Şimdi Ara

Uygulama korsanlığı Android geliştiricilerini ücretsiz oyun modellerine odaklanmaya zorluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• App Store ile arasındaki uygulama sayısı farkını giderek kapatan ancak bununla birlikte açık kaynak olmasından kaynaklanan pek çok eleştirinin de hedefine oturan Android işletim sistemi ile ilgili oyun geliştiricilerden de önemli açıklamalar geldi.

Dead Trigger yapımının geliştiricisi Madfinger Games'in, uygulama korsanlığı nedeniyle oyununu Play mağazasında ücretsiz sunmaya başlaması tartışmaları yeniden alevlendirdi.

Bir dolar bile olsa uygulama korsanlığınının oranının çok büyük olmasından yakınan firma, Facebook sayfasına bir mesaj koyarak oyunun bundan böyle ücretsiz olacağını açıkladı.

Oyun freemium değil. Yani tüm seviyeler ücretsiz oynanıyor. Ancak oyun için ihtiyaç duyabileceğiniz sanal eşyalar için ödeme yapılması gerekiyor.

Mesajında yapımcılar, Android platformundaki korsanlık oranının inanılmaz derecede yüksek olduğunu, herkesin erişebilmesi için oyunu 1$ olarak belirlediklerini ancak sonrasında böyle bir karar verdiklerini, oyunun freemium değil tamamen ücretsiz olarak oynanacağını vurguladı.

Gelir modellerini reklam veya ekstra ücretli içerik üzerine kurmayan yapımcıların önündeki en büyük engel Android uygulamaları arasında yaygın olan korsanlık. Bu yüzden yapımcıların oyunu finanse edecek farklı kaynaklar bulması zorunlu hale geliyor. Bu da Google'ın platformunu terk etmeye bile sebebiyet verebiliyor.

Uygulama korsanlığı bir yıldır Android platformunda tartışılan bir konu ve araştırmalar korsanlığın geliştiriciler için tedirgin edici olduğunu ve pek çoğunun bu nedenle iOS platformunu tercih ettiğini gösteriyor.

• ne güzel işte herkes bedavaya oynuyor

• benzer bi acıgın ios dada oldunu duymustum millet ne kadar beleşci ya

• Hırsızlığı marifet yapanlar var android aleminde........iOs aleminde ise hırsızlığın diğer adı jailbreak .........Ben geliştirici olsam hakkımı haram ederdim böylelerine...

• quote:

Orijinalden alıntı: IceRulez

ne güzel işte herkes bedavaya oynuyor

Bu gün bedava yarın adamın elinde oyunu yapacak para olmadığında ortalıkta oyun fln olmayınca bedava oynarsınız artık

• Dead Trigger nvidia Tegra 3 GPU satışları için bir yemdir ! yiyenlere afiyet olsun ! :)

Uygulama korsanlığı Android geliştiricilerini ücretsiz oyun modellerine odaklanmaya zorluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 23 Temmuz 2012; 20:13:23 >

• Geliştiricilerin yerinde olsam desteği keserim. Yazık adamlar emeklerinin hakkını alamıyorlar. Para kazanamadıktan sonra ne almamı kaldı bu işin? Geç iOS'a paranı kazan. Ya da Google'ın yerinde olsam bu emek hırsızlığının önüne geçmek için sisteme kısıtlama getirir market dışından uygulama yükletmem. Diyeceksiniz ki özgürlük nerde? Sizin ki özgürlük değil hırsızlık oluyor. Özgürlük başkasının üzerinde emeği olan bir şeyi hakkını ödemeden kullanmak değildir. Unutmamak lazım ki o geliştiriciler olmasa bizler bu cihazlara bu kadar fonksiyonellik kazandırıp kullanamayız. Kalkıp cihazlara 1000-1500 lira para sayıp 1$'ı vermeye çekinen insana söyleyeceğim sözü burada yazıp da ban yemek istemiyorum.

Google bu işe el atıp market dışından yüklemeyi kısıtlamalı. Buna göre sistemde bi güvenlik mekanizması geliştirmeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şapka yakismis

• kalıtelı ve ucretlı oyunlar cıksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: mooderator

Hırsızlığı marifet yapanlar var android aleminde........iOs aleminde ise hırsızlığın diğer adı jailbreak .........Ben geliştirici olsam hakkımı haram ederdim böylelerine...

etmediklerini nereden biliyorsun ki?

• Şu Android haberlerinde Android logosuna yapılan kolajlar çok hoşuma gidiyor ya
  • ios jailberak yapıp bedava oynamak androitten daha kolay aslında

• Android de ucretsiz uygulama fazla ama bu korsan isi buyuk firmalari etkiler diye dusunuyorum, gerisi reklamlar yuzunden. Android reklamlar uzerine kurulmus bir sistem gibi :) neticesinde uretici Google :)

• Bu oyunu para verip aldım ama oyun içindeki ekstra satış kötü gerçekten.Oyuna para verip aldıkdan sonra tekrar para harcamak istemiyorum.Ekstra alınan itemlerin ucu açık 10larca dolar harcana biliyor.1$ yapıcağına 5$ dolar yapsın herşey açık olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: mkt

quote:

Bu gün bedava yarın adamın elinde oyunu yapacak para olmadığında ortalıkta oyun fln olmayınca bedava oynarsınız artık

• quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

Şu Android haberlerinde Android logosuna yapılan kolajlar çok hoşuma gidiyor ya

Androidin logosu basit ama sasirtici derecede esnek. Her durum icin farkli bir varyasyonu yapilabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mkt

quote:

Sakin, sakin
  • dh paint terk

• cevremde android kullanıp 1tane parayla uygulama aldıklarını görmedim

• quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

angry bird gibi basit bir oyundan milyondolar kazanılmasına karşıyım.Arada tabiki korsan olacakki dengelensin.Adamın durumu vardır gider oyunu alır kullanır adamın durumu yoktur korsana başvurur.Bence sorun yok:)(hiç 1 dolar demeyin zira adam 1doları oyuna vereceğine gitsin ekmek alsın :))

"Oyun freemium değil. Yani tüm seviyeler ücretsiz oynanıyor. Ancak oyun için ihtiyaç duyabileceğiniz sanal eşyalar için ödeme yapılması gerekiyor."

bu tür sisteme sahip oyunlar umarım hiç orjinal kullanılmazda adamların aklı başına gelir.Şuna bakın oyun oynayacam sözde bedava eee tam oyunun heyecanlı yerinde bir nesneye ihtiyaç duyacam o nesneyide hırs yapıp alacam.Tam bir kumarhane masası...Umarım bu tür oyunlara hiç bir zaman para verilmez.Yoksa vah halimize...

Bugüne kadar gördüğüm en saçma yorumlardan birine imza atmışsın tebrik ederim. Düşünce yapısı bu kadar kötü, çürümüş olup bir de bunu haklı gibi yazmak cahillikten de öte birşey. Mantığa bak ya arada korsan da olsun da dengelensin. Yapılan şey korsan denilerek yumuşatılıyor ama bu düpedüz hırsızlık ve sen bir de bu olmalı diyorsun. Neymiş çok satmış milyon dolar kazanmasın. Yok ya sen hiç bir fırına gidip sen bugün çok ekmek sattın ver ordan 2 ekmek para mara da vermem diyebiliyor musun? Diyemezsin çünkü yemez. Bu lafları çık da yapımcının yüzüne söyle sıkıyorsa. Gerçi sende bu hasta düşünce yapısı oldukça ne söylesek boş. Yazdığımızla kalırız sen yine mal mal düşünmeye devam edersin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.