Şimdi Ara

İŞLEMCİLER VE ANAKARTLAR (28.04.2015 GÜNCEL)) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
23
Favori
36.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul İlan Türü #Satılık Anakart/CPU #Anakart
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam i7 -860-870 1156 pin işlemci var mı elinizde
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahtiyar99

Hocam i7 -860-870 1156 pin işlemci var mı elinizde

yok maalesef.
  • Fiyatlar uçmuş.siz kendinizin de belirtiği gibi dükkan kiranız cıkacak diye her ürüne 30-40 tl koymuşsunuz..İnternet alışverişleri dükkan kirası çıkarılmasın diye vardır, o yüzden sanal alışverişler vardır amaç budur..insanlar sistemlerini revizyon etmelerinden dolayı kullanmadıkları malzemeyi ihtiyacı olanlara satsınlar diye vardır..Değilse dükkan kirası cıkacak diye 6-7 yıllık miadı dolmuş ürünleri uçuk kaçık satmanın bir manası yoktur..her ürünü inceledim her ürüne en az 30 tl fark koymuşsunuz..Herkese iyi forumlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: software42

Fiyatlar uçmuş.siz kendinizin de belirtiği gibi dükkan kiranız cıkacak diye her ürüne 30-40 tl koymuşsunuz..İnternet alışverişleri dükkan kirası çıkarılmasın diye vardır, o yüzden sanal alışverişler vardır amaç budur..insanlar sistemlerini revizyon etmelerinden dolayı kullanmadıkları malzemeyi ihtiyacı olanlara satsınlar diye vardır..Değilse dükkan kirası cıkacak diye 6-7 yıllık miadı dolmuş ürünleri uçuk kaçık satmanın bir manası yoktur..her ürünü inceledim her ürüne en az 30 tl fark koymuşsunuz..Herkese iyi forumlar..

Yaptığın aydınlatma için teşekkürler

Bu arada bugün açmış olduğunuz üyeliğiniz hayırlı olsun....

• 4770k veya 4790k elinize gecerse pm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: holybody2000

4770k veya 4790k elinize gecerse pm

gelirse haber ederim...
  • QX9770 Ne zaman gelir? Fiyatı ne kadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hüseyin Baki ALKAN

QX9770 Ne zaman gelir? Fiyatı ne kadar?

QX9770 işlemcinin gelmesi çok zor üstad...
    ama gelirse haber ederim.
  • Beyler yeni Notebook aldım ama elde halen kullandığımız eski bir de Desktop var,işimi de fazlasıyla
    görüyor,şimdilik bir süre daha kalacak,bunu biraz upgrade etmek istiyorum

MB;Asus 945(P5LD2 modeli) +2Gb RAM+CPU ise Pentium/4-3.0

bu MB ye uyumlu hangi CPU almam gerekiyor??? (MB nin kutusu üzerin de "Dual-Core CPU Ready" yazıyor

bilgi verirseniz sevinirim++
  • albani kullanıcısına yanıt
    Aynı anakartı bende kullanıyorum.Bu anakartın iki sürümü var.Eski sürüme sadece eski dual-core destekli Pentium-D 8xx veya 9xx takılabiliyor.Yeni sürümüne ise core2duo denen ve daha modern işlemciler takılabiliyor.Revizyon numarasını söylerseniz yardımcı olabilirim yeni işlemci takmak için BIOS güncellemesi yapmanız gerekebilir.
  • şöyle yazayım o zaman bu MB nin takış tarihi 2007 dir,sanırım eski sürüm olmalıdır? "Rev. 1.03G" olarak MB nin üzerin den okudum

iş gören bir PC olarak kalsın istiyorum,ama CPU sanırım artık benden bu kadar diyor dolayısıyla biraz yükseltip yola devam etmek isterim,hangi CPU uyumlu ise onu alıp takmak istiyorum
    bunların fiyatları da çok ucuz dolayısıyla bu eski CPU ile devam etmeye de hiç gerek yok

