Şimdi Ara

Microsoft: Office for Mac 2011 ile OS X ML'e destek veriyoruz; SkyDrive için güncelleme yolda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Redmond’lı yazılım devi Microsoft, OS X Mountain Lion’ın satışa sunulmasını takiben Office for Mac 2011 ve Office for Mac 2008'in yeni sisteme hazır olduğunu duyurdu.

Kullanıcılarına gelişmiş deneyim sunmak için Apple’la birlikte çalıştıklarını ifade eden Microsoft, OS X Mountain Lion'ın Gatekeeper özelliğinden dolayı ileride yayınlanacak güncellemelerin kurulumu esnasında sıkıntı oluşmaması için Office for Mac'in AutoUpdate özelliğinin devreye alınması gerektiğini de belirtti.

Öte yandan yakın zamanda Windows için Office 2013'ü duyuran Microsoft, şimdilik yol haritalarında Office for Mac 2013'ün bulunmadığını ancak SkyDrive özelliğini, Office 2013'le birlikte yayınlayacakları güncelleme ile Office for Mac 2011 kullanıcılarına sunacaklarını açıkladı.

• Birde Onenote desteği verseler süper olacak ama nerde..
  • onenote olmadan yemişim office'i...
  • Ya mac icin sonn cikan os x icin microsorft word gorevini gorecek ucretsiz bir program var mi?

Birde onenote nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi troy -- 26 Temmuz 2012; 13:25:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: troy

Ya mac icin sonn cikan os x icin microsorft word gorevini gorecek ucretsiz bir program var mi?

Birde onenote nedir?

Open Office var ücretsiz ..
  • Onenote cloud ortaminda verileri tutan, hem siniflamasi, hem kolayligi hemde gorsellik acisindan diger not alma programlarindan kat kat ustun bir programdir.
  • Microsoft gercekten cok buyuk bir sirket bunu bence elde edilen kar gostermiyor bunu gosteren sey android yani mobile da en buyuk rajiplerinden olan bir platformdan kazandigi para, pc isletim sistemi olan ve en buyuk rakibi olan mac os tan office ve benzeri bir cok yazilimdan kazandigi para, yandasi gibi gozuken acer ve dell gibi markelara rakip olarak ayni segmentte urettigi urunlerin daha cok tutulmasiyla adamlar cidden dunya devi benim gozumde. Ayrica ben bir cok isletim sistemi denedim ve hep windows a acikli tecrubeler yasayarak donup bill amcanin duacisi oldum. Mac os u da deneyecegim ve eminim sonuc ayni olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: nurettinaz

Microsoft gercekten cok buyuk bir sirket bunu bence elde edilen kar gostermiyor bunu gosteren sey android yani mobile da en buyuk rajiplerinden olan bir platformdan kazandigi para, pc isletim sistemi olan ve en buyuk rakibi olan mac os tan office ve benzeri bir cok yazilimdan kazandigi para, yandasi gibi gozuken acer ve dell gibi markelara rakip olarak ayni segmentte urettigi urunlerin daha cok tutulmasiyla adamlar cidden dunya devi benim gozumde. Ayrica ben bir cok isletim sistemi denedim ve hep windows a acikli tecrubeler yasayarak donup bill amcanin duacisi oldum. Mac os u da deneyecegim ve eminim sonuc ayni olacak

MacOs'ta cut paste yapamadığını, herhangi bir yerde sağ tıklayıp klasör yada dosya yaratamadığını gördüğünde Windows'a dönüşün bayağı çabuk olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Baelros

quote:

Microsoft gercekten cok buyuk bir sirket bunu bence elde edilen kar gostermiyor bunu gosteren sey android yani mobile da en buyuk rajiplerinden olan bir platformdan kazandigi para, pc isletim sistemi olan ve en buyuk rakibi olan mac os tan office ve benzeri bir cok yazilimdan kazandigi para, yandasi gibi gozuken acer ve dell gibi markelara rakip olarak ayni segmentte urettigi urunlerin daha cok tutulmasiyla adamlar cidden dunya devi benim gozumde. Ayrica ben bir cok isletim sistemi denedim ve hep windows a acikli tecrubeler yasayarak donup bill amcanin duacisi oldum. Mac os u da deneyecegim ve eminim sonuc ayni olacak

