Şimdi Ara

Google: Aramalarınızı artık el yazınızla yapın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İnternet dünyasının dev ismi Google, dokunmatik ekranlı akıllı cihazlarda "el yazısı" desteği ile aramaları bir adım daha öteye taşıyor.

Bugün hayata geçen "El yazısı" özelliği ile Google'ın ana sayfası üzerinde istediğiniz herhangi bir yere aramada kullanacağınız kelimeleri cihazınızın klavyesini kullanmadan yazarak aramalarınızı yapabilirsiniz. Belki bir klavyeden yazmak kadar kolay olmasa da bu özelliğinin aramalara farklı bir deneyim ve eğlence getirdiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Ancak "El yazısı" özelliğini kullanabilmek için ilk başta "Ayarlar"a girip bu yeni özelliği aktifleştirmeniz gerekmekte.

• Güzel bi özellik gibi duruyor.

• Cok iyi algılıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fena değil hatta iyi.
  • google bu işi biliyor ama bir android yapamadı
  • Kullanışsız ingilizce kelimeleri şak diye anlıyor ama Türkçede o kadar başarılı değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: AktifProje

Kullanışsız ingilizce kelimeleri şak diye anlıyor ama Türkçede o kadar başarılı değil

Hocam bizim udid kayitlari noldu

Bu arada bence gereksiz bir ozellik elle yazana kadar klavyeyle 10 kez yazarsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pratikliği sıfır olsada güzel olmuş. beğendim ama kullanmam.
  • galiba telefonun ekranı ve işlemcisi iyi olmalı...
    t20 ile denedim aslında başarılı gibi,geliştirilirse bence kullanılır
  • Şunu merak ediyorum. Klavyedemi daha hızlı yazarsınız el yazısıylamı? Ben ve bir çok teknoloji cihazlarını kullanan kişiler klavye cevabını vereceklerdir. Dokunmatik ekranda dahi...

Ha derseniz ki sadece 1 satır alanımız kaldı ve o alana klavyeyi sığdıramadık. 1 satır gibi bir ekran alanında nasıl yazı yazılır. El yazısıyla daha makuldur. Ama hiç bir telefonun klavye sığmayacak şekilde bi ekranı mevcut değil.. Olsa bile azınlıktadır.

• Saol Google kardeş bizim reklamıda yapmışın arada

-Apple

• Güzel bir özellik, parmaklarında sorun olan insanlar için birebir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burning Desire -- 27 Temmuz 2012; 1:32:00 >
  • nokia n8 ile oluyormu bu
  • Nokia telefonlarda olmuyor.

• Denemek lazım :D

• öbür türlü daha rahat:)

• quote:

Orijinalden alıntı: NavyCat

Güzel bir özellik, parmaklarında sorun olan insanlar için birebir.

On parmak mı yazıyorsunuz normal zamanda? Ben dokunmatik ekranda iki parmaktan fazlasını kullanmayı beceremedim.

• Denemeyenler muhakkak Google in sesli aramasını denesin. Türkceyi harika anliyor. Bir de chrome da artık siteleri falan yazmıyorum. Mesela "forum nokta donanimhaber nokta kom" dediğimde direk siteyi açıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pis@gor -- 27 Temmuz 2012; 9:15:26 >
  • süper bir uygulama
  • çok güzel olmuş
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.