- x
Sünizit İçin Uygulanabilecek Tedaviler Nelerdir?
51 Cevap3323 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

202 Mesaj
25 Temmuz 2012; 21:56:30 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

merhaba arkadaşlar.Yaklaşık 8 aydır durmayan baş ağrısı burun tıkanıklığı sebebiyle sabrımın son seviyesine gelmiş bulunmaktayım :) Ağru kesicilerle bu aya kadar geldim :) Uzun konuştuğum , yaz günlerinde nemden dolayı burnum tıkanıyor baş ağrısı başlıyor çoğu zaman bununla beraber baş dönmesi kısa süreli (3-4 sn ) duyma kaybı yaşayabiliyorum.(Her zaman başdönmesi olmuyor sadece gün içinde çoğunlukla sallanıyorum.) Birçok yere gittim olmadı. İlaç verdiler tuzlu su kullandım kürler denedim olmadı. Şimdi yarın hastaneye gideceğim ve hangi hastaneye gideceğimi tam bilemedim. İzmirde sünizit tedavisinden sonuç alan varsa neler yaptığını veya hangi hastaneye gittiğini yazarsa büyük makbule geçer

Ayrıca sünizitin varsa ve bunu atlatmışsanız ne yaptığınızı yazarsanız çok memlun olurum..

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.Crock -- 25 Temmuz 2012; 21:57:53 >

1996 Nissan Maxima 2.0 V6 155 Hp Limited (Manuel)

124 Mesaj
25 Temmuz 2012; 21:57:21 

Bendede var :( Kışın acayip baş ağrısı giriyo

760 Mesaj
25 Temmuz 2012; 21:59:02 

İnşallah benimki gibi kronik değildir sinüzitin yanlış teşhis yüzünden 4 yıl astım tedavisi gördüm

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi

459 Mesaj
25 Temmuz 2012; 21:59:10 

su buharı cek suyu kaynat onun buharını cek bide otrivine sprey dene

1835 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Th3 Arrow
25 Temmuz 2012; 21:59:48 

Sünizit asla biten bi hastalık değildir ne kadar aldırsanda yine oluyo hocam anne babadan geliyo bu hastalık bendede var bu sene çok kötü oldum sağ tarafım full dolmuştu doktor okyanus suyu verdi düzeldim . Uzun lafın kısası denize git deniz suyu iyi geliyo temizliyo ama yine doluyo bi süre sonra dikkat etcen kendine duştan sonra kafanı kurulucan .

Sahici bir sarsıntı , sahte bir dengeden iyidir .

1910 Mesaj
25 Temmuz 2012; 22:00:18 

ilaç falan çözüm olmuyor ama bana otçudan bir şey hazırlamışlardı buruna bitkisel damla biberiye mi ne 1 -2 haftada söktü attı daha da olmadı

kocakarı ilacı forever

Hayatı yakalamak için bugün ne yaptın?

440 Mesaj
25 Temmuz 2012; 22:01:36 

Bence nasılsa izmirdesin hemşerim :) Git tuzlu suya gir bi ileriye doğru açıl kimse yokken akıt hepsini gitsin iyi gelir diyorlar bir ara bendede vardı ufakken sonradan geçti ama arada bir yatarken burnumun sağ deliği kitleniyor :)

-İntel i5 3570k İşlemci - Gıgabyte Z77-D3H Anakart - Asus DirectCU II HD 7850 Ekran Kartı - Kingston 4Gb 1333 Mhz cl9 x2 Ram - High Power Element Bronze 600w 80+ Güç Kaynağı - Aerocool Strike X GT Black Bilgisayar Kasası - Xigmatek Gaia Sd1283 İşlemci Soğutucusu -

202 Mesaj
25 Temmuz 2012; 22:03:05 

İnan her hafta denize gidiyorum hiçbirşey olmuyor. Sıyırmak üzereyim. Artık ahmet marankidir efenim ibrahim saraçoğludur olmadı başka birşey bulacağım :) Şu an bile ağrı + burun tıkanıklığı var :)

21 Mesaj
25 Temmuz 2012; 22:28:27 

Geçen kış bende çok çektim sünizitten.Bu sene her sabah kuşburnu marmelatı yedim hasta olmadım desem yeridir.Eğer kuşburnu yaptırabiliyorsanız birine kesinlikle deneyin

3409 Mesaj
25 Temmuz 2012; 22:47:01 

Benim de küçükken vardı geçmişti,geçtiğimiz yıl çanakkalede azdı,şu an bile ağrısı var..doktora gittim ilaç verdi ama bir işe yaramadı,yine gideceğim bakalım..çözümler varsa yazarsanız memnun oluruz..

