Şimdi Ara

6.Nesil iPhone'la birlikte 30 pinli Dock Bağlantısı değişiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
4.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple’ın 2003 yılında iPod’la kullanmaya başladığı 30 pinli dock bağlantısı, ekim ayında satışa sunulması beklenen 6.nesil iPhone ile tarihe karışabilir.

Dünyanın önde gelen haber ajanslarından Reuters’in kaynaklarından edindiği bilgilere göre Apple, yeni iPhone’da 30 pinli dock bağlantısını yeni nesil 19 pinli dock bağlantısı ile değiştirecek. Cupertino’lunun yaklaşık 10 senedir tercih ettiği bu bağlantı arayüzünde değişikliğe gitmesinin ana sebebi ise telefonun alt yüzeyinde 3.5 mm’lik ses çıkışı için yeterli boşluğu yaratabilmek.

Apple’ın ses çıkışını cihazın alt tarafına entegre etmek istemesinin diğer bileşenler ya da yeni gelebilecek özelliklerle herhangi bir bağlantısı olabilir ancak temel ve geleneksel açıdan baktığımızda telefonların kullanımı sonrasında cebe direk konulduğu zaman alt tarafın üstte bulunuyor olması Apple’ı bu değişikliğe itmiş olabilir. Bilindiği üzere Apple, 1.Nesil iPod Nano’dan bu yana birçok iPod modelinde ses çıkışını alt tarafta yer vererek, cep içerisinde olası kablo karmaşıklığının önüne geçmekte.

Öte yandan Apple’ın “standartlaşan” bu bağlantı arayüzünde farklılığa gitmesi ise akıllara “geriye dönük aksesuarlara destek vermeyecek mi ?” sorusunu getirmiyor değil. 19 pin iddiasını ilk defa gündeme getiren iMore sitesine göre Apple, bu sıkıntının önüne geçmek bir Dock adaptörü hazırlayacak; ancak bu adaptörün 6.nesil iPhone’un kutu içeriğinde mi olacağı yoksa ayrı olarak mı satışa sunulacağıyla ilgili şimdilik net bir bilgi bulunmuyor. 

• evrenselliği geçtim kendi içinde bilem bir standart yok.

• tum cihazlarda micro usb zorunlu hale getirilmeli bence ip4 kullanıyorum ne kadar gereksız bir baglantı seklidir cözemiyorum

• Bencede kuculmeli artik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çıktığında düşünürüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanlevent

tum cihazlarda micro usb zorunlu hale getirilmeli bence ip4 kullanıyorum ne kadar gereksız bir baglantı seklidir cözemiyorum

Kesinlikle gereksiz degil... en azindan apple icin. Diger urunlerden farkli olmaliki baska aksesuarlarla calisamasin, kendisi fais fiyattan aksesuarlarini satabilsin. Dune kadar neden 30pinin gerekli oldugunu, ufak micro usb nin nasil kolayca kirilabildigini anlatan ifanlar vardi. Bir firma gozunuzu bu kadarmi boyar.

• micro usb zorunlu idi hani ...

• Apple hiç o çevirici zımbırtısını kutuya dahil eder mi...

• ilk iphone da dock kutudan çıkıyordu ama çevirici apartı kutuya koyacaklarını sanmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: cibicibi

micro usb zorunlu idi hani ...

Aynen arkadaşın dediği gibi hani micro usb zorunlu olmuştu. Apple'ın bu konuyu çözmesi gerek artık. Bütün mobil cihazlarda micro usb standart olursa çok güzel bir Dünya olacak. Aynı evde 4 5 farklı şarj cihazı ve kablo israfı yazık.

• gün gelecek
    tüm bağlantılar kulaklık ses giriş jakı gibi
    yuvarlak girişli olacak
    bak buraya şimdiden yazıyorum !

• Kulaklık girişi hiç de gereksiz değil.şahsen ben kulaklığı t-shirt'ümün içinden geçirip telefonu cebime koyuyorum.Telefonu cebimden çıkarttığımda kulaklık takılı halde kullanabilmem için şekilden şekle girmem gerekiyor.
  • iphone 5 hic satmasinda su apple bi irkilsin artik

• Nokia'da bir dönem yaşandığı gibi ''İnce uçlu'' veya ''Kalın uçlu'' şarj cihazı geyiği şimdi iPhone için olacak ''Pardon sizde geniş uçlu şarj kablosu varmı ? ''
  • Bence kulaklık girişinin yer çirkin olmuş

• Kulaklık yeri iyi degil ayrıca girişi değiştirerek aksesuar kullanımı kısıtlanacak yeni girişe uygun aksesuar almak zorunda kalinilacak.

• Apple ve saçmalıkları

• Ya kulaklık jakı üstte iyiydi niye böyle bişey yapıyolar ki..
  • Bari değiştirmişken USB2.0 saçmalığından da kurtarsalar cihazı, thunderbolt veya usb3 destekler hale geldin veri transferleri. Bir film atıcaz dakikalar sürüyor.
  • Bence üstteyken daha iyiydi. Motorola atrix de kullanıyorum onda da üstte.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.