Şimdi Ara

DH.Mizah 'Teknoloji Çiziyorum' Karikatürler - 4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
2
Favori
30.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DH.Mizah 'Teknoloji Çiziyorum' Karikatürler - 4

4. Bölümle yolumuza devam ediyoruz. Microsoft, Tükiye'yi yılın ülkesi seçti. Nintendo'nun 5 aydır Türkiye'de herhangi bir varlığı yok!. Mahirin olmayacak zamanlarda aklına İphone 5 geliyor. Bu hafta konulara biraz daha eleştirel bir bakış açısıyla yaklaştık İyi eğlenceler...

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    DH.Mizah

• çizimleri elle yapıp grafik tabletle pc'ye mi geçiriyorsun ? bu arada mükemmel olduğunu söylememe gerek yok sanırım
  • Bilader gercekten olmuyor...

Tamam birseyler yapmayi istiyorsun ugrasiyorsun ama yok iste o kabiliyet sende. Yillarin Cem Yilmaz'ida bu iste cok caba sarfetti ama olmadi yapamadi. Yani bu is beceri ister. Herkez bu isi yapamaz. O nedenle degilmi koca ulkede bu isin ustadi denilen kisi saysi bir elin parmaklarini gecmez.
  • gülmedim
  • espiri fena değil.
  • bir mizah eksikti zaten. aalinsa sevinmiyorda değilim telefon haberlerinden sonra az çok ilaç gibi geliyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buradaki mesajım niçin ve neden silindi bilmiyorum. Keyfiyet seziyorum ancak söylediğimin arkasındayım, kurallara aykırı bir şey dile getirmiyorum. Eleştireye kapalı olmak bile ne kadar haklı olduğumu kanıtlar nitelikle nihayetinde.

Ben "Hayır" diyorum.

Donanım Haber gibi yaptığı işin en iyisini yapan bir yönetimsel oluşum içerisinde ve yapılan işlerin referansında bu çalışma çok basit ve vasat geliyor. Bu karikatüristin hatası değildir.
    Sadece yeterli düzeyde değildir.
  • @ÖMER

Yeterli düzeyde değil derken yeterli bir şeyler yapın, ortaya koyun veya daha yeterli olabilmesi için neler yapılması gerekli yazın ki eleştirirken konu hakkında ne kadar deneyimli ve yeteneklisiniz de söylediklerinizin arkasını neyle dolduruyorsunuz görelim.

Donanimhaber.com bir teknoloji portalı ve karikatürlerde Teknoloji dünyasındaki gelişme ve trendlerle ilgili. Bu gelişmeler sizi ilgilendirmeyebilir, karikatürlere de gülmemiş olabilirsiniz ki her karikatürün amacı bakanı kahkahalar attırıp gözünden yaş getirmek değildir.

Buradaki amaç bazı olay ve trendlerin gündelik yaşamdaki yansımalarını ince bir mizah ile hatırlatmak tekrar gündeme getirmektir. Beğenmezseniz beğenmezsiniz, siz istemiyorsunuz diye karikatürleri silip bu işe son verecek değiliz. Soner AKTAŞ bizim için değerli bir yetenek ve bu mecrada yer almaya devam edecek.

Sevgiler,
    Mesut Çevik
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

@ÖMER Yeterli düzeyde değil derken yeterli bir şeyler yapın, ortaya koyun veya daha yeterli olabilmesi için neler yapılması gerekli yazın ki eleştirirken konu hakkında ne kadar deneyimli ve yeteneklisiniz de söylediklerinizin arkasını neyle dolduruyorsunuz görelim. Donanimhaber.com bir teknoloji portalı ve karikatürlerde Teknoloji dünyasındaki gelişme ve trendlerle ilgili. Bu gelişmeler sizi ilgilendirmeyebilir, karikatürlere de gülmemiş olabilirsiniz ki her karikatürün amacı bakanı kahkahalar attırıp gözünden yaş getirmek değildir. Buradaki amaç bazı olay ve trendlerin gündelik yaşamdaki yansımalarını ince bir mizah ile hatırlatmak tekrar gündeme getirmektir. Beğenmezseniz beğenmezsiniz, siz istemiyorsunuz diye karikatürleri silip bu işe son verecek değiliz. Soner AKTAŞ bizim için değerli bir yetenek ve bu mecrada yer almaya devam edecek. Sevgiler, Mesut Çevik

Doğrusunu söylediniz.