MacOs'ta cut paste yapamadığını, herhangi bir yerde sağ tıklayıp klasör yada dosya yaratamadığını gördüğünde Windows'a dönüşün bayağı çabuk olacak.

sen klasör yaratamıyorsan, dosya taşıyamıyorsan bu senle alakalı bir sorun. milleti yanlış yönlendirmenin, yapılmıyor demenin ne alemi var şimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: visiotech.gen.tr

quote:

quote:

sen klasör yaratamıyorsan, dosya taşıyamıyorsan bu senle alakalı bir sorun. milleti yanlış yönlendirmenin, yapılmıyor demenin ne alemi var şimdi

Üstteki menüden yapılıyor ama Finder'ı açıp sağ tıkladığında new folder yada herhangi bir dosya mesela bir docx yada rtf yaratamıyor. Cut Paste nasıl yaptın çok merak ettim, MacOs'taki tek cut paste fonksiyonu metin dosyalarında geçerli onun haricinde taşımak için dosyaya yada klasöre tıklayıp götüreceğin yere sürükleyeceksin yada copy paste yapacaksın sonra eski yerden sileceksin. Yanlış yönlendirme falan yok elimde Macbook Air var yapmıyor işte. Belki 3rd party programlar vardır yapan ama defaultta gelen bir özellik değil. Birde pencerelerde full screen özelliği yok, kendin istediğin boyuta geçireceksin sonrasında bıraktığın boyutu hatırlıyor. Allah'tan Parallels Desktop vardı bende de hayatımı kurtardı, saç baş yoldum kaç ay.

• quote:

Üstteki menüden yapılıyor ama Finder'ı açıp sağ tıkladığında new folder yada herhangi bir dosya mesela bir docx yada rtf yaratamıyor

senin ayarların finder açıldığında all my files çıksın karşıma diyeyse new folder açamazsın tabi, windowstaki search bölümüne klasörmü açılıyor buda aynı mesele. klasör açmak istiyorsan önce nereye açılacağına karar ver, downloadamı açacaksın applicationamı documentsemi her nereye açılacaksa sonra dene bakalım oluyormu olmuyormu
    quote:

Cut Paste nasıl yaptın çok merak ettim, MacOs'taki tek cut paste fonksiyonu metin dosyalarında geçerli onun haricinde taşımak için dosyaya yada klasöre tıklayıp götüreceğin yere sürükleyeceksin yada copy paste yapacaksın sonra eski yerden sileceksin. Belki 3rd party programlar vardır yapan ama defaultta gelen bir özellik değil.

önce dosyaya sağ tıklayıp kopyala diyorsun(yada cmd+c) sonra nereye yapıştıracaksan alt+cmd+v yapıyorsun. kesip yapıştırmış oluyor deneyebilirsin, çok merak ettiğin başka bir soru varsa alayım

• quote:

Orijinalden alıntı: visiotech.gen.tr

quote:

Üstteki menüden yapılıyor ama Finder'ı açıp sağ tıkladığında new folder yada herhangi bir dosya mesela bir docx yada rtf yaratamıyor

senin ayarların finder açıldığında all my files çıksın karşıma diyeyse new folder açamazsın tabi, windowstaki search bölümüne klasörmü açılıyor buda aynı mesele. klasör açmak istiyorsan önce nereye açılacağına karar ver, downloadamı açacaksın applicationamı documentsemi her nereye açılacaksa sonra dene bakalım oluyormu olmuyormu
    quote:

Cut Paste nasıl yaptın çok merak ettim, MacOs'taki tek cut paste fonksiyonu metin dosyalarında geçerli onun haricinde taşımak için dosyaya yada klasöre tıklayıp götüreceğin yere sürükleyeceksin yada copy paste yapacaksın sonra eski yerden sileceksin. Belki 3rd party programlar vardır yapan ama defaultta gelen bir özellik değil.

