Şimdi Ara

dünyanın en iyi seramik tava tencere markası moneta! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
7
Favori
172.551
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben anneler günü hediyesi olarak şundan almıştım seramik tencere olarak gayet memnun kaldı annem sadece bilgi amaçlı yazıyorum.

http://www.esse.com.tr/essenso_ecotouch_3lu_set/ProductDetails.aspx?ProductID=31240

morhipo da indirimle 120 liraya almıştık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aragorn

ben anneler günü hediyesi olarak şundan almıştım seramik tencere olarak gayet memnun kaldı annem sadece bilgi amaçlı yazıyorum.

http://www.esse.com.tr/essenso_ecotouch_3lu_set/ProductDetails.aspx?ProductID=31240

ben morhipodan 2 li setini almıştım 75 TL ye yoksul işi sonuçta

• quote:

Orijinalden alıntı: cloves

quote:

ben anneler günü hediyesi olarak şundan almıştım seramik tencere olarak gayet memnun kaldı annem sadece bilgi amaçlı yazıyorum.

ben %25 avea indirimi + 25 tl işbankası indirimini kullandım da o fiyata düştü hocam yoksa bu yoksullukla biz kim seramik tenecere kim

• quote:

quote:

quote:

ben %25 avea indirimi + 25 tl işbankası indirimini kullandım da o fiyata düştü hocam yoksa bu yoksullukla biz kim seramik tenecere kim

Haklısınız yoksa nasıl alalım elalem gibi zengin işi tencereleri yoksa ne işimiz var değilmi forumda

• quote:

Orijinalden alıntı: fizisyen

bunlar yeni segment.
    yani herks yapmaya çalışıyor kiminki iyi kiminki kötü zamanla ortaya çıkar.
    bir teflon tavaya metal kaşık degdirmezseniz, 1 yıldan fazla hiç çiziksiz kulllanırsınız.
    yani bir kaplama mutfak gerecini öle 7-8 ayda anlayamazsınıziyi kötü oldugunu. diyelimki zararlı
    bunu anlamanız bile yıllar sürer. bakınız teflon örneği. ilk yıllar hersey süper, devamı sıkıntılı

olaya tarihsel bakalım;
    emayeler vardı, nerdeyse kalktı, çünkü kırılma-çatlama yaparsa saglıga zararlı
    teflon var, modası gecer gibi, çizilme ile oluşan teflon kalıntısı saglıga zararlı
    porselen-seramik kaplamalar var, onlarında ne oldugu belli değil. dünya kadar marka var.

sonuç; EGER KULLANDIGINIZ GEREÇ, KAPLAMA İSE
    saglıga her şekil de zararlıdır.
    yukarda bi arkadas demiş, illa bir madde kullanılmalıki, yapışsınlar.

dökümlerde riskli grupta, adı üstünde döküm, yani kırılgan. kulpları kalır elinizde valla.
    bence plastik saplar bile daha güvenli.

çözüm;
    bu yeni ürünlere pek bulaşmayın.
    1- çelik
    2- bakır. kalay sorunu olacaktır, size satan yer bu konuda yardımcı olur.
    3- çömlek (güveç)
    illa teflon ise, kesinlikle CEM. adamlar teflon uzmanı.hatta bazı teflonları çizilmiyo.
    illa porselen ise, bazı markaların porselen tava ları var. bildigin porselen. koyuyosun oocaga pişiriyor :) onu alın.

Kardeş mesajın iyi gidiyordu ama dökümlere kırılgan deyince olmadı..Döküm tava tencereyi kıramazsın....öyle birşey yok
    Zaten ömür boyu garantili ürünlerdir..Uyduruk döküm metaller kırılır ama bunlarla alakası yok tavaların...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• farkedersen "kulpları kalır elinizde" dedim :) en zayıf noktası orası çünkü.
    dökümün dogasında var kırılganlık. 3 kuruşluk tencere içinde apayrı bir sistem geliştiremeyeceklerine
    göre, demekki doga devam ediyor :)
    dahada kötüsü eger kulpu kırılırsa, dediğiniz olsun çok saglam olsunlar ama aksilik düşürelim
    sadece saksı olarak kullanılabilir :)

ekolarak, bazı forumlarda bunların yaglanıp-fırınlanıp kullanılması gibi bir takım seylerden bahsediliyor.
    degmez 1 tencere için.

bütün tenecere markaları ömür boyu garanti veriyor ama teflonu üretim hatasından
    dolayı kalkarsa " kabul etmiyorlar", kullanıcı hatası diyorlar.

ilk 3 ten şaşmayın.
  • Valla et ızgara yapıyorsan döküm kulllanacaksın. O ilk üçte verdikleriniz o lezzeti asla vermez...