• Karikatur cizmek icin YETENEGIN olamsi gerekir. Turkiyenin en unlu simasi Cem Yilmaz'i ornek olarak verdim. Kisiligi ile espirileri ile giyim kusami ile herkezi gulumeseten yeri geldimi kahkahaya bogan bu insanin asil meslegi karikaturistliktir ama yetenegi olmadigi icin o isi birakip yetenegi oldugu dala kaymis ve basariyi yakalamis bir insandir. Gecenlerde tekrardan karikatur dunyasina donus yapmak istedi ama yok olmuyor ve orada birakti.

Bizim surada eksiklik var surayi su sekilde yap dememizle gelistirilecek bir yetenek degildir karikaturistlik. Kisinin dogustan sahip oldugu bir yetenektir. Kariturlerin hepsi bizi kirip gecirecek yoksa karikaturden sayilmaz diye bir kuralida yok tabiki ama bu tarz duzeysel basit mantik ile yazilan cizilen karikaturunde elbet kritigini yapacaz. Ben yaptim ama siz anlamadiniz mantigiyla biryere varilamaz.

Kimseyi rencide etmek icin soylemiyorum ama bu meslegin gercegi budur. O nedenle siz daha iyisini yapin yada yeterli olabilmesi icin neler gerekli yazin tarzi tepkilerde hic hos degil. Dedigim gibi bu is icin yetenek lazim ve koca ulkede bu yetenege sahip kisi sayisi bir elin parmaklarini gecmez. Yetenegi olmayanada temkin ve onerilerle yetenek kazandirilamaz.

Ben sahsen arkadasi taktir ediyorum deniyor ve onumuze koyuyor bu medeni cesarete sahip. Umarin elestirilerimizide dikkate alacak eredemede sahiptir.

• quote:

@ÖMER

Yeterli düzeyde değil derken yeterli bir şeyler yapın, ortaya koyun veya daha yeterli olabilmesi için neler yapılması gerekli yazın ki eleştirirken konu hakkında ne kadar deneyimli ve yeteneklisiniz de söylediklerinizin arkasını neyle dolduruyorsunuz görelim.

Donanimhaber.com bir teknoloji portalı ve karikatürlerde Teknoloji dünyasındaki gelişme ve trendlerle ilgili. Bu gelişmeler sizi ilgilendirmeyebilir, karikatürlere de gülmemiş olabilirsiniz ki her karikatürün amacı bakanı kahkahalar attırıp gözünden yaş getirmek değildir.

Buradaki amaç bazı olay ve trendlerin gündelik yaşamdaki yansımalarını ince bir mizah ile hatırlatmak tekrar gündeme getirmektir. Beğenmezseniz beğenmezsiniz, siz istemiyorsunuz diye karikatürleri silip bu işe son verecek değiliz. Soner AKTAŞ bizim için değerli bir yetenek ve bu mecrada yer almaya devam edecek.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Alakasi yok eger bir karikatur insanin yuzunde gulumseme bile olusturamiyorsa ne anlami var ki. Herkesin yapabilcegi siradan karikaturler bunlar. Ama yukarda arkadaslarin dedikleri gibi guldurmek yetenek isi ozellliklede karikaturle. Soner abimiz yetenekli olabilir uzgunuz ama bu karikaturlere yansimiyor. Her seferinde belki bu sefer olmustur yapmistir diye giriyorum konuya buyuk bi hevesle ama hep ayni. Yayinlamayin demiyorum bi emek var sonucta saygisizlik etmek istemem ama cidden hic komik degil.karikaturlerin amaci gundemde olan olaylarla insanlari guldurmek ve bazi seyleri hatirlatmaktir. Bunlardan sadece biri oldu mu olmaz.
    Saygilar. Ipoddan yazdim yazim yanlisi olabilir.

• quote:

Yeterli düzeyde değil derken yeterli bir şeyler yapın, ortaya koyun veya daha yeterli olabilmesi için neler yapılması gerekli yazın ki.....arkasını neyle dolduruyorsunuz görelim. Sevgiler, Mesut Çevik

Mesut'cum. İlla Donanımhaber'de karikatür olması mı gerekiyor. Karikatürler komik değil. Arkasını da bir şeyle doldurmak gerektiğini düşünmüyorum. Ben çok gereksiz buluyorum. Benim gibi düşünen de bir sürü arkadaş olduğuna eminim.

Şu karikatürleri başından beri takip ediyorum. Bir tanesine bile gülmedim. İlk zamandan beri "Belki daha sonra iyileşir" diye okuyorum ama en ufak bir gelişme yok.
    Bu karikatürleri çizen arkadaş resim çizme konusunda iyi olabilir ama adamın espri yeteneği hiç yok.

