- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
dünyanın en iyi seramik tava tencere markası moneta!
118 Cevap90734 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

7143 Mesaj
24 Temmuz 2012; 11:33:39 

0

söz konusu markayı araştırsanız piyasadaki seramik tava adı altında satılan şeylerin kanser yapan, kısa sürede deforme olan, sağlıksız, kullanışsız.. ürünler olduğunu görürsünüz. moneta dediğimizdeyse iş değişiyor.

buraya kadar reklam kısmıydı.

http://www.monetamagaza.com sadece moneta ürünlerini satıyor, moneta nın pyasasını tam olarak bilmediğim için fiyatların durumu hakkında bir şey diyemem.

ama sitenin indirimli ürünler kısmında, sarı renkli, biri tencere ve tavaya benzer tencereden olulan garip tasarımlı bir set var. %77 indirimli gözüküyor.
0

tasarımını beyendim ve bekar edinde yaşayan biri olarak bu sevmli, küçük tencere tava takımı benim iiçin fazlasıyla yetecektir.
0

ancak sormak istdiğim, acaba bir bindirip indirme durumu olabilir mi? bu ürün çok mu sıcaktır, yoksa nedir, ben çözemedim size danışmak istedim;

http://www.monetamagaza...ENCERE-26-cm-pmu93.html

1130 Mesaj
24 Temmuz 2012; 11:49:29 

Ürün seramik kaplama değil,

İç Kaplama Teflon platinum kaplama

ElectroTech

35 Mesaj
24 Temmuz 2012; 12:17:59 

http://www.monetaturkey.net/?p=moneta-magaza

resmi sponsoru hangisi kafam karıştı şimdi iletişimde bayileri olduğuna dair birbirlerinin numaraları yok ve benim yazdığım sitede fiyatta belirtilmemiş,
sizin yazdığınız sitenin orjinal ürünleri sattığına eminmisin? fiyatlar doğru ve orjinal ürünler, ise almak niyetindeyim.

824 Mesaj
24 Temmuz 2012; 12:36:52 

tecrübelerime göre casasi rezalet kaplaması var ince hemen bozuluyor.Korkmaz çok kaliteli ve uzun ömürlü olacak gibi görünüyor.parasını hakediyor.Monetayı kaliteli duymuştum da one öyle oyun karakteri gibi tipler

38 Mesaj
24 Temmuz 2012; 12:51:11 

Ben güvenemedim. Monetayı 10 yıldır takip ederim. 29TL ye wok tavasını satabilmeniz için moneta kamyonunu soymuş olmanız lazım.

Türk şoförü en asil duygunun insanıdır

1399 Mesaj
24 Temmuz 2012; 13:00:36 

Anneler günü için seramik tencere çok araştırmıştım piyasakilerin çoğu yoksul işiydi o markalar cem, esse ve papillaydı. Sonra internette jumbo nun seramik tencerelerini gördüm süper gözüküyorlardı alacaktım ama hiçbir yerde bulamamıştım. Sonra moneta adında olan markayı duydum yılların markası oluşu, italyan oluşu seramiğinin kalınlığı ve estetik duruşu beni çok etkiledi ve moneta almıştım. Son derece memnunuz ama yine de aklım jumbo da kalmadı değil :o

http://imageshack.us/ph...mages/406/urun3271.jpg/

1014 Mesaj
24 Temmuz 2012; 13:00:58 

Yıllardır bu işi yapıyorum. Çok da söylenenlere itibar etmeyin. %100 doğa olduğunu söyleyen firmalar bile çeşitli kimyasallarla spreyleme tekniği ile yapıyorlar. Dolayısı ile likid kıvama getirilmiş bir maddenin kimyasal olmaksızın tavaya yapışyırılması mümkün değildir. Bazı firmalar da film şeklinde plakalar kullanbır presleme yöntemi ile tavaya yapıştırılır. Şimdi de teflonun beyazını ürettiler seramik diye afedersiniz basıyorlar millete.

%100 Tavsiyem Çelik ürünler kullanmanız yönünde olacaktır.
Eğer aldığınız çelik yüksek kalite bir çelikse (18/10) diye tabir edilir. Pilavda da kızartmalarda da yapışmayacaktır. Ama tabii bu yapışmama özelliğinin teflonlar kadar yüksek beklentide olmasını beklemeyin. Çeliğin yapışmaması için öncelikle kısık ateş şartı olduğunu unutayın.