On numerodur...Bir biftek , köfte pişer ki bunda of diyorum

dünyanın en iyi seramik tava tencere markası moneta!
  • Bir de seramik tavalarda yağ kullanım oranı çok düşük.. kullananlar farkedecektir.
  • korkmaz natura tencerelerden de uzak durun. 2 gün de çizildi. ve orta bölümleri karardı. yiyecekler yapışıyor. gerçi firma malının arkasında. 10 kere gönderin değişim yapıyorlar. artık uğrasmak istemediğimden iade etmek istedim. d.v.yükü.com sitesinden tevcereleri almıstım. korkmaz iadede alın diyor. ama satın aldığım site iade alamam bir dahada bizden alısveris yapmayın deyip telefonu suratıma kapatıyor. daha alalı 30 gün bile olmadı. bu siteden alışveriş edecekler dikkat etsin....
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus_123321

korkmaz natura tencerelerden de uzak durun. 2 gün de çizildi. ve orta bölümleri karardı. yiyecekler yapışıyor. gerçi firma malının arkasında. 10 kere gönderin değişim yapıyorlar. artık uğrasmak istemediğimden iade etmek istedim. d.v.yükü.com sitesinden tevcereleri almıstım. korkmaz iadede alın diyor. ama satın aldığım site iade alamam bir dahada bizden alısveris yapmayın deyip telefonu suratıma kapatıyor. daha alalı 30 gün bile olmadı. bu siteden alışveriş edecekler dikkat etsin....

Ben Evimister'den 3 farklı boyda tavasını almıştım. Kullanıyorum ve gayet de memnunum çok şükür..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Haklısınız yoksa nasıl alalım elalem gibi zengin işi tencereleri yoksa ne işimiz var değilmi forumda

• Tefalin var çizilmez, natura mı nedir o tavaları..Bayada pahalı..Yüksek sosyete işi tavalar...Yani biz alamayız..Lakin çok kaliteliler, dogruya dogru şimdi
  • hayırdır ya nedir bu forumdaki zengin-fakir geyiği, biz fakir fransız kaldık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fezalii -- 27 Temmuz 2012; 18:38:53 >
  • Girdim baktım...Fakirler varmış burada...Çıkıyorum.
  • benim de tencere konusunda kafam çok karışık.bir iki tane de olsa seramik almak istiyorum ve moneta veya jumbo almak istiyorum ama herkes bi şey diyor.
    bir de dökümler var.tefalden sordum 300 lira bir tencere.kampanya varmış bir tane de hediye ediyorlar.

tefalin döküm tenceresi görülmeye değerdi gerçekten...
    diğer döküm tencerelerle dağlar kadar fark vardı
    bu konularda gerçekten bilgilendirecek biri var mıdır

3 veya 4 tane döküm tencereyi 350 gibi bir fiyata satıyorlar.diğer taraftan tefal tek tencereyi 300 satıyor.diğer dökümler çok mu dandik gerçekten kandırılıyor muyuz.çerçöpte mi pişiriyoruz yemekleri...

seramikte de durum aynı.4 tencere 400 gibi bi lira.ama diğer taraftan küçücük bir tavayı 130 liraya satanlar var.

ne yapacaz bilmiyo0rum
  • Herkese merhaba,

Özellikle buradan ve forumdaki diğer sayfalardan seramikle ilgili bilgi edinmeye çalıştım. internette başka kaynakları ve arkadaşlarımı da sorguladım. Sonuç: elde var sıfır. Doyurucu hiç bir bilgiye ulaşamadım. Seramiğe içim ısındı ama Moneta dışındaki bütün markalarla ilgili bir yerde mutlaka 1-2 kötü yorum buldum. Sonunda dayanamayıp, paraya da kıyıp Moneta'nın 24 cmlik tenceresini Ankara Kızılay'daki Alp Billuriye'den aldım. 1 kuruş bile indirim yapmadılar. Şimdi evde bir süredir kullanıyoruz. Çok yoğun kullandığımızı da söyleyemem, ortalama ayda 1-2 kez olabilir. Şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadık. Tencerenin görüntüsü güven veriyor. Kolay çizilecek gibi durmuyor ama biz yine de dikkat ediyoruz.

İleride Moneta'dan ucuz ama güvenebileceğim bir markaya denk gelirsem ona da geçebilirim, marka fanatiği değilim yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Girdim baktım...Fakirler varmış burada...Çıkıyorum.

Pis zengin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • seramik tava almaya heveslendik ama moneta çok pahalı ama kaliteli
    esse de ne biliyim çok çok kaliteli gelmedi şikayet var daki şikayetleride okuyunca ondanda soğuduk
    bakalım sıcak fiyatalar olsa da faydalansak
  • ankara ikeanın olduğu avm'de %50 indirimli olarak 70 liraya moneta vog tava aldık. ankaradakilerin haberi ola
  • Arkadaş fırsat yok bişey yok. Niye dirilttiniz konuyu durduk yerde şimdi... Ben de bi heves daldıydım sıcak fırsat var galiba diye.
    Burası danışma sayfası mı?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.