önce dosyaya sağ tıklayıp kopyala diyorsun(yada cmd+c) sonra nereye yapıştıracaksan alt+cmd+v yapıyorsun. kesip yapıştırmış oluyor deneyebilirsin, çok merak ettiğin başka bir soru varsa alayım

mac kullananların %99 u şekil için kullanır. hiç güzel bir sistem değil mac.
    eğer windows kullanıyorsanız sakın geçmeyi düşünmeyin hayal kırıklığı olur. okul-iş hayatınızda kafayı taşlara vurursunuz herşey uyumusuz

• quote:

mac kullananların %99 u şekil için kullanır

şekil için mac gerekmiyor

/>
  • quote:

quote:

Valla kaç yıldır mac os kullanırım, windows'tan os x e geçipte geri dönen daha duymadım. Anca oyun için belki arada bir açılır. Yukarıda bir arkadaşta her şey uyumsuz demiş, 3 tür 5 tir en fazla. Bazı programlar haliyle platforma özel oluyor. Aynı şey PC içinde geçerli neticede. MAC a özel güzelim programlardan yararlanılmıyor mesela.

Yeni text dosyası, veya xxx dosyası yaratmak için açacaksın automator programını ordan yazacaksın kendi scriptini. Boşuna koymamış adamlar onu.

Taşıma için, arkadaşın dediğine ek olarak alt basılı iken fare ile taşıyabilirsin istediğin klasöre/diske.

Kısaca yok diye bişey yok, sadece varmı diye sormak lazım.

Microsoft: Office for Mac 2011 ile OS X ML'e destek veriyoruz; SkyDrive için güncelleme yolda

• quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

quote:

quote:

Valla kaç yıldır mac os kullanırım, windows'tan os x e geçipte geri dönen daha duymadım. Anca oyun için belki arada bir açılır. Yukarıda bir arkadaşta her şey uyumsuz demiş, 3 tür 5 tir en fazla. Bazı programlar haliyle platforma özel oluyor. Aynı şey PC içinde geçerli neticede. MAC a özel güzelim programlardan yararlanılmıyor mesela.

Yeni text dosyası, veya xxx dosyası yaratmak için açacaksın automator programını ordan yazacaksın kendi scriptini. Boşuna koymamış adamlar onu.

Taşıma için, arkadaşın dediğine ek olarak alt basılı iken fare ile taşıyabilirsin istediğin klasöre/diske.

Kısaca yok diye bişey yok, sadece varmı diye sormak lazım.

Yahu kusura bakmayinda basit bir eylem icin script yazilmaz. Tamam cok stabil, cok gorsel, az resource tuketen birsey olabilir ama pratik degil ayrica is icin kullanilan programlarin bir cogu ile uyumu yok. Ornek olarak SAP. Milyar dolarlik yazilim firmasi, dunyadaki cirosu ilk beste ama MacOs icin destegi cok zayif. GUI programi calistirmasi gereken programlarin onda birini calistirmiyor ve personel is yapamaz duruma geliyor. Office programi deseniz hem daha pahali hemde fonksiyon olarak orjinalinden kat kat daha az. Ornek isterseniz Outlook'da arama yapmayi deneyin, yada import ettiginiz pst dosyasindaki emailleri teker teker inceleyin. Attachmentlerin yerinde yeller estiginde soguk su icerseniz Baelros demisti dersiniz. Ofise 25 adet Macbook Pro ve 2 adet Macbook Air almistik, danismanlarimiz prestijli gozuksunler, islerini daha hizli yapsinlar diye ama ilk hafta dolmadan hepsine ayrica Windows ve Office lisansi almak zorunda kaldik. Office icinde su var, 600 TL verip Office for Mac 2011 Business Edition aliyorsunuz ama yarattiginiz Excel dosyalari Windows tarafinda acilirken formuller karisiyor yada karakterler sapitiyor. Outlook ayri bir vaka zaten, pst import ediyor ama pst olarak export etmiyor, sac bas yoluyorsunuz.