Sükut-u hayale uğramaktan korkan çiçeklerin derdiyle hem derd olmuşum nicedir… Nicedir dizginsiz binerim sevdâ atına! Yoksa ne mümkün ermek… Mecnunların, Keremlerin, Yusufların katına! Süflî melekelerden sıyrılarak kanat çırpmaktayım, kendimin dahi fark eylemediği kesif bir bâtına… Ve kaderin kûfî yazan kalemi usulca iliştirmekte hayatımı, hayatına…

Uzaklaştırılmış
192 gün cezanın,
126 gün 14 sa. 36 dk. kadarı kaldı.
25 Temmuz 2012; 22:51:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Weightless

ilaç falan çözüm olmuyor ama bana otçudan bir şey hazırlamışlardı buruna bitkisel damla biberiye mi ne 1 -2 haftada söktü attı daha da olmadı

kocakarı ilacı forever

Detayli anlatirmisin?

Lutfen cok berbat durumdayim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1910 Mesaj
25 Temmuz 2012; 22:54:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Turk-Engineer

Detayli anlatirmisin?

Lutfen cok berbat durumdayim

ben de bilmiyorum işte bitkiseldi biberiye bitkisini hatırlıyorum tek içindeki olanlardan yıllar önceydi

Hayatı yakalamak için bugün ne yaptın?

2223 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Ray Donovan
25 Temmuz 2012; 22:54:54 

antibiyotik + sinüstraksiyon öneririm

49 Mesaj
25 Temmuz 2012; 22:59:08 

İlaç olarak ben Aferin-Sinüs kullanmıştım gayet güzel işe yaramıştı ama en iyisi doktora görünmek.

2223 Mesaj
25 Temmuz 2012; 23:00:18 

takip... burun açmada tuzlu su veya kayatuzu+su anında çözüm hemen rahatlıyorsun ama kalıcı değil

202 Mesaj
25 Temmuz 2012; 23:07:29 

Ben bu yöntemleri kullandım fakat geçiçi olarak sizde belki işe yarar

İlaç olarak
Klacid
Aferin-sünis

Bitkisel
Kaya tuzu veya tuzlu su
Buğusettin (Suyu kaynatın. Bir kaba dökün(sıvı halde viks var ona buğusettin deniyordu yanılmıyorsam) buğuyu dökün. Kafanıza havlu örtün. O buharı çekin. O bende açtı ama sonra gene tıkandı :D
Viks
Kuru hava
Deniz
Kahveci Nişadırı
Soğuk Duş

Birkaç yerden alıntı olarak
Papatya çayı , 3 günde 1 limon suyu(ekstra su ile burna çekilir.Bunu denedim genzi çok yakıyor ama açıyor)
Bide lahana yöntemi varmış ama hiç denemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.Crock -- 25 Temmuz 2012; 23:08:53 >

177 Mesaj
26 Temmuz 2012; 1:24:37 

sinüziti bende zamanında çektim bazende çekiyorum desem yeridir
Önlem için öncelikle yazın sapka kısın bere veya şapka takmanızdır bu şekilde alnınızı koruyorsunuz ve sinüzit olmanızı büyük oranda engelliyor Doktor tavsiyesidir
2 cisi Buguseptil denilen bir ilaç var sıcak kaynar suya döküyorsunuz ve başınıza döktügünüz kabı kapatacak şekilde havlu ile kapatıp içinize burnunuzdan çekip yorsunuz
burnunuz yumuşanıp sünis yollarındaki iltihap akmaya başlayor tabi bu arada sümkürüyorsunuz ayrıca sinüslerdeki iltihabın daha çabuk kuruması için bana doktor iğne vermişti ayrıca burun kemiğinizide kontrol ettirin burun kemeiğindeki eğirilikte sinüzit olmanıza neden oluyormuş benim burun kemiğim içerden eğikmiş mesela anlatacaklarım bu kadar umarım faydalı olur çeken birli bu sorunu geçmiş olsun

66 Mesaj
26 Temmuz 2012; 1:34:52 

Son bir kaç yıldır bende bu sorunu çekiyorum.Deniz suyu bir anlık iyi geliyor evet ama sonra yine tıkanıyor.Zamanında laf dınlemedk.Hep duş alıp dısarıya cıktık.Sımdı ugrasıyoruz.Sinuzit oldum olalı hep bir baş agrısı,uyanıp yataktan kalktıgımda basımda sankı öküz oturuyomus hissi,arada hafif baş dönmesi,bazende derin nefes alamama gibi sorunlar yasıyorum.Son 2 senedirde burnum hep tıkalı.Normal nefes almayı unuttum.Burun acıcı ılaclar pek fayda etmıyor.En iyis adam gibi bir doktora gorunmek.