Sağlığınızı çok düşünüyorsanız bu tür kaplama ürünler Seramik, teflon, porselen, vs vs... Hiç birine de itibar etmeyin. Çelik kullanın... Üstelik çeliği 1 kez alır ömür boyu kullanabilirsiniz.

Ergin DEMİROĞLU
Samsun 1979

824 Mesaj
24 Temmuz 2012; 13:23:29 

tantoni papila mıdır nedir onlarda beyaz tavaları millete seramik diye satıyorlar evet.ucuz deneyelim diyerek casasi almıştım.italyanmış günya.2. gün delikler açıldı Al.taban gözüktü ve kararma yaptı.korkmaz ın 1aydır kullanıcısıyım.hiç sıkıntı yok.çabuk ısınması ve kolay temizlenmesi artısı.tabaka kalkarsa çok net Al. taban görünür farkına varırsınız.
Teflonda yediklerimize yapıştı yedik bilmeden senelerce.

yapıştırma işlemini bilemem ama seramiğin çok daha ekonomik hızlı ısınan kolay temizlenen daha sağlıklı bir malzeme olduğunu düşünüyorum.en azından tabanı kalkarsa görme şansınız var.teflonda söylenen gaz çıkışı varmı duymadım hiç.

çelik yapışmasa çok sağlıklı da temizliği kullanımı daha zor.

16165 Mesaj
24 Temmuz 2012; 13:24:13 

quote:

Orijinalden alıntı: msafe

http://www.monetaturkey.net/?p=moneta-magaza

resmi sponsoru hangisi kafam karıştı şimdi iletişimde bayileri olduğuna dair birbirlerinin numaraları yok ve benim yazdığım sitede fiyatta belirtilmemiş,
sizin yazdığınız sitenin orjinal ürünleri sattığına eminmisin? fiyatlar doğru ve orjinal ürünler, ise almak niyetindeyim.

sisizn yazdığınız site resmi sitesi

arkadaşın verdiği ise online satış sitesi

faks numaraları ve adresleri aynı

ve bizede baya yakınmış merkezi

gideip görülüp elden alınabili aslında

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

35 Mesaj
24 Temmuz 2012; 13:25:33 

Ergin bey peki çelik almak istemeyenlere sağlık açısından sonraki tavsiyen ne olur, dökümler yemekleri uzun süre sıcak tutuyorlar, onların yüzeyine de kimyasal kullanılıyor mu? dökümü tavsiye edermisin?

537 Mesaj
24 Temmuz 2012; 13:31:38 

quote:

Orijinalden alıntı: oeste

Anneler günü için seramik tencere çok araştırmıştım piyasakilerin çoğu yoksul işiydi o markalar cem, esse ve papillaydı. Sonra internette jumbo nun seramik tencerelerini gördüm süper gözüküyorlardı alacaktım ama hiçbir yerde bulamamıştım. Sonra moneta adında olan markayı duydum yılların markası oluşu, italyan oluşu seramiğinin kalınlığı ve estetik duruşu beni çok etkiledi ve moneta almıştım. Son derece memnunuz ama yine de aklım jumbo da kalmadı değil :o

Hocam Jumbo nun seramik tencere tava guruplarını moneta üretiyor zaten. Ceramica kaplamasının mucidi ve patenti moneta 'da.

35 Mesaj
24 Temmuz 2012; 13:38:25 

quote:

Orijinalden alıntı: kurbagaprens

Yıllardır bu işi yapıyorum. Çok da söylenenlere itibar etmeyin. %100 doğa olduğunu söyleyen firmalar bile çeşitli kimyasallarla spreyleme tekniği ile yapıyorlar. Dolayısı ile likid kıvama getirilmiş bir maddenin kimyasal olmaksızın tavaya yapışyırılması mümkün değildir. Bazı firmalar da film şeklinde plakalar kullanbır presleme yöntemi ile tavaya yapıştırılır. Şimdi de teflonun beyazını ürettiler seramik diye afedersiniz basıyorlar millete.

