Şimdi Ara

'Ouya, Rubik küpü kadar küçük olacak'

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yves Behar tarafından bir Kickstarter projesi olarak ortaya konan ve şimdiye kadar 5,5 milyon dolara yakın bağış toplayarak hayata geçmesi için önündeki maddi engellerin kalktığı Ouya, 99 dolarlık fiyatı kadar boyutlarıyla da oyun konsollarına yeni bir soluk getirecek gibi görünüyor.

Ouya’nın piyasadaki herhangi bir konsola benzemesinden dikkatle kaçındıklarını belirten Behar, Ouya’nın yaklaşık ” bir Rubik Küpü” kadar olduğunu, bu sayede her yerde rahatlıkla kullanılabilecek ve bir sırt çantası içerisinde de taşınabilecek bir cihaz olarak tasarladıklarını söyledi.

Tegra 3 platformundan gücünü alan ve üzerinde 1GB’lık sistemin belleğinin bulunduğu Android tabanlı Ouya ile 3.parti geliştiricilere konsolların yolu sıkıntısız olarak açılmış olacak. 950,000 dolarlık bağış hedefini kısa sürede geçen ve haberin yazıldığı an itibariyle 5,347,333 dolarlık bağışın toplandığı Ouya ile ilgili olarak Türkçe altyazılı yayınladığımız tanıtım filmiyle onu daha yakından tanıyabilirsiniz. Tanıtım filmine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

• Bence bu konsolu küçük ekranlı taşınabilir bir versiyonu da olmalıydı

• İlk çıkacak versiyonu değil de mobil işlemcilerin konsol grafiklerini yakaladığı dönemde çıkacak versiyonu piyasayı baya bir etkileyecektir.

• oyunun disinda media player olarakda kullanilabilir.

• Bunu alip lcd tvye baglayacaksin smart tv diye satilan 5000 tllik tvlerden daha sistemin olacak 99$'a..

• $99 hakikaten çok düşük bir miktar, projenin gerçekçiliğini sorgulatacak kadar düşük. Sadece konsolun kendisi olsaydı daha kolay olurdu, fiyata gamepad de dahil olunca $99'a çok aşırı iddialı oluyor bence... Rasberry Pi'nin 25$'a 256mb ram (ucuz versiyon da 256MB'ye yükseltilmiş) tek çekirdekli 700mhz işlemcisi var. Ram'i 1 GB'ye çıkart, çok daha pahalı olan tegra 3 SOC ekle, wifi ekle, bluetooth ekle, ethernet ekle, kasa ekle, en önemlisi, ergonomik bir kablosuz gamepad ekle. Tüm bunları 99$'a vermeleri olur ama ancak olur, en ufak bir aksilikte, maliyet artışında sıkıntıya girebilirler.

• Baterisi boşalınca rubik olarak oyuna devam etme özelliğide olmalı
  • Android ile yapılabilecekler beni giderek daha çok heycanlandırıyor

• güzel bir haber
  • PS3 , Xbox 'a Alternatif bir oyun konsolu olması sevindirici hemde bu fiyatıyla.
  • merak la beklediyim birsey

• Developer Boxer8
    Type Video game console
    Release date March 2013
    Introductory price $99 USD
    Operating system Android 4.0 ICS
    CPU Tegra 3 quad-core processor
    Storage capacity 8 GB internal flash memory
    Memory 1 GB
    Display HDMI 1080p
    Input USB 2.0 (one)
    Controller input Wireless controller

Bu konfigurasyonla oynanacak en iyi oyun ne olabilir,Minecraft?
    Connectivity Wi-Fi 802.11 b/g/n
    Bluetooth LE 4.0
    Ethernet port
    Website ouya.tv
  • Android
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krone

PS3 , Xbox a Alternatif bir oyun konsolu olması sevindirici hemde bu fiyatıyla.

konsolları sevmem oyun dünyasını yavaşlattıklarını düşünürüm donanımlarından ötürü ama bu ürünü nasıl Ps veya xbox a alternative gördünüz hayret ettim

• konsola özel vakit geçirici eğlenceli multi oyunlar çıkarırlarsa ben bile alırım bunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

quote:

Orijinalden alıntı: Krone PS3 , Xbox a Alternatif bir oyun konsolu olması sevindirici hemde bu fiyatıyla.
    konsolları sevmem oyun dünyasını yavaşlattıklarını düşünürüm donanımlarından ötürü ama bu ürünü nasıl Ps veya xbox a alternative gördünüz hayret ettim

league of legends oynatacaksa satışları hiç fena olmaz. casual gamerlara hitap eden ve asıl olarak wii'ye rakip olabilecek bir konsol olacak muhtemelen. ama lol falan gördüm bi yerlerde, lol dünyada oyun içinde en çok vakit geçirilen oyun.

• Apple oyun konsolu için çalışmalara ve patent alımlarına başlamadıysa bende adam değilim lan. Bunun önünü kesmek için tüm patentleri toplar. Kendi konsolunu çıkartır ve davalara başlar...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.