BIOS update yıllar evvel yapmıştım! zaten çok eski olduğu için ara da baksam bile çok eski yıllardaki update leri görmekteyim,ya da başka bir şeymi yapacağım CPU değişinde orasını bilmiyorum?
  • Anakartiniz yeni model benimki eski model ve 2005'te almistim.p5ld2'nin türleri var sizinki Asus p5ld2-VM modeli olmasi lazim verdiginiz 1.03G bilgisine istinaden.Yanliz söyle bir durum var PCB rev.2.00 ve üzeri için core2duo islemcileri kullanabiliyorsunuz bu sebeple sizin anakartiniza ancak Pentium-D 8xx veya 9xx islemcileri takilabilmektedir.Ben örnek birkaç model buldurm.Büyük ihtimalle bu islemciler uyacaktir.

www.sanalpazar.com/Intel-Pentium-D-945-Ciftcekirdek-Islemci-4mb-Onbellek__isp30475673
    http://www.sanalpazar.com/Intel-Pentium-D-925-3.00-Ghz-800mhz-4mb-Lga775-Islemci__isp29548446
    http://www.sanalpazar.com/Intel-Pentium-D-Processor-930-3.00-Ghz-Cift-Cekirdek__isp30370890

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brev -- 10 Eylül 2014; 1:21:14 >

üstad anakartınızın üzerindeki modeli asus un sayfasından araştırın cpu support veya işlemci desteği diye bölüm var ordan en yüksek işlemci desteğini görebilirsiniz.
  • @Brev

teşekkürler bilgiler için

Ben bu Desktop u 2005 de toplamıştım,o zaman en üst gibiydi sonra 2007 de ise MB yi değiştirdim ve 945 takmıştım(eskisi 925 idi) ancak CPU yu ellemedim hiç! modeli ise "ALife" P5LD2 dir
    ancak "2" den sonra devamın da herhangi bir rakam veya harf yoktur!

Bu durum da yeni Rev. oluyor ve uyumlu bir CPU alıp takayım,normal de her işimi görüyor dolayısıyla atmayacağım,varsın kalsın,Notebook bana bu Desktop lar kadar
    rahat ve uyumlu gelmiyor! hala Notebook a alışamadım yaw

O verdiğin CPU lar dan hangisini tavsiye edersin acaba??

++

@kachus sana da bilgiler için teşekkürler

sen de varmı uyumlu bir şeyler?? fiyat önemli değil

ASUS dan bakarım ayrıca,bu ara da CPU yu değiştirdikten sonra(yerini temizleyip yeniden thermal-macun çekip takıyorum değilmi?)
    diğer yandan ben de RAM 667(1Gbx2) ayrıca 667 den iki adet daha mı almam gerekiyor yoksa 2Gb yetermi??

Gamer filan değilim,sadece 720/1080 Film izlerim ara da+nette gezinme ve ıvır-zıvır işler... (şu an da HD leri izlemede de sorunum yok Daum PotPlayer ile) GCard ise PowerColor-6670(2Gb)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 10 Eylül 2014; 14:52:02 >

Bu anakartı AiLife serisidir doğru bende 2005'te sistem toplarken almıştım o zamandan beri duruyor.Bir ara satayım dedim satılmayınca elimde kaldı şuan duruyor bende sizin gibi zamanında işlemci yükseltmek için baya araştırmıştım özellikle core2duo takmak istiyordum fakat benim elimdeki "rev.1.0" olunca hayallerim suya düşmüştü bende o dönem PentiumD 930 3.0 ghz işlemci takmıştım.Şuan öyle çalışıyor.Sizin üründe "rev.2.00" olmadığına göre @kachus arkadaşın sattığı core2duo işlemciler olmayacaktır.PentiumD 930'dan aşşağı olmayan bir işlemci takabilirsiniz.Mesela piyasada bulunulurluk açısından pentium D 945 şuan için takabileceğiniz en üst seviye işlemcidir.Ben bu linki buldum sizde çevrenizde ve diğer sitelerde araştırın isterseniz.Pentium d 950,960 takabileceğiniz en üst seviye işlemciler fakat piyasaad pek bulunmuyorlar.En yaygın bulunanlar 925,930 ve 940 serisidir.Bu arada 945 serisinde VT özelliği eksikmiş eğer vmware gibi sanal pc'leri kullanıyorsanız 930 serisini tavsiye ederim.
    http://www.sanalpazar.com/Intel-Pentium-D-945-Ciftcekirdek-Islemci-4mb-Onbellek__isp30475673