%100 Tavsiyem Çelik ürünler kullanmanız yönünde olacaktır.
Eğer aldığınız çelik yüksek kalite bir çelikse (18/10) diye tabir edilir. Pilavda da kızartmalarda da yapışmayacaktır. Ama tabii bu yapışmama özelliğinin teflonlar kadar yüksek beklentide olmasını beklemeyin. Çeliğin yapışmaması için öncelikle kısık ateş şartı olduğunu unutayın.

Sağlığınızı çok düşünüyorsanız bu tür kaplama ürünler Seramik, teflon, porselen, vs vs... Hiç birine de itibar etmeyin. Çelik kullanın... Üstelik çeliği 1 kez alır ömür boyu kullanabilirsiniz.

Ergin bey peki çelik ALMAMAK istemeyenlere sağlık açısından sonraki tavsiyen ne olur, dökümler yemekleri uzun süre sıcak tutuyorlar, onların yüzeyine de kimyasal kullanılıyor mu? dökümü tavsiye edermisin?

1014 Mesaj
24 Temmuz 2012; 13:52:21 

quote:

Orijinalden alıntı: msafe

Ergin bey peki çelik ALMAMAK istemeyenlere sağlık açısından sonraki tavsiyen ne olur, dökümler yemekleri uzun süre sıcak tutuyorlar, onların yüzeyine de kimyasal kullanılıyor mu? dökümü tavsiye edermisin?

Silit'in porselen kaplama grubu var. Tam olarak adını bilmiyorum ürünü görmedim ama çok iyi olduğunu söylüyorlar. Tavsiyem olur ama pahaca bundan fazladır. Son zamanlarda bizim yerli sermayemiz de güzel bir porselen ürün çıkardı. Verda PorSteel. O'da alternatif olarak tercih edilebilir. Porlesen seramik ve teflonlara göre çizilme mukavemeti çok daha yüksek bir kaplama ürünüdür.

Ergin DEMİROĞLU
Samsun 1979

107 Mesaj
24 Temmuz 2012; 13:58:51 

wok tava dan sipariş ettim bakalım nasılmış

Zalimler için yaşasın cehennem!

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Temmuz 2012; 14:08:31 

quote:

Silit'in porselen kaplama grubu var. Tam olarak adını bilmiyorum ürünü görmedim ama çok iyi olduğunu söylüyorlar. Tavsiyem olur ama pahaca bundan fazladır. Son zamanlarda bizim yerli sermayemiz de güzel bir porselen ürün çıkardı. Verda PorSteel. O'da alternatif olarak tercih edilebilir. Porlesen seramik ve teflonlara göre çizilme mukavemeti çok daha yüksek bir kaplama ürünüdür.

İnsanız "porselen-çelik" deyince ister istemez içi beyaz-krem renkli ürün arıyor. Ancak bunların içi teflon gibi siyah renkli. Bir yanlışlık yok değil mi?

http://www.verdamutfak....runler.asp?kategori=-14
0

1014 Mesaj
24 Temmuz 2012; 14:10:42 

Ürün budur. Hali hazırda mağazamızda da satışı yapılmaktadır. Yaklaşık 7-8 aylık bir ürün şimdiye kadar hiç bir şikayet olmadı. üstelik Birebir garantilidir. İçi seramik değil porselen olduğundan siyahtır. Eğer inceleme fırsatınız olursa resimdekinden çok daha şık bir ürün olduğunu göreceksiniz.

Ergin DEMİROĞLU
Samsun 1979

824 Mesaj
24 Temmuz 2012; 15:04:25 

Ballarini Saturnia seramik tavalar nasıl?kaliteli görünüyor.
http://www.ballarini.it...nea=saturnia/idlinea=40

200 Mesaj
24 Temmuz 2012; 15:32:36 

quote:

LAVA markası için ne diyorsunuz.? tamamen döküm ve türk markası.Ayrıca esse nin seramik kaplamalısını aldım diğer seramik denilenlere göre daha kalın ve güven veriyor ve düz değil petek şeklinde desenler var.

1014 Mesaj
24 Temmuz 2012; 16:35:21 

quote:

Orijinalden alıntı: cloves

LAVA markası için ne diyorsunuz.? tamamen döküm ve türk markası.Ayrıca esse nin seramik kaplamalısını aldım diğer seramik denilenlere göre daha kalın ve güven veriyor ve düz değil petek şeklinde desenler var.