Komiklik olsun veya insanları neşelendirelim diye yapmıyorsunuz , niye o zaman ki?
    Komik değil, bilgilendirici değil. Öylesine karikatür işte.

Bazı videolardan sonra hep anket yapıyorsunuz. Bunun için bir anket yapın bakalım beğenen var mı ?...

• quote:

@ÖMER

Sevgiler,
    Mesut Çevik

@SPEED-STEP

Benim yeterli bir şeyler yapmamı talep ederken söz konusu yeterlilik düzeyine sahip gibi konuşuyorsunuz belki de siz öylesinizdir, bunu benden talep ederken... :) Ancak benim sanatkâr oluşumla ya da olmayışımla konunun, şahsi eleştirimin hiçbir alakası yok maalesef.

Şu an belirttiğiniz ifadede şunu hissediyorum, sadece yapılandan daha iyisini yaptığımızda eleştiride bulunabiliriz, aksi takdirde susmalıyız. Kusura bakmayın, isterseniz de bakın, Orhan Veli diyordu ki "Bir kitabı tenkit edebilmek için ilk şart, o kitabı başından sonuna kadar okumaktır." Yani illaki iyi bir yazar, iyi bir şair, iyi bir ressam olmak şart değildir.

Benim salih amelim ortada. Şu an duygusal davranıyorsunuz, arkadaşınızı savunuyorsunuz, buna da hak veriyorum, ben de ekip arkadaşımın yanında olurdum ancak ben ne sizi, ne bir teknoloji portalı olan Donanimhaber.com'u ne de karikatüristi eleştirdim. Bu arada kavram karmaşası yaşamıyorum merak etmeyin karikatür nedir biliyorum. :)

Ben ürün hakkındaki yorumumu belirttim. Beğenmediğimi izah ettim. Ben beğenmedim. Vasat buldum.
    Her şeyi 40 kere düşünerek ince eliyip sık dokuyan bir yönetimsel oluşum içerisinde ve yapılan işlerin referansında bu çalışma çok basit ve vasat geliyor dedim.

Bunu da mı demeyelim? Hiç mi yapıcı bir eleştirimiz olmasın? Ben bu işi bırakın gidin mi dedim? Silin mi dedim? Çok daha iyisi yakışırdı dedim. Aslında ben iyi bir şeyler söyledim ama anlaşılamadı sanırım.

Şimdi samimi bir şekilde eleştirilerimi belirteceğim ama gerek yok görüldüğü üzere. Çünkü yıkıcıymışım gibi görülüyor o taraftan demek ki.

Buradan vereceğiniz bir cevap olursa iadei cevap alamayacaksınız çünkü sizinle ikili bir tartışma yaşamak istemiyorum, karikatürist arkadaşımızı sanki baltalıyor duruma düşüyorum ve onu üzmek emeğine saygısızlık etmek istemiyorum. O nedenle özel ileti gönderirseniz cevap verebilirim şu andan itibaren.

Ancak tekrar söylüyorum Ben "Hayır" diyorum. Bir dahakine daha güzeli olur belki...

• O kadar apple haberine laf edilmiyor aydan aya denk geldiğim bi karikatürden zarar gelmez hem eleştirilmek iyidir düzgün yapıcı şeyler söyleyin Mesut ÇEVİK'in söylediği gibi bence çizimler çok güzel 3. resimdekileri mobil sürümden okuyamadım ama 1 ve 2 karikatürler için ironi bazında iyiler karikatür illa güldürecek diye bir şey yok karikatürleri hazırlayan arkadaş her zaman ağır uyku halinde ve tepkisiz kalan bir ülkeye her zaman sağ gösterip sol vurulan durumları gösterip bak bize sen ağasın sen paşasın deyip,özellikle 2. karikatür, ardından hiç bir şey yapılmamasını dile getirmiş ,arada bir böyle şeyleri hatırlamakta fayda vardır. Karikatüristin beklentisi bumuydu bilmem ama girin nintendonun sayfasına girin microsofta basın şikayet dilekçesini yapın baskınızı demek istemiştir diye düşünüyorum. En başta dediği gibi alın bir penguen leman bakın onlara 2 sayfası güldürüyorsa 2 sayfasıda harekete geçirmeye çalışıyor yaparsın yapmazsın ayrı ama her şeyden gülme eylenme beklentisinde olmak çok yanlış

• Karikatüre tepkim;
    DH.Mizah 'Teknoloji Çiziyorum' Karikatürler - 4
  • @Ömer

Evet ilk şart baştan sona kadar okumaktır doğru fakat diğer bir şart ise az o kitabı anlayabilecek kadar da bilgi sahibi olmaktır. Dediğim gibi Eğer Microsoft karikatüründeki ince göndermeyi dahi es geçebiliyorsanız zaten bu karikatürler size hitap etmiyor demektir. Bu yüzden DH.Mizah başlıklı konulara girmemenizde yarar var.

