Şimdi Ara

Mozilla, Firefox 15'in beta sürümlerinde eklenti kaynaklı bellek problemlerinin çözüleceğini ve yeni ses formatı Opus'un destekleneceğini müjdeliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  Sunduğu eklentiler ile tarayıcılar arasında kendine özgü bir yer edinen Firefox, sahip olduğu eklentilerin Firefox 15'te daha az sistem belleği tüketeceği müjdeledi. 

Mozilla'nın Hacks blogunda belirtilenlere göre, Firefox'un en son beta sürümündeki eklentilerin yol açtığı bellek sıkıntısına yol açan hataların çoğu kapatılabilecek. Bunun yanı sıra Firefox 15'in beta sürümünde 'Opus' olarak adlandırılan ve Mozilla'nın kısmen desteklediği yeni bir ses formatının yer aldığı görünüyor. Mozilla, bu yeni ses formatının mevcut kayıplı kodlayıcılardan daha iyi olarak nitelendiriliyor. Yapılan testlerde ise Opus'un canlı streaming ve satatik dosyaları oynatmada ki üstün özellikleri göze çarpıyor. Ayrıca, Opus'un sunduğu yüksek ses kalitesinin yanı sıra bant genişliğinde sağladığı tasarruf ile de rakip tarayıcılarında bu ses formatına ilgi göstermesi bekleniyor.

Firefox 15 ile birlikte daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak isteyen Mozilla'nın yeni ses formatı Opus'la ne kadar başarılı olacağını ilerleyen dönemlerde göreceğiz.

• Artık sadece alışkanlıklarımdan dolayı firefox kullanır oldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekleGeliyorum

Artık sadece alışkanlıklarımdan dolayı firefox kullanır oldum.

bende alışkanlıklarımda dolayı firefox kullanıyorum firefox u kapatınca geçmişi siliyoya sıkıntı olmuyo :( chromede yok :(

o yüzden forever iphone beyler bence hep iphone alır.

• Mozilla tekrar beni kazanmaya çalışıyo ama zor bundan sonra.
  • Opus neymis ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne ara 15 oldu bu firefox.
  • şimdi biri misafir üye gelip "bir internet explorer etmez" deyip yaygara çıkartmaya çalışır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • onu bıraksınlarda şuan ki flash yan uygulaması çöktü problemini çözsünler gına geldi artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzer77

onu bıraksınlarda şuan ki flash yan uygulaması çöktü problemini çözsünler gına geldi artık

flashtan kaynaklanan hata o, adobe çözebilir anca onu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

quote:

onu bıraksınlarda şuan ki flash yan uygulaması çöktü problemini çözsünler gına geldi artık

flashtan kaynaklanan hata o, adobe çözebilir anca onu

firefox ta uyumlu çalışması için güncelleme falan yapabilir herşey adobe de bitmiyor
  • Kim ne derse desin Chrome
  • 2 yıllık mozilla kullanıcısıyım 3 ay önce Opera kurdum. Geçen 2 yılıma küfrettim. Opera ne derdi ne tasası var. Tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: gfbekir

baslik cok kisaymis

• bırakamıyorum firefox'u
  • yazı mozillaya bence süper çıkış yaptı süperde düşüş yaptı
  • her şeyi geçtim de bu konunu donanım ile ne ilgisi var
  • Bende opera hastasıyım ama netbook aldım çok kasıyor herşeyde ama masaüstünde birşey yok zımba gibi ama netbook da firefox kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok.

• başlığı okuduktan sonra haberin devamını okumaya gerek yok :)

• quote:

Firefoxu alıskanlıklarımdı bırakamadıgımdan dolayı uzun süredir kullanıyorum ve chromu sadece video izlemek amaclı kullanıyorum ama su son bı kaç hftadır olan flash çökmesi gerçekten canımı sıktı youtubeda bişi izliyorum birden kitlenıp kalıyor inş yenı surumde düzelltirler bu sorunu

• WebP'ye de destek verseler keşke.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.