Lava'yı daha önce maalesef görmedim ve incelemedim. Bir fikrim yok. Ama bildiğim kadarı ile essenin ürünlerinde pullanarak dökülme yaşanıyor. Bu iş gerçekten zor bir iş. Metalin genleşme katsayısından dökülen malzemenin yoğunluğuna ve kalınlığına. Hatta verilecek olan renge kadar çok önemli unsurlar söz konusu. Cem'in ilk serilerinde kulp puntolarında çatlama var. Mehtap'ın da yüzeyi ince dökülmüş. Problemli olarak bu üçünü biliyorum.

Ergin DEMİROĞLU
Samsun 1979

5010 Mesaj
24 Temmuz 2012; 16:54:36 

quote:

Lava'yı daha önce maalesef görmedim ve incelemedim. Bir fikrim yok. Ama bildiğim kadarı ile essenin ürünlerinde pullanarak dökülme yaşanıyor. Bu iş gerçekten zor bir iş. Metalin genleşme katsayısından dökülen malzemenin yoğunluğuna ve kalınlığına. Hatta verilecek olan renge kadar çok önemli unsurlar söz konusu. Cem'in ilk serilerinde kulp puntolarında çatlama var. Mehtap'ın da yüzeyi ince dökülmüş. Problemli olarak bu üçünü biliyorum.

taç seramik aldık. bebek için.

kullanmayalım mı.. teflondan daha mı kötü.

1671 Mesaj
24 Temmuz 2012; 16:59:10 

Ben Migros'un markası olan Touch Me adlı seramik tencere aldım iki tane...Gayet güzel...Birini yaklaşık 6-7 aydır kullanıyorum,diğerini yeni aldım...

1020 Mesaj
24 Temmuz 2012; 18:31:12 

quote:

Orijinalden alıntı: _Riven_

Ballarini Saturnia seramik tavalar nasıl?kaliteli görünüyor.
http://www.ballarini.it...nea=saturnia/idlinea=40

yaklaşık 7 aydır ballarini tava kullanıyoruz çok çok memnunuz. Zaten incelediğinizde farkedersiniz piyasadaki ucuz seramikler gibi boya değil, kaplaması mat kalın ve kaliteli. şimdiye kadar çizilme-çatlama olmadı. Yapışmaya karşı direncide çok iyi

şahsen tavsiye edebilirim.

590 Mesaj
24 Temmuz 2012; 18:39:22 

seramik tavanın kanser yaptığı nerede görülmüş ? yuh. ! teflon kanser yapmasın diye seramik kullanıyoruz zannetmiştim ben oysaki !!

272 Mesaj
24 Temmuz 2012; 19:41:23 

quote:

Orijinalden alıntı: erenberkay

seramik tavanın kanser yaptığı nerede görülmüş ? yuh. ! teflon kanser yapmasın diye seramik kullanıyoruz zannetmiştim ben oysaki !!

ona bakılırsa teflonun kanser yaptığını da ispatlamadı kimse, olsa zaten satışı-kullanımında uyarısı yapılır veya yasaklanır...

13 Mesaj
24 Temmuz 2012; 22:31:14 

o değil ben almak istiyorum ama arkadaşın verdiği link ve o takımda özel fiyat göremiyorum :( sanırım kaldırdılar

13 Mesaj
24 Temmuz 2012; 22:48:49 

promosyonlu olan ürün yani 149 ve garip olan stokta var tek tek ekledim sonunda düşer diye ama 600 TL oldu. ödeme aşamasına kadar geldim yok. iyiki de yok çünkü ürün seramik değil teflon türevi. ceramika pro seti de çok iyi fiyat lakin onuda alamıyorsun

4428 Mesaj
24 Temmuz 2012; 22:51:29 

geçen internetten 3'lü teflon setlerini aldım. pek beğenmedim açıkçası. seramikleri çok övülüyor bu markanın. teflon tencereleri vasat.

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil.