NOT:İşlemci destek listesi şu linkte mevcut.
    http://support.asus.com/cpusupport/list.aspx?SLanguage=en&m=p5LD2&p=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brev -- 10 Eylül 2014; 17:23:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

@Brev

teşekkürler bilgiler için

Ben bu Desktop u 2005 de toplamıştım,o zaman en üst gibiydi sonra 2007 de ise MB yi değiştirdim ve 945 takmıştım(eskisi 925 idi) ancak CPU yu ellemedim hiç! modeli ise "ALife" P5LD2 dir
    ancak "2" den sonra devamın da herhangi bir rakam veya harf yoktur!

Bu durum da yeni Rev. oluyor ve uyumlu bir CPU alıp takayım,normal de her işimi görüyor dolayısıyla atmayacağım,varsın kalsın,Notebook bana bu Desktop lar kadar
    rahat ve uyumlu gelmiyor! hala Notebook a alışamadım yaw

O verdiğin CPU lar dan hangisini tavsiye edersin acaba??

++

@kachus sana da bilgiler için teşekkürler

sen de varmı uyumlu bir şeyler?? fiyat önemli değil

ASUS dan bakarım ayrıca,bu ara da CPU yu değiştirdikten sonra(yerini temizleyip yeniden thermal-macun çekip takıyorum değilmi?)
    diğer yandan ben de RAM 667(1Gbx2) ayrıca 667 den iki adet daha mı almam gerekiyor yoksa 2Gb yetermi??

Gamer filan değilim,sadece 720/1080 Film izlerim ara da+nette gezinme ve ıvır-zıvır işler... (şu an da HD leri izlemede de sorunum yok Daum PotPlayer ile) GCard ise PowerColor-6670(2Gb)

üstad Pentium D işlemci işinizi görecekse 20tl den veriyim. Bu arada bana pm atabilirmisiniz, ben size atamıyorum.

intel VT özelliği işlemciye entegre bir özellik eğer bu özellik işlemcide varsa vm-ware,microsoft sanal pc uygulamalarında yüksek performans alırsınız tabi bu uygulamaları kullanmıyorsanız hiçbir anlam ifade etmez.Bu özelliğin normal oyun, multimedya ofis vb.. uygulamalarında bir işlevi yok.

Bu arada arkadaşın işlemcisi PentiumD 8xx serisi ise hiç bulaşmayın,ilk dual core olduğu için ısı problemleri var.Oldukça kaliteli 3-4 ısı borulu bakır tabanlı modern soğutucular ile ancak randımanlı çalışabiliyor.Aksi durumda fan devri hep 100%'e yakın ve gürültülü çalışıyor.Hatta yanında verilen orjinal soğutucu bloğu baya büyüktür ve içi bakır kaplıdır.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-pentium-d-945-sl9qb-plus-plus3.40-ghz-plus-plus4m-plus-plus800-178551068/detay
    http://www.sanalpazar.com/Intel-Pentium-D-945-Ciftcekirdek-Islemci-4mb-Onbellek__isp30475673

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brev -- 10 Eylül 2014; 18:15:52 >

• Beyler CPU yu 11.09 da aldım ama hala kargo bekleniyor diyor,ne iştir analmadım gitti???
    "sanal pazar" denen yerden,yaw hiç sevmiyorum böyle bilmediğim v.s yerlerden alışveriş etmeyi
    birisi olsa da elden gönderseydi çok daha iyi olurdu,parasını geçtim ama sıkıntı veriyor böyle işler bana+
    Sizi bu işe ben soktum sorumlu hissettim.Hafta sonuna denk geldiği için olabilir veya satan kişi ilana bakmayı unutmuş olabilir.Telefon belliyse arayın.

NOT:Az önce arkadaşa mesaj attım telefonu olsa arayacağım.Bakalım ne diyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brev -- 13 Eylül 2014; 19:08:10 >
  • Hocam C2D E6700 en son ne olur? 8 senelik makineye desteklediği en son işlemciyi takıp bırakmak istiyorum.
    Ayrıca C2D E4400 veya P4 640 la takas düşünür müsün? PM atarsan sevinirim hocam hayırlı satışlar
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.