Forza Beşiktaş!

202 Mesaj
26 Temmuz 2012; 15:37:54 

bugün gittim doktora anlattım derdimi. Bilgisayarlı tomografiye gönderdi çektirdim. Yarın sonuçları alınca yazarım :)

202 Mesaj
27 Temmuz 2012; 18:05:34 

Tekrar merhaba arkadaşlar. Bugün gittim ve sonuçları aldım. Yıllardır teşhis yüzünden bu kadar ağrıyı çekiyormuşum. Dün tomografi çektirdim ve bugün baktı. Sünizitimin olmadığını herşeyin normal olduğunu ve bir göz doktaruna görünmesi söyledi. Siz siz olun uzman doktorlara gidin yanlış teşhis konulmasın. 80 küsür tl bayıldım ama en azından sünizitimin olmadığını öğrendim. Süniziti olan arkadaşlarında tekrar geçmiş olsun Allah sabır versin.

1172 Mesaj
27 Temmuz 2012; 18:09:41 

Kür falan hikaye yalan dolan 8 yıldır sinüzitim vardı neler denedim geçmedi geçen sene gittim bezmi aleme iltihap varmış 3 ayda kurudu 9 aydır burun tıkanıklığı, baş ağrısı bilmiyorum

26 Mesaj
31 Ağustos 2012; 12:09:05 

Merhabalar,
Ilk olarak sikayetlerinizin sinuzitten mi degil mi onun ortaya koyulmasi lazim. Bunun icinde bir kulak burun bogaz hekimine gitmeniz ve bilgisayarli tomografi cektirmeniz uygun olacaktir. Boylelikle sinuzit varmi, beraberinde burunda kemik yamuklugu varmi, burunda et varmi gibi sorularin cevaplari bulunur. Eger sinuzit teshisi kesinse o zaman medikal tedavi baslanmalidir. Medikal tedavi uzun sureli olmalidir, zira sinus bir kapali kavite enfeksiyonudur ve tedaviye gec cevap verir. Japonyada bir enstitutde 6 ay tedavi verildigini biliyorum. Eger tedaviye ragmen gerilemezse o zaman cerrahi ile sinusler bosaltilmali, ozelliklede sinuslerin drenaj yollari acilmalidir. Bu 100 sinuzit hastasinin 5'inde uygulanir. Eger film cektirirseniz (paranazal sinus tomografisis) size yardimci olabilirim. Ayrica konuyla ilgili olarak
http://sinuzit-endoskop...nus-samsun.blogspot.com bilgi alabilirsiniz,
benimle http://drozgurkemal.com/drozgurkemal/iletisim.html adresinden iletisime gecebilirsiniz
saygilar

334 Mesaj
31 Ağustos 2012; 12:10:49 

quote:

Orijinalden alıntı: drozgur

Merhabalar,
Ilk olarak sikayetlerinizin sinuzitten mi degil mi onun ortaya koyulmasi lazim. Bunun icinde bir kulak burun bogaz hekimine gitmeniz ve bilgisayarli tomografi cektirmeniz uygun olacaktir. Boylelikle sinuzit varmi, beraberinde burunda kemik yamuklugu varmi, burunda et varmi gibi sorularin cevaplari bulunur. Eger sinuzit teshisi kesinse o zaman medikal tedavi baslanmalidir. Medikal tedavi uzun sureli olmalidir, zira sinus bir kapali kavite enfeksiyonudur ve tedaviye gec cevap verir. Japonyada bir enstitutde 6 ay tedavi verildigini biliyorum. Eger tedaviye ragmen gerilemezse o zaman cerrahi ile sinusler bosaltilmali, ozelliklede sinuslerin drenaj yollari acilmalidir. Bu 100 sinuzit hastasinin 5'inde uygulanir. Eger film cektirirseniz (paranazal sinus tomografisis) size yardimci olabilirim. Ayrica konuyla ilgili olarak
http://sinuzit-endoskop...nus-samsun.blogspot.com bilgi alabilirsiniz,
benimle http://drozgurkemal.com/drozgurkemal/iletisim.html adresinden iletisime gecebilirsiniz
saygilar

Cerrahi müdahale kesin çözüm müdür peki?