Fuzuli

882 Mesaj
24 Temmuz 2012; 23:09:13 

Seramik teknikeriyim ve aynı zamanda laborantım tava seramik olunca sağlıklı mı oluyormuş?övülme nedeni neymiş ki?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

166 Mesaj
24 Temmuz 2012; 23:23:00 

kampanyalı ürünler satın alınamıyor

5083 Mesaj
25 Temmuz 2012; 0:32:23 

quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

Ben Migros'un markası olan Touch Me adlı seramik tencere aldım iki tane...Gayet güzel...Birini yaklaşık 6-7 aydır kullanıyorum,diğerini yeni aldım...

ben de indirimden almıştım bir ara hala etiketiyle duruyor kullanmadım.
Touch me'nin teflonunu yaklaşık 2 yıldır kullanıyoruz, hiç soyulma dökülme olmadı.

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

7143 Mesaj
25 Temmuz 2012; 7:31:11 

konuyu bir açtım, indirimli ürünler bölümündeki tüm ürünleri bitirmişsiniz. bana sadece yumurta tavası kaldı. demek ki neymiş, kendi işini kendin göreceksin, bende yumurta tavası alayım iş işten geçmeden

13 Mesaj
25 Temmuz 2012; 10:13:13 

ya keşke bitirsek :) kim aldı bir tane alamadık :(

13 Mesaj
25 Temmuz 2012; 10:17:37 

son yumurta tavasını da siz almışsınız sanırım. wok da yok. bende babayı aldım 3 taksitle :)

35 Mesaj
25 Temmuz 2012; 10:35:50 

bende alayım almayım derken güvenemedim almadım. stok 2 ürün koyup kampanya yapmış olabilirler.

115 Mesaj
25 Temmuz 2012; 11:40:02 

arkadaşlar amway inde seramik kaplamalı tavaları varmış. Amway işinde olan varsa bilgi paylalırsa sevinirim.

1014 Mesaj
25 Temmuz 2012; 14:09:43 

quote:

Orijinalden alıntı: xweser

taç seramik aldık. bebek için.

kullanmayalım mı.. teflondan daha mı kötü.

Yok yok ben öyle birşey demedim. Teflondan daha kötü felan değil. Sadece size %100 naturel olarak sunulan saçma sapan söylemlere itibar etmeyin. Eğer ahşap yada silikon kaşık/spatula kullanıyorsanız sorun yok. Ama kesinlikle sağlıklı ürün isteyen yine söylüyorum ki Çelik kullansın. 18/10 Cr/Ni oranına sahip çeliklerden. Çelik için de tavsiyem Korkmaz olur Fiyat Performans olarak en iyilerdendir. Siz tavanızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ergin DEMİROĞLU
Samsun 1979

64 Mesaj
25 Temmuz 2012; 14:19:31 

kampanya güzelmiş aslında ama hiç ürün falan yok...

peugeot 207 millesim 200 simsiyah dizel , samsung r580 js01tr, ipod tuch 32 gb, iphone 4 16GB

5010 Mesaj
25 Temmuz 2012; 14:53:57 

quote:

Yok yok ben öyle birşey demedim. Teflondan daha kötü felan değil. Sadece size %100 naturel olarak sunulan saçma sapan söylemlere itibar etmeyin. Eğer ahşap yada silikon kaşık/spatula kullanıyorsanız sorun yok. Ama kesinlikle sağlıklı ürün isteyen yine söylüyorum ki Çelik kullansın. 18/10 Cr/Ni oranına sahip çeliklerden. Çelik için de tavsiyem Korkmaz olur Fiyat Performans olarak en iyilerdendir. Siz tavanızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

çeliğin hası var bende ama yapışıyor maalesef..

678 Mesaj
25 Temmuz 2012; 15:09:14 

ben de esseden almıştım ama hep yapışıyo pek memnun degilim açıkcası
buarada kampanya çabuk bitmiş

|| Garage Sale | Ankara ||

824 Mesaj
25 Temmuz 2012; 15:28:48 

quote:

Orijinalden alıntı: fezalii

yaklaşık 7 aydır ballarini tava kullanıyoruz çok çok memnunuz. Zaten incelediğinizde farkedersiniz piyasadaki ucuz seramikler gibi boya değil, kaplaması mat kalın ve kaliteli. şimdiye kadar çizilme-çatlama olmadı. Yapışmaya karşı direncide çok iyi

şahsen tavsiye edebilirim.

