Şimdi Ara

Apple: Şimdiye kadar 410 milyon iOS cihazı satıldı, App Store 650,000 uygulama barajını aştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple: Şimdiye kadar 410 milyon iOS cihazı satıldı, App Store 650,000 uygulama barajını aştı

Apple, mali çeyrek raporu duyurusunda her zamanki gibi piyasadaki ürünleriyle alakalı bazı güncel istatistikler paylaştı. Şimdiye kadar iOS mobil işletim sistemli 410 milyon cihazın satıldığı ve uygulama mağazası App Store'un 650,000 barajını devirdiği açıklandı.

Nisan ayında 600,000 olarak açıklanan uygulama sayısı, üç aylık dönemde 50,000 civarında artış göstermiş. Bu uygulamalardan 255 bin kadarının iPad için tasarlandığının altı çizilmiş. Aynı uygulama sayısı iPhone için Eylül 2010'da aşılmıştı. Ayrıca iCloud bulut hizmetinin WWDC 2012'de tekrar 125 milyon olarak duyurulan kullanıcı sayısının 150 milyon'u bulduğu bildirildi.

Yine 2012 yılı ikinci mali çeyrek sonuçlarında, geliştiricilere 4 milyar dolar ödendiği ortaya çıkmıştı. Bu miktar, Haziran sonu itibariyle 5.5 milyar dolara ulaşmış. Cihaz sayısına göre değerlendirdiğimizde Apple, her cihaz başına App Store'dan 18.5 dolar gelir elde ediyor ve bunun 5.5 dolarını kendisine ayırara 13 dolarını geliştiricilere dağıtıyor. 

iOS platformu ve App Store mağazasının geldiği son noktayı gözler önüne seren Cupertino merkezli şirket, sonbaharda piyasaya sürülmesi beklenen yeni nesil iPhone ve iPod Touch modelleriyle yükselişini çok daha hızlı bir şekilde sürdürecektir. 

• 1 milyarıncı iOs cihazını bedava verirlermi acaba ?

Şaka bir yana şimdi sormak lazım :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 25 Temmuz 2012; 3:12:32 >

• Cihaz başı 18,5$ iyiymiş o kadar JB'e rağmen...
  • 500 $ ha o zaman. 99 $ dandik Motorola'yı söylüyor hani nerde Motorola ?
  • Microsoft gibi 1,5 milyar olma yolunda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

Cihaz başı 18,5$ iyiymiş o kadar JBe rağmen...

O kadar JB?
    Tüm iOs cihazlarının sadece %5'i JB li olarak kullanılıyor. Ne o kadarı?
    Donanımhaber gibi bir sitenin üyeleri arasında bile JB oranı %50. Gerisini sen düşün.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

Cihaz başı 18,5$ iyiymiş o kadar JBe rağmen...

O kadar JB?
    Tüm iOs cihazlarının sadece %5'i JB li olarak kullanılıyor. Ne o kadarı?
    Donanımhaber gibi bir sitenin üyeleri arasında bile JB oranı %50. Gerisini sen düşün.

Apple cihazi alanların aklı jb yapmaya yeter mi? JBsiz ayfonu nasıl kullanırlar anlamıyorum arkadaş

• quote:

Orijinalden alıntı: Sajuuk

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic Cihaz başı 18,5$ iyiymiş o kadar JBe rağmen...
    O kadar JB? Tüm iOs cihazlarının sadece %5i JB li olarak kullanılıyor. Ne o kadarı? Donanımhaber gibi bir sitenin üyeleri arasında bile JB oranı %50. Gerisini sen düşün.
    Apple cihazi alanların aklı jb yapmaya yeter mi? JBsiz ayfonu nasıl kullanırlar anlamıyorum arkadaş

JB kavramı çok karışık ne için jb yaptığına bağlı,uygulamaları bedava yükleyeceğim diyende jb yapıyor,simlock olanda kurtulmak için jb yapabiliyor,tema incik boncuk gibi sistemin kararlılığını bozan şeyleri kurcalamak isteyende jb yapıyor,jb yapmak istemeyen adamında sebebi vardır,para vererek uygulama satın alıyordur,simlock derdi yoktur,sistemi incik boncukla kullanmak istemiyordur,hackerların ağına düşmek istemiyordur vs. sen kalkıp jb yapmayanları topyekün tek bir kalıba sokmaya çalışıyorsan bence kendi mantığını sorgulaman lazım.

