Şimdi Ara

SAMSUNG NP700 G7C KULLANICILAR KULUBÜ (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.750
Cevap
22
Favori
145.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu sorunu ilk yazılı olarak burada dile getiren benim laptobum serviste şu an, servis bile çok acayip bir şey dedi; ekranla alakalı dedi. Yazılımsal falan bir şey değil, ve yukarda bi arkadaş da söylemişti ilerde tüm ekranı kaplayabilir bu yeşil nokta Hatta nokta değil bildiğin 1 lira büyüklüğünde bulut bu.

BU LAPTOBU KULLANANLAR, GECENİN ZİFİRİ KARANLIĞINDA TÜM IŞIKLAR KAPALIYKEN LAPTOBU ARD ARDA 2-3 KERE KAPATIP AÇIN BAKALIM SİZDE DE YEŞİL BİR SİS BULUTU ÇIKACAK MI ORTAYA. BEN BU SORUNUN ÜRETİM HATASI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM ÇÜNKÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerminator -- 22 Ağustos 2013; 20:00:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JimmyHopkins

GPU Load [%] dışında diğer değerlerde hiçbir gariplik yok; GPU Load [%] normalde 70-90 arasında iken takılma esnasındaki saliselik bir şekilde 1 ve 10 arasında bir değere düşüyor ve tekrar normal değerlerine yükseliyor.

Fazla ısı da yoksa bu oynadığınız oyundan kaynaklanıyor olabilir. Başkalarında da oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerminator

bu sorunu ilk yazılı olarak burada dile getiren benim laptobum serviste şu an, servis bile çok acayip bir şey dedi; ekranla alakalı dedi. Yazılımsal falan bir şey değil, ve yukarda bi arkadaş da söylemişti ilerde tüm ekranı kaplayabilir bu yeşil nokta Hatta nokta değil bildiğin 1 lira büyüklüğünde bulut bu.

BU LAPTOBU KULLANANLAR, GECENİN ZİFİRİ KARANLIĞINDA TÜM IŞIKLAR KAPALIYKEN LAPTOBU ARD ARDA 2-3 KERE KAPATIP AÇIN BAKALIM SİZDE DE YEŞİL BİR SİS BULUTU ÇIKACAK MI ORTAYA. BEN BU SORUNUN ÜRETİM HATASI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM ÇÜNKÜ

Arkadaşım bir bak bakalım normal kullanımda var mı o bulut? Yok. Sadece belirli bir durumda oluşan şeye donanımsal sorun denemez.

• normal kullanımda olmadığını zaten eski mesajlarda belirttim. Normal kullanımda yok diye bunun bir sorun olmadığını mı söylüyorsun? Saçma.
  • Diğer oyunlar ile denedim, herhangi bir problem yok; 3dmark11 testi yaptım ve bu sırada Gpu Load 99'dan aşağı inmiyor donanımsal bir sorun olsaydı sanırım böyle bir performans alamazdım?

Büyük ihtimalle oyun kaynaklı bir problem.
    Araştırdığım kadarıyla BF3 ve başka oyunlarda da aynı sorunu yaşayanlar mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JimmyHopkins -- 22 Ağustos 2013; 21:56:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JimmyHopkins

Diğer oyunlar ile denedim, herhangi bir problem yok; 3dmark11 testi yaptım ve bu sırada Gpu Load 99'dan aşağı inmiyor donanımsal bir sorun olsaydı sanırım böyle bir performans alamazdım?

Büyük ihtimalle oyun kaynaklı bir problem.
    Araştırdığım kadarıyla BF3 ve başka oyunlarda da aynı sorunu yaşayanlar mevcut.

Evet güncel driverlari indirip deneyin isterseniz başka oyunda yoksa o oyuna özeldir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerminator

normal kullanımda olmadığını zaten eski mesajlarda belirttim. Normal kullanımda yok diye bunun bir sorun olmadığını mı söylüyorsun? Saçma.