3 hafta sonra sonunda arayıp ballarini tava siparişimi iptal etti Evimister.hala sitede satışı gözüküyor.bu siteden uzak durun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

724 Mesaj
25 Temmuz 2012; 15:33:38 

quote:

Orijinalden alıntı: quentin

ben de esseden almıştım ama hep yapışıyo pek memnun degilim açıkcası
buarada kampanya çabuk bitmiş

aynen ikili set yada wok tava alim dedim yok birşey kalmamış nasıl kampanya bu ya günlük mü bitti madem siteden kaldır...

iphone5 + toshiba a320 + olympus sp610uz + vestel 42"smart tv +tivibu ev + Acer Aspire 9504....

2568 Mesaj
25 Temmuz 2012; 16:44:34 

Şu "en iyi" yaftasından da kurtulabilsek keşke. Altı üstü tencere tava. Çeyiz peşindeki genç kızlar belki heyecanla anlamazlar, en iyisi bu denilene balıklama atlarlar ama diğer insanlar daha makul ve mantıklı düşünmeliler.

200 Mesaj
25 Temmuz 2012; 16:49:41 

quote:

Orijinalden alıntı: oeste

Napalım bizim paramız yoksul işine yetti Esse alabildik.Umarım daha daha iyilerini alırsınız...

38 Mesaj
25 Temmuz 2012; 23:03:30 

quote:

Şu "en iyi" yaftasından da kurtulabilsek keşke. Altı üstü tencere tava. Çeyiz peşindeki genç kızlar belki heyecanla anlamazlar, en iyisi bu denilene balıklama atlarlar ama diğer insanlar daha makul ve mantıklı düşünmeliler.

bi yafta da ben yapıştırayım:)
her me kadar papilla kendini iyi pazarlasa da cemle korkmazın bile topicte sözü geçince en iyi hangisi bilmem ama bu tür laflar geçer

Yani :
bir sürü görüş ve ilgi düzeyinden insan yazıyor

seramik in mucidi du pont tur. patent sahibidir. seramik hakkındaki araştırmayı bilmiyorum ama zararlı olduğu firmalara rağmen kanıtlandı avrupada teflon yasaklama sürecine gidiliyor kademeli olarak. belki bu sermamil davası da ondan çıktı.

bir zamanlar türkiye de moneta berghoff arayıpta bulamayan biri olarak yazıyorum. esasında dökümden başka kullanmam. tüm profesyonel aşçılar gibi. ama evde kullanamıyolar.

38 Mesaj
25 Temmuz 2012; 23:10:31 

cümle düşüklüğü olmuş:
teflon yasaklanacak

tavanın aşınması meselesi değil ısıyla çıkan gazlar esas zararlı olan

bakayım dedim Epa avrupa koruma ajansı kanserojenliğini ilan etmiş. İronik olan taraf seramiklerde aynı maddelerle yanmaz yapışmaz hale geliyormuş :(

107 Mesaj
26 Temmuz 2012; 0:28:32 

wok tava aldım kargoya verildi diye mesaj geldi

Zalimler için yaşasın cehennem!

626 Mesaj
26 Temmuz 2012; 9:13:15 

arkadaşlar dün ben de Migros tan touch me ceramica tavalardan aldım. %30 indirim de vardı ama dün sondu yanılmıyorsam. Aliminyum gövde ve ceramic kaplama olarak geçiyor.2 şeye dikkat çekmişler, düşük CO2 emisyonu oluşturan çevre dostu düşük sıcaklıkta kaplama ve PFOA içermemesi... zaten asıl tehlikeli olanın PFOA diye biliyorum...Moneta kampanyasını kaçırınca arayıp sordum, yurtdışıyla irtibattayız gelebilir demişlerdi. Daha fazla bekleyemeyeceğim için bundan aldım. Moneta da iç dış 9 tabaka ceramic diyordu ama dış kaplamasının ceramic yerine alimunyum olması ne farkettirir bilemiyorum...

bu arada neye elimizi dokunsak tehlikeli oluyor. Teflonları değiştirelim dedik, çelik kullanımı zor olduğu için eşim istemedi, daha önce kaliteli bir demir döküm tencere almıştık. kansızlığada iyidir çok sağlıklı diye ama 2 yemek pişirip tadını değiştiriyor diye onuda çöp yaptık...bu zaman da tüketici olmak zor.....

