tek bir adım atamayacağını, söylemiştim.Ertesi günü carmack, şimdide crytek doğruladı sözlerimi.Değişen tek şey konsolun şekli olacaktır.İçindeki takoz yine aynı takoz:)
    Sevgili konsolcular. O zaman beni eksilemiştiniz.Şimdi de eksileyin.
    Ama unutmayın.Gerçekler her zaman acıdır..mevcut konsolunuzdan bir adım daha ileriye gidemeyeceksiniz:)(en az 4 sene)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clear_ -- 27 Temmuz 2012; 17:06:31 >
  • crytek kesınlıkle haklı asıl bokunu cıkaranlar bugun gt korkusu yüzünden konsolu övenlerdir...256 mb ram 256 mb ekran kartı olan 6 senelık konsolu eleştirmek pc fanboylugu değildir...günümüzde firmalar oyuncudan para koparmak ve var olanı kaybetmemek adına olumsuz söylemlere karşı agzını iğne iplikle dikmiş durumda.crytek onlardan biri değil...
    aslında her firmanın cıkıp yeni neslin geldiğini söylemesi lazm...aksi takdirde 4 senede 1 5-6 saat senaryolu bir önceki exc 'den farklı olmayacak oyunlar yapmak zorunda kalacaklar...

• Bu durum konsol firmalarının zarar etmeden yeni konsol çıkartmayacağını anlatıyor.Uzun süre konsollara oyun çıkmadığını düşünün ne kadar zarar ederler ve en sonunda mecburen çıkartırlar.Bence bu süre 3 ay bile olabilir 2013`de çıkacak oyunlar çok fazla eğer 2013`de 3 ay boyunca oyunlar konsollara çıkmasın 1 ay sonra kesilikle yeni konsolların yapıldığı haberi çıkar.
  • ısrarla söylüyorum haberlere filtre getirilmesi lazım!
    Ben crytekin hiç bir haberbaşlıgını görmek istemiyorum!
    Bu kadar ağlak bir firma daha görmedim!
    artık haberin içerini okumadan sövüp sayıyor,bu olumsuz yorumları yazıyorum!
    Haberlere filtre gelmeli,crytek vea crysis in künyesini bloklamak ve hiç bir yerde haberlerine rastlamak istemiyorum ....
    FİLTREEE!!

• Crysis 3 İnteraktif Videosu Xbox360tamı Çekilmiş Yoksa Xbox360 Controller mı kullanılmış emin degilim ama Crysis 3 O Görüntüler Süperdi Bende Bi Pc Kullanıcısıyım ama konsollar PS3-Xbox Bana Daha Akıllı Geliyor Her Sene Yeni bir ekran kartı saçmalıgı ile devam ediceklerse ben konsol alırım daha iyi şimdi 7970 var 2 yıl sonra oda ortada olmucak 8 seri Çıkıçak O zamanda onu alın para para para TR Bir 7970 1.5 Milyar ben o kadar para vericeme konsol alırım daha iyi bazıları yanlış Düşünceler Dicek ama öyle durum bu Bir Oyun Kasası Yapsak 3-5 Milyar arası 600 tlye konsolmu alırsınız yoksa 3-5 milyarmı verirsiniz onu verdiginizde yine aradan 2 yıl geçiçek sistem yine degişicek oyuncak ettiler görende para sıçıyoruz sannetcek mk
  • Mike Read çoşturmuş bu gün, Roportaj üstüne roportaj :D

• quote:

Orijinalden alıntı: mamilan

Crysis 3 İnteraktif Videosu Xbox360tamı Çekilmiş Yoksa Xbox360 Controller mı kullanılmış emin degilim ama Crysis 3 O Görüntüler Süperdi Bende Bi Pc Kullanıcısıyım ama konsollar PS3-Xbox Bana Daha Akıllı Geliyor Her Sene Yeni bir ekran kartı saçmalıgı ile devam ediceklerse ben konsol alırım daha iyi şimdi 7970 var 2 yıl sonra oda ortada olmucak 8 seri Çıkıçak O zamanda onu alın para para para TR Bir 7970 1.5 Milyar ben o kadar para vericeme konsol alırım daha iyi bazıları yanlış Düşünceler Dicek ama öyle durum bu Bir Oyun Kasası Yapsak 3-5 Milyar arası 600 tlye konsolmu alırsınız yoksa 3-5 milyarmı verirsiniz onu verdiginizde yine aradan 2 yıl geçiçek sistem yine degişicek oyuncak ettiler görende para sıçıyoruz sannetcek mk

Dostum konsollardaki grafiği yakalamak için q6600+4850+4gb ram yeterli bence hatta konsolu bile geçersin.

Yok ben illa 1080p ultra ayarlarda oynayacam dersen 1500 liraya fx8150+7850+8gb ram ile açamayacağın oyun yoktur.

• asıl saçmalık her sene kartı değiştirmektir veya pc oyuncularını bu denli müsrif görmektir...milletin daha dogrusu cühelanın agzında pelesenk olmuş gidiyor''her sene yeni bir ekran kartı '' ...kendinizi böyle şartlandırysanız alın konsol ;) sakına pc'ye dokunmayın! LSD içmişe döner ,psikolojiniz allak bullak olur..

• Haklılar

• quote:

Orijinalden alıntı: hayansame

ısrarla söylüyorum haberlere filtre getirilmesi lazım!
    Ben crytekin hiç bir haberbaşlıgını görmek istemiyorum!
    Bu kadar ağlak bir firma daha görmedim!
    artık haberin içerini okumadan sövüp sayıyor,bu olumsuz yorumları yazıyorum!
    Haberlere filtre gelmeli,crytek vea crysis in künyesini bloklamak ve hiç bir yerde haberlerine rastlamak istemiyorum ....
    FİLTREEE!!

yapman gereken, bütün teknoloji ve oyun siteleriyle ilişkini kesmen.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.