Saçma sapan yazılımsal bir sorundan dolayı o kadar uğraşmak istiyorsan uğraş. Zaman kaybı.
  • Güncel sürücü kullanıp grafik sorunları yaşamayan var mı, siz hangi sürümü kullanıyorsunuz? ben daha önce belirttiğim gibi tüm ekran kartı sürücüsü güncelleme deneyimlerimde başarısız oldum; o yüzden 306.42 kullanıyorum.

Büyük ihtimalle oyunla alakalı evet ama Expresscache ile alakalı bir durum olabilir mi? Oyunun sık kullanılan grafik dosyalarının yer değişimi vs gibi bir durum? Expresscache sürücüsünü kaldırıp öyle bir daha denemeyi düşünüyorum.

yaşadığım sorunun aynısını yaşayan diğer oyuncuların açtığı bir konu ancak çözüm yok:
    http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/5151269116

Sorunun çözümü dikey senkronizasyon ayarlarını değiştirmek. Birçok oyunda anlık fps düşmeleri yaşayan var ancak konuyla alakalı çözüme yönelik pek kaynak yok, oyunlarda anlık fps düşmeleri yaşayan arkadaşlar GPU-Z isimli program yardımıyla GPU load değerlerini takip edebilir, değerlerde saliselik / anlık büyük değişimler ve kopmalar yaşanıyorsa büyük ihtimalle Nvidia kontrol panelinden Dikey senkronizason ve Üçlü ara bellekleme seçeneklerini kapalı duruma getirirseniz çözülecektir.

teşekkür: Mæster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JimmyHopkins -- 23 Ağustos 2013; 18:41:52 >

• Merhaba arkadaşlar bende 2. el olarak aldım gamer yeşil bulut benimkin dede mevcut sanırım kronik bir sorun. Birde bir şey sormak istiyorum notebook da hdd leri raid yapabiliyormuyuz ve nasıl yaparız.
  • MCCACA M kullanıcısına yanıt
    tahmin ettiğim gibi yeşil bulut ÜRETİM HATASI arkadaşlar.
  • diyaloglar vodafonun reklamına benzedi;herkez ayrı bir telden çalıyor.kimisi yazılım sorunu diyor,servis bilgisayarın kafasına vurmuşsunuz aptal olmuş diyor.arkadaşlar bios ekranı görünmüyor,daha nasıl anlatılır ki bu?
    sadece yeşil bulut olarak kaldığı müddetçe problem idare edilebilir gibi görünüyor.amma tıpkı vücutta kan dolaşımı kısıtlanırsa nasıl büyük sorunlara neden oluyorsa ekranda da elektriksel dolaşım problemi olduğunu gösterir bir belirti olabilir.hdd leri raid yapabilirsiniz.ama ben o disklere değil oyun yüklemeyi sistem kurmaya bile çekinirim açıkcası,samsung aynı zamanda bir disk üreticisi ve içindeki disklerde samsung marka,ben de 5 adet 1 tblik disk vardı 3ü hatalı üretimdi.raid yaparak bütün verilerinizi riske atarsınız,başka yere aktarmanızda çok pahalı ve zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fortunasuper -- 24 Ağustos 2013; 0:17:15 >
  • Merhaba arkadaslar 2 gundur pc ile baya bir vakit gecirdim kisaca ozetlemem gerekirse 3400 tl ve civari bir rakami kesinlikle haketmiyor. Cihazla oyun oynarken sol ust taraf fazla isiniyor ve fan sesi rahatsiz edici seviyelere geliyor. Ses sistemi cok vasat tam bir hayel kirikligi. Tek olumlu tarafi ekrani harika...