Macbook Pro 15'- 2.0 QUAD CORE İ7-10GB RAM-500 GB HDD- 1680*1050 Glossy- MC721LL/A (Early 2011)
Panasonic TX-P42ST33E 3D NeoPlazma
Samsung Galaxy Note 3
Ipad Mini 16Gb

35 Mesaj
26 Temmuz 2012; 9:29:17 

quote:

Orijinalden alıntı: maksimu_s

arkadaşlar dün ben de Migros tan touch me ceramica tavalardan aldım. %30 indirim de vardı ama dün sondu yanılmıyorsam. Aliminyum gövde ve ceramic kaplama olarak geçiyor.2 şeye dikkat çekmişler, düşük CO2 emisyonu oluşturan çevre dostu düşük sıcaklıkta kaplama ve PFOA içermemesi... zaten asıl tehlikeli olanın PFOA diye biliyorum...Moneta kampanyasını kaçırınca arayıp sordum, yurtdışıyla irtibattayız gelebilir demişlerdi. Daha fazla bekleyemeyeceğim için bundan aldım. Moneta da iç dış 9 tabaka ceramic diyordu ama dış kaplamasının ceramic yerine alimunyum olması ne farkettirir bilemiyorum...

bu arada neye elimizi dokunsak tehlikeli oluyor. Teflonları değiştirelim dedik, çelik kullanımı zor olduğu için eşim istemedi, daha önce kaliteli bir demir döküm tencere almıştık. kansızlığada iyidir çok sağlıklı diye ama 2 yemek pişirip tadını değiştiriyor diye onuda çöp yaptık...bu zaman da tüketici olmak zor.....

peki döküm gerçekten yemeğin tadını o kadar değiştiriyormu bende ne alacağımı şaşırdım. Teflon almayacağım kesin ,döküm almayalımmı yoksa sizin kullandığınız markadan dolayımı sorun yaşadınız?

518 Mesaj
26 Temmuz 2012; 9:33:14 

@uğur2005

Berghoff için düşünceniz nedir? Kullanımı ve alümunyum seramik alaşımlı ürünleri için ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metehan_bera -- 26 Temmuz 2012; 9:34:15 >

Artes D9702 Tablet PS Vita Nintendo Wii
Victor G701 - Victor Gaming Machine
SEG 46'' 46125 LED TV

200 Mesaj
26 Temmuz 2012; 9:51:17 

Benim bildiğim kadarı ile Dökümde yakma olayı var yabancılar daha çok domuz yağı yada onların için hazırlanmış yağ ile yakıyorlar,Evde hangi et fazla pişiyorsa onun yağı ile yakacaksınız ki özü ve esansı tencereye geçsin ki yemeğin tadını değiştirecek uzun kullanımdan sonra tad oturacak.Bu döküm markaları yoksul işi olan esse'nin distribitörlüğü yada satışını yaptığı ürünlerdir.Fransız le creuset yapım aşamasını da vinci kanalında seyretmiştim 100 yıllık bir firma ve ilk başladıkları teknikle yolla devam ediyorlar tamamen doğal rengi var bu işte ustalar artık yoksul işi tencereleri sevmeyenler için güzel parçadır.Birde bu markayla yarışan fransız staub var.Bu ürünler dökümdür tencere olarak değerlendirilmemelidir özellikle et yemeklerinde iyi sonuç almak için güveç tabir ettiğimiz kategoridedir.Staub ve Le creuset Bu ürünler kırılmadıktan sonra torunlarınızın torunları dahi kullanır.

1671 Mesaj
26 Temmuz 2012; 10:22:18 

Yemeği hemen pişirip içinden aldıktan sonra en güzeli alüminyum...Hem ucuz,hem de çabuk pişiriyor...

144 Mesaj
26 Temmuz 2012; 11:24:07 

quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

Yemeği hemen pişirip içinden aldıktan sonra en güzeli alüminyum...Hem ucuz,hem de çabuk pişiriyor...

Katılıyorum ,

11820 Mesaj
26 Temmuz 2012; 11:49:08 

Hecha Döküm tavalar....Tek geçerim

Et pişiriyorsanız özellikle, süper ötesi...

1365 Mesaj
26 Temmuz 2012; 12:26:28 

evdeki tüm tavaları seramik olanlarla değiştirmeye başlamıştım. korkmazı 24cm seramik tavasını aldım.

Şimdi ne yapayım. seramik de zararlı ise....
Tencereler zaten çelik o yüzden onlarda sorun yok.