• quote:

quote:

quote:

O kadar JB? Tüm iOs cihazlarının sadece %5i JB li olarak kullanılıyor. Ne o kadarı? Donanımhaber gibi bir sitenin üyeleri arasında bile JB oranı %50. Gerisini sen düşün.

Sen sanıyorsun ki; Apple kullanıcıları aptal ama android kullanıcıları deha. Hiç alakası yok. Android kullanıcılarının da %93 i cihazı kutusundan çıktığı gibi kullanıyor. Root oranı sadece %7 Androidde de.

• Hicbirsey sonsuza kadar surmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: alilisan32

Hicbirsey sonsuza kadar surmez.

Bu bilgiyi verme amacınız
  • quote:

quote:

quote:

JB ne kadar faydalı olsa da stabilitenin içine ediyor. Bikaç oyun uğruna yok hatalar yok ugraş ugraş sonra riskleri de var bildiğim kadarıyla. Mesela ben JB yapabilceğim halde yapmıyorum. Kafası yetmeyen sensin. Ülkemizde fiyatı yüksek olduğu için Iphone'un yok diye kıskanma insanları. İsteyen istediği telefonu alır, kullanır! Zevk meselesidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

quote:

Apple nasil yokolacak onu merak ediyom da.Insallah gorurum.
    Microsoft filan almasa bari.

• quote:

quote:

quote:

Mesajınızda tezatlık var. Apple sonsuza kadar sürmezse Microsoft'ta sürmeyecek?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sen sanıyorsun ki; Apple kullanıcıları aptal ama android kullanıcıları deha. Hiç alakası yok. Android kullanıcılarının da %93 i cihazı kutusundan çıktığı gibi kullanıyor. Root oranı sadece %7 Androidde de.

Ben cafede arkadasima rootun var mi diye sormustum.Bana sigara uzatmisti.Bu yuzden olabilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Mesajınızda tezatlık var. Apple sonsuza kadar sürmezse Microsoft'ta sürmeyecek?

Oraya mi takildin gercekten?

• Apple uçuk satışlar ve kazanölar sağlıyor kendi adına ancak burada App Store için geliştiricilere verdiği parada azla küçümsenicek miktarda değil.. Bu konuyada özen gösteriyor..

• Android Uygulama sayısında yakaldı o zaman.600.000 uygulama google play'de var.Apple'ın Son 3-4 aydır uygulama sayısındaki artışı düştü bayağı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baran.

Android Uygulama sayısında yakaldı o zaman.600.000 uygulama google playde var.Appleın Son 3-4 aydır uygulama sayısındaki artışı düştü bayağı.

Google Play de düzen yok , bilinen 20000 e yakın uygulamanın virüslü olduğu antivürüs şirketleri tarafından söyleniyor ki cinsel içeriği çok olan sadece erotik fotoğraflardan oluşan çok fazla gereksiz uygulama var. Maalesef şu bir gerçek , AppStore kalitesinin yanından geçemeyecek kadar basit Google Play umarım daha fazla gelişir.

• quote:

Orijinalden alıntı: tugares

quote:

Orijinalden alıntı: Baran.

Android Uygulama sayısında yakaldı o zaman.600.000 uygulama google playde var.Appleın Son 3-4 aydır uygulama sayısındaki artışı düştü bayağı.

Google Play de düzen yok , bilinen 20000 e yakın uygulamanın virüslü olduğu antivürüs şirketleri tarafından söyleniyor ki cinsel içeriği çok olan sadece erotik fotoğraflardan oluşan çok fazla gereksiz uygulama var. Maalesef şu bir gerçek , AppStore kalitesinin yanından geçemeyecek kadar basit Google Play umarım daha fazla gelişir.

Hocam zaten ben fandroid değilim iphone kullanıcısıyım yani benimde işime gelir Ama geçenlerde gördümde 600.000 olmuş diye söyleyeyim dedim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.