Uzaklaştırılmış
14 gün cezanın,
8 gün 20 sa. 47 dk. kadarı kaldı.
31 Ağustos 2012; 12:23:40 

ağrılarda falan aferin sinüs iyidir ama ya geniz akıntısında. çok fena öksürük yapıyor geniz akıntısı. sırf bu yüzden kış aylarından nefret ediyorum.

109 Mesaj
31 Ağustos 2012; 12:25:43 

quote:

Orijinalden alıntı: D.Crock

merhaba arkadaşlar.Yaklaşık 8 aydır durmayan baş ağrısı burun tıkanıklığı sebebiyle sabrımın son seviyesine gelmiş bulunmaktayım :) Ağru kesicilerle bu aya kadar geldim :) Uzun konuştuğum , yaz günlerinde nemden dolayı burnum tıkanıyor baş ağrısı başlıyor çoğu zaman bununla beraber baş dönmesi kısa süreli (3-4 sn ) duyma kaybı yaşayabiliyorum.(Her zaman başdönmesi olmuyor sadece gün içinde çoğunlukla sallanıyorum.) Birçok yere gittim olmadı. İlaç verdiler tuzlu su kullandım kürler denedim olmadı. Şimdi yarın hastaneye gideceğim ve hangi hastaneye gideceğimi tam bilemedim. İzmirde sünizit tedavisinden sonuç alan varsa neler yaptığını veya hangi hastaneye gittiğini yazarsa büyük makbule geçer

Ayrıca sünizitin varsa ve bunu atlatmışsanız ne yaptığınızı yazarsanız çok memlun olurum..

teşekkürler

Eşek Hıyarı (ACI KAVUN)

Fans of heavy metal music have created their own subculture which encompasses more than just appreciation of the style of music. Fans affirm their membership in the subculture or scene by attending metal concerts, buying albums, in some cases growing their hair, and most recently, by contributing to metal websites

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Ağustos 2012; 12:27:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Koray

Cerrahi müdahale kesin çözüm müdür peki?

Değil,tekrar doluyor.

463 Mesaj
31 Ağustos 2012; 12:29:33 

Temiz deniz suyu genzine kaçıracaksın suda takla atarsan kendiliğinden kaçar zaten ama geçici olarak sinüsleri açıyor. Sonra yine kış geldimi başlar bende de kronik var sinüzit şu an ise geniz akıntısı var geçmeyen. Kulak burun boğaza gittim antibiyotik verdi yolladı. Sanırım ömür boyu çekilecek bir rahatsızlık. Ayrıca temel sebebi kafa derisi, alın, yüz, ense üşüdümü artıyor genelde yıkandıktan sonra kafayı iyi kurulamak lazım.

2542 Mesaj
31 Ağustos 2012; 12:47:14 

Clarinese - Duact Sinüzitçilerin olmazsa olmaz ilaçlarıdır.

Kışın kafanızda bereniz eksik olmayacak.

Mümkünse bir de Polar Bandana alın ağız burun sarın soğuklarda. Piskopat gibi gezersiniz ama bana da duacı olursunuz. 2 senedir sinüzit ağrısı çekmedim bu sayede.

2660 Mesaj
31 Ağustos 2012; 12:52:18 

Bende de hafif var, ağrısından değil de salya sümük gezmemek için başımı burnumu vb. kapatmak durumunda kalıyorum; kışın sadece gözler açık geziyorum mecbur arada garip garip bakanlar oluyor ama hasta olmamak için değer Bu arada ileri derecede olanlar için vicks (böyle yazılıyordu sanırım) diye bir krem var mentol vb. var içinde, onu burnunuza sürün hem ağrısı geçiyor hem de burnunuz açılıyor rahat edersiniz