Vmware'in zerre kadar destegi yok, yuzbinlerce dolarlik yatirim yapip sonrasinda operating system yuzunden sisteme baglanamamak cok koyuyor.

Belki grafik programlarinda ozellikle Adobe urunlerinde performans verir onu bilemem benim alanim degil. Ben sistemciyim ve benim isime kostek olmaktan baska bir ise yaramadi ne yazikki. Ayni sekilde ofisteki yazilimcilarda sorun ustune sorun yasadilar. Teknik danismanlik tarafinda MacOs kusura bakmayin bes para etmez. Yaklasik 85000 TL'yi resmen cope attik. Aldigimiz Windows ve Office lisanslarini katmadim daha.

• Dostum bişey yazmıyorsun zaten, hepsi hazır, sen sadece olmasını istediğini menuye ekle diyrorsun. İstersen kendinde galiştirebilirsin tabi. Windows ne yapıyor, standat eklenmiş 2-3 format var sağ klikte, ayrıca yeni yüklenen şeylerde geliyor, registry de zaten bilmem kaç yüz tane dosya tipi tanımı var. Şiş Allah şiş. Hiç kullanmadığım sağ klik fonksiyonları için neden şişireyim cihazı. İhtiyacım olan bişey varsa kendim eklerim, kendim silerim. Windows'a program yüklüyosun sağ klik'e menusu geliyor, programı kaldırıyorsun menu hala orda.

Vmware desteği yok derken neyi kastettiniz bilmiyorum, hem mac hem windows platformu için vmware mevcut. Bu kısmı anlayamadım.

Neticede illaki platforma özel yazılımlar olacaktır. Bence siz 85000 tl yi çöpe atarak değil, yaptığınız işe göre mac alarak en büyük hatayı yapmışınız. Ofisinizi bilmem, yazılımcılarınızda bilmem, ama ihtisaslarını UNIX üzerine yapmadıklarını varsayıyorum. Aksi takdirde bu yapıya hakim bir yazılımcının başa çıkamayacağı bir sistem değildiir OS X. Outlook sorunu vs. bunlar benim ilgilendiğim şeyler değil. Kullanmıyorum zaten ;)

Siz şimdik bir reklam şirketi olsaydınız örneğin, bu sefer de iyi mac almışık diye yapacaktınız yormunuzu. Sonra bunlar sorun da değil. Herkes ihtiyacı doğrultusunda cihaz alırsa bu tarz o iyi bu kötü muhabbetlerine de gerek kalmaz. Bana çok boş geliyor çünkü. Herkesin aynı anda memnun olması imkansız.

• Vmware'in workstation versiyonunda sorun yok, Mac icin gelistirilmis Fusion var ama server kisminda ESX ve ESXi serilerini kontrol etmek icin vSphere Client'inin Mac destegi yok benim demek istedigim oydu. Yazilim kisminda SAP kullandigimizdan dolayi %90 ABAP kodu kullaniyoruz ve bu webdynpro ekranlarini acmayan Mac'te sorun :) O yuzden mecburen Windows'a mahkumuz. Birde SAP'nin bircok web arayuz programi Internet Explorer'a uyumlu sekilde tasarlanmis, oyleki Safari basit bir sertifika bazli authentication'da hata veriyor. MacOs'un SAP destegi az ve SAP'ninde Mac icin arayuz gelistirmek gibi bir niyeti fazla olmadigindan el mahkum Windows kullaniyoruz.

Grafik programlarina diyecegim yok, hepsi Mac uzerinde gayet iyi calisiyor.
  • Mac word 2011 de transkripsiyon harflerine kısayol atamak istiyorum ama ınsert- advanced symbol sekmesinde birçok karakter görünmüyor bu sorunu nasıl çözerim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.