Kullanan arkadaslara birkac sorum olacak

1- pc yi yazilimsal olacak en guncel duruma getirdim

A- recover programi her pc actigimda hata verip kendini kapatiyor

B- internet de dolasirken gtx 675 hata veriyor calismayi durdurdu diye

Sizde yasadiniz mi bu sorunlari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sol taraf isiniyor diyen arkadaslar F2, F3 ve F4 tuslarinin uzerine dikkatlice baksinlar. Onlari tatli bir surpriz bekliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Anladığım kadarıyla sizde de soğutma sisteminde bir sorun var,en üst seviye fan hızlarında bile çok sessiz olması lazım,ısınma problemi hiç olmaması lazım.
    1A- Hata vermesin diye ilk günkü driverleri kullandım eğer hata mesajı alıyorsanız sorunlu hangi program varsa silin gitsin.
    1B-internette dolaşırken gtx 675 hata veriyor çalışmayı durdurdu diye bir hata mesajı alıyorsanız,ekranı kaybedeceksiniz demektir,lütfen verilerinizi yedekleyin ve BİLGİSAYARIN BOZULMASINI BEKLEYİİİİN!!!
    Not:Bilgisayarsız geçecek haftalar için bir bilgisayarı yamacınızda hazır bulundurun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fortunasuper -- 25 Ağustos 2013; 10:46:43 >
  • Nicholai Hel kullanıcısına yanıt
    Nasıl bir sürpriz acabaa çok merak ettim. Doğum günü sürprizi gibi bir şey mi?
  • Yogun kullanmiyorum ama tuslarin ustu kabarmis. Para iadesi talebiyle haftaya hafta ici vatan bilgisayara basvurayim. Ekran problemi tekrar yasanmadi diye yedek alip tekrarini bekliyordum ama sogutucuyla kullanilan ve asiri isinmayan bilgisayarin tuslarinin kabarmasi da mide bulandirici. Isinmistir elbet ama az isinmistir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Dostum senin bilgisayar baya baya sorunlu. Şans işi olarak görüyorum artık bu samsung'un gamer serisini..

Sorularının cevabı yazılımla ilgili ama fazla ısınması ve fan sesi donanım sorunu. Bir an önce servise ver, kesinlikle ısınmaması lazım hayvan gibi fanı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nicholai Hel

Yogun kullanmiyorum ama tuslarin ustu kabarmis. Para iadesi talebiyle haftaya hafta ici vatan bilgisayara basvurayim. Ekran problemi tekrar yasanmadi diye yedek alip tekrarini bekliyordum ama sogutucuyla kullanilan ve asiri isinmayan bilgisayarin tuslarinin kabarmasi da mide bulandirici. Isinmistir elbet ama az isinmistir.

para iadesi derken iade çekini kastettiniz sanırım,eğer soyadınız vatan değilse problem de servislik problem diyecekler,kabaran tuşlarda kullanıcı hatası kategorisine girecektir muhtemelen,sıcak bir içeceği klavyeye dökmüşsünüzdür ve o içecek her ne hikmetse bu 3 tuşu pasta gibi kabartmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fortunasuper

quote:

Orijinalden alıntı: Nicholai Hel

Yogun kullanmiyorum ama tuslarin ustu kabarmis. Para iadesi talebiyle haftaya hafta ici vatan bilgisayara basvurayim. Ekran problemi tekrar yasanmadi diye yedek alip tekrarini bekliyordum ama sogutucuyla kullanilan ve asiri isinmayan bilgisayarin tuslarinin kabarmasi da mide bulandirici. Isinmistir elbet ama az isinmistir.

para iadesi derken iade çekini kastettiniz sanırım,eğer soyadınız vatan değilse problem de servislik problem diyecekler,kabaran tuşlarda kullanıcı hatası kategorisine girecektir muhtemelen,sıcak bir içeceği klavyeye dökmüşsünüzdür ve o içecek her ne hikmetse bu 3 tuşu pasta gibi kabartmıştır.

Hocam siz bir serviste falanmi calistiniz ne :)) iyi yaziyorsunuz onlar gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.