@OverClocK1ng

Böyle bir içeriğin olması neyi değiştiriyor ki :) %100 beğenilecek ya da en popüler içeriklerden biri olacak diye yola çıkmadık fakat beğenmeyenleri zorlama gibi bir amaç ta edinmedik.

Dediğim gibi gündemi sıkı takip edenler için ince göndermeler içeren karikatürlere devam edeceğiz.

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • Bence gayet komik :D

• quote:

@Ömer

Evet ilk şart baştan sona kadar okumaktır doğru fakat diğer bir şart ise az o kitabı anlayabilecek kadar da bilgi sahibi olmaktır. Dediğim gibi Eğer Microsoft karikatüründeki ince göndermeyi dahi es geçebiliyorsanız zaten bu karikatürler size hitap etmiyor demektir. Bu yüzden DH.Mizah başlıklı konulara girmemenizde yarar var.

...

Sevgiler,
    Mesut Çevik

@Speed-Step,
    Emin olabilirsiniz ki karikatürist arkadaşımız kadar olamaz da en az sizin kadar bilgi sahibiyim, o nedenle müsterih olun, lütfen. Kaldı ki arkadaşımız yazsın onunla görüşeyim, art niyetim olmadığını ona belirteyim, siz geldiniz, onun adına siz konuşuyorsunuz. Bırakın ortada savunulacak bir şey varsa (ki bence asla yok) kendisi iki kelam etsin.

Ben ne sizi, ne sizin yetkili, uzman olduğunuz sahayı, ne bir teknoloji portalı olan Donanimhaber.com'u ne de karikatüristi eleştirdim. Ortada birtakım karikatürler vardı beğenmediğimi, vasat bulduğumu belirttim. Yine belirteceğim. Birçok arkadaş da belirtmiş, eminim belirteceklerdir de. Kaliteli işler yaptığınızı, yaptığınızın en iyisini yapmaya çalıştığınızı bu sebeplerden ötürü gördüğüm çalışmanın çok basit ve vasat geldiğini dile getirmiş bir de eklemişim bu karikatüristin hatası değildir diye.

Sadece yeterli düzeyde değildir. Ben çok daha başarılı bir şeyler beklerdim. Bana göre yeterli değildir, size göre şaheserdir. Sıkıntı nerede efendim?

Ben herhangi bir şeyi es geçmedim. Ortada bir şey yok demedim. Vasat dedim yahu. Onu da mı demeyelim?
    İnce gönderme dersiniz, üstü kapalı eleştiri dersiniz, toplumsal mesaj dersiniz, insanlık dersi dersiniz, ne derseniz dersiniz, ben o hususlarda bir şey demedim ki...

Bu yüzden muhtelif eleştirilere açık olmanızda yarar vardı, kişisel tabandan ziyade eleştirilerin gerekçelerini öğrenmenizde yarar vardı.

İyi günler.

Soner arkadaşım, benim kötü bir niyetim yoktu. Sonuçta burada bir üyenin kişisel görüşü seni doğru bildiğinden ve baş koyduğun yoldan ayırmayacaktır. O nedenle senin kişiliğine ya da şahsiyetine bir zedeleyici tavrım olduysa ki olmadı ama o şekilde algılandıysam bilmeni isterim ki kişilerle yaptıkları işleri ayrı tutarım.

Yazmayacağım diyorum, olmuyor. En iyisi bir süreliğine forumdan çıkış olacaktır.

Selam ile.

• quote:

@Ömer

@OverClocK1ng

Böyle bir içeriğin olması neyi değiştiriyor ki :) %100 beğenilecek ya da en popüler içeriklerden biri olacak diye yola çıkmadık fakat beğenmeyenleri zorlama gibi bir amaç ta edinmedik.

Dediğim gibi gündemi sıkı takip edenler için ince göndermeler içeren karikatürlere devam edeceğiz.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Dh.mizaha sizin girmemenizde yarar var mesut abi eger bunlara guluyorsaniz.

• Microsoft lu karikatür çok iyi.

Sadece teknoloji üzerinden karikatür çizmek zor olsa gerek.Başından beri beğenmeyen girmesin bukadar kasmaya gerek yok.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.