İTÜ Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği

Efsane Hornets yeni Pacers taraftarı

53 Mesaj
31 Ağustos 2012; 12:55:55 

quote:

teşekkürler

Son 3ayım bu konuyla gectı.
Oncelıkle ızmırdeymıssınız;
Ben ekol kbb , buca tıp ve alsancak doktorlar sıtesınde bır kbb uzmanına gozuktum. Yorumlayım; buca tıpta doktor buruna kamera soktu.Solda kemık egrılıgı var bak kamera sag delıkten genıze kadar gırıyor ama solda delık dar ılerleyemıyor cozum amelıyat dedı.Septum devıasyon. Alsancaktakı hurrıyet adında bır doktordu.Aynı sekılde sol delık dar amelıyat yapalım dedı. Ekol KBB de yaklasımları cok daha profesyoneldı. Aynı sekılde sol delıgın daha tıkalı oldugunu gordu ama bunun sonucunda amelıyat demedı.Once fılm cekılmem gerektıgını soyledı.Gıttık fılm cekıldık.sınuslerım fazlasıyla dolmus nefes sorunumun nedenı yıllardır sınuzıt olmammıs. Operasyonla bunların bosaltılabılcegınden bahsettı aynı operasyonda kemık egrılıgının de duzeltılcegını anlattı doktor.
Gelelım benım kafama takılan kısma;burnumda sag taraf full acık, sol taraf ıse daha dar.ama bunun ıcın amelıyat olmak cok gereklı degıl gıbı sankı.Burunun sol tarafından daha az nefes alıyoruz ama sonucta sag taraf tıkalıyken,sol acıkken yeterlı nefesı alabılıyorum dar taraftan.Benı zorlayan sınuzıt. Uzun zamandır bunu arastırdım.
Dalmak cok ıyı gelıyor.Gıttıkce derınlıgı arttırıp dıbe dalmak basıncla baya sumkurtturuyor ınsanı.Denızde yuzerken veya daldıktan sonra burnundan nefes al,ver ıltıhap halınde sumkuruyorsun resmen.
Kaya tuzu ıle suyu karıstırıp burnuma cektım bır kere.Sonrakı 2 gun boyunca hayatımda oyle nefes aldıgımı hatırlamıyorum. Her 2delıkte acıktı beyne oksıjen gıdıyor resmen. Ama normal tuz aynı etkıyı yapmıyor,kaya tuzu olması lazım.
Sakın otrıvıne tarzı spreyler kullanma.Her kullanımda etkısı azalıyor bır sure sonra onlarsız nefes alamıyorsun dıyor kullananlar.
Yıllar once eskısehırde unıversıte desteklı bır ılac uretılmıs acı kavundan.Kullananların yorumlar sınuzıtı sokup aldıgı seklınde.Ancak ılac su an uretılmıyor.
Sinus cone
Sinus rınse
Vicks inhaler nasal stick
Bu 3unu arastır. Ben daha hıcbırını almadım ama alıp kullanmayı dusunuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1337 Mesaj
31 Ağustos 2012; 13:05:16 

ben zamanında çok çektim, ilaç tedavisi gördüm uzun süre (Actifed - Sudafed) ayrıca bu ilaçlar dehşet kafa yapıyordu ilacı aldıktan sonra leyla gibi dolaşıyordum ilacı bıraktıktan 1 hafta sonra aynı şeyler tekrar ediyordu bende en son bıktım ne doktora gittim ne ilaç aldım şuan baş ağrısı yok ama burun sürekli tıkalı

Ekleme: İliadin ve Otrivine gibi burun spreyleri geçici tedavi olup uzun süreli kullanımda bağımlılık yapar ayrıca sürekli kullandığınızda burun dokusuna zarar veriyor. Ama yinede tıkanık burunu lavabo açacağı gibi açar bu meretler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wortexxx -- 31 Ağustos 2012; 13:10:55 >

3073 Mesaj
31 Ağustos 2012; 13:06:04 

quote:

teşekkürler

bu sinuzit genelde popüler çocuklarda oluyordu.benim gibi asosyallerd eolma olasılığı sıfır.bu hastalığın böyle bi özelliği mi vasr acaba?

kız çocuklarını kaçırıp satacaklarını söyleyen sadistlere küfür ettiğim için yönetimden özür dilerim
Protein tozu yerine zıkkımın peki tozu için.

274 Mesaj
31 Ağustos 2012; 13:10:46 

bendede 2 kaslarimla arnim (ortasi gibi birsey) agriyo , acaba benimkidemi sunizit
abimdede aynisi oluyodu , sunizit'im azdi gene diyip duruyodu o_O
Not: soguk havada degilde genellikle sicak havada oluyor.

3875 Mesaj
31 Ağustos 2012; 13:13:09 

quote:

teşekkürler

kafanı sıcak tut gerikirse havluyu ısıt kafaya sar süreki sıcak tut bide sinüzit için bugular var eczanelerde onlardan al kullan eczaneci anlatır nasıl yapcağı içine çektimi %90 burnunu açar çünkü kokusu çok ağırve kesici çok çektimi çiğerlerinin yandığını bile hissedersin çok fazla anti biyotik kullanma sık sık duş al ben bu şekildi gitti kafam ağrısından gözümü açamazdım ağrı kesci hap kullan ve bugu yap %60 oranında rahatlatır kesin sonuç çok zor geçmesi zor olan bişey

498 Mesaj
31 Ağustos 2012; 13:13:22 

sinüzit yada burun tıkanıklığı tedavisi: bi bardak vodka ve içine serpiştirilen karabiber tek dikişte içilir.. karabiber ve alkolun yakıcı etkisi hastalığa iyi geliyomus diye duydum bi deneyin isterseniz bi zararı olmaz

1708 Mesaj
31 Ağustos 2012; 13:20:22 

Bendede 2 senedir geçmek bilmeyen bir burun tıkanıklığı var ama herhangibir ağrı yok 2 senedir doktora gitçem gitçem diyip duruyorum

When You Tear Out a Man's Tongue, You Aren't Proving Him a Liar, You're Only Telling the World That You Fear What He Might Say.

Uzaklaştırılmış
192 gün cezanın,
126 gün 14 sa. 36 dk. kadarı kaldı.
31 Ağustos 2012; 13:25:05 

Arkadaslar benim Sakak larimda bir damar genislemis.

Surekli damar zonkluyor. Hafif sinuste var. napayim ya?

53 Mesaj
31 Ağustos 2012; 13:27:29 

Sinuzit sayesinde burundan nefes almak nasil oluyomus unuttum vallahi 7/24 salya sumuk geziyorum artik canima tak etti doktora gittim bugun film cektirti bakalim nasil bi tedavi uygulayacak

3664 Mesaj
31 Ağustos 2012; 13:54:21 

SNZ 053 isimli bitkisel hap sinüslerin boşaltılmasında çok işe yarıyor. ben 2-3 kez kullandım. bugünlerde o ilacı içerseniz kışı başağrısız bitirirsiniz.
ama dikkat edilmezse sinüsler yeniden doluyor. öncelikle burunda deviasyon var ise onun ameliyatla düzeltilmesi şart. ardından sinüzit tekrarlarsa endoskopik yolla temizlenebilir..
yıllardır ben de çekiyorum bu iletten..

26 Mesaj
31 Ağustos 2012; 13:56:27 

Sinuzitin ameliyattan sonra tekrarlama riski olmakla bu risk dusuktur. kaldi ki medikal tedavi ile duzelmeyen sinuzitlerin cerrahisi yapilmazsa daha ciddi komplikasyonlar meydana gelebilir. (kulak ve goz ile ilgili) Fakat bu riskin burun yapiniz ve filminizle birlikte doktorunuz tarafindan degerlendirilmesi ve size dogru bilgi vermesi daha uygun olacaktir.

833 Mesaj
31 Ağustos 2012; 13:58:11 

çekicen tuzlu suyu çekebildiğin kadar

888 Mesaj
31 Ağustos 2012; 13:58:11 

Başka sinüzitli bir arkadaş buluyorsun, birbirinize kafa atıyorsunuz, ne var ne yok dökülüyor burundan..

■ part time dovahkiin ■
■ lg g2 - MIUI v5 ■ msi ge60 ■

342 Mesaj
10 Eylül 2012; 13:56:22 

Prednol 16mg 2 tane içiyorsun, ameliyat olmuş gibi burnunu açıyor. Kortizon olduğu için kilo yapıyor. Fazla kullanmamak lazım.

277 Mesaj
10 Eylül 2012; 14:00:24 

Bol bol sakız çiğne

586 Mesaj
10 Eylül 2012; 14:07:56 

SÜNÜZİT

Leyla ile Mecnun

3800 Mesaj
10 Eylül 2012; 14:09:17 

Babamda ve bende var sinüzit. Onun çok ciddi durumdaydı, ameliyat oldu. Bende o kadar kötü değil. Ağrı kesiciler ile idare edebiliyorum.

Sana tavsiyem, ıslak saçla dışarı çıkmamak ve rüzgarlı havada fazla bulunmamak.
Onun dışında, azaltıcı ve rahatlatıcı yöntem olarak en iyisi tuzlu su. İzmir'de oturuyorsun ne güzel, git Davutlara, ne bileyim Çeşmeye, at kendini suya. Burnundan bol bol su çek.
O oldukça rahatlatır seni. İskeleden atlamanı ya da muza binmeni ayrıca tavsiye ederim. Sen istemesen de su burnundan giriyor ağzından çıkıyor.

Baş dönmesi sinüzit ile ilgili olmayabilir. Onun için bir KBB doktoruna görünmen gerek. Kulaklarınla ilgili sorun olabilir ve bununla ilgili ilaç kullanman gerekebilir.

Doktor olarak, İzmir'de bilmiyorum fakat İstanbul'da; http://www.kolanhastane...-turgay-osman-arda.aspx
İşini gerçekten severek yapan bir doktor. Tavsiye ederim.

Macbook Air 13.3 Mid 2012
HTC One M7
HF-FM066SL - Ultegra 6800 - Dura-Ace 9000 - Token C28A

5 Mesaj
9 Nisan 2013; 19:00:25 

viks buhar hepsi hikaye bi halta yaramıyo geçen gün viksi sıcak suyun içine koyup soludum nefes alamadım geberiyodum .en güzeli illiadin sprey valla boğazıma kadar açtı burnumu tertemiz yaptı yeniden doğmuş gibi oldum bide aferin sinüs içtim kulağımda boğukluk vardı oda gitti oh dünya varmış ya bide bendeki kronik sinüzit grip olunca ayvayı yiyorum yani şimdilik iyiyim bakalım daha sonra ne olur bilemem

Diyor ablam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emironurlular -- 9 Nisan 2013; 19:17:41 >

2223 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Ray Donovan
9 Nisan 2013; 19:05:30 

benimki geçti sonunda. soğan sarmısağı yarım bardak sirke içinde övüyorsunuz. Karışımı burnunuzun deliklerine birer tutam koyduktan hemen sonra pamukla kapayabilirsiniz. 2 saat öyle duracak. Sonra bana gelip teşekkür edeceksiniz.

+sevap point

124 Mesaj
9 Nisan 2013; 20:57:22 

Sinüzit için ibrahim saraçoğlu nun papatya kürünü deneyebilirsiniz

burdan

Yapılışı ile ilgili sorun olursa youtube dan "sinüzit ibrahim saraçoğlu" diye aratıp videolarından da öğrenebilirsiniz

11 Mesaj
24 Nisan 2013; 20:40:27 

İyi akşamlar arkadaşlar,
bugün yaşlı bir teyzemden şunu öğrendim. sporcuların kullandığı Bengay adlı kremi alnımızdan şakaklarımıza doğru akşam ve gece yatmadan önce günde iki defa alından şakak yönüne ovarak yediriyorsunuz. yaklaşık 2-3 hafta sürekli yapıldığında sinüslerde boşalma gerçekleşiyormuş. bunu kendi kızında yapmış ve resmen sülük gibi aktığını görmüşler...
ben daha denemedim ama denemeyi düşünüyorum....

11 Mesaj
24 Nisan 2013; 20:43:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Mentalist Zihinbaz

benimki geçti sonunda. soğan sarmısağı yarım bardak sirke içinde övüyorsunuz. Karışımı burnunuzun deliklerine birer tutam koyduktan hemen sonra pamukla kapayabilirsiniz. 2 saat öyle duracak. Sonra bana gelip teşekkür edeceksiniz.

+sevap point

iyi akşamlar,
size pm attım ancak buradan da sorayım dedim.
soğan ve sarımsağın oranı ne olacak? sirkenin türü önemli mi? elma veya üzüm gibi...
ayrıca karışımı hazırladıktan sonra özlenmesi veya dinlenmesi için belli bir süre beklemek gerekiyor mu?
açıklamanız için şimdiden çok teşekkür ederim..

26 Mesaj
4 Eylül 2013; 16:14:33 

Arkadaslar tip disi tedavi uygulamayin,
ayrintili bilgi
http://www.drozgurkemal...rrahisi_ve_sinuzit.html
sorulariniz icin
http://www.drozgurkemal...zgurkemal/iletisim.html

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Sünizit İçin Uygulanabilecek Tedaviler Nelerdir?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.688